rys

matianto
Kontakt:

rys

Post autor: matianto » śr sty 31, 2007 1:06 pm

Drodzy znawcy :D czy to rys starego typu ? wywodzi sie z golebi przedwojennych z lini mojego pradziadka. dziadek nie wprowadzal nowych ptakow tylko chodowal takie o to rysie. to samica
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
merx
Kontakt:

Post autor: merx » śr sty 31, 2007 3:16 pm

tutaj nie potrzeba znawcow by to osadzic :D.

S.O.S ratujmy polskie rasy..

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » śr sty 31, 2007 4:40 pm

No ale chce miec pewnosc czy to ten pierwotny rys polski?

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr sty 31, 2007 6:33 pm

Witam
Jesli chodzi o wielkosc, to tak :D .
Natomiast nad cala, reszta trzeba by duuuzo popracowac :lol: .
Na Podkarpaciu i w Malopolsce, mozna spotkac jeszcze sporo takich Rysi, lecz z roku na rok, jest ich coraz mniej... :cry:
Pozdrawiam
D.l

Awatar użytkownika
Rys
Kontakt:

Post autor: Rys » czw lut 01, 2007 12:14 pm

Tak jest to Rys starego typu choc nie zmienia to faktu ze brakuje mu do doskonalosci nawet jak na ten stary typ ktory przeciez tez mial swoj wzorzec. Wielkosc sie zgadza ale ma zle luskowanie na skrzydlach - tamte rysie mialy grube, ciemne luski ale rownomiernie na calych skrzydlach no a ten... Kolejny wielki blad to bialy kolor ze skrzydel wchodzacy na szyje, a takze biale strzalki przy oczach no i nie moze byc mowy o tych bialych piorach na goleniach. To by bylo tyle mniej wiecej ale takie ptaki tez cieszyly :wink:

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » czw lut 01, 2007 3:15 pm

Ojciec tej samiczki byl podobny do wczesniejszego opisu a jej matka byla podobna do niej bo kupilem ja na targu. Niestety jej ojca nie posiadam gdyz w zachorowal i w przeciagu 2 dni zdechl. I jeszcze jedna sprawa mimo ze nie byl golebiem takim jakie teraz sa na wystawach ale potrafil wspaniale gruchac i nadmuchiwac wole(tak jak garlacz) i wygladal wtedy imponujaco. Dlatego rysie starego typu tak mi sie podobaja. Teraz bedac na gieldzie postaram sie kupic rysie jak najbardziej odpowiadajace pana opisowi. pozdrawiam. :o

Awatar użytkownika
merx
Kontakt:

Post autor: merx » czw lut 01, 2007 5:20 pm

no wlasnie matianto dobrze zauwazyles ze te stare rysie potrafily nadmuchiwac wola tak jak garlacze moze nie az tak bardzo ale potrafily w roznych publikacjach mozna przeczytac ze rys pochodzil od garlaczy i golebi polnych posiadal lekko nadete wole i tylko wieklkoscia roznil sie od golebia polnego.u dzisiejszych rysi tego nie widac.one nie nadymaja woli bo to juz krzyzowki z innymi rasami.raz pamietam bedac u kolegi jego ojciec trzymal czarne z bialymi pasami one przy zrywaniu nadmuchiwaly lekko wole klaszczac przy tym skrzydlami. to bylo wiosna w czasie pedzenia na gniazdo.to byl ten wlasnie temperament u tych golebi zywotnosc ''wigor'' czego bardzo brakuje mi u typu wystawowego.pewnie kiedys bedzie tak ze ten stary rys zaniknie ja chocby z sentymentu dla tych golebi trzymam je.sa naprawde piekne byc moze dlatego ze to rdzennie polskie rysie :D

S.O.S ratujmy polskie rasy

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » czw lut 01, 2007 6:31 pm

informacje o rysiu.
Obrazek

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » czw lut 01, 2007 6:31 pm

przepraszam ze takie duze ale dacie sobie rade. :)

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » czw lut 01, 2007 6:33 pm

po skopiowaniu na pulpit jest mniejsze i mozna sobie powiekszac i zmniejszac.

Awatar użytkownika
merx
Kontakt:

Post autor: merx » czw lut 01, 2007 8:02 pm

nie musiales sie tak meczyc polowa z nas ma te ksiazke :)

a tak w ogole to masz zamiar hodowac polskie rysie powiedzmy na wieksza skale??

S.O.S ratujmy polskie rasy...

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » czw lut 01, 2007 8:17 pm

pare sztuk zawsze moge trzymac.
tak moze do 20(starego typu) :D

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » pt lut 02, 2007 11:30 am

ktory lobuz wystawil na allegro mojego rysia? :shock: ha ha ha doba cena. http://www.allegro.pl/item163040181_rys ... amiec.html
przyznac sie bez bicia. :wink:

Awatar użytkownika
adam191
Kontakt:

Post autor: adam191 » pt lut 02, 2007 9:47 pm

hmm, jest pewna rozbieznosc miedzy cena kup teraz a oferowana:):):)

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » sob lut 03, 2007 2:00 pm

smieszne, albo i nie!!!!!!!!!!!!! :shock:
A jesli ktos go kupi to co wteedy?????
Wysle mu sie fotki, czy poda adres internetowy zeby sobie sciagnal.
Nie podoba mi sie to!! :?

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » ndz lut 04, 2007 4:08 pm

ale koles jest sprytne na tym mniejszy m zdjeciu inny rys i na tym wiekszy twoj i inny to baile u twojego wchodzi na szyje a u tego na mniejszym nie ! :D jakis oszust. wogole inna budowa.

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » ndz lut 04, 2007 7:00 pm

Ten mniejszy rys to zedjecia golegi Rysia (kilka postow wyzej)!!!
Mam pytanie, slyszalem, ze te stare rysie mialy zdolnosc latania a jak to wyglada u tego, lub u innych waszych rysi starego typu?

Awatar użytkownika
Rys
Kontakt:

Post autor: Rys » ndz lut 04, 2007 7:21 pm

Rys nie jest a przynajmniej nie byl "glupim" golebiem. Kilka lat temu (ze 4) kupilem pare Rysi i to juz bardziej nowego typu (nie az takie typowo kingowate ale to juz byly "nowe" Rysie, ciezsze, kolo 800g) od goscia ktory mieszkal jakies 10 km ode mnie, trzymalem je prawie pol roku, odchowaly ze 3 pary mlodych i wyobraÂźcie sobie ze wypuscilem je a te nawet dobrze na dachu nie siadly i poszly prosto do goscia. Mialem je jeszcze ze 2 razy ale ich nie oblatalem u siebie, mialem jeszcze kilka podobnych przypadkow z doroslymi Rysiami ktore wykazywaly calkiem dobra orientacje w przestrzeni. Te obecne najbardziej przykrzyzowane z kingami Rysie na pewno nie maja tak dobrej orientacji ale pierwotniejsze wersje zachwaly cos z tego golebia pocztowego i polnego tkwiacego w ich rodowodzie

columbus53
Kontakt:

RYS POLSKI STAREGO TYPU

Post autor: columbus53 » pn lut 05, 2007 5:02 pm

Witam kolegow "rysiarzy"

Jestem pelen optymizmu i podziwu dla "odkrywcow" ameryki czyli rysia polskiego starego typu - a wielu lat prowadze akcje SOS Ratujmy Polskie Rasy : problem rysia chyba trzykrotnie opisalm na lamach fauny & flory , urochomilismy strone "SOS Ratujmy Polskie Rasy, w tym forum do dyskusji i galerie do prezentacji Waszych fotek a dyskusja o tym waznym problemie toczy sie gdzies na bocznym torze i ogranicza sie o kilku wypowiedzi i po paru dniach zamiera.Jezeli naprawde interesuje Was rys polski to zrobcie to w sposob zorgnizowany i planowy - anonimowa fragmentaryczna dyskusja nie mieni siermieznej rzeczywistosci i nie postawi tamy "produkcji" zgermanizowanych ,spasionych , wypaczonych , beczkowatych stworzeĂą nazywanych chyba dla zartu "rysiem"
pozdrawiam i zapraszam na : www.golebiesos.xt.pl - strona poswiecona akcji ratowania ras polskich zagrozonych wyginieciem

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » pn lut 05, 2007 5:51 pm

dzis patrzylem na ta aukcje i zostala odwolana podobno jastrzab zlapal tego rysia. No niby jastrzab go zlapal a on w moim golebniku dalej siedzi :lol: :lol:

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pn lut 05, 2007 6:42 pm

Witam.
O rysiu polskim bylo juz tu na forum sporo i w sumie nic konkretnego z tego nie wyszlo. Moze sie powtarzam, lecz gdy nie powstanie klub hodowcow rysia polskiego to te wszystkie wywody sa na marne.
Panie Gilarski ja rozumiem, ze na sercu lezy Panu los ras polskich, w tym takze rysia polskiego, ale niech Pan powie jak to zrobic zeby wzroslo zainteresowenie rysiem w tym starym dobrym wydaniu ? Sam hoduje te piekne ptaki i widze jakiego ptaka ludzie poszukuja, nie ma zaintresowania golebiami szczuplymi, o wydluzonej sylwetce, zreszta sam wzorzec mowi, ze ma to byc golab krepy, masywny w koĂącu jest to rasa o znaczeniu uzytkowym.
Wydaje mi sie , ze gdyby istnial klub hodowcow rysia polskiego to z jego inicjatywy moznaby zrobic cos takiego jak jest ze sztraserem ( jest sztraser morawski - mniejszy , szczuplejszy i sztraser- golab duzy, masywny).
To o czym mowie bylo juz na tym forum i nic nowego tu nie wnioslem ale jak bedziemy wiecej o tym mowic to moze cos konstruktywnego z tego wyniknie.
Pozdrawiam JZ.[/url]

Witek

Post autor: Witek » pn lut 05, 2007 7:08 pm

A jak ja pisalem ze na allegro jest wiele oszustow to wszyscy byli bardzo oburzeni a tu prosze oszustwo z rysiem i wyszlo na moje :lol:

Awatar użytkownika
merx
Kontakt:

Post autor: merx » pn lut 05, 2007 10:02 pm

Columbus moze potrzebujemy czlowieka ktory to jakos poprowadzi narazie jestesmy rozsiani po calej polsce jesli kontaktujemy sie to tylko przez to forum.ja sam jestem "poczatkujacym" hodowca jesli chodzi o "ratowanie" na moim terenie nie ma nikogo przynajmniej ja nie znam nikogo takiego.sam hoduje golebie od 99 roku jak zaczynalem to nawet nie wiedzialem ze sa jakies rasy na wyginieciu,albo ze wyginely.sama strone o ginacych rasach nie wystraczy dotarcie do swiadomosci hodowcow tez zajmie troche czasu,moze dzieki temu forum cos sie zmieni.Nie tracmy nadzieji.

S.O.S ratujmy polskie rasy..

columbus53
Kontakt:

RYS POLSKI

Post autor: columbus53 » pn lut 05, 2007 10:40 pm

Do milosnikow rysia polskiego
Zachecam do zalozenia specjalistycznego korespondencyjnego /dyskusyjnego /
KLUBU MIlOÂŚNIKoW RYSIA POLSKIEGO , nasza strona www.golebiesos.xt.pl , stoi otworem , tam mozecie wymienic adresy , podzielic sie swoim doswiadczeniem ,mozecie probowac wprowadzic na salony wystawowe naszego rysia w jego pierwotnym wydaniu.
Nie patrzcie na to ,ze niemcy zawlaszczyli i spaskudzili nam ta stara rase - pokazcie i uratujcie to co najcenniejsze w tej rasie.
Rozwazamy mozliwosc wydawania internetowej wersji kwartalnika SOS Ratujmy.... , ale to musimy zbudowac wspolnymi silami , gdyz w jednosci sila.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » wt lut 06, 2007 7:06 am

Witek ja nie pisalem ze nie ma oszustow na allegro. Sa i jest ich dosc troszke ;) trzeba byc ostroznym patrzec na komentarze czy sa zdjecia i nie wziete z jakiejs strony internetowej ;)latwo mozna byc oszukanym jesli kupuje sie po za aukcja. Wtedy allegro nie pomoze.

ODPOWIEDZ