Przywitaj sie, napisz parę zdań o sobie

sewer
Kontakt:

Re: Przywitaj sie, napisz parę zdań o sobie

Post autor: sewer » pn lis 16, 2009 6:32 pm

Witam wszystkich pasjonatów gołębi. Mam na imie Seweryn i mieszkam kilka kiometrów od Łodzi. Moja przygoda z gołębiami zaczeła się jakieś 10 lat temu. Posiadam około 60 ptaków z którch większość to krótkodziobe.

Adrian
Kontakt:

Post autor: Adrian » wt lis 24, 2009 9:05 pm

Witam mam na imię Adrian,mam 17 lat i hoduję gołębie ozdobne:kingi,pawiki i wywrotki.W moim domu gołębie były od zawsze,ponieważ tato z bratem hodują gołębie pocztowe.

Scorpions
Kontakt:

Post autor: Scorpions » wt gru 29, 2009 5:21 pm

Witam wszystkich w końcu się zarejestrowałem na tą stronę po miesięcznym śledzeniu :P.

Więc Mam na Imię Łukasz mam 18 lat jestem z okolić Lublina a dokładnie Biskupice Lubelskie, od 8 lat zajmowałem się głównie terrarystyka, akwarystyka i ptakami egotycznymi ( nie wiem czym bym zliczył wszystko ale mógłbym jak ktoś jest zainteresowany ) Mam zamiar teraz hodować gołębie chce zacząć od Mewek Polskich, nie wiem czy dobry pomysł no ale mam nadzieje że mi się uda....

Pozdrawiam wszystkich gołębiarzy.

Scyzoryk16
Kontakt:

Post autor: Scyzoryk16 » ndz mar 14, 2010 7:47 pm

Witam wszystkich nazywam się Artur hoduje gołębie takie jak wiedeńskie wysoko lotne i bociany kostkowe biało loty niebieskie I BUDAPESZTY ŻÓłTE WYSOKOLOTNE
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2010 8:37 pm przez Scyzoryk16, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Michał
Kontakt:

Post autor: Michał » ndz mar 14, 2010 8:44 pm

Witam wszystkich nazywam się Michał. Pochodzę z województwa mazowieckiego a dokładniej mieszkam we wsi Policzna.Mam lat 13 i hoduje Niemieckie Wystawowe, pawie, rzeszowskie, krymki polskie, a w przyszłości chciałbym zakupić loczki, szeki polskie, perukarze i kingi.

Ozdobny
Kontakt:

Post autor: Ozdobny » pn kwie 05, 2010 9:43 pm

WItam wszystkich nazywam sie Marcin mam 15lat mieszkam w Krzesławicach jakies 50-60km od Krakowa gołebie hoduje od 3 lat
posiadam ok.-30gołebi pocztowych(wraz z dziadkiem ok.70)
-pare strasserów
w przyszłości chciałbym nabyc kariery i kingi

wito
Kontakt:

Post autor: wito » pt kwie 16, 2010 10:21 pm

Witam, mam na imię Witek mieszkam w okolicy Sieradza. Hoduje rasy: sroczka polska krótkodzioba, wywrotek mazurski, krymka białostocka oraz stadko rollerów angielskich 2 pary wywrotków naziemnych i mamki. Hodowałem gołębie od 15 lat z małą przerwą. Aktualnie w moich gołębnikach jest około 60 sztuk ptaków. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Milo117
Kontakt:

Post autor: Milo117 » śr kwie 21, 2010 2:03 pm

Witam ! Nazywam się Emil i mam 15 lat . Gołębie hoduje od 2007 r . Na początku tego roku syraciłem 60 % moich gołębi z powodu kręćka. Miałem takie rasy jak : koszua , olbrzym węgierski , king , ryś polski i inne. Obecnie mam felegyhazery , komarneńskie , sokoły gdańskie , murzynki lotne , widyny , loczki ,standardy pocztowe i może w najbliższym czasie garłacze walenckie. Pozdrawiam hodowców i życze bardziej udanych lęgów niż moje tegoroczne !

KERIM
Kontakt:

Post autor: KERIM » ndz maja 09, 2010 11:44 pm

Witam mam na imię Mirek, lat 18 mieszkam w okolicach Radzymina. Gołębiami interesuje się od lat najmłodszych w rodzinie wujkowie i tato hodowali golebie wiec to również wciągneło i mnie.
Pozdrawiam wszystkich hodowców :)

Adam_Pisz
Kontakt:

Post autor: Adam_Pisz » wt maja 11, 2010 7:20 pm

Witam ;)
Mam na imię Adam, mieszkam w Piszu na mazurach, mam 15 lat a gołębiami interesuję się od kiedy pamiętam. Zapoczątkował to na pewno u mnie tato bo zabierał mnie na giełdę i wtajemniczał mnie razem z dziadkiem w tę drogę. Najbardziej podobają mi się Sokoły Gdańskie i takowe chowam. Chociaż ostatnio siła wyższa wyprzedałem większość hodowli i zostało mi 2 sztuki. Jest to spowodowane tym, że przed domem dziadka, za i dookoła w pewnej odległości jest od razu las a co za tym idzie jastrząb. Jest z nim wielki problem, gdyż opłatę pobiera, a jak pobiera to zabiera najlepsze. Chciałbym aby moje ptaki nie dawały się tak jastrząbkowi, ale nie wiem jak to obejść :(.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Martynluter
Kontakt:

Post autor: Martynluter » pn maja 24, 2010 4:49 pm

Witam wszystkich miłośników i hodowców gołębi. Mam na imię Marcin mieszkam w Warszawie. Gołębiam zainteresował mnie mój dziadek i odkąd pamietam była to jedna z najwiekszych pasji. Niestety po jego śmierci musiałem zlikwidować swoją hodowlę w wieku 17 lat. Po 15latach przerwy udało mi się namówić kolegę Adama i zaczynam wszystko od początku w Wołominie. Hoduję obecnie głównie sokoły gdańskie i trochę krótkodziobów. Pozdrawiam wszystkich.

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » wt maja 25, 2010 7:06 pm

Witam.
Na imię mi Eryk, mam 16 lat. Mieszkam w Łodzi. Obecnie buduję gołębnik, co do gatunków- jeszcze nie zdecydowałem, lecz bardzo podobają mi się Mulemansy i temu podobne.
GG 9883309

roller
Kontakt:

Post autor: roller » pt maja 28, 2010 1:45 pm

Witam mam animie Grzegorz hoduje rollery angielskie oraz garłacze śląskie koroniaste jako mamki pochodzę z Wielkopolski maa możne ktoś namiary na użytkownika forum WITO z okolic Sieradza????

Szymon
Kontakt:

WITAM!!!

Post autor: Szymon » pn maja 31, 2010 10:28 pm

Mam na imie Szymon hoduje gołęmbie z bratem Konradem takie rasy jak turkot bucharski krymka polska garłacz pomorski wywrotek mazurski hoduje gołęmbie od sierpnia 2009r. Ja mam 14 lat a brat 11 mieszkam w wojewudztwie kujawsko-pomorskim myśle że hodowac je będe w dalszych latach mojego życia .

Miker
Kontakt:

Post autor: Miker » pt cze 18, 2010 4:54 pm

Witam

Mam na imię Michał, gołąbki hoduje od ładnych paru lat. Rasy którę hoduję to PDL (srebrniaki, pasiaki, perłowe oraz sroki łowickie) i budapesztańskie wysokolotne. Byłem użytkownikiem starego forum na tym bywam często ale do tej pory tylko w charakterze gościa. Postanowiłem to zmienić.:) :D

lxd2bartek
Kontakt:

Post autor: lxd2bartek » czw lip 22, 2010 9:21 pm

Witam
Mam na imię Bartek mam 19 lat mieszkam w Częstochowie.Hodowałem dwa lata gołąbki rożnej rasy(pocztowe,tiplery,pawik,winery)ale niestety musiałem ja zlikwidować bo nie miałem zbytnio warunków mam zaraz za gołębnikiem wysoki las i nie mogły trafic do gołebnika:)Teraz sie troche zmieniło kupiłem sobie działke i mam zamiar tam zacząć hodowac gołąbki rasy pawik.
Pozdrawiam wszystkich gołębiarzy:):)

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw lip 29, 2010 11:30 pm

Witam. Mam na imię Waldek i mam 17 lat, mieszkam we wsi niedaleko Bielska-Białej woj. Śląskie. Gołębie hoduję od 8 lat początkowo nieudolnie teraz zaczynam odnosić małe sukcesy w rasie garłacz górnośląski koroniasty (ok. 60 sztuk) oprócz garłaczy posiadam także gołębie pocztowe jako mamki (ok. 25 sztuk). Pomimo młodego wieku dożo wiem o rasach gołębi i o ich chorobach. Oczywiście wszystko zawdzięczam bratu który wszystkiego mnie nauczył, skończył on studia weterynaryjne. Teraz nic tylko hodować. :)
Ostatnio zmieniony śr lis 09, 2011 7:03 pm przez Garłacze :), łącznie zmieniany 1 raz.
W.K

MALY 84
Kontakt:

Post autor: MALY 84 » wt sie 03, 2010 1:53 pm

Witam mam 26lat i juz od roku hoduje gołebie roznych ras tzn: Mewka Polska, Motyl Warszawski ,Wywrotek Mazurski , Krymka Polska ,Mewka Staroniemiecka oraz od jakis 2 miesiecy Garłacze Górnoslaskie Koroniate pozdrawiam wszystkich milosnikow ptakow :D

valdi1
Kontakt:

Post autor: valdi1 » wt sie 03, 2010 7:32 pm

Witam,mam na imię Waldek z Bielska-Białej ,hoduje gołębie wysokolotne,są to tiplery i zamojskie,Pozdrawiam wszystkich hodowców gołębi

robi68
Kontakt:

Post autor: robi68 » ndz paź 03, 2010 12:53 pm

Witam wszystkich. Mam na imię Robert. Obecnie posiadam garłacze czeskie łapciate, wcześniej 20 lat lotowałem gołębiami pocztowymi. Mieszkam w Oświęcimiu.

Awatar użytkownika
szymekC
Kontakt:

Post autor: szymekC » ndz paź 03, 2010 2:00 pm

Witam,mam na imię Szymek mam 16 lat, mieszkam w małej miejscowości Tuczępy 60km od Kielc.Gołębie hoduje od 5 lat.Gołębie w mojej rodzinie były od zawsze.Rok temu zmieniłem profil hodowli na Kuraka Modeńskiego.Od tego czasu hoduje tylko je,mało jest hodowców tych ptaków w mojej okolicy.Według mnie to najładniejsze ptaszki :D Pozdro

kamil115
Kontakt:

Post autor: kamil115 » pt paź 08, 2010 10:15 am

Witam. Mam na imie kamil hoduje takie gołębie jak murzyny szmalkandzkie we wszystkich kolorach, kingi żółte i czerwone polne saksońskie niestety mam tylko niebieskie

Gołąb
Kontakt:

Post autor: Gołąb » pt paź 08, 2010 6:33 pm

Witam. Mam na imię Krystian mieszkam w Tułowicach koło Sochaczewa. Gołębie hoduje mój tata, jakiś rok ale kiedyś już miał gołębie. I mnie zainteresował hodowlą gołębi. nie znam się zabardzo na tym ale tata mnie nauczy i będzie mi pomagał. POZDRO
Ziemia planeta ludzi

Awatar użytkownika
Tamiczek
Kontakt:

Post autor: Tamiczek » ndz paź 10, 2010 7:51 pm

Witam Wszystkich.
Gołębie mam dopiero od ponad 2ch lat.
Zaczęło się od miastowego, uratowanego spod kół samochodu.Jechałam razem z córką, nagle w auto jadące z naprzeciwka uderzył ptak.Kierowca pojechał dalej,chociaż gołąb upadł na ziemię pomiędzy jadące auta.Córka w krzyk, ja po hamulcach.Włączyłam awaryjne i biegiem do nieszczęśnika. Był to młodziak i chyba jego pierwszy lot. Weterynarz stwierdził złamane skrzydło i delikatnie dał do zrozumienia,ze może mieć też obrażenia wewnętrzne. Jeśli przeżyje noc- to będzie żył.
Zabrałam go do pracy, gdzie jest praktycznie mój drugi dom( z uwagi na czas, który tam spędzam) i,nakarmiłam kupionym w sklepie zoologicznym ziarnem,napoiłam wodą .Usadowiłam go w koszyku ze ścinkami materiałów,żeby miał ciepło.
Nie przeżył nocy....
Nie miałam odwagi powiedzieć córce prawdy...Znalazłam adres tzw.ochronki dla zwierząt na drugim końcu miasta i dowiedziałam się,że mają jakiegoś gołębia ze złamanym skrzydłem.Pojechałam tam i adoptowałam go.To był dorosły ptak,ale postanowiłam tak długo trzymac córkę z daleka od zakładu ile się da, by jej pozniej wmówić,ze przecież ten uratowany tak urósł. A propos-Młoda miała wtedy16 lat, ale do dziś przeżywa krzywdę zwierząt i ludzi bardziej,niż jej rówieśnicy.Tak, wiem,że to wina mojego wychowania....
Narwin, bo tak go nazwaliśmy, szybko się zaklimatyzował, i zrobił się z niego nie lada cwaniak.Wypuszczaliśmy go z klatki na stojące na ganku biurko, które od razu wziął w posiadanie.Chodził po nim jak paw i nikomu nie pozwalał go dotknąć.
Udało mi się 2 tygodnie utrzymać Młodą z dala od ptaka i gdy przyszła-uwierzyła,że to tamten uratowany spod kół.
Jezdziłam wtedy na rynki do Kutna, gdzie stali gołębiarze. Często z nimi rozmawiałam i któregoś razu pod płotem chodził sobie jakiś gołąbek. Zabrałam go,bo by go koty zjadły, a on nie latał.Dałam mu na imię Ptysiek.
Pózniej była Fiona i Dzióbek-podarowane przez któregoś z gołębiarzy (berlinki). Następnym był Ciapek (sroka polska), któremu pijaczki chcieli lepek ukręcić.
W tym czasie odszedł-pomimo leczenia- Ptysiek , Dzióbek i Narwin. Tego drugiego nawet nie zdążyłam zacząć leczyć. ;-(
Ptyśka mi bardzo żal. Dziś wiem, że był jakimś mieszańcem, ale przez to był wyjątkowy i naprawdę był piekny. (mam jego zdjecia).
Któregoś razu stojąc przy gołębiarzach usłyszałam rozmowę:
-Ile za te ?
-Po 5 zł.
Obejrzałam się. Facet miał w klatce winerki, jeszcze niewypierzone do końca, takie ze śmiesznie sterczącymi piórkami. Piszczały przytulone do siebie.
-Biorę je-powiedziała baba sięgając po portfel.
-Wezmie pani jeszcze tę parę.To ich rodzice, jeszcze je karmią.
-Nie potrzebuję.Te biorę na rosół.
O żesz!!!!
-Po ile? Po 5zł? Ja je od pana kupuje po 10!- szybko sięgnęłam najpierw po pisklaki i już z młodziakami za pazuchą wcisnęłam zdziwionemu facetowi pieniądze, a zaskoczonemu babsztylowi powiedziałam prosto w twarz:
-A pani ich nie zeżre! O!!
;-))))
-Boże jedyny, przecież one jeszcze same nie umieją jeść!-stwierdził z przerażeniem mój mąż ,a pózniej uczył mnie poić je z ust. Miał kiedyś , za młodych czasów, kiedy mieszkał na Śląsku pocztowe gołębie. Dlatego z pewnym pobłażaniem patrzył na moje znoszenie "ptic" i -pomimo sprzeciwów-angażował się w naszą powoli powiększajacą się hodowlę.
Wiele musiałabym napisać o moich ptakach, chociaż jest ich tylko 29 sztuk( na dzień dzisiejszy. Z młodymi bywało prawie 40 ;-) Prawie każdy ma imię.
Teraz mamy 2 pary pawików i po parze: Książe i Księżna(mewki orientalne- bluety), Loczek i Loczkowa( wiadomo;-), Krymek i Krymkowa (odmiana polska), Kurczakowa, Czupurkowa, Kropek, Młodziak i jedno-płci nieznanej( to winerki), dolnośląskie łapciate (szukam ładnego samca), Ciapek i Ciapkowa,(sroka polska, podbródek) ,samotna czarna Małgośka szuka Jaśka( czarny wywrotek mazurski), Bitny i Fiona (para mamek), oraz Miluś, który okazał się Milusiową (mewka blondyneta).
Ona jedna mieszka z nami w domu, biega za mną jak pies.A nawet nie jak pies, bo nasza suczka więcej śpi i nie pilnuje mnie tak dobrze jak Miluś-owa. Właśnie- po domu biega, nie lata, choć w pracy, kiedy ją tam zawożę, to poleci czasem nawet na dach. Wygrzeje się, pochodzi...Jednakże wystarczy ją zawołać-już siedzi mi na głowie, lub ląduje na ganku, by szybciutko potuptać do biura. Kiedy to piszę przysypia obok laptopa na biurku,od czasu do czasu uchyla powieki by zagruchać. Przechodzimy teraz czas zalotów, więc mam przerąbane-non stop miłość: gru-gru i gru-gru, wkładanie mi dzioba do nosa i ust, całowanie i niezmordowane nawoływanie mnie.
Oj, zaczęła się myć- bedzie całowanie! ;-)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz paź 10, 2010 8:53 pm

fajnie że są panie które tak bardzo kochają gołębie pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej hodowli
golebie-akrobatyczne

ODPOWIEDZ