Ratujmy polskie rasy golebi!!!!!!!

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Re: Ratujmy polskie rasy golebi!!!!!!!

Post autor: zbiter » sob mar 20, 2010 4:35 pm

Waldiemu pewnie chodziło o Tomaszowskiego krótkodziobego a nie o masłowego
Szukaj a znajdziesz

adrian293
Kontakt:

Post autor: adrian293 » sob mar 20, 2010 10:57 pm

no jesli chodzi o koroniarze to ja staram sie aby byly bez zabota i na dosc krótkim dziobie.na jesien mysle ze bedzie cos pieknego do pokazania juz;)zgadzam sie z przedmówcami polowa hodowcow ma w golebniku tu co sie podoba.czesc osob tylko probuje na golebiach zarobic.mi sie to jeszcze nigdy nie udalo ale warto miec to co unikatowe pozdrawiam

waldi33
Kontakt:

Post autor: waldi33 » sob mar 20, 2010 11:03 pm

Tak Zbyszek chodziło mi o tomaszowskiego, sorki pomyliło mi się :oops:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz mar 21, 2010 11:54 am

Adrian 293.Koroniarz barwnoogoniasty to nie tylko skrócony, gruby dziób i brak żabota. Te sane cechy mają niektóre mewki- ogoniaki (dryjery). Główny nacisk należy kłaść na kształt głowy, która powinna być podobna do głowy koroniarza końcatego ( kształt orzecha laskowego), oraz na kolor i strukturę brwi. Ogoniak ma brew jasnocielistą, gładką, podwójną, zaś koroniarz ma mieć brew szerszą, potrójną, bardziej mięsistą, jak u krymek hamburskich starego typu, z którymi jest spokrewniony, oczywiście czarwoną.Jeśli będziesz miał osobniki z prawidłową głową i brwią, ale mające żabot, to pół biedy, żabot jest u koroniarza dopuszczalny, chociaż niepożądany, jednak w drodze selekcji idzie się go pozbyć. Ptak z głową mewki rynkowej i ze skróconym dziobem, ale bez żbotu pozostanie i tak tylko słabym ogoniakiem.Podstawą jest głowa i brew, jak utrwalone zostaną te podstawowe cechy, dopiero można myśleć o skróceniu dzioba i eliminacji żabotu. Tak uczył mnie jeden z hodowców gołębi ras małopolskich, stary rzeźnik z mojej miejscowości, który przez kilkadziesiąt lat hodował brodawczaki podkarpackie i wszystkie odmiany koroniarzy, zwłaszcza końcate.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » ndz mar 21, 2010 1:07 pm

Ale czemu od razu skracać mu dziób?? Wg mnie doskonale prezentuje się gołąbek średniodzioby.
DARMOWE nagrody priv

Michu_83
Kontakt:

Post autor: Michu_83 » ndz mar 21, 2010 5:16 pm

Uważam że żabot jest główną cechą rozpoznawalną mewek .Natomiast u inych ras żabot jest wadą, dotyczy również koroniarza.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz mar 21, 2010 6:09 pm

Zgadza się, jednak koroniarz jako dość młoda rasa, w powstanie której duży wkład miały mewki- ogoniaki ma zabot jakby zakodowany genetycznie. Wzorzec koroniarza dopuszcza osobniki z żabotem. Najistotniejszymi cechami odróżniającymi koroniarza od innych ras o podobnym wyglądzie ( ogoniaki, mewki staroniemieckie barwnoogoniaste) są głowa i brew.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pn mar 22, 2010 5:22 pm

A czym różni się on od ogoniaków??
DARMOWE nagrody priv

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn mar 22, 2010 8:02 pm

Napisałem, wyżej ( głowa, brew).W skrócie to koroniarz barwnoogoniasty to ogoniak x koroniarz sercaty z niedoborem koloru ( barwne tylko plecy i ogon)x krymka hamburska starego typu + kilka do kilkunastu pokoleń ostro selekcjonowanych ptaków po tej krzyżówce.

ODPOWIEDZ