Pocztowy Standard

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Pocztowy Standard

Post autor: tomekplewa » czw sty 05, 2006 6:10 pm

Mam pytanie odnosnie tej rasy czy standard powinnien byc podobny do Giant Homera tzn czy powinnien byc taki duzy i miec podbna strukture dzioba bo spotykam sie z takimi standardami.
Czy raczej powinnien byc troche mniejszy i miec troche dluzszy dziub.Sam choduje standardy i nie wszystko o nich wiem.W swojej chodowli mam 1 samice podbna struktura dzioba do giant homera czy to jest wada :?: :?: :?:
Pozdrawiam Tomek

PITERO
Kontakt:

wzorzec

Post autor: PITERO » wt sty 10, 2006 1:10 pm

A ja mam pytanie gdzie moge znalezc wzorzec standarda z opisem oczywiscie w internecie i jeszcze jedno a moze macie jakies linki do stron hodowcow standardow. Z gory DZIEKI!!!
PITERO

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » śr sty 11, 2006 4:53 pm

Pitero jak narazie nie znalazlem zadnego wzorca Standardow jedynie w kiazce jest.A stron z chodowcami standardow szukalem dosc dlugo lecz nie znalazlem.
Pozdrawiam Tomek

Pawik

Post autor: Pawik » śr sty 11, 2006 11:09 pm

Pawik

Post autor: Pawik » śr sty 11, 2006 11:33 pm

Kolego Tomku.Widze ze masz watpliwosci jak ma wygladac Standart.Prosze wiec, nie wydawaj opinii na temat czegos,czego do koĂąca nie jestes pewny.(Patrz temat Standart)

Ed
Kontakt:

Post autor: Ed » czw sty 12, 2006 11:41 am

Witam.Panowie jezeli macie jakich znajomych co naleza do Z.H.G.RiD.O to wzorzec STANDARDA mozna znalezc w biuletynie zwiazkowym nr.30 z 2003 roku.Pozdrowienia Ed.

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » czw sty 12, 2006 3:11 pm

Drogi pawiku po prostu spotykam sie z takimi standardami jak na fotogieldzi sam posiadam jedna samice.A faktycznie wszystkiego o tej rasie niewiem ale dowiedzialem sie ze standardy podbne do giant homerow sa zle.
Ps:Dzieki za link
Pozdrawiam Tomek

PITERO
Kontakt:

standard

Post autor: PITERO » czw sty 12, 2006 8:15 pm

Dzieki panowie za informacje i link jak by komus z was sie udalo cos wiecej znalezc to nie pogardze jeszcze raz DZIEKI!!!

POZDROWIONKA
PITERO

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » ndz cze 04, 2006 9:53 pm

Dzisiaj kupilem parke mlodych standardow - bardzo ladne golebie, chyba zajme sie tylko ta rasa

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pn cze 05, 2006 8:13 am

Wzorzec standarta jest we wzorcach golebi na stronie Pana Jurka.JZ

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » pn cze 05, 2006 9:05 am

Mnie osobiscie podobaja sie Standardy starego wzroca i takie hoduje,mam w hodowli rowniez kilka sztuk z nowego wzorca .W najblizszym czasie nie zamierzam zmieniac na standardy nowego wzorca Masz moze zdjecia tych co nabyles.
Pozdrawiam Tomek

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » pn cze 05, 2006 10:31 pm

Niestety nie mam aparatu.
Nie wiedzialem ze jest nowy i stary wzorzec. Golabki sa dosyc duze porownujac do zwyklych pocztowych, maja piekne glowki i w ogole ksztalt calego ciala jest ladny. Przy okazji dokupilem dwa zwykle pocztowe (siwe).Dzsiaj wpuscilem je do woliery, aby ogladaly okolice. Razem mam juz cztery dorosle,ktore maja po dwa mlodziutkie, no i cztery mlode co kupilem. W przyszlosci chcialbym jednak hodowac tylko standardy.
Napisz mi czy masz mlode czerwone standardy, chcialbym takie kupic. Ale interesuja mnie tylko takie golebie, ktore nigdy nie byly jeszcze na dachu

Artur
Kontakt:

Post autor: Artur » wt cze 06, 2006 3:08 pm

Witam
od niedawna mam kilka par standardow,chce sie dowiedziec czym rozni sie stara linia od nowej.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » wt cze 06, 2006 9:27 pm

Witam!Nowy wzorzec jest na tej stronie a stary jest na stronie, ktora byla wyzej wymieniona. Wedlug moich spostrzezeĂą standard nowej linii jest bardziej smukly a starej linii sa bardziej krepe maja szersze piers i masywniejszy dziob.Moze jakis bardziej doswiadczony hodowca standardow doda swoje spostrzezenia.Standardy hoduje od okolo 2lat.W tym roku odchowalem juz troche mlodych.Kolejne pary siedza na jajkach ogolnie jestem zadowolony. Mlode sprzedawala bede dopiero na jesieĂą po odpowiedniej selekcji.Pozdrawiam
Pozdrawiam Tomek

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » sob cze 10, 2006 6:13 am

Mam do Ciebie pytanie, gdzie mozna kupic standardy wg starego wzorca ?Bylbym zainteresowany kupnem mlodych, a moze bys mi sprzedal skoro masz mlode - bylbym wdzieczny za odpowiedz.
Pozdrawiam Bogus

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » sob cze 10, 2006 8:28 am

Zalezy jak trafisz mozesz na rynku kupic. Ja kupowalem od moich znajomych hodowcow sprzedac narazie nie zamierzam dopiero na jesieĂą wtedy chetni ci cos odsprzedam.
Pozdrawiam Tomek

Artur
Kontakt:

Standard zolty

Post autor: Artur » czw cze 22, 2006 8:54 pm

Witam
Czy ktos ma do sprzedania zolte standardy-mozliwa wymiana
Pozdrawiam :D

Artur
Kontakt:

Post autor: Artur » pt cze 23, 2006 8:21 pm

Witam
mam samice standarda 05 i dzisiaj zniosla bardzo male jajko,czy ktos mial taki przypadek?Jesli tak to czy drugie jajko bedzie normalne albo chociaz nastepny leg bedzie dobry. Bo z tego jajka to raczej nic sie nie wykluje.
czy to przypadek czy cos z golebiem nie tak?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zbycho424
Kontakt:

Re: Pocztowy Standard

Post autor: Zbycho424 » pt sty 08, 2010 11:15 am

Witam!
Jako były hodowca tej rasy,podzielę się z Wami kilkoma uwagami odnośnie tej rasy.Odsyłam na stronę,gdzie jest relacja z wystawy w Katowicach.Tam było dośc dużo standartów.
Stary-nowy wzorzec.Tak mieliśmy swego czasu problem,gdyż wzorcem obowiązującym dla tej rasy,był wzorzec gołębia pocztowego,którym się lotowało.My "poszliśmy" z tą rasą troszeczkę dalej,ale obowiązywał ten stary wzorzec z Polskiego Zw. Gołębi Pocztowych. Gołębie te były jednak wystawiane na naszych związkowych wystawach i oceniane,wg.wzorca który nie był wzorcem obowiązującym w naszym związku gołębi rasowych.
To był taki cichy kompromis.
Aż wreszcie zebrało się kilku wyróżniających się hodowców i w mozole opracowali nowy wzorzec Standarta,który już obowiązuje na naszych związkowych wystawach.
Pocztowcy mają dalej swój "dawny"wzorzec,lecz my mamy nowe opracowanie nas obowiązujące.

Główna-zasadnicza różnica między tymi wzorcami ,czyli gołębiami,to ta,że tamte standarty "muszą"latac aby były wystawiane w klasie "standart".Taak było zawsze.
Nasze standarty to gołębie,które latają,a owszem,ale wokół gołębnika i to z trudem.

To gołębie wybitnie wystawowe i hodowane dla ich piękna.

Tak,to są b. piękne ptaki.
Postaram się zamieścic z małym komentarzem fotki tych gołębi.
Jestem również przygotowany na poważną dyskusję odnośnie tej rasy.
Na początek pokażę moją samiczkę poprzez co chcę pokazac moje "preferencje" odnośnie wyglądu standarta.
Z hodowlanym pozdrowieniem.Zbigniew Habzda.
Załączniki
Obraz 028.jpg
No i macie tu jeszcze moja dumę.Biała jako ideał.
Jak ja się cieszyłem,gdy mi taka wyszła.To wnuczka tej grochowej tu pokazywanej szeki.
Obraz 028.jpg (14.28 KiB) Przejrzano 10508 razy
Obraz 094.jpg
Samczyk z lini pokazywanej samiczki.Były to gołąbki dobrze "ułożone".Ocena w ręce sprawiała naprawdę przyjemnośc.
Obraz 094.jpg (18.96 KiB) Przejrzano 10521 razy
Obraz 093.jpg
To wg mnie tak powinny wygladac samiczki .Ceniłem ją za spokój i wysoką lężnośc.
Obraz 093.jpg (19.22 KiB) Przejrzano 10530 razy
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 11:41 am przez Zbycho424, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbycho424
Kontakt:

Post autor: Zbycho424 » pt sty 08, 2010 11:27 am

No i następne zdjęcia z mojej byłej hodowli standartów.
Namawiam innych kolegów o pokazywanie swoich ptaków.
Załączniki
Obraz 105.jpg
A to tato mojej białej i syn tej groszki tutaj pokazywanej.
Obraz 105.jpg (16.5 KiB) Przejrzano 10513 razy
Obraz 032.jpg
A standarty w takim typie i kolorach miałem już ok 2000r.
To moja hodowla.Gdzie się teraz znajdują?Ok.Kluczborka,oraz na Dolnym Śląsku.
Obraz 032.jpg (20.36 KiB) Przejrzano 10529 razy
Obraz 022.jpg
Srebrzysty szymel.Bardzo lubiłem eksperymentowac w kolorach.
Obraz 022.jpg (19.44 KiB) Przejrzano 10528 razy

ArturS
Kontakt:

Post autor: ArturS » śr sty 13, 2010 6:52 pm

Witam
bardzo ładne ptaki :D , mam podobnego tigra u siebie. Mysle ,że również zrobie kilka zdjęć i zamieszcze. Mysle ,że po kilku latach selekcji jest co pokazać :P (białe , żółte, srebrne,niebieskie,tigry,płowe)

ODPOWIEDZ