Allegro vol. 2

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Re: Allegro vol. 2

Post autor: lewap125 » wt mar 16, 2010 9:01 am

Ja kupowałem gołębie od kol "Biał_Podl" i od kol "dareckiego" i oceniając obydwu to teraz z całą pewnością mogę stwierdzić , że jak to powiadają wolę z "dareckim" "zgubić jak z "Biał_Podl" "znależć" . Fakt , że "darecki" lubi komuś przyciąć na tym forum (taki ma charakter :wink: ) , nie zmienia tego że jest uczciwym sprzedającym . Sroczkom od "dareckiego" nie wyrosło nawet jedno piórko , a krymkom białostockim od "Biał_Podl" na 5 zakupionych baczki wyrosły trzem . Uczciwa firma nie zmienia logo ("Biał_Podl")na ("maxell") , a jeśli już to szeroko się reklamuje .
Pozdrawiam wszystkich i proponuję wskoczyć na kogoś innego :D , może być na mnie :lol: :lol: :lol: jak się coś dzieje to jest weselej :lol:

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt mar 16, 2010 9:18 am

Popieram jak coś się dzieje to jest weselej :D

A Darecki ma taki styl a nie inny mi się ten styl podoba przynajmniej nie ma wzajemnego lizania po tyłkach a jak chcecie się pieścić ze sobą to się umówcie na spotkanie.

Co do Pana Biał_Podl jeśli oszukał kogoś to zwyczajnie jak go gdzieś zobaczycie podejdźcie pogadajcie na ten temat a jak ktoś bardziej nerwowy to dajcie mu po gębie i tyle. Żalicie się na tym forum, że ktoś was oszukał a tak naprawdę co zrobiliście aby ten ktoś wam to jakoś zrekompensował ?? To, że do kogoś sobie zadzwonicie i powiecie "bo temu krymkowi wyrósł pejs" to wyrósł gość go podrobił do sprzedaży i tyle można mieć tylko pretensje, że o tym nie poinformował.
Wiecie, ze gość nie jest do końca uczciwy a dalej mu pchacie kasę ..... złapał naiwniaków to kosi szmalec i tyle.

Wiecie jak było w Wawie z pewnym Panem przyjezdnym (był chyba z Białegostoku), oszukał jednego gościa z Wawy na krymka ten mu zapłacił jakoś 1500 zł za gołębia spotkał go na giełdzie podszedł do niego powiedział "oszukałeś mnie na tą samicę" po czym wyciągnął wszystkie krymki z klatki i sobie poszedł tamten nawet nie powiedział słowa bo wiedział, że w czapę dostanie i tyle.
A jak mi powiecie, że zadzwonili byście po policje i zgłosili to to uwierzcie mi, że byście nie zadzwonili.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt mar 16, 2010 10:54 am

Ciekawy przykład. No i kto był gorszy?Ten , który oszukał, czy ten, który mu ukradł ptaki.Ciekawe, czy ten cwaniak byłby taki pewny na nie swoim terenie.I jak by się taki występ dla niego skończył?

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » wt mar 16, 2010 2:41 pm

Piękna riposta krzyśku. Wracając do dareckiego dla jasności ja żadnych szwindli mu nie zarzucałem. Mówie tylko o jego sposobie bycia.
DARMOWE nagrody priv

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » wt mar 16, 2010 4:48 pm

Kupować na Allegro gołębie za ciężkie pieniądze, nie widząc ich wcześniej "na żywo" - zamiast na gołębie, niektórzy powinni przeznaczyć te pieniądze na wizytę u dobrego psychiatry.
Jest takie powiedzenie, że nic tak nie uczy rozumu jak głód (albo bieda)... - dedykuję je panom, którzy wydają na gołębia po 1000-1500 zł... - gdybym już naprawdę nie miał na co wydać takiej forsy, to przeznaczył bym ją na cel charytatywny.
Kaszanka forever !!

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt mar 16, 2010 5:27 pm

Rozpatrując sprawę z innej strony, każdy z nas ma "hopla" na punkcie gołębi, przy tym niektórych stać na to by wydać na nie sporą kasę.Jego sprawa, co robi ze swoją kasą. To chyba Sławek napisał, że jak kogoś stać na wyłożenie parę tysięcy za ptaki, to powinno być go stać jeszcze na 200 zł na paliwo by ptaki odebrać osobiście.Całkowicie się z tym zgadzam. Kupując osobiście mam możliwość poobserwować jak się ptaki zachowują, jak wyglądają inne z tej hodowli i w jakich przebywają warunkach.Inaczej jest, gdy kupujemy ptaki ze zdjęcia. To jak loteria, czasami można się naciąć. Też kupuję na allegro, ale wybieram coraz rzadsze okazje, gdy można coś sensownego kupić za niewielki pieniądz.Parę razy się na tym przejechałem, ale to były transakcje rzędu kilkadziesiąt zł z przesyłką, więc przeżyłem to jakoś. Wolę gołębie kupić osobiście, nawet na giełdzie, bo wtedy widać go na żywo.Wracając do ptaków, które wywołały takie zamieszanie, to dziwię się, że tak doświadczony handlarz zapłacił za nie taką sumę. Nie było by dużym problemem nabyć takie same ptaki w tej samej ilości gdzieś na dużej gołębiarskiej giełdzie za ok. 1000zł, może ciut taniej.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt mar 16, 2010 8:48 pm

Lukezi pisze:Piękna riposta krzyśku.
Gdzie tu widzisz piękną ripostę ?

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » wt mar 16, 2010 9:24 pm

:D :D radze jeszcze raz dokładnie przeczytać wypowiedź krzyśka
DARMOWE nagrody priv

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt mar 16, 2010 9:27 pm

Jak dla mnie to żadna cięta riposta a jak Ty ją widzisz to tylko Ci pozazdrościć.

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » wt mar 16, 2010 11:34 pm

Z tym kupowaniem na Allegro to jest różnie niektórzy powinni mieć pretensje tylko do siebie.
Na przykład sprzedający wystawia gołębia, któremu zdjęcia zrobił tel. komórkowym, zdjęcie jest małego rozmiaru, często robione pod słońce nic z tego zdjęcia zobaczyć nie można, ale są tacy, co go licytują i to za duże pieniądze, bo sprzedający opisał ptaka jak wzorzec a po otwarciu paczki rozczarowanie.
Druga sprawa przychodzą gołębie chore lub inne niż na zdjęciu widzimy często nowe nicki a zdjęcia sprzedawanych gołębi już były wcześniej wystawiane tylko pod innym nowym bez komentarzy Niskiem. Zresztą często też można poznać miejsce robienia zdjęć te same woliery lub klatki tylko sprzedający się zmienia.
Wtedy już wiadomo, że od tego gościa nie ma, co brać, bo na poprzednim nicku już nałapał negatywów. Ja patrzę jeszcze na, tel. jeśli sprzedający nie podaje swojego telefonu to ja u takiego ptaka nie kupię muszę z nim wcześniej porozmawiać (tak już mam).
To są najczęstsze przypadki, w których dajemy się naciągnąć.
Oczywiście można się też przejechać na tych, co już sprzedają gołębie dłużej i mają dużo pozytywów, ale to już rzadziej.
Wiadomo, że każdy z nas się nie raz nabił w butelkę, ale i też był zadowolony z zakupu także nie można wszystkich przekreślać.

piter
Kontakt:

Post autor: piter » śr mar 17, 2010 9:53 pm

Ale wczoraj Pan peter1118 dostał negatyw . Sam nie wiem co o tym myśleć jakieś 2 miesiące temu kupiłem 10 ptaków od Pana z Białej Podlaskiej przeprowadziłem kwarantannę i profilaktykę, zaszczepiłem i wszystko jest ok! Mam tylko podejrzenia co do płodności jednej samiczki ale pretęsji w razie czego do nikogo nie będę miał bo jak ktoś handluje gołębiami to w ciągu tych kilku dni czy tygodni nie sprawdzi czy gołębie są płodne, inaczej przedstawia się sprawa zdrowia ptaków. Ludzie handlujący ptakami muszą doskonale oriętować sie jak wygląda gołąb któremu coś dolega czy jest w jakiś sposób osłabiony co leży w ich szeroko pojętym interesie. Podsumowując, trudno jest mi uwierzyć w to że handlaż nie wie że sprzedaje chore ptaki, po 3-5 dni a nawet wcześniej widać że z ptakiem dzieje się coś złego=jest chory. Odrazu chciałbym odnieść się do tej całej negatywniej nagonki na HANDLAŻY, ja osobiście jestem bardzo zadowolony że są tacy ludzie gdyż gdyby nie oni nie byłoby praktycznie dostępu do ptaków z zagranicy poza oczywiście osobistymi kontaktami z zagranicznymi hodowcami. Oczywiście można powiedzieć że przywożą oni odpady z zagranicy ale czy ktoryś z hodowców sprzedaje swoje najleprze ptaki???? Każdy z nas sprzedając nadwyżki sprzedaje ptaki najsłabsze z jakimiś błędami nikt nie sprzedaje ptaków idealnych, takie zostawia się dla siebie.

beryy
Kontakt:

Post autor: beryy » sob mar 20, 2010 6:41 pm

beryy
Kontakt:

Post autor: beryy » sob mar 20, 2010 6:46 pm

jest to czysty gil czy jakas mieszanka
http://www.allegro.pl/item965640316_gil ... yk_09.html

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob mar 20, 2010 6:55 pm

beryy pisze:http://www.allegro.pl/item960367940_gol ... wy_09.html
co sadzicie o tym gołębiu
Coś mi nie pasuje postawa tego ptaka ,cały czas na ugiętych nogach ,a ogólnie nie brzydki
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Michał
Kontakt:

Post autor: Michał » sob mar 20, 2010 7:06 pm

beryy pisze:http://www.allegro.pl/item960367940_gol ... wy_09.html
co sadzicie o tym gołębiu
mi się zdaję że to jest listonosz polski a nie rzeszowski.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob mar 20, 2010 7:11 pm

Źle Ci się zdaje ,to nie listonosz
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz mar 21, 2010 12:09 pm

Mnie się ten gołąb nie podoba. Głowa zbyt wydłużona, zapadnięte czoło, nogi ugięte, może i niezły, ale nie w moim guście. Gil czarny. Osobiście nie widziałem, ale ostatnio powstało tyle odmian barwnych, że i czarne pewnie też. Prym w tworzeniu nowych kolorów gila wiodą Amerykanie.Są gile czysto białe, czerwone, żółte,ostatnio widziałem żółte z lentą na lotkach i ogonie, podobne jak lentacze żarowe, na amerykańskich stronach widziałem białolote białogłowe. Zarys białego koloru na głowie miały podobny jak garłacze śląskie białogłowe, z linią odgraniczenia koloru od szpary dzioba przez środek oka.Pojawiły się też białogłowe białoloty z białymi ogonami.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pn mar 22, 2010 12:20 pm

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » pn mar 22, 2010 12:34 pm

Tak lot niczego sobie. Z tego co obserwuje od pewnego czasu allegro i aukcje które się na tym portalu znajdują zauważyłem że ten użytkownik to albo ma tyle gołębi, albo jest handlarzem. Co rusz sprzedaje nowy lot, albo nową partię gołębi. Pisze tylko to co zauważyłem jeśli się mylę to przepraszam.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » pn mar 22, 2010 1:13 pm

Tak często sprzedaje większe ilości gołębi.
Sam około czterech miesięcy temu kupiłem od niego 54 sztuki na mamki i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony ptaki w bardzo dobrej kondycji żaden mi nie odpadł, czego się obawiałem.

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » pn mar 22, 2010 1:44 pm

I to jest przykład tego iż nie każda osoba która sprzedaje większe ilości gołębi(potocznie zwany handlarzem) musi mieć te gołębie od razu chore :)
A jakie rasy Pan kupił na mamki??
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » pn mar 22, 2010 2:04 pm

Lotnik_94 pisze:I to jest przykład tego iż nie każda osoba która sprzedaje większe ilości gołębi(potocznie zwany handlarzem) musi mieć te gołębie od razu chore :)
A jakie rasy Pan kupił na mamki??
Kupiłem na mamki Wiszwance ( bez łapci), ale nie wiem czy się sprawdzą karmiąc młode od krótkich nigdy wcześniej nie sprawdzałem tej rasy. Obecnie połowa siedzi na jajkach.

Awatar użytkownika
Michał
Kontakt:

Post autor: Michał » pn mar 22, 2010 3:47 pm

Też mam wyszfańce na mamki ta rasa według mnie jest jedną z nalepszych które są na mamki .

Zablokowany