Pomocy w sprawie PAWIKA

sanderka
Kontakt:

Pomocy w sprawie PAWIKA

Post autor: sanderka » wt kwie 21, 2009 10:30 am

Witam:)
Mam pytanko ale wpierw chciałam nakreślić sytuację. Mieszkam na poddaszu i okna wychodzą mi na daszek, zdaża mi się dokarmiać tam gołębie miejskie (lepiej oddać suchą bułkę gołebiom niż wyrzucić:) Ostatnio ok czwartku pojawił się tam nowy "lokator" biały piękny gołąb z nastroszonym ogonem- sprawdziłam w necie- jest to na 100% PAWIK. Myślałam że pojawił się tylko przelotem ale został na stałe (może zwabiony jedzeniem???)i nocuje na parapecie od klatki schodowej. Troche mnie martwi czy taki gołąb hodowlany poradzi sobie w środwisku miejskim? Nie ma żadnej obrączki (bo chyba w taki sposób można znaleść właściciela?) Wiadać że nie boi się ludzi (nawet pchał mi się do mieszkania).
Tak więc, co robić zostawić go w spokoju czy może złapać i oddać jakiemuś hodowcy??? Nie chciałabym go pewnego dnia zobaczyć martwego:/

Z góry dziękuję za porady

Awatar użytkownika
Krzysiek_pigeon
Kontakt:

Re: Pomocy w sprawie PAWIKA

Post autor: Krzysiek_pigeon » wt kwie 21, 2009 4:06 pm

Gołąb powinien sobie poradzic, jedynie kot go może w nocy załatwic, ale to dotyczy wszystkich gołębi nie tylko rasowych.Gołębia proponuję nie łapac tylko dać mu poszukać sobie nowego własciciela, gdyż pewnie uciekł jakiemuś niedoświadczonemu hodowcy.Znając życie to znajdzie jakis nowy gołębnik, może też pójść w parę z jakims miejskimi gołębiem co też jest prawdopodobne.Własciciela raczej po obrączce nie znajdziesz.Chyba że znasz jakiegoś hodowce to możesz go złapać w po ciemku i mu go dać jeżeli będzie go chciał oczywiscie.Narazie daj mu czas może poleci do jakichs gołębi.

sanderka
Kontakt:

Post autor: sanderka » wt kwie 21, 2009 5:59 pm

Dziękuję:)
Kotów jak narazie na tej wysokości nie widziałam:) także jestem spokojna o gołąbka:)
Jeszcze raz dziękuję :)

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » wt kwie 21, 2009 10:33 pm

A ja Ci radze żebyś go złapała jeśli masz taką możliwość i oddała go jakiemuś hodowcy... Jeśli gołąb śpi na parapecie to jest zdezorientowany i nie sądze żeby szukał sobie nowego domu... Szkoda go żeby sie sparował z jakimś kobuchem także działaj:)

sanderka
Kontakt:

Post autor: sanderka » śr kwie 22, 2009 9:24 am

Gołąbek poszukał prawdopodobnie nowego domu, bo od wczorajszego popołudnia go nie ma. Mam nadzieję że trafił w dobre ręce :)
Tak na marginesie szkoda że te miejskie gołębie nie są takie śliczne :) Krakowski rynek pełny takich PAWIKów... pięknie !!!

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » śr kwie 22, 2009 5:09 pm

Sanderka jestem z Krakowa i powiem Ci że żeby zastąpic wszystkie nasze gołębie na samym rynku to chyba trzeba by było zebrac wszystkie pawiki z całej Polski:P

sanderka
Kontakt:

Post autor: sanderka » śr kwie 22, 2009 5:13 pm

No to do dzieła :D heheheh

Awatar użytkownika
Krzysiek_pigeon
Kontakt:

Post autor: Krzysiek_pigeon » śr kwie 22, 2009 7:44 pm

Ja też jestem z Krakowa i denerwują mnie miejskie gołębie.Trochę ograniczyłbym ich populacje.W Hiszpanii np.w niektórych miastach są tylko białe gołębie.

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » czw kwie 23, 2009 4:55 pm

Krzysiek z tego co widze to coraz więcej ptaków drapieżnych pojawia sie w naszym mieście...
Myśle że zrobią niedługo porządek...

Awatar użytkownika
Krzysiek_pigeon
Kontakt:

Post autor: Krzysiek_pigeon » czw kwie 23, 2009 5:40 pm

Tak to prawda ptaków drapieżnych jest więcej, ale to dotyczy chyba całej Polski.Ochronę ptaków drapieżnych wprowadzono dosyć dawno, ale obecnie jakoś nikt nie pali się do sprawdzenia liczebności ich populacji.Pewnie gatunki nadmiernie się rozmnożyły i to poważnie zaburza równowagę w srodowisku.W Krakowie zagrożeniem dla miejskich gołębi są raczej koty i gryzonie.Gołębie są elementem Krakowa, osobiscie nie wyobrażam sobie miasta bez nich.Niektóre są całkiem ciekawe dużo mutacji można zauważyć u nich np czarny z białymi pasami.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » czw kwie 23, 2009 7:50 pm

W latach 2000-2006 ze sztucznego gniazda na Baszcie Złodziejskiej Zamku Królewskiego na Wawelu uwolniono 12 sokołów wędrownych.
Nieoficjalnie mówi się, że gołębie miejskie (latają dosyć nisko, generalnie raczej spacerują niż latają) przetrwały to bez większych strat, natomiast spore straty, sokoły zadały hodowcom gołębi pocztowych.
Niestety pomysły "ekologów", odbijają się niekorzystnie na kieszeni innych ludzi...
Kaszanka forever !!

sanderka
Kontakt:

Post autor: sanderka » pt kwie 24, 2009 9:40 am

Niestety PAWIK znów się pojawił :/ Wczoraj był widziany popołudniu przez moją współlokatorkę. Jeśli by znalazł nowy gołębnik to chyba hodowca by go nie wypuścił??? Tak więc nie znalazł nowego domu i pewnie śpi na innym parapecie.. Bo chyba gołębie hodowlane się trzyma cały czas zamknięte? (wybaczcie za takie pytanie ale nie jestem znawczynią:)

A co do Krakowa (też mieszkam w Krk) to mam wrażenie że gołębi ani nie przybywa ani nie ubywa :) Zawsze mnie jednak zastanawiało jak to się dzieje że "wyczuwają" gdy człowiek je obważanka i zlatują ze wszystkich stron choć nigdzie ich nie było wcześniej widać....

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » pt kwie 24, 2009 10:15 am

Co do tych sokołów to wiedziałem o nich ale nie wiedziałem musze przyznać że było ich az 12:) jeśli chodzi o Pawika to tak jak juz pisałem jest chyba zdezorientowany i nie sądze zeby sam znalazł sobie nowy gołębnik także złap go i daj komuś żeby nie "zdziadział" bo szkoda gołębia. A co do tego karmienia obważankiem to gołębie które siedza gdzieś na blokach widza e człowiek cos rzuca i kiedy jedne zaczynają jeść inne widząc że coś sie tam dzieje zlatują sie a na koniec jeszcze jedno zdanie co do gołębi w Krakowie

Kraków bez gołębi na rynku i w mieście to dla mnie byłby juz nie Kraków:)

w końcu to sa zaczarowani dworzanie :) słyszelicie tą legende?:)
Seter znasz ją/?:)

Awatar użytkownika
Krzysiek_pigeon
Kontakt:

Post autor: Krzysiek_pigeon » pt kwie 24, 2009 10:41 am

Tak jak koledzy napisali najlepiej będzie jak go złapiesz i dasz jakiemuś hodowcy.Gołębi na ogół nie trzyma się w zamknięciu (tylko niektóre rasy trzyma się w wolierach).Pozdrawiam.

sanderka
Kontakt:

Post autor: sanderka » wt kwie 28, 2009 10:19 pm

Witam :)
Serdecznie dziękuję Forumowiczom za pomoc :) Pawik się już więcej nie pojawił, wierzę że znalazł nowy dom :)
Gdyby jednak powrócił postąpię zgodnie ze wskazówkami tj. złapię gołąbka i oddam któremuś z Panów co się tu przyznali że z Krk są :)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krzysiek_pigeon
Kontakt:

Post autor: Krzysiek_pigeon » śr kwie 29, 2009 10:16 pm

Hehe, dobrze to sobie wykombinowałas.Skoro mówisz że podobają Ci się gołębie a pawiki szczegolnie to może jakis kolega trzymający pawiki da Ci 2 do pary.Ja niestety pawików nie hoduję ładnych parę lat.Jak na początek przygody z gołębiami to pawiki są w sam raz.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ