Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest pn lis 12, 2018 7:21 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość

witam serdecznie wszystkich forumowiczow, moj pseudonim na forum to quatro, a wzial sie on stad, iz swego czasu bylem zakochany w swoim samochodzie marki Audi z napedem na 4 kola, a naped na 4 kola w tej marce nazywa sie quatro (z wlos. cztery), mam tez psa owczarka niemieckiego, ktorego tez nazwalem quatro, rejestrujac sie na forum nie moglem nic wymyslec sensowniejszego i stad quatro, mieszkam w okolicach pieknego miasta jakim jest Wroclaw i naleze do Dolnoslaskiego Zwiazku Hodowcow Golebii Rasowych i Drobiu ozdobnego, stycznosc z golebiami mam od urodzenia, hodowal je moj dziadek (ktory byl rodowitym lwowiakiem - chyba stad zamilowanie do ras ktore hoduje) hodowal i ojciec, z kazdym dniem ucze sie czegos nowego, rasy nad ktorymi jestem skupiony najbardziej to masciuch polski koroniaty (koziolek lwowski), mewka polska, brodawczak polski, od niedlugiego czasu zajmuje sie rowniez rosyjskimi postawnymi i bijami taszkieĂąskimi (uzbeckie), tak zeby nie wpasc w monotonie

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam nazywam sie Piotrek a moj nick pochodzi takze od ksywki jaka posiadam... jestem hodowca od lipca i szczegolnie upodobalem sobie pawiki. Mieszkam niedaleko Chelma w lubelskim. :wink: pozdrowienia dla wszystkich :)

Ostatnio zmieniony czw sty 24, 2008 5:04 pm przez Palonek, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc! Mam na imie Dawid i wraz ze swoim tata Zenonem hodujemy glownie garlacze sa to : garlacz hanacki i siodlaty lapciaty.Mieszkam w okolicach
Kalisza.

Tytuł:

Hej! Moj nick Dispar wzialem od nazwy gatunku motyla z racji tego, ze moje glowne hobby to entomologia i posiadam w tej chwili zbior motyli polskich w ilosci okolo 10 tys. okazow. Do hodowli golebi wrocilem po 15 latach przerwy i mam w tej chwili cos okolo 50 sztuk. Moja ulubiona i wiodaca rasa jest sroczka polska krotkodzioba i mam nadzieje, ze za kilka lat uda mi sie wyhodowac okazy ktore bede mogl wystawic na jakiejs wystawie. Zajmuje sie tez akwarystyka a takze troche wedkuje.
Mieszkam w woj. mazowieckim w malym powiatowym miasteczku.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej wszystkim mam na imie lukasz. Klikam z malej miejscowosci w malopolsce o nazwie Strozna. Golebie byly u mnie od zawsze ale dopiero od jakis 2 lat zaczalem sie tym na powaznie interesowac . Wiekszosc mojej rodziny jest przeciwna mojej pasji ale jakos sobie daje rade. Jeszcze nie mam wielkiego stazu ale mysle ze to sie zmieni. Moimi ulubionymi rasami sa mewka staroniemiecka i koroniarz barwnoogoniasty . Narazie zaczynam ale z czasem moja hodowla powiekszy sie o nowe osobniki . Niedawno zalozylem wlasne forum ale jak narazie niewiele sie tam dzieje ale pracuje nad tym aby sie to zmienilo :D

Tytuł:
Awatar użytkownika

WITAM!!!

jestem Piotrek, wraz z tata Andrzejem pasjonujemy sie gołębiami
tata siedzi w temacie około 30 lat, ja natomiast jak zacząłem raczkować ponoć już mnie do nich ciągnęło :D

w naszym gołębniku można znaleźć:
rasy które cieszą oko: Brodawczak polski (czarny, niebieski), Krótkodzioby polski (szek, staluch)
rasy na mamki oraz do lotu: budapesztański wysokolotny (końcaty, żółty), grzywacz permski (czarny, żólty), "tipler" (czarny, żółty)

http://picasaweb.google.pl/home?tab=mq

Ostatnio zmieniony ndz lut 06, 2011 12:27 pm przez piobar, łącznie zmieniany 4 razy

Tytuł:

Witam.Na imie mam Krzysztof ale od malolata wolali na mnie Opal .Stad moj nick.Urodzilem sie i wychowalem w Wa-wie na Starym Miescie.Golebiami zaczalem pasjonowac sie spedzajac wakacje na wsi u dziadka.Obecnie trzymam ptaki na terenie swojej firmy pod Wa-wa.Mam dwa golebniki o wym 3,5x3,5x2,4.Golebniki polaczone sa woliera .Rasy to :kariery,mamki slaskie tarczowe,garlacze vorburskie,garlacze hanackie,turkoty bucharskie oraz kilka perukarzy.Jestem tak jak Dispar akwarysta(akwarium 450 l a w nim teczanki) oprocz tego takze wedkuje(glownie Wisla).Moje rekordy to karp-22 kg,sumek-17kg,brzana- 4,75 kg oraz szczupak-8,3kg.Pozdrawiam Krzysiek.

Tytuł:

Witam !!!
Mam na imie Michal. Nick jakim sie posluguje ma swoje korzenie jeszcze w czasach studenckich. Golebie jakie hoduje to pawiki, perukarze, kilka garlaczy gornoslaskich koroniastych i od dwoch miesiecy mam parke kingow w nowozaadoptowanym malym golebniku specjalnie dla tej rasy. W tej chwili rasa dominujaca sa pawiki, ale w przyszlym roku chce postawic nacisk na perukarze z tym, ze nic na sile. Przede wszystkim jakosc. Wlascicielem kilku garlaczy stalem sie przez przypadek i musze przyznac, ze coraz bardziej ta rasa mi sie podoba, glownie ze wzgledu na charakter i zachowanie - kto wie moze i ta galeÂź hodowli troszeczke rozwine. Kontakt z hodowla golebi mam w zasadzie nieprzerwanie od 20 lat. Musze przyznac, ze niekiedy lezka sie w oku kreci jak wspominam poczatki. Te dawne strasery, rysie przynoszone w dzieciĂąstwie od wujkow zdecydowanie mniejsze od tych jakie teraz sie spotyka. Ale co tu opowiadac teraz sa inne czasy, inne wymagania stawiane golebiom i to mysle, ze dobrze. Szkoda tylko, ze coraz trudniej o te male radosci z dzieciĂąstwa.
Pozdrawiam

Tytuł:

Witam. Mam na imie Jacek, moj nick powstal przypadkowo po "zjedzeniu" jednej literki. Golebie podobaly mi sie od zawsze, tyle tylko, ze w domu nikt ich nie mial a co najgorsze nikt ich nie lubil. Pierwsze ptaki dal mi moj dziadek, byly to stare pocztowe, ktore cieszyly moje oko tylko w zamknieciu bo jak je wypuscilem to tyle ich widzialem. Moja przygoda z golebiami zakoĂączyla sie z chwila pojscia do szkoly sredniej i z pobytem w internacie, czesc ptakow zjadla kuna reszte zalatwily jastrzebie.
Z tego sie jednak nie wychodzi i po okolo dwudziestoletniej przerwie znow zajmuje sie tym hobby, czego do koĂąca nie popiera moja rodzina.
Moje rasy to : rysie polskie w wielu kolorach, niemieckie wystawowe, szpaki z biala plyta glowy , skowronki norymberskie, ostatnio brodawczaki polskie ,rzeszowskie , sroka krakowska i reszta na mamke. Po sezonie jest tego grubo ponad setke. Mieszkam w malej wsi k/Lipska w dawnym wojewodztwie radomskim, obecne mazowieckie.Pozdrawiam Jacek.

Tytuł:

Witam na imie mam Marcin,mieszkam w Barcinie w woj.kujawsko-pomorskim.Golebie interesowaly mnie od dziecka i prawie zawsze je mialem.Wtym roku wrocilem do hodowli po malej przerwie(mlodosc sie musi wyszalec 8) ).Moja pasja sa garlacze mam obecnie 8 roznych ras i planuje jeszcze kilka.POZDRAWIAM :lol:

Tytuł:

Witam Mam na imie Adam.Golebie hoduje okolo 30.Najpierw byly zwykle pocztowe,a w tej chwili kariery i niemieckie wystawowe.Pozdrawiam wszystkich hodowcow i 'golebiarzy".

Tytuł:

Witajcie mam na imie Karol moj nick pochodzi... a wlasciwie sam sobie go wymyslilem :lol:
A golebie juz chodowalem...ale zlikwidowalem poniewaz wlazl mi szczur :(
Ale na wiosne znowu planuje rozpoczac przygode z tymi pieknymi i interesujacymi ptakami :)

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam wszystkich w Nowym Roku,

jak pewnie wszyscy zauwazyli mam na imie lukasz, pochodze z Kielc ale od malolata kazda wolna chwile spedzalem u babci na wsi w okolicach Bodzentyna (30 km od Kielc). Z moja pasja jest o tyle dziwna sprawa, ze nikt w mojej rodzinie nie hodowal golebi - "zarazilem" sie nia od "przyszywanego wujka", takiego przyjaciela rodziny. Poczatkowo byly to golebie jakie te 15 lat temu mozna bylo spotkac w kazdym gospodarstwie na wsi (gdzie te czasy....), czyli: bociany, srebrniaki, bialogony (u nas wiswaĂące :), winery itp.
Gdy wyjechalem na studia do Poznania moje stadko okroilem do ok.20 szt a opieke nad nim przejela moja babcia (przyjezdzalem "tylko" co 2 tygodnie co na biednego studenta bylo nie lada wyczynem :D ). PoÂźniej byla praca i tak spedzilem w Poznaniu 8-9 lat. Od 1 styczia 2007 roku znalazlem odpowiadajaca mi prace w Kielcach i jak mozna sie bylo spodziewac hodowla sie rozrosla - obecnie ok 100 szt, a jakie to napisze w odpowiednim poscie.
W przyszlym, wrrroc, obecnym roku biore slub i znowu zmieniam miejsce zamieszkania (na szczescie tylko numer domu :D ) wiec czeka mnie troche rozrywki z urzadzaniem nowej hodowli,
Pozdrawiam wszystkich i super legow w 2008,

Tytuł:

Witam wszystkich,
nazywam Piotr mieszkam w okolicach MiĂąska Maz. Golebiami interesowalem sie od zawsze tj. od najmlodszych lat najpierw krecilem sie przy starszym bracie, potem gdy zycie zmusilo go do porzucenia tego hobby, przejalem calkowita odpowiedzialnosc za hodowle. W stadzie dominuja Budapeszty i moje ulubione Tipllery, szkoda ze tak malo sie o nich mowi na forum, sa warte wiekszego zainteresowania.
Wszystkiego dobrego w nowym roku 2008.

pozdrawiam

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam wszystkich milosnikow golebi i nie tylko
Nazywam sie Jarek mam 19 lat moja pseldo to jarooo od imienia
golebie hoduje od 4 lat bardzo lubie golebie krotko dziobe ktore z reszta hoduje mieszkam 20 km od Warszawy
pozdrawim wszystkich milosnikow i hodowcow :D :D :D

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam milosnikow i hodowcow golebi! :D
Ja tez mam na imie Jarek. Mieszkam w Siedlcach. Po wieloletniej przerwie w chowie golebi w 2006 roku zaadaptowalem maly domek na dzialce na golebnik. Obecnie mam dwie pary Orlikow i ponad 20 szt. Polskich Tarczowych Wysokolotnych. Moje golebie wypuszczam codziennie - chyba, ze jest fatalna pogoda. Na razie zdobywam doswiadczenia hodowlane, bo okazalo sie, ze bardzo malo wiem o golebiach. :wink:
Pozdrawiam Jarek Siedlecki

Tytuł:

witam i pozdrawiam innych hodowcow
mam na imie piotrek i mieszkam w malej wiosce obok janowa podl. a moj pseudonim pochodzi od nazwiska , golebie to takie moje uzaleznienie ,hoduje je od 6 roku zycia
:D i nie moge bez nich zyc

Tytuł:

witam
mam na imię Marcin ,gołębie były w domu od zawsze od kilku lat podszedłem do nich poważniej. Moją ulubioną rasą jest karier, ale hoduję także garłacze pomorskie, mewkę polską, planuję pawiki i nie wiem co jeszcze.
Moja żona twierdzi, że mam świra na punkcie gołębi i jest przekonana, że gołębie są dla mnie ważniejsze niż ona.
Mój nick kojarzy mi się z bajką "Pampalini łowca zwierząt", a że jestem myśliwym to na każdym forum mam taki nick.

Ostatnio zmieniony pt lip 03, 2009 2:36 pm przez pampalini, łącznie zmieniany 3 razy

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam milosnikow i hodowcow golebi.Na imie mam Bogdan.Golebie hoduje od prawie trzydziestu lat.Bardzo dlugo byly to golebie pocztowe,ktore lotowalem.Po likwidacji stada pocztowego hodowalem kingi.Ale golab musi latac i dlatego zdecydowalem sie na rasy ktore moze nie sa najlepszymi lotnikami,ale mi sie podobaja.Sa to pawiki indyjskie,angielskie,turkoty arabskie i kilka pocztowych o barwie bialej.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam serdecznie wszystkich!!

Moj pierwszy post na forum wiec oczywiscie musi byc w tym topicu.Mam 35 lat i wlasnie zamierzam w tym roku wznowic hodowle golebi a w zasadzie jako,ze przez ostatnich kilka lat zajmowalem sie golabkami pocztowymi rozpoczac hodowle golebi ozdobnych.Zagladam na to forum od jakiegos czasu i musze powiedziec,ze jest to miejsce w ktore chetnie sie wraca :) jestem pod wrazeniem fachowosci i profesjonalizmu niektorych userow.Mam nadzieje,ze dzieki Wam bede w stanie podjac wlasciwy kierunek w mojej przyszlej hodowli.

Pozdrawiam
Artur

Tytuł:

Witam

Nazywam się Eryk mam 13 lat .
Niedawno chodowałem gołębie pocztowe i ozdobne, ma nadzieje że
znowu zaczne hodować gołębie. :!:

Tytuł:

Witam.13 lat i ksywka Eros(bóg miłości)? Moje gratulacje, ja w tym wieku miałem tylko piłkę i gołębie w głowie.Pozdrawiam.

Tytuł:

Ja też :!:

Tytuł:

Witam

Na imię mam Mariusz a ksywka "Maniek" pochodzi od imienia. POchodze z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) mieszkam w Rybnie koło Działdowa ale w tym roku bedę mieszkał w innej miejscowości niedaleko rybna ponieważ kupiłem z narzyczoną mieszkanko i tam będzie moja mała bądz wielka hodowla :lol: Moja historia z gołębiami zaczęła się gdy miałem 13-14 lat, dokłądna historia zetknięcia się z tymi ptakami jest opisana w innym moim poście :wink:

Bardzo lubie rasy krótkodziobe takie jak mewka, maściuch, wywrotki, krymki, sroczki i barwnogłówki, ale chciałbym kiedys w przyszłości mieś około 200 ras :D Jeśliby mi przyszło zostać prawdziwym hodowcą wystawowym to skoncentrowałbym sie na wywrotkach pomorskich, mazurskich i krymkach białostockich bo są to piekne i żywiołowe gołębie.

Na codzień ucze się w technikum policealnym, jako masażysta a w weekendy jest DJ'em czyli prezenterem dyskotekowym i prowadzę dyskotekę w każdą sobote. Mam szerokie zaineresowania ale cóż taki już jestem.

Pozdrawiam i dziękuje Adminowi za super forum, bo dzięki temu forum i Wam oczywiście poznam lepiej gołebie :!:

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam na imię mam Jurek a orcio znalazłem dawno temu że jest to zdrobnienie mojego imienia trochę nietypowe no cóż.Z gołąbkami miałem styczność od najmłodszych lat pamiętam jak Tato wnosił mnie na rękach do gołębnika po drabinie,mając 13 lat przekazał mi gołębie bo kuna mu wydusiła zostało parę sztuk a ja po 3 latach miałem ich ze 180 szt., ale to dawne dzieje małżonka twierdzi ,że gołębie są w moim życiu ważniejsze niż rodzina a dzieci, że ze mnie jest narkoman na gołębie. Ostatnio zażyłem,, pigułkę,, na bije tak mnie zafascynowały zobaczymy co z tego będzie. Serdecznie pozdrawiam miłośników gołębi tych starszych i tych młodszych :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.