PDL

Awatar użytkownika
adam191
Kontakt:

PDL

Post autor: adam191 » wt lut 06, 2007 8:16 pm

witam. Dzis w rozmowie z kolega Piterem doszlismy do wniosku ze PDL jest rasa zle traktowana. Prawdziwych, wzorcowych PDL daaaaawno nie widziano:(, a wiekszosc hodowcow trzyma jakies pokraczne kartoflaki tylko do ganiania. Ja mieszkam na pomorzu i u nas to juz nie ma co myslec o wzorcowych, smuklych ptakach z piekna glowa, i dlatego wyniknal ten temat.
Prosimy hodowcow pdl, ktorzy z sercem hoduja te ptaki i maja sie czym pochwalic, o swoje opinie, zdjecia itd..

A zeby zaczac..na allegro spotkalem sie z nazwa perlowe berlinki. to jakis regionalizm?

mam nadzieje ze dyskusja przekona niektorych ze pdl to nie sa jakies pospolite kartoflaki.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt lut 06, 2007 8:37 pm

PrzyjedÂź do Stargardu to zobaczysz czy malo jest ladnych PDL -ow
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » wt lut 06, 2007 8:37 pm

Na allegro czesto pojawiaja sie rozne dziwne nazwy ja na przyklad widzialem golebia o nazwie zamojski wysokolotny lapciaty. I co wy na to koledzy.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt lut 06, 2007 8:41 pm

To nie byl zamojski ,tak sie zdarzylo ze ja akurat go kupilem ,czesto sie smieje z nazw na allegro -poprostu ludzie nie znaja ras golebi .Np. czesto spotyka sie nazwe -
ogonek ( koroniarz barwnoogoniasty -lub dryjer
Widzialem wystawione standarty a zdjecie bylo strasserow i wiele takich
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » wt lut 06, 2007 9:08 pm

No tak ale pisalo ze jest to zamojski lapciaty wysokolotny :lol:

Awatar użytkownika
adam191
Kontakt:

Post autor: adam191 » wt lut 06, 2007 9:42 pm

kolego zbiter do stargardu sie powoli wybieram, i mam nadzieje ze sie nie zawiode. ale czy nie przyznasz racji ze pdl sa traktowane w wiekszosci przypadkow jako golebie do ganiania, bez dbalosci o wyglad?

i co powiecie tez o tych berlinkach?slyszal ktos taka nazwe?

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt lut 06, 2007 11:13 pm

Oj zdziwisz sie -mam kolegow ktorzy maja piekne srebrniaki i one wspaniale im lataja
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » śr lut 07, 2007 8:38 am

W Tomaszowie na wystawie bylo sporo tych golebi.

Awatar użytkownika
lukasz Imiolek
Kontakt:

Post autor: lukasz Imiolek » śr lut 07, 2007 9:03 am

Nie wiem jak to wyglada u was na Pomorzu, ale zapraszam do Kielc, Radomia, Warszawy.
Ja akurat hoduje rasy krotkodziobe, pawiki i od pewnego czasu budapeszty i PDL traktuje jako pewnego rodzaju "przeklenstwo", gdyz mam wrazenie, ze u nas (Kielce) innych golebi sie nie spotka. Wszelkie targi, gieldy i wystawy w 90% sa oblozone srebrniakami i perlowymi. Przy okazji - dzialalnosc zwiazku w Kielcach - ponizej krytyki.
Zgadzam sie za to, ze duza czesc tych ptakow to wybitne mieso armatnie, znam jednak spora grupe osob, ktore hoduja bardzo ladne PDL-e i bynajmniej nie trzymaja ich w wolierach,

pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam do Kielc,
lukasz

Awatar użytkownika
adam191
Kontakt:

Post autor: adam191 » śr lut 07, 2007 4:31 pm

kolego zbiter-jak sama nazwa wskazuje, polski LOTNY dlugodzioby.. to ze maja dobrze latac to nic nowego, i ja to rozumiem. ale ganianie zeby sciagnac obce to co innego niz normalny lot. o to mi chodzi! ale jak powiedzial kolega lukasz ze pdl to u nich jak "przekleĂąstwo" to swiadczy o tym jak sie traktuje te golebie.
prosimy Hodowcow specjalizujacych sie w tych rasach, aby wypowiedzieli sie w tym temacie.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr lut 07, 2007 4:44 pm

Nie bardzo Ciebie rozumiem -co ma ganianie do normalnego lotu :shock: ja nie napisalem o ganianiu pod obce ,a swoja droga ptaszki latajace po godzinie i wiecej to chyba lot -naprawde nie wiem o co chodzi?.Chodzi Ci o lot z dachu na dach :lol: .
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
adam191
Kontakt:

Post autor: adam191 » śr lut 07, 2007 5:36 pm

nie zrozumielismy sie:)ale to nic, grunt ze pdl sa piekne i ladnie lataja:):):)

piter
Kontakt:

Post autor: piter » śr lut 07, 2007 8:25 pm

Witam. Adam ganianie pod obce a normalny lot to jedno i to samo gdyz kazda rasa ma swoj specyficzny rodzaj lotu i nie zmienia go gdy gonisz je dla samej przyjemnosci podziwiania ptakow w powietrzu czy pod obce.A tak pozatym pdl musza byc ganiane zeby dobrze lataly. Jezeli nie beda trenowane po prostu nie beda ladnie ,wysoko i DlUGO lataly. W jednej z miejscowosci w mojej okolicy kilka razy mialem okazje podziwiac pdl w locie. Byly to stada ok. 60-70 poprostu cos pieknego!!! Nikt mnie nie przekona ze jakas rasa ma ladniejszy lot :D Najbardziej podoba mi sie gdy cale stado zmienia kierunek lotu "przewraca sie w powietrzu" :D W stadach ktore widzialem przewazaly ptaki marnej klasy ale bylo tam tez kilka par bardzo dobrej jakosci i podczas lotu nie zauwazylem zadnej roznicy w locie tych lepszych od tych slabszych.

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » czw lut 08, 2007 12:25 pm

Zgodze sie z przedmowca ze widok stada srebrniakow na niebie w ladna pogode to widok niesamowity. Co do treningu to nawet bez specjalnego ganiania potrafia niezle latac. Jak tylko wypuszczam swoje srebrniaki to nawet na dachu nie siadaja tylko ida w gore. Moze nie lataja po kilka godzin jak inne rasy ale zupelnie mi to nie przeszkadza. Moze latalyby dluzej gdybym posilkowal sie szmata na kiju. Ale albo sie jest hodowca albo zasluguje sie na miano golebiarza. Mlode srebrniaki, przynajmniej u mnie maja w zwyczaju sie zrywac i "isc w miasto". Czasami nie ma ich 20-30 minut a przychodza z zupelnie innego kierunku niz ten w ktorym polecialy. Wiadomo ze czasem cos zginie ale tylko wtedy jak mlody jest dopiero kilka dni na dachu. Bywalo ze wracaly po kilku dniach. Powiem jeszcze tylko to ze znam wielu hodowcow majacych bardzo dobre PDL ktorzy wypuszczaja swoje golebie. To nie sa pawiki albo turkoty i bez problemu daja sobie rade w powietrzu. Klasa ptaka nie ma zadnego znaczenie. Jedynie co jest wazne to regularnosc w treningu. Moga sobie siedziec w wolierze ale wazne zeby chociaz 1-2 razy w tygodniu mialy mozliwosc polatania a na pewno nie stana sie nielotami. Pozdrawiam

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » czw lut 08, 2007 12:39 pm

Do kolegi adam191. Jesli dawno nie widziales wzorcowych PDL to musisz odwiedzic Warszawe, Lodz, Radom albo Krakow. W najblizszy weekend jest wystawa w Czestochowie i tam tez jest kilku hodowcow pieknych srebrniakow i perlowych. Pan Jalowiecki z Czestochowy, wedlug mnie ma jedne z najlepszych srebrniakow w Polsce (jego golebie osiagaja nawet 97 pkt). Chociaz powiem Wam ze w innych regionach Polski tez sie trafiaja niezle ptaki. Dla przykladu podam ze na ostatniej wystawie w Tomaszowie Mazowieckim byl pan z Gdanska ktory mial bardzo ladne golebie z grupy pdl

Awatar użytkownika
adam191
Kontakt:

Post autor: adam191 » czw lut 08, 2007 3:05 pm

widze ze nie pozostaje mi nic innego jak wracac szybko do pracy, zarobic ladna sumke, a potem ruszac w Polske i poszukac:) jeszcze Cie Piter tam odwiedze:) no a w sumie to ode mnie do warszawy to tylko 7 godzin szybszej jazdy:)
jeszcze jedno pytanie..czy wasze ptaki lataja same czy puszczacie je z innymi rasami?i czy w tym drugim przypadku dostosowuja sie do lotu innych czy nadal lataja swoim stylem?

piter
Kontakt:

Post autor: piter » czw lut 08, 2007 7:53 pm

Oczywiscie serdecznie zapraszam!!! :D Adam a jezeli chodzi o puszczanie srebrniakow z innymi rasami i ich lot, to srebrniaki nie beda lataly swoim normalnym stylem. One maja swoj specyficzny styl lotu zreszta jak kazda rasa golebi i jezeli wypuscisz kilka ras jednoczesnie to nic z typowego lotu srebrniaka nie zobaczysz. Zreszta sam sprawdz, wypusc swoje srebrniaki z pocztowymi 8) :lol:
PS. Kolego Magpie orietujesz sie kiedy jest wystawa w Warszawie i w ktorym miejscu sie odbywa?

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » pt lut 09, 2007 10:12 am

Wystawa w Warszawie, a konkretnie w Broniszach pod Warszawa juz byla pod koniec stycznia

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » pt lut 09, 2007 12:18 pm

Odnosnie stylu lotu to zalezy ile jest srebrniakow a ile golebi innej rasy. Jesli srebrniaki sa w wiekszosci to one narzuca swoj styl lotu. Poza tym jest wiele ras ktore swietnie nadaja sie do wspolnego lotu. Fajnie wyglada np stado srebrniakow + para czarnych bialogonow albo para czarnych podbrodkow. Murzyny, sroki, i tym podobne nadaja sie do wspolnego lotu. Z wlasnych doswiadczen wiem ze dobrze jak ze srebrniakami jest cos "pod kolor" bo wtedy nie boja jak inny golab dolaczy do stada. Jak mialem tylko same srebrniaki to np gdy jakis ciemny golab dolaczyl w locie, tzn staral sie dolaczyc to one robily wszystko zeby od niego uciec. Moze dlatego sie baly bo w sumie nie mialy do czynienia z zadna inna rasa golebi. Przez jakis czas mialem pocztowego przyblede i jak juz sie dobrze zadomowil to szedl w gore ze srebrniakami. Teraz mam pare srok lowickich i wszystko jest w normie. Chociaz sroki lowickie, przynajmniej u mnie nie sa tak dobrymi latawcami jak srebrniaki

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » pn lut 12, 2007 7:07 am

Widzialem duzo ladniejsze ;)

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » pn lut 12, 2007 8:14 am

Zobacz sobie http://www.jfm.cal.pl/wystawy/lodz/target3.html albo http://www.republika.pl/bogjur/wystawy/ ... rget5.html Wedlug mnie sa to ladniejsze ptaki niz te wystawione w Poznaniu, chociaz nie sa idealne

Awatar użytkownika
adam191
Kontakt:

Post autor: adam191 » pn lut 12, 2007 3:02 pm

dlatego napisalem "ladne", a nie najladniejsze czy idealne!:)

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » wt lut 13, 2007 1:30 pm

W ostatnim numerze Golebnika sa zdjecia z wystawy klubowej w Radomiu. Mozna na nich zobaczyc calkiem ladne srebrniaki. W jednym z poprzednich numerow byla relacja ze szkolenia odnosnie PDL. Tam tez byly zalaczone zdjecia srebrniakow i perlowych. Poza tym na stronie http://www.republika.pl/khgsrebrniak/ w galerii jest kilka zdjec, naprawde pieknych srebrniakow

Awatar użytkownika
adam191
Kontakt:

Post autor: adam191 » śr lut 14, 2007 10:41 pm

i jeszcze jedno pytanie..oprocz nazwy perlowe berlinki obilo mi sie o uszy jeszcze perlowe maslane. wiem ze sa takie bociany, ale czy znacie taka nazwe?niedawno mialem samice perlowa, tylko ze jej ogon nie mial koloru perly, tylko bardziej brazowo-zolty. ma ktos jakas opinie na ten temat?czy to jest ten tajemniczy maslowy?:)
pozdrawiam

ODPOWIEDZ