Allegro vol. 2

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Re: Allegro vol. 2

Post autor: wscekly4405 » wt sie 17, 2010 3:30 pm

u mnie też antywirus wyłapał trojana
golebie-akrobatyczne

lukas17
Kontakt:

Post autor: lukas17 » śr sie 18, 2010 2:14 pm

Jak ocenicie te brodawczaki ostrowieckie. http://allegro.pl/item1193395698_para_brodawczakow.html

emil17
Kontakt:

Post autor: emil17 » śr sie 18, 2010 2:39 pm

Witam. Z tego co się orientuje to są brodawczaki świętokrzyskie.Widać bardzo dobre w rasie.

Kamilstrzel
Kontakt:

Post autor: Kamilstrzel » śr sie 18, 2010 2:44 pm

Witam. Z tego co się orientuję to teraz wystawiane są pod nazwą "brodawczak ostrowiecki", chyba dla ułatwienia zagranicznym hodowcom. Pozdrawiam

Neshi
Kontakt:

Post autor: Neshi » śr sie 18, 2010 6:14 pm

http://allegro.pl/show_user_auctions.ph ... r_id=47533

Ciekawe skąd tak przylatują te młode gołębie do tego Pana. Jestem ciekaw czy te przybłędy same zostają czy może są chwytane a potem sprzedawane...

siwy
Kontakt:

Post autor: siwy » czw sie 19, 2010 9:20 pm

http://allegro.pl/item1195322685_sprzed ... olska.html Rysónek idealny, to może darecki się skusisz.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » czw sie 19, 2010 9:41 pm

Dzięki siwy ,właśnie takiej sztuki szukałem .........
Pędzę do telefonu ,aby ktoś mnie nie uprzedził... :lol: :lol: :lol:

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw sie 19, 2010 10:37 pm

darecki za późno już ją kupiłem hahahah uprzedziłem Cię !! ale możesz już zamówić młode na przyszły sezon :lol:

adamking
Kontakt:

Post autor: adamking » pt sie 20, 2010 1:52 pm

ADAMKING

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt sie 20, 2010 3:54 pm

Takie u mnie chodza po Starym mieście ,nie myślałem że takie cenne :P :lol:
Szukaj a znajdziesz

Neshi
Kontakt:

Post autor: Neshi » sob sie 21, 2010 12:30 am

Jaka cena :shock: :shock: a gołębie mogę powiedzieć nic specjalnego jak dla mnie :roll:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sie 21, 2010 9:36 pm

Rany, straciłem apetyt. Dotarło do mnie, że dzisiaj jadłem na obiad niezwykle drogi rosołek. I to z francuskim rodowodem!

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » sob sie 21, 2010 9:57 pm

Gościu od dawna robi przekręty z gołębiami :evil:
Mam go na czarnej liście na allegro :twisted:
POZDRAWIAM amcane

emil17
Kontakt:

Post autor: emil17 » ndz sie 22, 2010 7:14 am

Witam.Krzysiek nie dość że zjadasz takie drogie, to zarazem zjadasz te wszystkie choroby co tak zawzięcie wpajają gołębią wsiekły na przekór z opalem, obrzydzenie.Pozdrawiam

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz sie 22, 2010 10:24 am

Może dzięki zarazkom były takie smaczne.A na poważnie. W każdej hodowli, gdzie jest więcej niż jedna rasa mogą się zdazyć przypadki, że samiec jednej rasy zapłodni samice innej. Czasami nie od razu uda się rozpoznać krzyżówkę.Co z takim fantem zrobić. Niemieccy hodowcy podchodzą pragmatycznie i wszystkie młode odbiegające od wzorca , nie tylko mieszańce użytkują kulinarnie.Czy są przez to gorszymi hodowcami, czy mniej niż my lubią swoje pupile. Nie. Ich poziom hodowli, wiedza hodowlana przewyższają większość naszych hodowców i to o całe dziesięciolecia. Po prostu stawiają na rozwój. Nie ma sensu hodować kilkudziesięciu czy kilkuset średniaków czy ptaków marnej jakosci. Lepiej i taniej mieć kilkanaście sztuk naprawdę dobrej klasy. Przeciętny niemiecki hodowca 70 % wyhodowanych w sezonie młódków przepuszcza przez garnek. Ktoś kiedyś na tym forum podśmiewał się z czołowego hodowcy garłaczy pomorskich, że po sezonie ma mniej uchowanych młódków, niż par dorosłych. Czy ptaki tego hodowcy są chore, a większość młodych zdycha? Wręcz przeciwnie. Jest to świadomy hodowca, który dąży do rozwoju hodowanej rasy a wszystkie średniaki iptaki marnej jakości usuwa. Mówcie co chcecie, ale to jedyny sposób, by hodowane przez nas ptaki stawały się coraz lepszej jakości.Co zrobić z ptakami usuwanymi ze stada? sprzedać barachło na targowisku, napaść młodych, początkujących hodowców, obniżyć jakość hodowli w kraju? Może radykalnie:szpadel i dziura w ziemi lub piec CO? Mięso gołębie jest smaczne i ma wiele wartości odżywczych. Ja swojej rodzinie serwuję rosołek z gołąbków,czasami też pieczone gołąbki.jeśli ktoś uważa, że jestem z tego powodu gorszym hodowcą, jego sprawa.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz sie 22, 2010 11:32 am

krzysiek pisze:Może dzięki zarazkom były takie smaczne.A na poważnie. W każdej hodowli, gdzie jest więcej niż jedna rasa mogą się zdazyć przypadki, że samiec jednej rasy zapłodni samice innej. Czasami nie od razu uda się rozpoznać krzyżówkę.Co z takim fantem zrobić. Niemieccy hodowcy podchodzą pragmatycznie i wszystkie młode odbiegające od wzorca , nie tylko mieszańce użytkują kulinarnie.Czy są przez to gorszymi hodowcami, czy mniej niż my lubią swoje pupile. Nie. Ich poziom hodowli, wiedza hodowlana przewyższają większość naszych hodowców i to o całe dziesięciolecia. Po prostu stawiają na rozwój. Nie ma sensu hodować kilkudziesięciu czy kilkuset średniaków czy ptaków marnej jakosci. Lepiej i taniej mieć kilkanaście sztuk naprawdę dobrej klasy. Przeciętny niemiecki hodowca 70 % wyhodowanych w sezonie młódków przepuszcza przez garnek. Ktoś kiedyś na tym forum podśmiewał się z czołowego hodowcy garłaczy pomorskich, że po sezonie ma mniej uchowanych młódków, niż par dorosłych. Czy ptaki tego hodowcy są chore, a większość młodych zdycha? Wręcz przeciwnie. Jest to świadomy hodowca, który dąży do rozwoju hodowanej rasy a wszystkie średniaki iptaki marnej jakości usuwa. Mówcie co chcecie, ale to jedyny sposób, by hodowane przez nas ptaki stawały się coraz lepszej jakości.Co zrobić z ptakami usuwanymi ze stada? sprzedać barachło na targowisku, napaść młodych, początkujących hodowców, obniżyć jakość hodowli w kraju? Może radykalnie:szpadel i dziura w ziemi lub piec CO? Mięso gołębie jest smaczne i ma wiele wartości odżywczych. Ja swojej rodzinie serwuję rosołek z gołąbków,czasami też pieczone gołąbki.jeśli ktoś uważa, że jestem z tego powodu gorszym hodowcą, jego sprawa.
jak ja napisałem iż urywam łby dla odpadów to było wielkie zdziwienie że na pewno nie sprzedaję bo jest mały popyt na te rasy :D właśnie dzięki takiemu postępowaniu podwyższa się poziom hodowlany a żenienie młodym koków do niczego nie prowadzi namawia się do hodowli polskich ras,ja próbowałem zamojskie nie latały orliki też gdański wysokolotny nie lata wywrotki nie wywracają orlikiem białostockim to ogonem można podwórko zamiatać dzięki sprzedaży odpadów zrezygnowałem z ras polskich w swoim stadzie mam tylko ok 5% gołębi które były kupione w polsce i nie wiem czy dożyją do zimy [ja akurat mięsa z gołębi nie jadam ale jak chcesz to mogę ci na jesieni oddać kilka ładnych kilogramów :wink: ]pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz sie 22, 2010 11:38 am

krzysiek Wyobraż sobie ,że gołąbek się kluje. Ty oglądasz go z każdej strony,myślisz sobie .( co z niego wyrośnie ?)
Po kilku dniach gołąbek otwiera oczęta i patrzy na ciebie myśląc sobie..
( a więc tak wygląda mój pan ,mój wujcio )
Mijają kolejne dni gołąbek chwali się swoim kolegom ,że wujcio zostanie jego ojcem chrzestnym........
Następnego dnia gołąbek trafia do garnka
Nie wstyd Ci ,że zniszczyłeś marzenia dzieciaka :!: :?: :D

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz sie 22, 2010 11:45 am

darecki pisze:krzysiek Wyobraż sobie ,że gołąbek się kluje. Ty oglądasz go z każdej strony,myślisz sobie .( co z niego wyrośnie ?)
Po kilku dniach gołąbek otwiera oczęta i patrzy na ciebie myśląc sobie..
( a więc tak wygląda mój pan ,mój wujcio )
Mijają kolejne dni gołąbek chwali się swoim kolegom ,że wujcio zostanie jego ojcem chrzestnym........
Następnego dnia gołąbek trafia do garnka
Nie wstyd Ci ,że zniszczyłeś marzenia dzieciaka :!: :?: :D
a wersja w której gołąbka sprzedajesz a on trafia do zasranego gołębnika i pryskają jego marzenia o życiu w luksusach gołębnika na Ursynowie i do końca życia myśli o samobójstwie :?: :lol: :lol: :lol:
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz sie 22, 2010 12:06 pm

Darecki, pojechałeś mi po sumieniu. nieładnie. W Twoim gołębniku , który pokazałeś na fotkach nie widać koków. Co z nimi robisz, rozdajesz dzieciakom , czy trzymasz w innym, którego na fotkach nie pokazujesz? W to, że w dobrej hodowli nie lęgną się koki uwierzą ci, którzy z zapartym tchem słuchają bajek o krasnoludkach i czarownicach.

Slawek

Post autor: Slawek » ndz sie 22, 2010 12:16 pm

W dobrych hodowlach tzw koki nie występują. Można się specjalizować w jednej rasie...
Wy zaczynacie przygodę z rasami na których kompletnie się nie znacie. potem jest rozczarowanie ... urywa się łby , piłuje dzioby , rosołki.
Młodego ptaka bezpośrednio po wykluciu można ocenić czy nadaje się do dalszej hodowli

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz sie 22, 2010 12:26 pm

Wiesz co, Sławku, jestem z natury niedowiarkiem. Hoduję gołębie od przeszło 30 lat, może się nie znam, jak twierdzisz ale trochę przeżyłem i wiele w życiu widziałem. Podsumowując: nie wierzę Ci. Udowodnij.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz sie 22, 2010 12:34 pm

krzysiek Przecież wiesz ,że to nierealne :D
Sławek Wytłumacz mi jak rozpoznaje się ,że ptak nadaje się do dalszej hodowli,w rasach gdzie wielką wagę odgrywa rysunek :?:

Simon32
Kontakt:

Post autor: Simon32 » ndz sie 22, 2010 1:37 pm

http://allegro.pl/item1194384710_samica ... _3000.html

gość szczery do bólu...gołąb łapany i dlatego nie posiada karty ;)

emil17
Kontakt:

Post autor: emil17 » ndz sie 22, 2010 1:52 pm

Witam.No właśnie to nie wina sprzedającego że nie posiada karty,to wina tych co nadają na loty gołębie pocztowe bez karty.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz sie 22, 2010 3:15 pm

szybko pracownik usunął aukcję oby więcej takich pracowało na allegro
golebie-akrobatyczne

Zablokowany