Czy gołębie w wolierze są nieszczęśliwe?

Awatar użytkownika
Aquino
Kontakt:

Czy gołębie w wolierze są nieszczęśliwe?

Post autor: Aquino » ndz mar 30, 2008 10:11 am

Zastanawiam się bo mam zamiar kupić gołębnik z wolierą ale słyszałem że w wolierze gołębie są nieszczęśliwe nie mówie tu o lotnych bo wiadomo ale o struktualnych czy w wolierze będą szczęśliwe bo narazie latają po podwórku ale są jastrzębie i już pare gołąbków już tej wiosny straciłem :?

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz mar 30, 2008 11:42 am

Zależy co kto uważa za szczęście. Domyślam się, że w wolierze karmy tym gołąbkom nie będzie zadawać latynoska w typie Izaury, więc ze szczęściem gołębi może być problem :lol:
A tak poważnie, to gołębie strukturalne zostały wyhodowanie właśnie do "zdobienia" a nie latania. Osobiście zaliczam takie gołębie raczej do kur, niż gołębi :wink: . Już czytałem co napisał kol. Krzysiek - jak jeden pan ogrzewa gołębnik, i wypuszcza gołębie do...szklarni :shock: . Pogratulować pomysłowości, następnym krokiem będzie chyba hodowla np. mewek polskich w klatkach dla papug... :? Czego to ludzie nie zrobią z głupoty, albo chęci zysku...

Awatar użytkownika
Big Al
Kontakt:

Post autor: Big Al » ndz mar 30, 2008 8:09 pm

Maja do wyboru jastrzab albo woliera.Masz wieksze szanse chodowli golebi w wolierze.Jesli bedo miec duza woliere pokarm,mineraly,witaminy itp to niewiem dlaczego maja byc nieszczesliwe.Pozdrawiam
Big Al

jack
Kontakt:

Post autor: jack » ndz mar 30, 2008 9:42 pm

Ciekaw jestem jak zmierzyć stopień nieszczęsliwości gołębi. Sam utrzymuję gołębie w wolierze i tak mnie to zastanowiło ?

Awatar użytkownika
Aquino
Kontakt:

Post autor: Aquino » ndz mar 30, 2008 9:45 pm

Jakie trzymasz w wolierze? )tyko gołąb jest ptakiem a ptaki są stworzone do latania tylko właśnie ptaki jastrzębie je zjadają i nie mają wyboru( w końcu jakaś równowaga musi być w przyrodzie :)
Ostatnio zmieniony ndz mar 30, 2008 9:45 pm przez Aquino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » ndz mar 30, 2008 9:45 pm

NO własnie jak wogóle zaobserwowac że gołębie są szczęśliwe??

Awatar użytkownika
Aquino
Kontakt:

Post autor: Aquino » ndz mar 30, 2008 9:46 pm

Wiesz, będą skakać jak zające :D a tak naprawdę to chyba się nie da :(
A tak od tematu jak wstawiałeś emblemat????????????

jack
Kontakt:

Post autor: jack » ndz mar 30, 2008 10:26 pm

W wolierze hoduję rysie polskie, niemieckie wystawowe i tak na prawdę nie wydaje mi się aby były nieszczęśliwe. Temat ten był kiedyś przerabiany na tym forum i zawsze będą przeciwnicy i zwolennicy chowu wolierowego. Wszystko zależy od hodowanej rasy, ilości jastrzębi w okolicy i "przyjaznych kolegów " po fachu.

ODPOWIEDZ