Lotne Zamojskie

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Re: Lotne Zamojskie

Post autor: dred » pt wrz 18, 2009 11:07 am

Janusz Wawryn pisze:Dred odpowiadam Ci dosłownie na pytanie, myślałem ze odpowiedź była już oczywista. Częściowo masz racje szkoda tylko że nie wyciągasz wniosków z tego co ja pisałem i sam cytowałeś moja historie hodowli. To co ty uważasz za degeneracje w chowie wsobnym odsyłam cie do książki dr Peterfiego i on to juz opisał kilkadziesiąt lat temu, ja osobiście czytałem to jakieś ćwierć wieku temu i na tym oparłem swą hodowlę.
Jednak sie odezwę, po pierwsze nie odniosłem sie do Pana hodowli bo Pan przynał sie o tym dopiero w późniejszym poście o przypadkowym skrzyżowaniu syna z córka, a co za tym idzie tzw chów bliskim pokrewieństwie czyli chów wsobny, po drugie książkę dr Peterfiego miałem raz w zyciu w rece i nie czytałem o chowie wsobnym tylko kolega pokazywał mi jedną rase gołębi węgierskich. Co do tego co napisałem o tym " nie wypale" czyli o tym wyglądowym gołebiu jaki wyszedł z krzyżowania gołębi w bliskim pokrewieństwie, to doszedłem droga dedukcji nie czytając literatury na temat gołębi tylko literaturę na tema podstaw genetyki, na której wszytko sie opiera nie trzeba być uczonym żeby poznać podstawy, a co za tym idzie, także o wadach genetycznych które wiąże chów zwierząt w bliskim pokrewieństwie i nie tylko zwierząt bo było parę przykładów, które występowały u ludzi. Życzę powodzenia w dalszej hodowli gołębi wyglądowych oraz wysokolotnych oby osiągały jak najlepsze wyniki i na wystawach, jak i w locie. Pozdrawiam Paweł Z.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt wrz 18, 2009 3:15 pm

SETER pisze:Witam,
ja tam hodowcą gołębi wysokolotnych nie jestem, ani zamojskich nie hodowałem, ale pewna sprawa bardzo mnie ciekawi...
Może zacytuje fragment, aby nie doszło do nieporozumienia:
Janusz Wawryn pisze: 10-cio i wiecej godzinne loty miałem juz ładne pare lat temu i postaram się od przyszłego roku chociaż zbliżyć się do tych wyników. Pozdrawiam.
:lol: :lol: :lol: - loty 10 godzin, a teraz (z bólem) ile ? - 2-3 godziny ?
W takim razie, jesteście partaczami na nie hodowcami (mówię tu o "hodowcach", którzy mieli kiedyś gołębie z takim czasem lotu), gdyż nie dość, że nie uzyskaliście postępu hodowlanego (tj. lotów jeszcze dłuższych) to jeszcze spartaczyliście gołębie, które osiągały fenomenalną długość lotu... - po prostu żenada.
Jedno pokolenie nieudaczników zniweczyło pracę kilku pokoleń hodowców - każdy ma pretensje do każdego, tylko nie do siebie - coście ludzie porobili z tymi ptakami, że z ptaków latających 6-8 godz. zostały takie, które z (bólem) wyciągają 3-4 godz. ?
Nie dziwię się słabym wynikom młodych hodowców, bo oni ten kiepsko latający szajs kupowali od Was - Znawców i "Chodowców" (przez "ch" :lol: ), ale Wy, Znawcy-Chodowcy :lol: - gdzie te wasze legendarne wyniki lotów ?
PS.
a może te 8-godzinne loty zamojskich, to zwykła bajka i legenda ludowa ?
Pozdrawiam
Damian Łabądź
Trochę ostra jest Twoja ocena ale jest dużo w tym racji. Jak ja trzymałem tą rasę, co już wcześniej pisałem, rzadkością były ptaki nielatające a teraz cóż, chyba jest odrobinę inaczej. I wydaje mi się, że to właśnie hodowla zamojskich na wygląd przyczyniła się do tego w znacznym stopniu. Niektórzy poszli na skróty i nie poprzez selekcję a krzyżówki uzyskali wygląd. Następnie ktoś nabył coś takiego i chciał poprawić swoje gołębie i poprawił ale lotność stracił.

Panie Januszu, oczywiście że takie gołębie jak Pan opisuje były już jakiś czas temu. Wspomniałem o tym wcześniej, że pierwsze zamojskie, które widziałem ze 30 lat temu przypominały słabe maściuchy a więc miały drobne dość krótkie dzioby. Podobne też sam miałem i jako jeden z pierwszych 20 lat temu wystawiałem na wystawach w Olsztynie, Suwałkach a nawet Szczecinie. Ale, że zamojskie krzyżowane były przez niektórych z innymi nielotnymi rasami jest faktem. Sam coś takiego przywiozłem z Lublina. Piękne czerwone z czubkami. Latały bardzo słabo. Młode po nich wyszły z koronkami i wywracały w powietrzu. Nikt nie powie, że to czysta rasa. Mi nie były takie potrzebne ale znaleźli się na nie chętni i poszły między ludzi pomnażając stado nielotów i co nie mówić degenerując lotność.
golebiewski

Janusz Wawryn
Kontakt:

Post autor: Janusz Wawryn » pt wrz 18, 2009 6:46 pm

Właściwie nuży mnie już ta dyskusja ale muszę się odnieść do paru osób. Dred cieszę się że dyskusja z tobą jest merytoryczna , na poziomie i w kulturalny sposób prowadzona. Można mieć różne zdania na dany temat ale wyartykułować to w odpowiedni sposób. Niestety nie można tego samego powiedzieć o Sławku, chwilami mam wrażenie że całe życie wychowywał się w chlewie i świata poza tym chlewem nie widział. Zarzuciłeś mi, że dzięki takim hodowcom jak ja nastąpiła restytucja gołębia zamojskiego. Gdybyś prezentował jakikolwiek poziom intelektualny to byś wiedział co piszesz, a tak piszesz co wiesz. Sądzę że dotrze do ciebie od tej pory że restytucja to 'przywrócenie istnienia gatunku lub populacji zagrożonej wyginięciem. Polega na otoczeniu zwierząt opieką oraz na odpowiednich zabiegach hodowlanych.'
Obrażasz kolejnych młodych obiecujących hodowców, chociaż już widzę, że im nigdy do pięt nie urośniesz. Radzę ci idź do jakiejś szkoły amatorze 'świerzego powietrza' bo przynosisz wstyd tej pięknej okolicy z jakiej pochodzisz. Zarzucasz mi brak jakichkolwiek dokonań. Jak ja wystawiałem gołębie zamojskie na wystawach w Katowicach i na śląsku nie było jeszcze opracowanego wzorca. Czempionów za zwycięstwa w wystawach mam więcej niż ty włosów na głowie. W tym roku wystawiam swoje gołębie na wystawie europejskiej. Co się zaś tyczy wyników, to mówię jaka jest aktualna sytuacja w mojej hodowli i z czego ona wynika. Nie z degeneracji, lecz z braku treningu w tym roku oraz z z tego, że 80% tych wytrenowanych sprzedałem, pozostałe dwa lata temu zabrała mi burza, raz 8 a raz 7 sztuk. Najgorsze jest to że jak zauważyłem coraz częściej zabierają głos tacy co w ogóle nie trzymają zamojskich a tylko szukają możliwości zadymy. Przypuszczam że ty również się do takich zaliczasz.

Jeśli chcesz to zobacz jak wyglądają gołębie lotne.

www.golebiewaw.xx.pl

Slawek

Post autor: Slawek » pt wrz 18, 2009 10:07 pm

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 9:31 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Janusz Wawryn
Kontakt:

Post autor: Janusz Wawryn » ndz wrz 20, 2009 8:55 pm

Człowieku, kolegami to myślę, że nigdy nie zostaniemy. Jeśli szukasz przyjaciół to myślę że pozostało ci jedynie kupno psa. Zraziłeś i obraziłeś kogo tylko się dało i teraz skomlesz że cię boli. Przypominają mi się słowa pewnego gestapowca z filmu 'Jak rozpętałem...': "nie cierpię bicia jeśli to nie ja biję". I tu nasuwają mi się ponownie słowa z innego filmu mianowicie 'jeśli mam przed sobą taką sztukę, to trudno zachować kulturę'. To tyle odnośnie twoich ostatnich wypocin.

Janusz Wawryn
Kontakt:

Post autor: Janusz Wawryn » ndz wrz 20, 2009 9:05 pm

Przesyłam teraz zdjęcia krzyżówki gołębia zamojskiego ze swiftem egipskim. Wg jednego z ekspertów tego forum jest to jeden z najprostszych sposobów dojścia do 'papużek'. Zaznaczam, jest to po samicy papużce i po samcu swifcie. Swifty trzymam, ponieważ są świetnymi mamkami. Poniżej dodaje też zdjęcie młodego tej samicy z białym gołębiem zamojskim, który jest na moim blogu.
Załączniki
aaaaa1111.JPG
aaaa.JPG

orzech
Kontakt:

Post autor: orzech » ndz wrz 20, 2009 9:41 pm

Jestem laikiem w tej rasie i sporze ale interesuje mnie to dlaczego część gołębi pokazywana jest w ręce .Moim zdaniem postawę i profil gołębia najlepiej widać jeżeli stoi swobodnie.Może jest inaczej jeżeli chodzi o gołębie typowo lotne,a na na nich się nie znam..Nie zamierzam tutaj się z nikim sprzeczać,ale jeżeli ktoś chce pokazać gołębie to powinien je pokazać w całości.

Janusz Wawryn
Kontakt:

Post autor: Janusz Wawryn » ndz wrz 20, 2009 10:08 pm

Odpowiadam szybko: gołębiowi zdjęcie było robione w ręce ponieważ bardzo szybko ta sesja przebiegała. Zazwyczaj gołąb odwraca głowę i trudno mu zrobić w tej pozycji dobrej jakości zdjęcie. Klasę gołębia najłatwiej ocenić po tzw 'drygu' czyli ogon a także po główce, oku, łepku. Kiedyś na swojej starej stronie próbowałem robić zdjęcia gołębiom w klatce ale były trudności z uchwyceniem dobrego ułożenia gołębia. Zawsze coś było niewidoczne.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » ndz wrz 20, 2009 10:15 pm

Orzech dopowiem ze ten gołabek jeszcze lepiej wygląda na gołebniku niska nóżka,lotki(żagielki) pięknie wystają poza linię grzbietu.Zdj i tak jest piękne bo to ja robiłem :D
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2020 4:36 pm przez Marcin128, łącznie zmieniany 3 razy.

Slawek

Post autor: Slawek » ndz wrz 20, 2009 10:44 pm

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 9:31 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Janusz Wawryn
Kontakt:

Post autor: Janusz Wawryn » ndz wrz 20, 2009 11:02 pm

Dobra cwaniaczku odpowiedz mi na pytanie , bohaterze .Dlaczego przestałeś poniżać parę osób których wcześniej opluwałeś ?!!! .Czyżbyś poczuł cykora , czy myślisz że ja jestem jakiś dupek ,nie będę przytaczał skąd to wiem . Dobrze ci radzę skończ tą dyskusje , nie mam ochoty dalej z tobą polemizować .

Slawek

Post autor: Slawek » pn wrz 21, 2009 10:11 am

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 9:30 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Jurek1970
Kontakt:

Post autor: Jurek1970 » pn wrz 21, 2009 7:14 pm

.....
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 8:16 pm przez Jurek1970, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pn wrz 21, 2009 7:26 pm

No to pojechałeś Sławkowi. Ciekawa jaka będzie riposta. Swoją drogą ta dyskusja coraz bardziej przypomina kłótnie kto jest jaki i jak się zachowuje a gołebie są tylko tłem.
DARMOWE nagrody priv

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » pn wrz 21, 2009 7:54 pm

Zgadzam sie z lukezim ze to ciagle pyskowki z powodu ptakow a nie o ptakach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » pn wrz 21, 2009 8:04 pm

zgadzam sie po co takie zeczy pisac!

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » pn wrz 21, 2009 9:02 pm

zobaczymy co z tego wyjdzie?

Janusz Wawryn
Kontakt:

Post autor: Janusz Wawryn » pn wrz 21, 2009 10:01 pm

Ok, Sławek ze swej strony nigdy nie szukałem z nikim zwady. Każdy zauważy czytając moje wcześniejsze wypowiedzi, że nigdy nikogo pierwszy nie atakuję. Myślę, że od tej pory między nami i innymi hodowcami nastąpi pełne zrozumienie co wcale nie musi oznaczać pełnej zgody odnośnie kierunków hodowli. Wszystko to było niepotrzebne. Ze swej strony zawsze jestem skłonny do zgody.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » wt wrz 22, 2009 12:10 pm

Lukezi i Pogromca widzicie czyjeś pod lasem a nie widzicie swojego pod nosem.Przeciez nie napisaliscie nic na temat , jeżeli chodzi o tło golabkow jak to zostalo ujete.Nasza rozmowa przynajmniej w jakimś stopniu nawiązywala do tematu rasyi.t.d.bo to akurat formum na temat rasy. A wasze pisanie na tym formum nie powinno mieć miejsca.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » wt wrz 22, 2009 4:17 pm

A ja myślę ze ten temat nadaje się do zamknięcia, to co poniektóre osoby trochę ochłodzi, a i przepraszam za off-topa .Pozdrawiam Paweł Z.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » wt wrz 22, 2009 6:55 pm

Panie pogromca prosze mi nie wmawiać że szukalem z Panem jakiejs zwady. Ja dobrze pamietam upomniałem grzecznie Pana o delikatniejszym zachowaniu się na forum,z czego przyznal mi Pan racje.Obserwując to forum Pan do swiętych tez nie nalezał,tez starał sie Pan ciagle komuś dopiec.Prosze przeanalizowac swoje posty dogłebniej.Na wczesniejszy dzisiejszy moj post co napisałem względam Pana i lukezego bardzo dokladnie udzielił odpowiedzi Pan Jerzy Bogacz Moderator Forum.Jezeli będe wybieral się do Wrocławia na giełde postaram się pana powiadomić.Pozdrawiam Zyczę wszystkiego dobrego.

Slawek

Post autor: Slawek » ndz paź 18, 2009 8:23 pm

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 9:29 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » ndz paź 18, 2009 10:14 pm

Sławku znałem z tej miejscowości chłopaka miał dobre pocztowe,dobre miał nimi wyniki.

Komander
Kontakt:

Post autor: Komander » czw lis 26, 2009 9:43 pm

Czytając wypowiedzi niektórych hodowców w tym tamacie np.Sławka czy Janusza Wawryna ,nie sposób oprzeć się wrażeniu że ludzie ci nigdy nie mieli prawdziwych lotnych zamojskich,a to co o sobie wypisują to czcze przechwałki i pobożne życzenia.
Ci którzy ze wstąpieniem Sławka do klubu wiązali duże nadzieje na podniesienie prestiżu tego stowarzyszenia mieli częściowo rację.Chociaz nie doczekali się żadnych lotów,a w sferze doświadczenia hodowlanego okazało sie że król jest nagi,to dzięki jego kontrowersyjności udało się rozkręcić chociaż dyskusje na forum.
Odnośnie gołębi J.Wawryna -podzielam opinię Sławka że są to gołębie typowo wyglądowe ,niektóre karykaturalnie przerasowione i z dolewką krwi niewiadomo ilu ras.Od kilku pokoleń trzymane w zamknięciu ,z pewnościa zatraciły już cechy gołębi lotnych.
O żadnych lotach nie moze być mowy i lepiej nie próbować bo wszystkie wyginą.
Dla założycieli PWKHGW duże brawa za inicjatywę a wszystkim członkom wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym sezonie 2010.
Jak na pierwszy rok działalnoiści ,wyniki bardzo obiecujące.Zwłaszcza takich hodowców jak pan Chyl ,Dziurski czy Liwczak.Ich profesjonalizm i skromnośc to wzór do naśladowania .
Po wynikach będą nas sądzić ,panowie.
Powodzenia

jozekp
Kontakt:

Post autor: jozekp » czw sty 28, 2010 11:28 am

Kolejne spojrzenie na gołębie tej rasy:
http://www.kronikatygodnia.pl/tekst.php?abcd=30149&dz=1

ODPOWIEDZ