Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 3:37 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość

Nie chcę się wymądrzać ale mnie bardziej podoba się lot klasycznego stawaka składającego w jedno skrzydło , lot moich nowych nabytków nie wygląda zbyt okazale . Może to klasa tych ptaków powoduje że przegrywają z moimi klasykami ,ewolucje tych siadających na ogon wygląda tak jak lot nieczystego wywrotka i trwa zbyt krótko . Będąc dzieckiem miałem na gołębniku wszystkie kolory sztajgrów - czarne ,białe , żółte , siwe ,czerwone oraz jak na owe czasy rarytas to jest płowe . Przyjeżdżali do mnie starzy hodowcy i po 5 złoty za sztukę mieli wspaniałe ptaki ,ile ja cukierków pojadłem za te młode . Niestety kawalerka ,potem wojsko ,potem przeprowadzka do żony . Resztki tych co zostały w rodzinnym domu wycieła kuna . Przepraszam że się tak rozgadałem , kiedyś kupując na targu czy u kogoś nowe ptaki jeżeli miały prawidłowo wybarwione oko oraz błyszczące ubarwienie to na bank składały. Dzisiaj te piękne nieloty zdominowały wystawy ,mało jest dzieci biegających za gołębiami , jeszcze mniej jest dorosłych znających się na stawakach . Za moich czasów na mojej ulicy nie było domu bez gołębnika ,dzisiaj na mojej ulicy jestem sam i to jest smutne. :(

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Awatar użytkownika

Jak ja to ujmuję,kto co lubi :D Lot nieczystego wywrotka?widać nie wiesz o co chodzi w tych wywrotnych stawakach,przy każdym fiknięciu skrzydła mają być złożone,ale zdażają się i takie jak mówisz,takie się eliminuje,co ciekawe,młode po składającym na ogon i stawaku tgzw.nielocie w 70%składają na prosto,to chyba daje do myślenia.Co do parowania prostych z siadającymi na ogony to nie polecam,ja mam stado z samych wywrotnych,taki ptak fika przy każdym przelocie i trochę trudno mi wierzyć w te które rzadko pokazują swoje,dla mnie to proste rzadko właśnie pokazują co są warte.Ostatnio kupiłem krwisto czerwonego samca który przy zlatywaniu ze stodoły na ziemię przewrócił 12 razy,to już ewenement na skalę wszystkich gołębników posiadających te ptaki.Ptak jest po prostu zafikany,tzn.przy samym starcie od razu kręci go w tył,to silniejsze od niego

bleki: nagrał byś filmik z tymi wywrotnymi ,ale bym popatrzył :shock:

Awatar użytkownika

Tego zafikańca boję się teraz wypuszczać bo bury czuwa ale w wolnej chwili się postaram

Wiesz nie musi być akurat ten najlepiej fikający ,cokolwiek co by oko pocieszyło ,ja też coś nagram ale dopiero na wiosnę ,bo te leprze mam teraz zamknięte. Nie ma dnia bez ataku jastrzębia ,mam trochę odpadów co fruwa na co dzień, są takie zestresowane że mało przebywają na dworze
Co sądzicie o takiej barwie ?

Załączniki:
P1250019.JPG
P1250019.JPG [ 66.19 KiB | Przeglądany 5894 razy ]

nowy filmik ktoś wstawił
https://www.youtube.com/watch?v=8-SH5kv80TA

a tu prawie wypierzony

Załączniki:
P1250312.JPG
P1250312.JPG [ 111.55 KiB | Przeglądany 5850 razy ]
P1250324.JPG
P1250324.JPG [ 102.25 KiB | Przeglądany 5850 razy ]
P1250321.JPG
P1250321.JPG [ 91.69 KiB | Przeglądany 5850 razy ]

Coś w rodzaju jaśniutkiego kawowego na żółtym podbiciu. Ot, ciekawostka. Jakie kolory mają rodzice?

samczyk ciemno płowy wpadający w kawowy,a samica żółta,dają młode najczęściej kawowe

Awatar użytkownika

Bardzo ciekawy ptaszek,takiego przypadku nie miałem,jak dasz radę to wstaw foty tego płowego samca

Oto i ojciec

Załączniki:
P1250047.JPG
P1250047.JPG [ 142.84 KiB | Przeglądany 5728 razy ]
P1210370.JPG
P1210370.JPG [ 87.03 KiB | Przeglądany 5728 razy ]
P1200823.JPG
P1200823.JPG [ 94.36 KiB | Przeglądany 5728 razy ]
P1200771.JPG
P1200771.JPG [ 75.15 KiB | Przeglądany 5728 razy ]

jeszcze jedno znalazłem

Załączniki:
P1200759.JPG
P1200759.JPG [ 89.07 KiB | Przeglądany 5728 razy ]

Awatar użytkownika

To indygo.

istnieje taka nazwa barwy w świecie gołębiarskim ?

Awatar użytkownika

Oczywiście, że tak, młody to też indygo ale rozcieńczony.

Obejrzałem ten filmik o stawakach wywrotnych który wstawił LESYEK i powiem szczere - nad czym się tam zachwycać ? . Gdzie to trzaskanie w lota ,długie obloty, spadanie z góry prawie do ziemi ? Słychać lekki poświst i szumek ,idę o zakład że żaden tych niezaprzeczalnie pięknych ptaków nie ma zbitych do ,, słomy " lotek . Moje może nie tak piękne , na jesień ledwo podlatują z ziemi na dach . Moje samce potrafią wieczorem ( latem ) robić oblot kilka minut solo młócąc w lota i składając co kilkanaście metrów . Jestem również hodowcą gołębi pocztowych i do czasu powrotu z lotów konkursowych sztajgry umilają nam oczekiwanie . Od 1 stycznia będę emerytem i popracuję nad naszymi stawakami ale proszę się nie gniewać - nad tymi klasycznymi.

Awatar użytkownika

Jak łatwo jest pisać,każdy ma swój gust,filmik zrobić i pokazać a nie tylko przechwałki,miałem stawaki klasycznie latające,mam takie sieki jeszcze,najlepiej chodzą podczas przesileń,jesień zima i zima wiosna,latem wieczorami pasą młode więc takie bajki można schować dla dzieci,a tu raczej są ludzie znający temat.Bez urazy

Boże broń przechwałek ,czy krytyki .przedstawiłem swoje zdanie a te może mieć każdy swoje .Mam 26 stawaków różnej jakości w tym 8 samic ,młodych wypuszczam kilka na rok ,wyobraź sobie kilkanaście luźnych samców i co one robią latem wieczorową porą . Mam 60 lat , 35 lat należę do PZHGP ,wielokrotny mistrz ,sekcji ,oddziału ,z sukcesami na każdym szczeblu, więc tematyka hodowli , genetyki nie są mi obce . Stawaki reaktywowałem kilka lat temu , nie zależy mi na sukcesach wystawowych ,wolę popatrzeć na to co lubię :mrgreen: Co do filmików to nakręcić to jeszcze jako tako ale wstawić do sieci to :oops: Jestem z pokolenia które na kalkulator mówiło komputer :P Poza tym chciałem ruszyć ten temat bo trochę tu cicho.

Stawaki mają taką skłonność do lotów, po wyjściu z młodych czy jajek wiadomo w czasie popołudniowym .U mnie jedna samica to dopiero przed zmierzchem zmienia samca.Wtedy takie wypoczęte samczyki potrafią umilić popołudnie ,Stawaki muszą mieć dzień do latania ,nie wiem od czego to zależy ,ale jeden dzień przelatają prze klaskają i tak dalej .Gdy znów drugiego dnia cisza .Tak czy inaczej dobry samiec zawsze znajdzie czas na rytualny przelot .

Załączniki:
P1210858.JPG
P1210858.JPG [ 117.74 KiB | Przeglądany 5514 razy ]

Awatar użytkownika

Według moich obserwacji,przynajmniej w moim stadzie ,jeśli idzie o stawaki o klasycznym locie to najlepiej chodzą parami gdy brak liści na drzewach,obserwuję taki stan od wielu lat więc to nie domena jednej czy dwóch par,ostatnio spotkałem na targu w klatce samca ,taki jakby szymel,coś z siwego,białe kropki na łbie,lota podbite czerwonym,istna masakra barwna,przywiozłem go,puściłem do klatki i myślę "po co ja cię brzydalu zabrałem?"wyrzuciłem na dach bo jak ucieknie to nie szkoda a może i lepiej :D ,no i takiego latania to już dawno nie widziałem,kładzie ten brzydal jak głupi,przy każdym przelocie,zostanie u mnie jak piszecie żeby umilać czas swoim lotem,a może i mamkował będzie dobrze

W tej chwili hoduję stawaki zbliżone do wzorca, oczywiście w granicach moich możliwości i materiału dostępnego w mojej okolicy.Jednak mam ochotę zakupić gołębie nijakie rasowo i spróbować ,zobaczyć jak będą składać ,kto wie jak trafię na dobre składanie to może zacznę trzymać ptaki tylko na odpowiedni lot ,reszta cech pójdzie na dalszy plan .

Awatar użytkownika

Nie możesz tak do tego podchodzic,wszystkie cechy muszą współgrac ze sobą,wszystko w jednym,to o to chodzi,byli tacy co poszli tylko w budowę i wygląd,teraz trzeba uważac przy kupnie stawaków żeby tego badziewia nie dostac

Kiedy zaczynałem poszukiwania materiału na odbudowę moich stawaków trafiłem do gościa u którego latało chyba ze 100 szt. Facet chciał się pozbyć ich za grosze ,nie miał czasu gdyż prowadził prywatną firmę .Poszliśmy na gołębnik i oczy mi wyszły ,czarne na białych dziobach o lśniącym upierzeniu ,czerwone z białą brwią aż błyszczały ,za grosze nabrałem chyba z 15 sztuk . Wychodząc zauważyłem jednego ptaka ze sznurkiem u nogi więc go złapałem ,jak dla mnie nie miał czystego koloru ale gość prosił mnie abym go wziął . Zamknąłem go w pomieszczenie gdzie pocztowe przebywają na karencji. Po tygodniu wypuściłem tamtą piętnastkę ,porażka totalna biły w lota ale składały w V i to w takie wielkie . Oblatały się wszystkie ,wypuściłem więc tego ze sznurkiem tak z ręki , to co zobaczyłem co wyprawiała ta samica ,składała idealnie w jedno z taką częstotliwością jak maszynka. Za długie lota , czerwone oko okolone czerwoną brwią a takie wykonanie .Kiedy ją tak wypuściłem z ręki usiadła obok samca który okazał się jej partnerem i przez kilkanaście minut przyglądałem się z rozdziawioną gębą .Niestety żaden z jej potomków nie dorównał jej w locie i na koniec porwał ją bury . A tych pięknych pozbyłem się.

Tak tak te właśnie potocznie nazywane kokami ,w nich tkwi potencjał lotowy .Pamiętam z dzieciństwa gołębie które dobijały kładąc się w poziomie .Jeszcze jest szansa znalezienia takich koków ,do 2030 roku ma zniknąć z wiejskich zabudowań eternit ,wraz ze zniknięciem eternitu pojawi się blacha na dachach i to będzie koniec gołębi (dachowców ) które wyewoluowały właśnie w wiejskiej zabudowie .Zostanie nam popatrzeć na te wolierowe championy .Mam samca którego nabyłem z hodowli zamkniętej, jest u mnie dwa sezony i odnoszę wrażenie że załapał na czym polega lądowanie z dachu na ziemie ,a co do składania może za jakieś następne dwa lata zatoczy koło nad gołębnikiem .to ten czarny champion :D

Załączniki:
P1210376.JPG
P1210376.JPG [ 91.4 KiB | Przeglądany 5412 razy ]

Awatar użytkownika

Jak chodzi o ptaki na czerwonej brwi to można dostac jeszcze takie w Sieradzkim czy Kaliskim,jedne składają gorzej inne są mistrzami w składaniu,ja swojego szymla brzydala :) dam do samicy jasnego sieka bo ona dorównuje mu w składaniu,a nuż uchowają coś sensownego

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.