Lotne Zamojskie

Namor
Kontakt:

Re: Lotne Zamojskie

Post autor: Namor » pt wrz 10, 2010 1:38 pm

Ad Dred. Wyniki lotów w Waszym klubie są mi dobrze znane, gdyż śledzę je od samego początku. Pewnie gdybym mieszkał bliżej Was to latałbym z Wami, ale nie o to chodzi. Przez kilkanaście lat próbowałem różne rasy gołębi pod kątem długości lotu i doszedłem do wniosku, że do tej dyscypliny nadają się najlepiej tipplery angielskie, a pozostałe rasy mimo moich usilnych prób wieloletnich nawet się do nich nie umywają. Nie mogę się zgodzić z twierdzeniem że zamojskie potrafią latać kilkanaście godzin, zresztą wyniki osiągane przez nie w Waszym klubie, potwierdzają moje stwierdzenie, że tak długie loty są raczej wytworem bujnej wyobraźni. Natomiast zgodzę się ze stwierdzeniem że zamojskie potrafią latać pięknie i wysoko a nawet bardzo wysoko. Wszystko zależy od tego co komu się podoba.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pt wrz 10, 2010 2:16 pm

To jest temat o Zamojskich, o Tipplerach Angielskich jak chcesz porozmawiać to oki ale w innym temacie też je miałem i zlikwidowałem posiadałem linie z Czech, nie narzekałem, jest to rasa dla ludzi którzy maja nadmiar czasu wolnego, Ja go nie posiadam :( chyba jak doczekam emerytury i ją dostanę :D
a tu link dla poczytania już od razu w tłumaczu można się dużo dowiedzieć Google daje takie możliwości http://translate.google.pl/translate?js ... neral.html
Co wyników w naszym klubie http://www.klub-wysokolotne.yoyo.pl/lk.htm Zamojskie wynik kol. Andrzeja Chyla 6 h 36 min jest pierwszym zarejestrowanym wynikiem w Polsce, chyba że gdzieś są jakieś informacje na ten temat, Ja ich nie znalazłem, a loty bywały dłuższe i nie tylko u tego kolegi, akurat nie podczas konkursu :( dla tego nie rozumie o jakiej wyobraźni mówisz.
Nie chce nikogo obrazić czy prawić mu morałów, ale żeby coś osiągnąć trzeba być wytrwałym a nie "skakać z kwiatka na kwiatek " i szukać cudu, ciężko pracą dochodzi się do czegoś, a Ci co myślą że jak nabędą ekstra materiał to już złapali Boga za nogi, jest to bardzo mylne, bo można mieć najlepsze gołębie na świecie i nie umieć z nimi postępować, to tak do ogólnego przemyślenia :mrgreen: Pozdrawiam Paweł Z.
P.S Pisanie co było kiedyś mija się z celem, czasu nie cofniemy a żyjmy tym co jest teraz i tym co chcemy zmienić w przyszłości żeby nasze pokolenia mówiły tak samo co My mówimy o czasach zaprzeszłych :)

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » pt wrz 10, 2010 9:03 pm

Witam.Ad.Namor - niewątpliwie masz rację co do tipplerów angielskich ,że w długości lotu nie dorówna im żadna inna rasa (ale to oczywista oczywistość i chyba nikt tego nie ma zamiaru podwarzać) i nie ważny jest tu styl lotu, (wysokość,długie utrzymywanie się na wysokom pułapie itd) ale ważna jest tylko i wyłącznie długość lotu.Treningi,siadanie na droppera, żywienie wszystko podporzątkowane jest długości lotu.Jnaczej sprawa się ma z innymi rasami takimi jak np. zamojskie,budapeszty czy tipplery zagłębiowskie i inne.Tu równie ważnym czynnikiem jak długość lotu jest styl,i trzeba być koneserem żeby to dostrzec. Najpiękniejszym widokiem dla hodowcy wysokolotów jest bujanie parę godzin na granicy widoczności, stada złożonego z 20-40 a i więcej sztuk, naprawdę niezapomniany widok,a co do czasu lotu to można zmierzyć go, tylko będąc członkiem klubów gołębi wysokolotnych.Pozdrawiam i życzę wysokich i długich lotów.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pt wrz 10, 2010 9:22 pm

Witam. Jedna podstawowa zasada . Tipler to gołąb długolotny, a zamoiski to goląb wysokolotny.i to należy rozróżniać, u zamoiskiego mniej wazne jak długo lata ważne jak wysoko.u tiplera odwrotnie.

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » pt wrz 10, 2010 9:58 pm

Jedna podstawowa zasada . Tipler to gołąb długolotny, a zamoiski to goląb wysokolotny
Ad.edek3 - niekoniecznie. Gdzie jest tak napisane??? Są szczepy tipplerów angielskich gdzie ptaki latają na bardzo wysokich pułapach i wyjątkowo długo,lecz są to ptaki,które nie biorą udziału w zawodach,ponieważ regulamin konkursów wyrażnie mówi, że gołębie biorące udział w zawodach muszą być widoczne przynajmniej raz na godzinę.
Ad.Rarek
Arkad czas lotu każdy może sobie zmierzyć bez przynależności do waszego klubu
Fakt - powinno być: oficjalny czas lotu w obecności oficjalnego obserwatora z klubu.
Na forum waszego klubu cisza jakby się nic nie działo
w takim razie kolego Rarek zapraszamy na forum klubu może kolega wniesie coś ciekawego !!!???.Pozdrawiam.

RAREK

Post autor: RAREK » sob wrz 11, 2010 8:27 am

Watek dotyczy gołębi zamojskich . Rasa ta w ostatnim okresie wzbudza duże zainteresowania.
Sprawy waszego klubu załatwiajcie we własnym gronie , nikt z osób postronnych nie będzie wam forum rozkręcał.
Macie tam problem z administratorem jak mi wiadomo. Załatwić sprawę honorowo :!: Jak pisał kolega w innym wątku ,, przypi-- z otwartej pognać dziada, odblokować forum.
Loty gołębi są tym działem w hodowli który wzbudza najwięcej emocji i ożywionej dyskusji na tym forum powinno huczeć jak w ulu.
pozdrawiam. Robert Greszta

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » ndz wrz 12, 2010 6:12 pm

Specjalnie dla Ciebie poszedłem i zrobiłem na szybko fotki żebyś mógł spać :mrgreen: spokojnie, teraz tylko czekam na twoje zdjęcia ptaków. Zdjęcia nie rewelacja bo ptaszki nie chciały pozować.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz wrz 12, 2010 6:39 pm

dred Nie znam się na zamojskich ni ciorta.
Wytłumacz mi, na czym polega różnica twoich ptaków, a tych dłuuuuuuuuugich ,jak jaskółki...Przecież to też zamojskie...........
konkurs01.jpg

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » ndz wrz 12, 2010 6:54 pm

Darku o to musisz zapytać znawce, tematu zamojskich :wink: dla Mnie nie liczy się w hodowli wygląd liczy się długość lotu, wysokość i inteligencja, resztę schodzi u mnie na dalszy plan. Już napisałem w tym temacie podając przykład że np. Ślązacy mówią gwarą a ludzie z tutejszej Galicji mają inny wymowę a też są Polakami. Ci co lubią długie Zamojskie, krótkie dziobki, szerokie brwi to ich sprawa, o gustach nie dyskutuje :D

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz wrz 12, 2010 9:14 pm

100_0970.jpg
tu chciałbym zaprezentować rasę która jest przodkiem zamojskich czyli perskiego wysokolotnego pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz wrz 12, 2010 9:24 pm

no ładnie poszły w górę pogratulować długich lotów życzę pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz wrz 12, 2010 10:08 pm

Witam.Nic nie kumałem o zamojskich,a teraz to już całkiem zgłupiałem.To jak to w końcu jest? W stadzie Sławka widac linię hodowlaną,widac ciągłośc w hodowli i klasę gołębi.U Dreda to jakaś mieszanka.To jak to jest w końcu.I te i te to są zamojskie?To co w końcu decyduje o przynależności do tej rasy.Meldunek w gminie Zmośc.Czy pokrój i styl lotu? We wzorcu jest jeszcze inaczej.A rysunek jest zbliżony do tych na zdjęciu Wściekłego.Teraz to mi całkiem namieszaliście.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » ndz wrz 12, 2010 10:33 pm

opal pisze:U Dreda to jakaś mieszanka
Tak Opal moje różnią się od siebie bo posiadam gołębie z 3 lini i każda ma różnice w wyglądzie(pochodzą wszystkie Lubelskiego teraźniejszego woj), świat nie powstał w jeden dzień :) tylko podobno w 7. Ja powróciłem do Zamojskich po przerwie, może nie mam tak wielkiej wiedzy na temat tej rasy bo gołębie to nie wszytko, jest życie w koło, któremu też trzeba poświecić czas, ale o tej rasie coś wiem, Już pisałem ta rasa i nie tylko ta różni się z tego względu gdzie w jaki region została przemieszczona i jak była prowadzona to jak z liniami inny ras gołębi. Człowiek to istota która lubi zmieniać( czasem tego nie przemyśli a później wychodzą rożne cuda wianki)taka jest jego natura. Wzorzec no tak powstał, i jest można by go zmodyfikować tak jak Pan Arek pisze rozdzielić na typ lotny i wystawowy, ale do tego trzeba mieć jaja i być konsekwentnym w swych działaniach. My jako klub osoby, które go tworzą , obraliśmy jeden cel nie liczy się dla Nas wygląd czy inne cechy tylko czas w locie dla danej rasy. Piszesz że ptaki Sławka są tak równe zapytaj jak są kojarzone i ile czasu mu to zajęło, ale chyba już o tym pisał. Ja jestem człowiekiem który nie lubi czegoś modyfikować jeśli coś jest dobre to po co coś upiększać jak można to zepsuć, jeśli się tego nie przemyśli co się chce osiągnąć.
Pokazał bym Ci fotki Tipplerów Zagłębiowskich które pochodzą z jednej linii , a młode czasem się różnią budowa, a nawet z pokolenia wychodzi inna barwa ale to już genetyka.
Pozdrawiam Paweł Z.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz wrz 12, 2010 11:25 pm

Arkad2007 pisze:Witam.We wcześniejszym moim poście pisałem że chyba najlepiej by się stało aby zrobić podział na zamojskiego wystawowego i zamojskiego wysokolotnego, tak jak ma to miejsce w tipplerach angielskich.Są hodowcy którzy trzymają tą rasę tylko do lotu i nie przeszkadza im białe piórko w d.....,a liczą się tylko walory lotowe,przede wszystkim długość lotu !!! Dlaczego nie mogą się dogadać hodowcy zamojskich??? Moim skromnym zdaniem trzymając ptaki do lotu mało kogo obchodzi czy ma on krótki czy długi dziób,czy ma białą czy różową brew itd,itp.Swoją drogą to ciekawe co by na sugestie kol.Rarka powiedział kol.Sławek hodowca i znawca zamojskich??? Czekam na jego profesjonalne spostrzeżenia. Pozdrawiam
niestety nie doczekasz się odpowiedzi bo zapadła decyzja o dożywotniej banicji dla Sławka a szkoda pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pn wrz 13, 2010 7:59 am

Witam,Arkad 2007 jest tyle ras gołębi gołębi ozdobnych i bardzo ładnych. Jaki sens i logika z zamojskiego wysoko lotnego robić jakiś wytwór,jak nazywasz wyglądowego . To tylko doprowadza do degradacji rasy i zanik lotności.Jest to jedyna rasa którą jeszcze można zaliczyć do rasy wysokolotnej i tak zresztą w dużym stopniu zdegradowanej.Z mojej strony jestem wrogo nastawiony do ludzi którzy w jakikolwiek sposób przerabiają gołębia zamojskiego w nielota. Nazywając go zamojskim.Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn wrz 13, 2010 8:31 am

Witam.Ad.Dred.Czyli wszystkie z lubelskiego to zamojskie.Wystarczy by wysoko latały?Tak to mam zrozumiec? Sławek twierdzi,że jego ptaki to zamojskie o stylu i długości lotu spełniającym wymogi stawiane tej rasie.Ponadto jego ptaki są identyczne pokrojowo.Więc można jednak pogodzic te elementy, czyli pokrój i lot.Twoje ptaki są różne.Nie chodzi tylko o umaszczenie ale także o sylwetkę.Z Twojej wypowiedzi wynika,że liczy się tylko lot. Nic więcej.Mimo,że jestem laikiem w tym temacie to nie przemawia do mnie taka argumentacja.Jest wiele ras długo i wysoko latających i nie są to wcale zamojskie.Czy krzyżówka budapeszta z tipllerem (jak napisał Rarek) to też zamojski?Mam wątpliwości.Ja bym takiego ptaka nazwał mieszańcem.Mieszańcem wysoko latającym.
Ad.Edek.Mylisz pojęcia.Z Waszej dyskusji i z zamieszczonych zdjęc wynika coś innego.Przynajmniej ja to tak odbieram.Był zamojski o określonym pokroju i umiejętności wysokiego i stylowego latania.Taki jak prezentuje Sławek.Grupa nieodpowiedzialnych hodowców olała pokrój.Namieszała kilka ras i upiera się że to w dalszym ciągu są zamojskie.Tylko dlatego,że te wynalazki wysoko latają .Pisanie o degradacji rasy to dla mnie bełkot.To nie rasa.Dla mnie bardziej adekwatna jest nazwa "koki z lubelskiego umiejące wysoko latac".Jednak jestem laikiem więc to tylko moje odczucia.To tak jakby ktoś mi wmawiał,że każdy ptak ,który ma duże brodawki to karier.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn wrz 13, 2010 8:46 am przez opal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn wrz 13, 2010 8:42 am

Opal napiszę Ci krótko, przeanalizuj to zdanie po zdaniu co napisałem, nie tylko w ostatnich poście może zrozumiesz to, nie mam już ochoty pisać w kółko tego samo, a jeśli chcesz zobaczyć te ptaki na żywo to zapraszam do Mnie, jak chcesz podam Ci adres na PW. Ja jak chciałem kupić ładne budapeszteńskie kończate inaczej motylkowe wybrałem się do Warszawy ale było pierwszy i ostatni raz :evil: Nie lubię jak Mnie ktoś cygani w żywe oczy, ale brały gały co widziały szkoda tylko że ptaki po pierzeniu się szybko zmieniły w te championy. Ja posiadam takie Zamojskie i są to ptaki bez krzyżówki z inną rasą zapewniam Cię, a Ty czy chcesz w to wierzyć czy nie to już twoja sprawa.
Chowam gołębie i wędkuje dla przyjemności, a że coś tam osiągam w tej czy innej dziedzinie to tylko satysfakcja i nic innego, jak będę chciał być milionerem to zajmę się innym hobby wydobywanie diamentów :mrgreen: . Pozdrawiam Paweł Z.
A czy w tych budapeszteńskich też widzisz różnice?? a jest to sama rasa :)
http://www.dred-golebie.yoyo.pl/golebie ... _0169.html

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn wrz 13, 2010 8:56 am

Opal zapraszam Cię na Wystawę Krajową u Was będziesz miał okazję zobaczyć te nasze mieszańce na żywo, Ja tam będę i chłopaki z klubu Naszego z tymi kokami :P

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn wrz 13, 2010 8:59 am

Witam.Dred ja nie piszę tego po to by Ci dokuczac czy pomniejszac dokonania Twoich ptaków.Chodzi o nazewnictwo.Bo teraz widzę to tak.Jeden hodowca hoduje ptaki takie jak ma Sławek,drugi hoduje ptaki z krótkim dziobem,trzeci jeszcze inne.I wszystkie wrzucacie do jednego worka tylko dlatego,że wysoko i długo latają.Dlaczego tak jest ? Czy tylko dlatego,ze te ptaki mają wspólnego przodka ?Bocian skrzyżowany z szekiem też da młode,które mają wspólnych przodków.Jednak te mlode to ani bociany ani szeki .To koki. Piszesz o liniach hodowlanych.To nie linie.To pomieszanie z poplątaniem.Pozdrawiam.

Poldi
Kontakt:

Lotne Zamojskie

Post autor: Poldi » pn wrz 13, 2010 9:02 am

..
Ostatnio zmieniony śr lis 21, 2012 8:45 pm przez Poldi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawienia dla wszystkich milosnikow golebi.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn wrz 13, 2010 9:08 am

opal pisze:To nie linie.To pomieszanie z poplątaniem.
A czy twoje Kariery to nie to Samo, tak samo, Ja nie nie będę coś zmieniał mi podobają się takie, już pisałem o gustach się nie dyskutuje, Ja wcale się nie obrażam :D Jedni chowają "koki" inni Zamojskie i Ci i Ci są szczęśliwi :mrgreen:
Aha i poszukaj mi jeden post w którym pisałem czy te czy te nie są rasą nazywaną Zamojskimi.
podam Ci linka gdzie powstał nowy klub gołębi Zamojskich i nie tylko może do Nich napiszesz to Oni Ci wytłumaczą o co loto :) http://www.tkhg.tomaszow24.info/

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn wrz 13, 2010 9:34 am

Opal to już po za tematem Zamojskich tylko o T. Zagłębiowskich pytałem już wielu i nikt mi tego nie odpowiedział . Jak to jest że ta rasa jest wystawiana na wystawach w ubarwieniu żółtym, a we wzorcu nie występuje, czyż ten o to ptak o umaszczeniu żółtym powinien być oceniany i klasyfikowany jako Tippler Zagłębiowski ??. To już masz po części odpowiedź na swoje pytanie co do Zamojskich.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn wrz 13, 2010 1:00 pm

Witam często śledzę forum ,natomiast sam dawno sie wypowiadałem.Postanowiłem sie odezwać,najciekawsze tu jest to że na temat gołebi zamojskich wypowiadają sie osoby ktore mają bardzo mały staż.Przykladem tego jest wsciekły,ktory jest takim fachowcem kupującym ptaki i zbiera je po podwórku.To świadczy o jego wiedzy na temat tej rasy i o gosciu ktory mu je sprzedał.Świadczy to o jego wiedzy ponieważ kupując gołebie lotne jak je zbierałes po swojej posesji tzn ze one w golebniku nawet na regał nie mogły wyleciec.To po co je ganiać.Ktos kto kuma czacze w tej rasie co do lotnosci to kupując ptaka pozna go w golebniku czy on sie nadaje na lot,czy na lot kilku metrowy i lodowanie w kartofle.Ale panie Wsciekly to ze sie trafiles jakiemus nieszczeremu cwaniakowi jak slepej kurce ziarenko to to wykożystał.Ale to nie znaczy że juz wszystkie zamojskie są nielotami.Odniosę sie tez do ciekawosci Opla,powiem tak ze z zamojskimi na wystawach jest tak jak z karierami np Pana Balcerzaka.Gosc zdobywał na wystawach dobrą punktacje a pewnie za jego championy nie dał byś nawet jajek :lol: oczywiscie od swoich ptaków.Ja na te championy sie nabrałem ale nie mam pretensji tak jak wsiekly na zamojskie i ch hodowców.Nie twierdzę ze wszystkie kariery są złe ,mam ich tylko kilka szt ze wzgledu na sentyment(dziadek kiedys hodował kariery).Ja w chwili obecnej mam 32 lata i od dziecka hoduje z ojcem orliki i zamojskie,mojego ojca interesuje tylko te lotne z wyglądu są to ptaki podobne do ptaków Sławka.Ja osobiscie lubie lotne ale tez mam tzw zamojskie wyglądowe(selekcjonowane pod wzgledem wyglądu)biały krótki,gróby skierowany do dołu dziób,niska noga wieksze oko,preferowane białe lub łamane,brew cielista i bogade opierzenie.Mi w mojej karierze hodowlanej nigdy nie wpadło do głowy by te wyglądowe krzyżować z lotnymi lub z innymi rasami,by uzyskać np krotki dziób i mały łebek to można pujsc na łatwiznę.Jak to niektórzy zarzucają i dodac np masciuch lub kiszyniowskiego,ja uważam ze to tylko jest cofanie sie w czasie.Nie interesują mnie zadne championy i puchary wiec cechy wygladowe osiągam selekcją tylko z posród zamojskich i wcale mi sie nigdzie nie spieszy ,kłade sie i wstaje z obrazem pieknego gołebia zam.wyglądowego,czasami tez o nim śnie.W bliskiej przyszłosci chce stworzyc ptaki wyglądowe jeden w jeden,są tacy ze twierdzo ze moję juz są takie jak mają byc ale ja wiem ze to jeszcze nie ten obraz(co mi sie śni) :cry: Wiem że napewno nie pujde na łatwiznę bym nawet mial na to czekac wiele lat nie dodam nic z innej rasy,ale jak są tacy to tez ich nie mogę przekresli.W koncu jak powstawały nowe rasy to było cos dowawane z innych ras,nie twierdze ze w moich wyglądowych nie ma jakies rasy krotkodziobej poniewaz moje ptaki iles pokolen temu byly nabyte od innych hodowców.Postanowiłem z kolego stworzyć nową rasę i nazwać je zamojskimi wyglądowymi by ludzie z kraju nie nabierali sie na nieloty.Wiem ze kilku tu męczą długie teksty więć przerwa.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn wrz 13, 2010 2:02 pm

W chwili obecnej tak juz jest nakombinowane,że nie dziwie sie tym nie do konca w temacie ze czytając o zamojskich mają metlik w głowie.Kilka lat wstecz były gołebie zamojskie tylko na lot i te selekcjonowane pod wzgledem wyglądu.Ale trafił sie Pan ktory nigdy nie był w Zamosciu,nakupil gołebi wysylkowo i wpadł na pomysł ze jak nie ma rasy to trzeba ją stworzyć i zgłoscic i wtedy twierdzę że zrobiły sie zamojskie o trzech różnych cechach.Bo Pan ten oczywiscie zrobił rase pod swoje wtedy obecne mu gołębie,kiedys mielismy z ojcem od niego kilka ptaków nic nie miały wspólnego wyglądem zamojskie lotnego i wyglądowego(ptaki na 30min).W chwili obecnej jako rasa zarejestrowana jest tylko zamojski,nie zamojski wyglądowy,nie zamojski lotny,nie zamojski wystawowy.Gdyby podzielic to własnie tak to ktos kto by chciał zamojskiego na lot nigdy by nie kupił wyglądowego,bo by wiedziła że są 3rasy.Ktoś o zdrowych zmysłach jak hoduje do lotu to nie bedzie dodawał wyglądowego bo mija sie to z celem, nie ma głupiej pretensji jak nieliczni.Moj ojciec nigdy nie miał do mnie pretensji ze ja hoduje na wygląd ,jego jak latały tak latają,a jakby nie radził sobie z lotnoscią to by napewno nie miał do mnie żalu ze to jest przeze mnie bo za scianą mam wyglądowe,a to horoba zaraźliwa i przechodzi przez ścianę :roll: Moj kolega ma ptaki po ojcu i dziadku typowe lotniki w jednym gołebniku stara rasa zamojskich nie mam tu zdj swoich czy jego lotników dla ciekawych ptaki podobne budową do ptaków Sławka,w drugim gołebniku zamojski narazie niech bedzie że koki bo jeszcze rasa nie zalegalizowana ale podjete juz duze kroki ,robilismy juz pokaz są zdj z pokazu na wystawie w Knurowie spedzilem godziny na telefonie rozmawiając z Panem Lubasiem i Panem Pajką omawiając kolejnosc w tworzeniu nowej rasy jaką ma być zamojski wyglądowy.To jest link na mojego fotobloga z tymi wyglądowymi http://marcin128.flog.pl/ Kolega ma tez te z obecnego wzorca w trzecim gołebniku nie mają nic wspolnego z lotnoscią a nie wygladem ale jak to mowi nie moge na nie patrzec ale jest jakas rywalizacja puchary i te sprawy.Z ostatniego czasu zaobserwowałem że jest jeszcze inna kombinacja zamojskie lotne po krzyżówce z tiplerami, tu sie nie dziwie ze np Opal juz zbaraniał. :roll: Moje i nie tylko moje zdanie jest takie ,kazdy niech hoduje co lubi nie krzyzuje je miedzy sobą,a dla takich co mają mały staż i kupują wysyłkowo ptaki i nie swiadomie je krzyżują ze sobą to podzielic na te na wyglą i te do lotu.Są też tacy co bzdurnie twierdzą że jak ktoś nie radzi sobie z lotnością to hoduje zamojskie na wygląd,Pan ten jest w wielkim błedzie bo są tacy co mają lotniki takie że jeszcze długo długo takich miał nie bedzie a też jednocześnie hodują ptaki obok w gołebniku na wygląd i nie wmawiają bajeru że to też super lotniki.Na koniec dopowiem że ci co mają super lotniki ,nie szukają do okoła winnych że to przez takich co hodują na wygląd,to przez wystawowy ,tylko pedzą i czas poswiecają na obserwacji z rolnetką a nie na żale przez internet.Żale to do czasopisma "Przyjaciółka".Ja sam tez twierdze że te moje na wygląd i te u niektórych mieszane z tiplerami na lot to wszystko jak na razie koki,ale jak chcecie by tak nie było to trzeba tworzyc rasę,ja sie nie bede martwił o tych co krzyżują z tiplerami ich zmartwienie wiem że zacząłem z kolega tworzyć rasą wygl.i to dopniemy do końca za pomocą nowo powstałego klupu z Tomaszowa lubelskiego.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn wrz 13, 2010 2:05 pm

Witam.Ad.Marcin i o to chodzi.Odnoszę wrażenie,ze wzorzec w zamojskich już dawno przestał byc aktualny.Podobają mi się ptaki Sławka i nie mam powodów,by mu nie wierzyc,że dobrze latają.Więc takie ptaki pewnie mogą byc nazywane zamojskimi ,chociaż też nie pasują do wzorca. Mają jednak określony pokrój i style lotu. Była grupa hodowców(albo jeszcze jest),którzy takie ptaki właśnie hodowali.Moje kariery też nie przypominają ptaków z dawnego wzorca angielskiego.Jednak tu wzorzec zmieniono.I tak staram się hodowac.W zamojskich wzorzec stoi w miejscu.Przecież nie wszystkie rasy mają wzorzec.Ale widyn na pomorzu jest tym samym widynem,którego hodują na Mazowszu.A tu w obrębie praktycznie jednego województwa takie różnice.Rozumiem sytuację,że kiedyś częśc hodowców poszła w tym kierunku co Sławek i stworzyła nowe ptaki . Wzorzec przestał byc wtedy aktualny.Marcin pisze,że jego tata też trzymał takie jak Sławek..Czyli pilnowali pokroju i lotności.Inni zwłaszcza młodzi i niecierpliwi poszli na skróty i zwracali uwagę tylko na lot.Ba powstało kikla oddzielnych grup hodowlanych(Dred nazwał to liniami),które potem się pomieszały.Czy te ptaki też można wrzucic do jednego worka ? Moim zdaniem nie.Co do Balcerzaka to nie będę się wypowiadał.Po co mam się nad kimś znęcac.Jednak zdjęcia facet umie robic.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ