Wysyłka żywych gołębi przez Pocztę Polską

wik76
Kontakt:

Re: Wysyłka żywych gołębi przez Pocztę Polską

Post autor: wik76 » czw lut 18, 2010 1:41 pm

Może i opakowanie jest fajne, ale 10 zł. dopłacać jeszcze do przesyłki to ostatnia gupota. Na Allegro można kupić super kartoniki po niecałej złotówce wyciąć w nim dziurki i też wyglądają estetycznie, są lekkie i praktyczne a na pewno nie sprawia to różnicy gołębią. Do tego karton z tektury waży dużo mniej niż te pudła z płyt praktycznie płacisz za wagę gołębi a nie jeszcze za opakowanie, które podejrzewam, że na pewno jest ciężkie.
Oczywiście jest to moje zdanie nikt nie musi się ze mną zgadzać.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw lut 18, 2010 3:57 pm

W sumie chodzi o to aby poczta przyjmowała w kartonowych pudełkach ,chociaż wysyłający źle podchodzą do tematu ,widziałem pudełko dziurawione gwoździem ,cud że gołębie przeżyły .Powinno się starannie przygotować opakowanie ,a nie wycinać dziury takiej wielkości że gołąb wyjdzie przez nie. Dziury wycinam wycinakiem do uszczelek fi 18-20 mm w koło ,około 4 cm od góry kartonu, a sam karton sklejam wikolem i wkładam dodatkowe dno do kartonu.na pudełku obowiązkowo napis Żywe ptaki .Do tej pory nie miałem problemu z przyjęciem przesyłki. Co do tych opakowań z allegro to i tak nie spełniają wymogów ,przede wszystkim są za niskie .Jedno mnie martwi ,ze gdyby tak stosować się do przepisu Poczty to zostawiamy otwartą furtkę dla kombinatorów i nieuczciwych kurierów.Jaki problem wtedy wyjąc cennego ptaka i włożyć innego ,aby waga się zgadzała
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » czw lut 18, 2010 7:57 pm

Panowie...zapomnijcie o wysyłce w kartonach... nie przyjmują na poczcie...musi być coś z drewna lub z plastiku...wiem co mówię bo nawet rodzina mi nie przyjęła przesyłki w kartonie...polecam składane skrzynki plastikowe(od 10-15zł) z dorobionym przez siebie wiekiem (np. sklejka). Cha...i jeszcze jedno...cena...z 24 zł skoczyła na 29 zł plus opakowanie cienko licząc 10 zł. Mamy więc ok 40 zł kosztów przesyłki od 2-5kg (do 2kg 19zł plus koszt opakowania)...Poczteksem jeszcze drożej, ale można w kartonach. Upierdliwe baby na poczcie (a może to wymóg, żądają jeszcze poidełka,karmidełka i zamknięcia na kłódkę) . Powodzenia...wszystko to w trosce o klienta...:)

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » czw lut 18, 2010 8:08 pm

Dziś wysłałem golebia w kartonie z dziurami i nie bylo problemu z wysyłką.MirasM moze na twojej poczcie pracują z ochrony zwierzat lub ekolodzy

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » czw lut 18, 2010 8:13 pm

Stasiek...:)..wiadomo...Warszawa..:), ale zobaczysz jeszcze trochę i do was dotrą rozporządzenia z prowincji...:)

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw lut 18, 2010 8:16 pm

MiRasm u mnie na wsi tez biorą w kartonach ale to możne być do czasu
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » czw lut 18, 2010 8:46 pm

...w celu uzupełnienia mojej informacji...chodzi o przesyłkę na warunkach szczególnych... priorytetową.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » czw lut 18, 2010 9:30 pm

Na mojej poczcie nic nie wiedzą o nowych zmianach ( jest to bardzo duża poczta........)
Jeśli chodzi o wysyłanie żywych zwierząt , to TYLKO PRIORYTETEM

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw lut 18, 2010 10:02 pm

Dzisiaj wysłałem parkę wywrotków mazurskich w pudełku kartonowym za 21 zł - oczywiście priorytetem. Niedawno przesyłką pocztowa otrzymałem gołebia ze stacji hodowlanej Eijerkamp Ponedrosa w drewianej klatce zaplombowanej która od paczki zwykłej różniła się tylko strukturą ścianek opakowania a była dwa razy droższa.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw lut 18, 2010 10:08 pm

Odnośnie tego kartonu klapowego co to kolega podał link do ogłoszenia to przypomniała mi sie niedawna historia z moim małym siostrzeńcem który po krótkim pobycie na wsi z wielkim zaciekawieniem opowiadał mi, że widział maszynę do młócenia zboża. Jak spytałem co to za maszyna to odpowiedział ,,Wujek - to takie dwa kije i sznurek między nimi" :D .

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lut 19, 2010 10:26 am

W środę wysyłałem dwa ptaki. Jednego pobraniówką, drugiego paczką na war. szczególnych (z niebieską kartką- nowy wzór). Obydwie przesyłki w kartonach, w których porobiłem okrągłe otwory średnicy 2,5 cm., okleiłem taśmą i zrobiłem napisy treści :"ostrożnie - żywe ptaki". Zawsze tak wysyłam i tym razem też nie było problemów.

Awatar użytkownika
wrona1976
Kontakt:

Post autor: wrona1976 » pn lut 22, 2010 9:55 pm

Witam!
Ja dzisiaj wysłałem dwa krymki białostckie i nie było problemu.A za godzinę Pani kierownik danej poczty zadzwoniła i powiedziała ,że to był już ostatni raz,że już więcej nie będzie wysyłania żywego inwentarza w kartonach.Trzeba będzie miec specjalne klatki w srodku gąbka nasączona wodą i pojemnik z karmą..
Pozdrawiam.

gutek63
Kontakt:

nowe zasady na poczcie

Post autor: gutek63 » pn lut 22, 2010 10:25 pm

gdzie kupić skrzynki wysyłkowe dla gołębi?ponoć już są producenci.pozdr.

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » pn lut 22, 2010 11:19 pm

Witam.
Też dzisiaj wysyłałem ptaki jeszcze o niczym nie słyszeli na tej poczcie, ale to na pewno kwestia kilku dni i też do nich trafią nowe warunki. Swoją drogą ciekawy jestem czy to wymysł P.P. będą więcej zarabiali na wadze, czy też może wymogi z Unii. W każdym bądź razie dla nas nie najlepiej.

wik76
Kontakt:

Re: nowe zasady na poczcie

Post autor: wik76 » wt lut 23, 2010 12:39 pm

Witam
Na forum jeden z kolegów podał link do takich klatek, ale czy one są dobre musisz sam się przekonać zależy też jakie i ile ptaków chcesz wysłać.
Dowiadywałem się o wagę tej mniejszej klatki waży 1,1 kg.

http://allegro.pl/item928967414_klatka_ ... anpol.html
http://allegro.pl/item928970460_klatka_ ... anpol.html
http://allegro.pl/item914674051_klatka_ ... robiu.html

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » wt lut 23, 2010 5:01 pm

Witam , ZOSTAJĄ TYLKO RYNKI i KONTAKT OSOBISTY . To podbije ceny gołębi , chyba że będzie więcej sprzedających , a przez to ceny będą przystępniejsze . Wrócą stare czasy . Gołębiarze sobie poradzą , a poczta straci .
L. L. ( hetman )

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lut 23, 2010 6:35 pm

Dzisiaj wysyłałem ptaki w kartonach i poszły bez problemów, ale czy długo jeszcze się tak będzie udawało, tego nie wiem.

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » wt lut 23, 2010 6:36 pm

...jedne z tańszych to typowe plastikowe skrzynki składane jakie można kupić w supermarketach...lub sklepach gospodarstwa domowego.Jedyny problem to taki,że trzeba samemu dorobić wieko np. ze sklejki no i zablokować boki skrzynki żeby się nie zamknęła w czasie transportu...Należy się liczyć z tym, że koszt wysyłki wzrósł do 29zł plus koszt opakowania..niestety.

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » wt lut 23, 2010 6:49 pm

MiRasM wydaje mi się że taka klatka wyjdzie taniej niż kombinowanie z plastikową http://www.allegro.pl/item928967414_kla ... anpol.html

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » wt lut 23, 2010 7:13 pm

Ja też wysyłałem dzisiaj po raz pierwszy w tym roku i przyjęli mi bez problemu :wink:
Zmienił się tylko druk adresu pomocniczego z żółtego na niebieski :roll:
Karton był tak spakowany :arrow:

Obrazek
POZDRAWIAM amcane

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt lut 23, 2010 7:21 pm

Wynika z tego ze w niektórych rejonach jeszcze idą , i tak powinno być
Widać poczta ma za dużo kasy
Szukaj a znajdziesz

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » wt lut 23, 2010 7:36 pm

W zeszłym roku na jesieni , pani na poczcie jak wysyłałem paczkę z gołębiami zapytała mnie czy mają co jeść i pić . Myślałem że żartuje ale za zgodą koleżanki paczkę normalną przyjęła .
Jest nowy przepis ale jak to się zdarza - nieżyciowy . Pracownicy poczty przymykają oko na nowe wymogi .
Poczta ledwie zipie i strata klientów jest dodatkowym gwoździem do trumny .
Ale niepewność czy paczka na starych zasadach zostanie przyjęta jest stresująca .
L. L. ( hetman )

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » wt lut 23, 2010 8:01 pm

Do tej pory gołębie były wysyłane w kartonach odpowiednio przystosowanych i nie słyszałem o jakiś problemach .
Normalny hodowca wie czy jest to szkodliwe dla gołębi .
Przed wysyłką ptak jest napojony i nakarmiony . Podczas , przeważnie 24 godzinnego transportu , gołąb przebywa w ciemności lub mroku ( noc i paka samochodu ) i nie pobiera pokarmu . bo nie jest kretem . Lepiej poczta zajęła się ostrożnym traktowaniem paczek z gołębiami i pilnym dostarczeniem do adresata .
KLIENT POWINIEN MIEĆ PRAWO WYBORU bo nie jest dzieckiem .
L. L. ( hetman )

ODPOWIEDZ