Przywitaj sie, napisz parę zdań o sobie

Awatar użytkownika
Tamiczek
Kontakt:

Re: Przywitaj sie, napisz parę zdań o sobie

Post autor: Tamiczek » ndz paź 10, 2010 9:12 pm

wscekly4405 pisze:fajnie że są panie które tak bardzo kochają gołębie pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej hodowli
Dziękuję za miłe słowa ;-)
Pozdrawiam i też życze sukcesów.
PS.Właśnie dzis padł mi młodziak po mewkach...;-((((( Chyba to adeno, ale nie mam pewności.

perros
Kontakt:

Post autor: perros » czw sty 20, 2011 4:26 pm

Witam. Mam na imię Michał a mój nick to nazwa mojej firmy. Mam 26 lat, jestem z Krakowa i do tej pory hodowałem głównie egzotykę (papugi, zeberki, gołąbki diamentowe, przepiórki, przepióry itd) nie licząc podstawówki gdzie podejmowałem próby hodowli gołębi. Przerabiam właśnie wolierę i będę chciał z niej zrobić gołębnik z jedną odkrytą ścianą. Bardzo podobają mi się perukarze i nabyłem już dwie pary ale ze względu na mój lokalny patriotyzm myślę także o koroniarzach końcatych:) oprócz gołębi posiadam również suczkę buldoga francuskiego, kotkę syjama i parę kur jedwabistych silek

marcin.
Kontakt:

Post autor: marcin. » pt sty 28, 2011 11:56 am

Witam. Gołebie hoduje od min 20 lat. A od 2002 roku jestem miłosnikiem garłaczy pomorskich. Na tej stronie mozna zobaczyc wszystkie moje garłacze pomorskie
Ostatnio zmieniony śr mar 23, 2011 9:21 pm przez marcin., łącznie zmieniany 7 razy.

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » pt sty 28, 2011 3:04 pm

Witam mam na imię Kamil mam 14 lat, mieszkam w woj. mazowieckim. Gołębie hoduje od roku. Oprócz mewek hoduje jeszcze wywrotki i pawiki (i pocztowe na mamki). Jestem też miłośnikiem garłaczy pomorskich i czeskich, ale na razie wszystkie pieniądze na nowy gołębnik muszę wydać więc garłaczy nie mogę kupić :( :( :(
Pozdrawiam. Kamil

hobbysta
Kontakt:

Post autor: hobbysta » wt lut 01, 2011 3:30 pm

witajcie Panowie
mam na imię piotrek jestem z Ciechanowa, a obecnie mieszkam u nażeczonej(14 maj 2011 ślub :D ) w okolicach Nasielska( pobliskie targowiska godne polecenia to Płońsk oraz Pułtusk( wylot na Wyszków-Popławy), mam 25 lat a gołebie mam chyba w genach. do tej pory chowałem gołebie pod kij tak zwane, ale stwierdziłem że wole chować mniej ale lepsze gatunkowo. Może nie pierwszej klasy ale średniaki , moze w przyszłości będzie mnie stać na nie. Oprócz gołebi w hodowli są jeszcze kurki liliputki(rajki, rajskie ), konie zimnokrwiste pozdrawiam wszystkich Hodowców i Pasjonatów

Awatar użytkownika
Jack_871
Kontakt:

Post autor: Jack_871 » śr lut 02, 2011 10:58 am

Witam wszystkich.
Mój nick wziął się od imienia i roku w którym się urodziłem.Wiec na ta chwilę mam 24 lat gołębiami interesuje się od 10 roku życia.Tą pasją zaraził mnie mój dziadek.Od 7 lat sam się zajmuję gołębiami gdyż dziadek zmarł.Piorytetową rasą jaką hoduję jest Kaliski Biały, jest to oczywiste dla mnie bo pochodzę z Kalisza a ta rasa została stworzona właśnie tu.Gołębie tej rasy można powiedzieć że już prawie wyginęły nawet w Kaliszu oprócz mnie jest tylko jedna osoba co posiada ta rasę i to w dużej ilości bo około 20par lęgowych.Kolejną rasą która mnie zainteresował, ale to ostatnio dopiero bo jakieś dwa lata temu to Sroczka Polska którą dopiero zaczynam hodować i to jest moje nowe wyzwanie.
Oprócz tego kolejnym moim hobby jest wędkarstwo.Każdy wolny czas poświęcam na to żeby wyrwać się nad wodę i zrelaksować a że do rzeki mam 150m to też bardzo często tam bywam.Lubie także oglądać sport a głównie siatkówkę.
No to tyle o mnie :wink:
Ostatnio zmieniony pt mar 22, 2013 7:04 pm przez Jack_871, łącznie zmieniany 2 razy.

kuras
Kontakt:

Post autor: kuras » śr lut 02, 2011 8:59 pm

Witam ja jestem z ok. Krakowa hoduje Serbskie , Budapeszty i Tiplery mam jeszcze kilka innych par.
Załączniki
00000060.jpg
00000061.jpg

Olo
Kontakt:

Post autor: Olo » pn lut 07, 2011 9:38 pm

Witam
Na imię mam Olaf
Hoduję motyle i krymki.

flisek218
Kontakt:

Post autor: flisek218 » wt lut 08, 2011 1:40 pm

Witam mam na imię Bartosz...moje pseudo wymyślili koledzy pochodzi od nazwiska tylko dodali sobie do niego (ek) i było oki
Mam 13 lat
Mieszkam na wsi niedaleko Chełmna w woj. Kuj-Pom :)
Posiadałem kiedyś 50sztuk gołębi kuna wpadła do gołębnika w nocy i było po wtedy przestałem się interesować lecz znowu zaczyna mnie to krecić
Na wiosne będę budował ponownie nowy gołębnik (powrót do dawnego hobby)
Hodowałem kingi i pocztowe
Jestem wielbicielem Garłaczy Pom.
Z myślą o tym zbuduję dobry gołębnik przystosowany dla Garłaczy
pozdrawiam
Flisek :P

Eniu
Kontakt:

Post autor: Eniu » śr lut 23, 2011 8:34 pm

witam forumowiczów, mam na imię Mateusz. mam 15 lat. mieszkam 4/5 km od Płońska.gołębiami zainteresowałem się w wieku 7 lat kiedy to dostałem pierwsze dwie pary (były to widyny czarne i żółte wyszfance) posiadam takie gołąbki jak krymki(czerwone), motyle polskie tzw.widyny(czarne) oraz białogony polskie(czerwone/czarne). widzę hobbysta ,że polecasz Płońsk jako targowisko.. fakt trochę gołąbków wartych chociaż oglądnięcia by się znalazło. jestem praktycznie co niedziela :) .

Paweł Z
Kontakt:

Post autor: Paweł Z » ndz mar 13, 2011 9:18 pm

Witam... Jestem Paweł mieszkam w województwie Łódzkim... Od kad pamiętam hoduje gołębie i uwielbiam te ptaki... Hodowalem przez wiele lat ozdobne a następnie kuzyn namówił mnie na pocztowe i hodowalem je przez półtora roku... Niestety musiałem zlikwidować gołębie i wszystko co z nimi związane w zeszłym roku... Teraz znów chce się zająć hodowla gołębi ale tym razem bardzo profesjonalnie... Głównie gołębie z grupy strukturalnych... Z tego względu będę miał kilka pytań na tym forum i liczę na pomoc... Pozdrawiam...

koniarz
Kontakt:

Post autor: koniarz » śr kwie 06, 2011 2:57 pm

cześć.. mam na imię Paweł.. od 2 lat hoduję gołębie. obecnie mam ich nie dużo (22sztuki) + mamki. moją ulubioną rasą jest pawik i czajka saksońska..

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » sob kwie 09, 2011 11:14 pm

Witam mam na imię Wojtek, mam 22 lata. mieszkam w Jelonkach koło Elbląga. Miłość do gołębi jak pewnie w większości przypadków jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Mój dziadek zawsze hodował gołębie ojciec równie, kiedy byłem mały. Niestety z braku czasu zlikwidował hodowlę. Kiedy byłem już większy ok 8 lat pytałem ojca czy założymy sobie kiedyś znowu hodowlę, ojciec na odczepnego zawsze mówił, że zrobimy gołębnik i kupimy kilka sztuk, ale niestety na tym się skończyło. Mając około 10-11 lat przyszedłem pewnego dnia do domu, a mama mówiła, ze jakiś ptak przykleił się na naszym dachu do smoły i nie może się wydostać, bardzo chciałem mu pomóc jednak byłem za mały by wejść na dach piętrowego domu i pomóc temu ptakowi. Czekałem, aż ojciec wróci z pracy. Po powrocie ojca opowiedzieliśmy mu o ptaku przyklejonym w rynnie, a ten wszedł po niego. Przyniósł nam zlepek smoły mówiąc, że to gołąb pocztowy i musi mu urwać głowę, żeby ulżyć mu cierpieniu. Ja z moim młodszym bratem zaczęliśmy płakać, żeby go nie zabijał. Ojciec przyniósł nam butelkę ropy i szmatki, powiedział, że jak go wyczyścimy i przeżyje to możemy go mieć. Wyczyściliśmy, gołąb zgubił pióra, był niemalże oskubany i trzymaliśmy go w metalowym koszu w garażu. Po jakimś czasie mój brat pojechał do wujka, który hodował pocztowe, pochwalił się, że mamy gołębia, a ten dał mu w worku kilka sztuk. Trzymaliśmy je w metalowym koszu, aż nasza mama kazała ojcu zrobić nam gołębnik i tak zaczęła się historia mojej hodowli. Później doszły inne gołębie "rasowe". Brat szybko zrezygnował z hodowli, ojciec raz przyszedł do gołębi, raz nie, i tak zostałem z tym sam, z roku na rok kupowałem lepsze ptaki, wiadomo takie na jakie było stać nastolatka, w tej chwili jestem już dorosły i zaczynam poważnie podchodzić do hodowli, ojciec czasami przyjdzie popatrzeć, ma sentyment, ale w moją hodowlę się nie wtrąca, hoduje dosyć dużo ras, niektóre na mamki, ale i dlatego, że lubię te ptaki sokoły gdańskie gołoszyjki rumuńskie, orliki. Podstawę mojej hodowli stanowią Motyle Warszawskie, Krótkodziobe polskie (staluch, szek) Krymki Białostockie, Berlińskie Krótkodziobe i w tym roku moja ulubiona i wymarzona rasa gołębi Angielskie Średniodziobe (long face) ;] to chyba na tyle tej opowieści. ;] :lol: :P :D :shock:

Diacon
Kontakt:

Post autor: Diacon » wt kwie 12, 2011 10:43 am

Witam wszystkich mam na imię Kuba i mam 25 lat gołąbki hoduję od 8 roku życia jestem z Ciechanowa i na należę do Ciechanowskiego związku! Rasy jakie Hoduję to Ryś Polski niebiesko łuskowany i mleczny! Giant Homer. Pocztowy Standard i Hiszpany! Życzę wszystkim udanego sezonu lęgowego! :)

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » ndz kwie 17, 2011 10:21 pm

Witam.Mam na imię Adrian mieszkam w woj.Mazowieckim w małej wsi Wylazłowo gołębie hoduje od 2 lat . Mam takie rasy jak Rysie,Mewki,winerki,pocztowe,kingi

Awatar użytkownika
gołąbek
Kontakt:

Post autor: gołąbek » wt maja 24, 2011 5:20 pm

Mam na imię Damian mieszkam w małej wsi Widawa w woj.łódzkim moja pasja zaczeła się od tak zwanych poluchów czy jakoś tak gołębie mam od ponad 3 lat obecnie mam 20 gołębi ale zamierzam mieć dużo więcej pozdrawiam wszystkich hodowców gołębi ozdobnych :D 8)
Pozdrawiam Damian :)

pawel74
Kontakt:

Post autor: pawel74 » pt maja 27, 2011 9:55 am

witam
mam na imie Paweł golebie hoduje od 12 roku zycia w tej chwili niestety nie posiadam ptakow bo nie mam czasu ale napewno jakies dachowce beda
mieszkam w niedaleko sochaczewa pracuje w firmie transportowej i hoduje konie

igi1806
Kontakt:

Post autor: igi1806 » wt lip 05, 2011 1:03 pm

witam !

Mam na Imię Marcin lat 30. Drugi rok hoduję gołębie pocztowe - w tym roku zaczynam ich treningi oraz od tego roku jestem szczęśliwym posiadaczem mewek oraz PDL perłowych

Jestem z Wielkopolski - Wągrowiec konkretnie chętnie poznam w celach hodowlanych oraz wymiany doświadczeń kolegów z okolic

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt lip 05, 2011 2:06 pm

HejMarcin. Mój oddział do ubiegłego roku miał loty z Twojej miejscowości i chyba w następnym roku znowu wrócimy na tą trasę.

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » śr lip 06, 2011 7:09 pm

mam na imie paweł gołębie choduje 3 lata jestem z nowinek koło wolomina

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » śr lip 06, 2011 9:56 pm

witam wszystkich mam najmie Łukasz pochodzę z Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą na forum już jestem od dłuższego czasu lecz zawsze brakowało mi czasu by coś naskrobać
nick wziął się od przezwiska kali a zarazem nazwiska Kalinowski
Gołębie towarzyszą mi od zawsze odkąd zacząłem raczkować to dziadek zabierał mnie do swojego gołębnika a potem uczył mnie ojciec jak hodować i trenować ptaki, sam hoduję gołębie od ponad 5 lat a zaczynałem od pocztowych potem ukierunkowałem się na pocztowe lotne i budapeszty a od 3 lat hoduję też śląskie tarczowe.
Drugą moją pasją jest wędkarstwo
pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
bartek91
Kontakt:

Post autor: bartek91 » czw lip 28, 2011 8:22 pm

Witam mam na imię Bartek pochodze z Torunia z miasta śmierdzącego piernikami heh.Z gołębiami mam kontakt od najmłodszego bobla iż mój pradziadek,dziadek i ojciec hodują gołębie a następnie ja już ponad 11lat.Do Toruńskiego związku należe ponad 6lat.Hoduje takie rasy jak:Koroniarz polski barwnogoniasty(czarny,czerwony i żółty)Damasceńskie,Wiedeńskie białotarczowe,Rostowskie jednokolorowe i zamierzam powrócić do korzeni...i chcę dołączyć krymkę polską...>>>Więc proszę wszystkich hodowców tej rasy o kontakt !!!Pozdrawiam /Jeżeli ktoś ma blisko do Torunia lub jest wstanie dojechać to zapraszam na Toruńskie targi gołębie,kur,psów które mają miejsce w każdy wtorek i piątek tygodnia od godz.7.00-12.00 przy ul.Szosa Chełmińska 27 (Od głównej bramy trzeba iść na drugą strone targowiska i tam wszystko sie odbywa)

Ps:Ratujmy polskie rasy !!!
Załączniki
zdj stanleya 631.jpg
Ostatnio zmieniony czw sie 11, 2011 8:40 pm przez bartek91, łącznie zmieniany 1 raz.

Hubert998k
Kontakt:

Post autor: Hubert998k » pn sie 01, 2011 12:34 pm

Witam nazywam sie Hubert mieszkam pod Warszawa golebie hoduje od dziecinstwa hoduje ptaki kaliskie podbródki czerwone perłowe srebrniaki motyle budpaeszty w przyszlosci chcialbym rozpoczac profesjonanlna hodowle krymka bialostockiego

młodzieniec23
Kontakt:

Post autor: młodzieniec23 » pn sie 01, 2011 4:52 pm

Witam jestem początkującym hodowcą gołębi pocztowych, chociaż nie tylko:) miło mi przebywać w tak zacnym gronie :D :D :D :D jest na forum może ktoś z Piotrkowa Trybunalskiego? :D :D :D

ODPOWIEDZ