Wysyłka żywych gołębi przez Pocztę Polską

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

Wysyłka żywych gołębi przez Pocztę Polską

Post autor: adamolsz » pt sie 28, 2009 9:00 am

Chciałbym sie podzielić wiadomością dotyczącą przesyłek - paczek z żywymi gołębiami a korzystających przez hodowców z usług Poczty Polskiej.
Niektóre placówki pocztowe od jednostek nadrzędnych otrzymało już załącznik do zarządzenia Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej z mocą obowiązujacą [b]od dnia 1 stycznia 2010 r[/b] ( nie jest jeszcze opublikowany na http://www.poczta-polska.pl )

Miałem okazję się z nim zapoznać, i podaje jego bulwersującą treść m.in. :o :
Par. 8 ust.1 pkt 3
[b]" Żywe ptaki należy przesyłać w zamkniętych klatkach,koszach lub skrzyniach, do których przywiązuje sie kluczyki. opakowania te powinny być obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie, aby ptaki mogły swobodnie stać;konstrukcja klatki winna uniemożliwiać przypadkowe wysuniecie sie jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz:nadawca jest zobowiazany umieścić wewnątrz takiego opakowania naczynie z pokarmem oraz gąbką nasączona wodą, a spód pokryć materiałem chłonącym wilgoć."[/b]

Wiadomość pozostawiam bez komentarza. :x Jestem wściekły.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Re: Wysyłka żywych gołębi przez Pocztę Polską

Post autor: zbiter » pt sie 28, 2009 1:37 pm

No to pozamiatane,jesli poczta to wprowadzi to ptaktycznie nieliczni będą wysyłali ptaki ,poprostu to bedzie nieopłacalne dla potencjalnego kupca ,Jedyna nadzieja w tym że jakis prywatny przewoźnik weźnie sprawy w swoje ręce. Co do tych kluczyków to lepiej ne zamykać ,przewoźnicy wybiorą sobie co im bedzie potrzeba.
Myslę że dosięgły nas przepisy unijne .Szkoda bo zostaną nam tylko giełdy i wystawy
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

Post autor: adamolsz » pt sie 28, 2009 2:50 pm

Prawdopodobnie Poczta jest w zmowie z Zielonymi,UE bądź z producentami opakowań???
Przecież nikt z hodowców nie wysyłał gołębi w nie humanitarnych warunkach. Jeśli gołębie "dochodziły" do adresata w opłakanym stanie, to winę ponosi zarówno nadawca, który prawidlowo nie przygpotował opakowania lub wysłał w złej kondycji gołębie jak i dostawca który CZĘSTO ----------ignorował PRIORYTET "OSTROŻNIE, NIE PRZEWRACAĆ". a paczki leżały na półkach w punktach pocztowych ,bądż w pojazdach wiele godzin .
Zatem każdy allegrowicz zastanowi się ,za nim wystawi gołębia do sprzedaży "kupię zaraz" Licytuję" i na fotogiełdzie, czy warto i za jaką cenę sprzedać, biorąc pod uwagę koszty przesyłki i tyransportu.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob sie 29, 2009 2:02 pm

Ta informacja jest potrzebna, ale chyba w dziale Pozostałe, a nie w dziale Wystawy.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » sob sie 29, 2009 3:31 pm

ALE TO WAZNE WIEC NIE MA ZNACZENIA GDZIE ZOSTALA UMIESZCZONA

wojtekdw
Kontakt:

Post autor: wojtekdw » sob sie 29, 2009 5:28 pm

U nas już te przepisy obowiązują juz od roku, tylko zamiast naczyania z wodą, należy w klatce umieszczać gąbkę nasączoną wodą. <= :shock:

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » sob sie 29, 2009 5:47 pm

wojtekdw pisze:U nas już te przepisy obowiązują juz od roku
U nas to znaczy gdzie :?:
POZDRAWIAM amcane

wojtekdw
Kontakt:

Post autor: wojtekdw » sob sie 29, 2009 5:49 pm

Właściwie to chodzi o jedną placówkę poczty polskiej w Grodkowie na opolszczyźnie.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » sob sie 29, 2009 7:31 pm

Witam .To co napisal adamolsz dotyczące przepisów wysyłki ptaków przez pocztę polską,to spotkałem się rok temu na jednej placówce poczty w Głogowie.Zostałem poproszony do gabinetu i tam pani kierownik poczty wyjasniła mi ze weszły nowe przepisy dotyczace wysyłki ptaków.Gołębi oczywiscie mi nie przyjęto. Pojechałem na pocztę głowną,też w tym mieście, tam bez najmniejszej uwagi przesyłkę mi przyjęto. Pytalem panią naczelnik o zmianach wysylki to odpowiedziała ze pierwsze slyszy odemnie.Wysyłałem gołebie na innych placówkach i nie było żadnych problemów przesyłki dochodziły tak jak należy,na tej co mi nie przyjęto nie byłem nigdy wiecej.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn lis 09, 2009 1:14 pm

W dniu dzisiejszym kolega próbował wysłać gołebie w Szczecinie na poczcie głownej i mu ich nie przyjeto ,na innej mniejszej jakos sie mu to udało. Przepisy o wysyłce już chyba wchodzą.Jutro to sprawdze ,bo dzis jestem w pracy do 18
Szukaj a znajdziesz

liteon
Kontakt:

Post autor: liteon » pn lis 09, 2009 10:55 pm

mi dzisiaj poszło bez problemu na przeciwległym końcu Polski

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Post autor: matt__ » pn gru 07, 2009 6:26 pm

Witam. Czy jest już pewne, że od nowego roku te przepisy wejdą?
U mnie na poczcie o niczym takim jak na razie nie wiedzą.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pn gru 07, 2009 8:02 pm

Panike siejecie

jack
Kontakt:

Post autor: jack » wt gru 08, 2009 7:54 am

Stasiek, jeżeli wiesz coś więcej na ten temat to pisz.

Daniel
Kontakt:

Post autor: Daniel » wt gru 08, 2009 2:05 pm

witam własnie wrucilam z głównej poczty w chorzowie i pani naczelnik z taj poczty przyjeła mi gołebie z usmiechem na twarzy i jeszcze podgladala jakie sa tylko za kazdym razem musze pisac oswiadczenie ze ptaki pochodza z mojej hodowli i sa pod okiem weterynarza wiec nie stresujcie ludzi i lepiej nie krakac.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt gru 08, 2009 3:01 pm

Ja wysyłam przez cały czas i przylmują bez problemów. Naczelniczka na mojej poczcie ( koleżaka z podstawówki) na razie nic o zmianach nie wie.Jednak spotkała mnie ze strony poczty inna przykra niespodzianka. Sprzedałem na Allegro dwa ptaki. Obydwa wysłałem w czwartek. jeden doszedł w piątek bez problemu, a drugiego klient do dzisiaj nie dostał.Paczki wysyłam jak zawsze priorytetem na warunkach szczególnych z nalepką "ostrożnie".Nigdy jeszcze mi się coś takiego nie trafiło.

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » pn sty 04, 2010 10:46 am

Ja ze swojej poczty gołebi w kartonie od nowego roku nie mogę wysłać, weszły nowe przepisy wysyłki żywych ptaków , przepis ten jest dokładnie opisany w pierwszym poście.
A jak jest u was i co o tym sądzicie?
klub-akrobatyczne.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sty 04, 2010 11:27 am

Wysyłałem przed chwilą ( mieszkam naprzeciw poczty). Zmienił się tylko wzór druku wysyłki. Teraz jest specjalny druk do przesyłek na warunkach szczególnych, w kolorze niebieskim. Pobraniówki idą na starym formularzu.Jedyna jeszcze różnica jest taka, że obsługa okienka pilnuje, by paczka była solidna i dobrze oznaczona oraz opakowana.Pytają też, czy wyścieliłem dno paczki. Lichych kartoników po cukierkach nie przyjmą.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn sty 04, 2010 11:28 am

Myśle że bedzie dobrze
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pn sty 04, 2010 12:24 pm

Solidny karton to podstawa, na dno trochę słomy lub trocin i odpowiednia ilość otworków wentylacyjnych, do tego karton obklejony specjalną taśmą z napisem "Uwaga żywe zwierzęta - Uwaga żywe ptaki" :idea: Ja tak zawsze wysyłam i uważam że i w tym roku też nie będę miał problemu z wysyłką :wink: ale rzeczywiście byłem nie raz świadkiem wysyłki gołębi w byle jakim kartoniku niedbale opisanym i oznakowanym :evil:
Poniżej podaję linki do aukcji taśmy ostrzegawczej której używam :idea:
:arrow: http://www.allegro.pl/item864868702_tas ... rzeta.html
:arrow: http://www.allegro.pl/item858149554_tas ... rzeta.html
POZDRAWIAM amcane

wojtekdw
Kontakt:

Post autor: wojtekdw » wt sty 05, 2010 5:08 pm

Zakupiłem gołębie za granicy a wysyłane były w przygranicznej miejscowaości. Jeśli chodzi o karton to wg mnie nic się nie zmieniło, nawet formularz na kartonie ten sam. Tylko jak mi się wydaje cena wzrosła bo paczka tej wielkości i wadze zwykle kosztowałe mnie 17zł, a tymczasem 21zł.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » wt sty 05, 2010 7:00 pm

Zmjany sa inna naklejka do wyslania :!: .Cena nie zmjenila sie ,a zaplaciles wiecej bo waga byla wieksza moze byc 05dkg wiecej i inna cena juz

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Post autor: matt__ » wt sty 05, 2010 7:13 pm

Koszt wysyłki wzrósł.
Do 1kg- 19zł
1-2kg-21
2-5-26zł
Wszystko można zobaczyć na stronie poczty pl.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt sty 05, 2010 7:40 pm

Zgadza się ,poczt wprowadziła taka opcje Przesyłka pocztowa na warunkach szczególnych i tu ceny wyzsze ,przy pobraniowej ( ostroznie) ceny sie nie zmieniły
W ramach usługi "Przesyłka pocztowa na warunkach szczególnych" mogą być nadawane przesyłki, których zawartość stanowią:
płyny, gazy, rzeczy łamliwe, kruche wymagające specjalnego traktowania podczas przemieszczania i doręczania lub inne rzeczy których szczególnego traktowania życzy sobie nadawca, jeżeli nie są to rzeczy niebezpieczne oraz nie stanowią zagrożenia dla ludzi, mienia lub środowiska,
żywe rośliny, ptaki domowe i ozdobne oraz rzeczy oznaczone jako "rzecz o krótkim okresie trwałości".

UWAGA: Przesyłki z zawartością określoną w punkcie 2 nie mogą być nadawane na poste restante, skrytki pocztowe i przegródki pocztowe.

Wymiary przesyłek wynoszą:
minimum: 150 mm x 200 mm - dla strony adresowej przesyłki,
maksimum - 3 000 mm dla sumy długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1 500 mm.

Maksymalna masa przesyłki wynosi 30 kg.
Szukaj a znajdziesz

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » wt sty 05, 2010 8:50 pm

Zbyszek wysylka na warunkach szczegulnych to byla zawsze, zadna opcja sie nie zmienila.Tylko tak przyjmowali gołebie

ODPOWIEDZ