Masciuch polski

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw sty 10, 2008 1:28 pm

opal pisze:Witam.Quatro pozdrow malzonke ode mnie i popros aby dala mi namiary na swoja wizazystke.Na wystawe w Broniszach zlece pomalowanie moich paznokci w identyczny wzorek.Pozdrawiam.
hmm, to wlasna robota

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » czw sty 10, 2008 2:46 pm

Witam
Quatro – porownujac do innych masciuchow i "masciuchow", ktore widzialem, te Twoje - gdy piszesz o tych ptaszkach tylko tyle, ze "nie ma sie czego wstydzic" to jestes nader skromnym czlowiekiem.
No tak, moglem sie domyslic, ze to czerwony, choc w tym swietle – przynajmniej dla mnie, wygladal jak kawowy :wink:
Ja rowniez jestem pozytywnie zaskoczony, postepami w hodowli pana Gilarskiego, choc tej profanacji krakusa nadal mu nie wybacze :lol:
Mysle, ze caly ten szum wokol "S.O.S" to nic innego jak przyneta dla frajerow, ktorzy dla spokojnego sumienia, kupuja taki badziew, jaki zaprezentowal pan Gilarski (w niektorych rasach).
Ale trzeba wspomniec, ze sa i pozytywne skutki tej akcji, ladnie wybronily sie listonosze polskie (Opal- moze Ciebie zainteresuja – maja charakter i temperament kariera), a "sredniak" czyli brodawczak podkarpacki niedlugo bedzie mial zarejestrowany wzorzec – co niewatpliwie przyczyni sie do ustandaryzowania tej rasy, bo niemal u kazdego hodowcy, te ptaszki wygladaja troche inaczej.
Czasem mysle jednak, ze akcja „S.OS” niepotrzebnie spowodowala "mode" na niektore rasy, a dlaczego niepotrzebnie – juz odpowiadam.
Jesli chodzi o krakusy, to przez ostatnie lata, "wyeksportowano" ich z Podkarpacia "w Polske" tyle, ze dziwie sie, ze UE nie wprowadzila jakiegos opodatkowania na sprzedaz tych ptaszkow – a mimo to po tych ptaszkach "sluch zaginal", powielane sa srednie i mierne osobniki, bo ich nowym nabywcom nie chce sie zrozumiec, ze lepiej przez sezon wychowac jedna ladna sztuke, niz 10 srednich – pan Gilarski napisal, ze to rasa latwa w hodowli, sprzedajac takim ludziom mity.
Oczywiscie, dobrze odchowuja mlode, ale maja tyle cech podlegajacych selekcji, ze nie nazwalbym ich (racjonalnej) hodowli latwa.
Mam pewna zasade, jesli sie na czyms nie znam, albo znam sie slabo, to staram sie nie wypowiadac na te tematy, aby kogos nie wprowadzic w blad, albo sie przynajmniej nie zblaÂźnic :lol: :wink:
Przepraszam, ze troszke zboczylem z tematu, ale jestem cholerykiem, i zolc mnie zalala :evil: :wink: .

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw sty 10, 2008 3:18 pm

Faktem jest, ze takich golebi nie mozna dac w ,,niepowolane rece" bo dosc szybko sluch o nich ginie lub ich potomstwo bardzo straci na jakosci. Stad wlasnie tak duzo obcej krwi w naszym masciuchu bo ktos poszedl na latwizne.
Na ogon tego samca czerwonego tez zwrocilem uwage bo mam ten sam problem u dwoch samic sroczki. Mowisz Quatro, ze to sie da wyeliminowac kojarzac je z czarnymi samcami?

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » czw sty 10, 2008 4:58 pm

Witam
No widze ze kol.Quatro jest bardzo skromny,naprawde super ptaszki tylko pozazdroscic.Swoja droga czy ten rozplodowiec nie byl czasem na sprzedaz wystawiony na allegro.Albo on albo jakis inny czerwony.Sam zastanawialem sie nad zakupem ale dalem sobie spokuj, jeszcze przyjdzie kiedys czas na te ptaszki.Pozdrawiam i powodzenia w dalszej hodowli.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw sty 10, 2008 5:22 pm

Krystian -zobacz szok normalnie :shock: http://allegro.pl/item295835397_masciuc ... 6_rok.html
Co to ? brodawczak + masciuch ? ciekawa zagadka :shock:
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » czw sty 10, 2008 5:31 pm

witam widziny na nowa rase mieszanie maciucha + brodawczaka i chyba cos jeszcze karygodne zeby nazwac to maciuchem
:( :o :shock:

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw sty 10, 2008 5:47 pm

Witam.Seter jeszcze tyle musze sie nauczyc o karierze(nie wiem czy mi zycia wystarczy),ze na listonosza nie starczy juz czasu.Prowadze jednoczesnie trzy rasy hanacki,vorburski,karier i dochodze do wniosku ,ze to stanowczo za duzo.Nie chodzi o ilosc golebi ale o jakosc pracy hodowlanej.Na 100% zostana kariery i mamki ale czy cos jeszcze, nie wiem.?(najwyzej jako ozdoba golebnika).Quatro mimo wszystko pozdrow malzonke ode mnie i powiedz,ze jest madra kobieta.Umiala sobie wybrac bardzo rozsadnego faceta na meza.Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw sty 10, 2008 7:43 pm

zbiter pisze:Krystian -zobacz szok normalnie :shock: http://allegro.pl/item295835397_masciuc ... 6_rok.html
Co to ? brodawczak + masciuch ? ciekawa zagadka :shock:
turczyn :D

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw sty 10, 2008 7:45 pm

opal pisze: pozdrow malzonke ode mnie i powiedz,ze jest madra kobieta.Umiala sobie wybrac bardzo rozsadnego faceta na meza.Pozdrawiam.
hehe, to prawda (koniec ze skromnoscia), zwroc uwage Opal jak profesjonalnie trzyma tego masciuszka - z tego jestem dumny

hmm, ja tez mam za duzo ras i szlak mnie trafia bo nie wiem z czego zrezygnowac
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2008 10:01 am przez quatro, łącznie zmieniany 2 razy.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw sty 10, 2008 8:02 pm

SETER pisze:Witam
, te Twoje - gdy piszesz o tych ptaszkach tylko tyle, ze "nie ma sie czego wstydzic" to jestes nader skromnym czlowiekiem.
to jest tak, ja wiem, ze mam bardzo dobre masciuchy, naprawde duzo czasu i pieniedzy na to poswiecilm, ale tak naprawde w najwiekszej mierze przyczynil sie do tego Ryszard Majkutewicz, kupowalem u niego slabe ptaki (bo dobrych nie sprzedaje, jest kolekcjonerem), krzyzowalem z masciuchami sp. W.Stolfa, po kazdym sezonie chcialem zlikwidowac te rase, nie moglem wychowac nic ladnego, po kilku latach zdecydowalem sie na chow wsobny i dopiero wtedy zauwazylem efekty, taka hodowla jest dosc ryzykowna, ale jedyne wyjscie, ale to wszystko nic, bo sa jeszcze w Polsce masciuchy duzo ladniejsze o moich dlatego twierdze, ze ja juz nie mam sie czego wstydzic, niektorzy powinni sie wstydzic tego ze byle co nazywaja masciuchem robiac z siebie posmiewisko
a tak na margnesie to kupilem kiedys od Pana Gilarskiego pare masciuchow (jakies 5 lat temu), rozmowa byla telefoniczna a ptaki przyszly poczta, golebie mialem 10 min, tyle potrzebowalem zeby znalezc maloletniego sasiada i mu je oddac (kosztowaly 200 zl)

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw sty 10, 2008 8:21 pm

Dispar pisze: Na ogon tego samca czerwonego tez zwrocilem uwage bo mam ten sam problem u dwoch samic sroczki. Mowisz Quatro, ze to sie da wyeliminowac kojarzac je z czarnymi samcami?
kojarzylem go z kilkoma czerwonymi samicy i za kazdym razem mialem debiaty ogon, czasmi az siwy, dajac mu czarna wychowalem same czarne mlode o dosc intensywnej czerni, teraz mlode po nich w zaleznosci od kojarzenia daja mi czarne albo czerwone (na czerwonych ogonach)

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw sty 10, 2008 8:40 pm

Panie Leonie Kowalski, a co Pan mysli o moich masciuchach? dobra droga czy zboczylem? bylem pewny ze cos Pan napisze

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » pt sty 11, 2008 3:59 pm

Duzo nie napisze, z powodu choroby. Powiem krotko . to jest to. Gratuluje.
leon_k

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt sty 11, 2008 7:20 pm

Panie Leonie - prosilbym o bardziej obszersza opinie bo jest Pan hodowca tych golebi. ÂŻycze powrotu do zdrowia i jak juz wroci to prosze o szersza wypowiedz.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt sty 15, 2008 10:05 am

biedny ten masciuch, nikt nie chce o nim rozmawiac :( , nie to co karier, 11 stron postow, wszystko wina Opala, bo zamiast sie zajac masciuchami to kariery mu w glowie :D

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » wt sty 15, 2008 2:13 pm

Widocznie kazdy doszedl do wniosku ze jesli nie ma sie czegos madrego do powiedzenia to lepiej sie w ogole nie odzywac. Zupelnie inaczej niz w parlamencie ;)

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » wt sty 15, 2008 3:25 pm

Malo jest ludzi odwaznych. Malo jest ludzi , ktorzy stana po stronie prawdy i uczciwosci. Malo jest ludzi, ktorzy ogolny interes przedkladaja nad interes wlasny.Malo jest ludzi cieszacych si z cudzego sukcesu. Natomiast jakich jest wiecej , to pokazuje dzieĂą powszedni. Mam nadzieje, ze nikt z uczestnikow FORUM tego nie odbierze do siebie. To sa ogolne spostrzezenia wsrod mojego najblizszego otoczenia. EWENTUALNYCH URAÂŻONYCH Z GoRY PRZEPRASZAM!!!
leon_k

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt sty 15, 2008 8:25 pm

:shock: :shock: :shock:

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt sty 15, 2008 8:33 pm

Witam.Panie Leonie życzę szybkiego powrotu do zdrowia.Quatro a co powiesz na maściuszki zbliżone klasą do Twoich.Jednak moje puszczone z ręki zanim usiadły na ziemię potrafiły wykonać 3-4 pełne obroty.Najsprawniejszy z nich (wychowany przeze mnie od małego pisklaka) wykonywał przy lądowaniu na dachu po kilkanaście obrotów,schodził z dużych wysokości cały czas obracając.Dopiero nad samym dachem prostował lot i delikatnie siadał.Niestety jednego razu nie wziął poprawki na gwałtowny podmuch wiatru i rozbił się o deski.Ryczałem pół dnia i nie chciałem wyjść z gołębnika przez kilka godzin.Napisałem te kilka słów ,aby uzmysłowić wolierowcom,że nie zawsze wygląd ptaka jest najważniejszy.Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » śr sty 16, 2008 7:52 am

to prawda Opal, że maściuszki kiedyś wywracały, niestety moja hodowla jest wolierowa, ale obiecałem sobie, że kiedyś sprawdzę czy wykazują one jakąś chęć do wywrotów (boję się, że nie), w związku z tym że mam jeden gollebnik z bijami, które w dużej mierze robią za mamki to zostawię kiedyś taką parkę maściuchów w tym gołębniku i zobaczymy co z tego wyjdzie, a moje takle to potrafią wywracać, naprawdę coś pięknego jak się podrywa stado 10-12 szt i zaczynają wyprawiać cyrki na niebie, miałem nawet podobną sytuację jak w Twoim przypadku z tym, że mój bij rozbił się o ziemię, chyba zawiódł go błędnik bo z wysokości około 50m uderzył o ziemię jak "dzik w sosnę"
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2008 10:35 am przez quatro, łącznie zmieniany 1 raz.

columbus53
Kontakt:

Post autor: columbus53 » pt sty 18, 2008 10:09 pm

[quote="quatro"]a to jest moj najlepszy roplodownik, a wlasciwie byl, teraz jest u kol. Pawla vel. Brodawczak

WITAM SYMPATYKOW RAS POSLKICH - WITAM TEZ TYCH ,KTóRYCH żółć ZALEWA- współczuję bo na tą chorobę nie ma lekarstwa.

Z WIELKIM zażenowaniem przeczytałem niektóre ostatnie posty dot. masciucha polskiego i przyznaję,że jestem ogromnie zdegustowany.
MIAłEM WATPLIWA PRZYJEMNOSC OGLADAC OSOBISCIE "NAJLEPSZEGO ROZPłODOWNIKA " hodowli pana Quatro i pozwolę sobie na kilka uwag :
Otóż ten uwielbiany ptaszek BARDZO daleki jest od wzorca :
- głowa i wstawienie dzioba wadliwe - czoło razem z górną krawędzią dzioba "ścięte' jak u mewki polskiej
- oko tragiczne - tęczówka barwy nieokreślonej - prawie ciemna
- na głowie biała plamka /białe pióra/
- skrzydła opuszczone
- ogon słabo zwarty odbarwiony - dębowy
- sylwetka mało elegancka
REASUMUJąC - PUNKTY KARNE
- GłOWA -DZIóB- 3
- OKO - 3
- BARWA - NATężENIE - 3
- SKRZYDłA - 2
- OGON - 1
- POSTAWA - 1
RAZEM - 13 PUNKTóW UJEMNYCH - CO DYSKWALIFIKUJE PTAKA Z HODOWLI I WYSTAWY.
NAJSMUTNIEJSZE JEST TO ,ZE TAKA MIERNOTE POKAZUJE SIE JAKO OSOBNIKA WZORCOWEGO.
No tu już wolę moje "odpady"hodowlane.
Na stronie Klubu Maściucha , umiesczone są obowiązujęce ryciny masciucha i tam zapraszam wszystkich wątpiących.

pozdrawiam i nie oczekuję ,rzeczowej polemiki

[/b]

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pt sty 18, 2008 10:32 pm

"(...)ot i powiedział co wiedział ( ..)" na szczęście na opinii kol. columbusa najmniej mi zależało. Lepsze są takie co mają po kilka piórek na palcach i same karmią młode.
Przede wszystkim nie napisałem, że jest to wzorcowy ptak, a najlepszy rozłodownik, a dlaczego rozpłodownik dlatego, że przekazuje porządane geny, a gołąb nie musi być wzorcowy, żeby przekazywać porządane geny. Także niech Pan hoduje sobie swoje odpady (po 200 zł), a ja bym nie dał 1 za 10 Pańskich.

Sam widzisz Opal ...

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt sty 18, 2008 10:38 pm

Witam.Widzę i nie pojmuję skąd tacy ludzie się biorą.Czyżby to była wina genów?Pozdrawiam.

columbus53
Kontakt:

Post autor: columbus53 » pt sty 18, 2008 11:41 pm

WITAM MOICH STARYCH ADWERSARZY SERDECZNIE

No cóż tak jak wspomniałem poprzednio "nie oczekuję rzeczowej polemiki", bo takową mogę prowadzić tylko z równorzędnymi partnerami,myślę,ze niektórzy dają upust swoim frustracją właśnie na tym forum.
Zapraszałem i nadal zapraszam miłośnikow ras polskich a maściucha w szczególności na nasze strony :
www.masciuch.pignet.pl
www.golebie.pignet.pl
- uprzejmie proszę zaprezentować tam fotki swoich gołębi i prowadzić merytoryczną i twórczą dyskusję i pracę hodowlaną.
Czas pokazać swoje prawdziwe oblicze - bo jak na razie nie zrozumieliście idei AKCJI S.OS. - i negujecie wszystko czego nie potraficie zrozumieć.
Od lat zachęcam do zakładania KLUBOW POLSKICH RAS - bo w Klubach jest nadzieja na ukierunkowana pracę hodowlaną - ale jeżeli wolicie być ekspertami na poziomie własnego gołębnika - to Wasz wybór.

pozdrawiam - bez odbioru

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt sty 18, 2008 11:55 pm

Witam.Columbus 53 aby oceniać trzeba przynajmiej raz przeczytać wzorzec oraz instrukcję sędziowania.Byłeś taki łaskawy i odebrałeś maściuchowi 3 pkt za kolor tęczówki.Pokaż mi jedno słowo we wzorcu maściucha ,w błędach dużych, mówiące o oku.Po drugie według Ciebie ptak ten powinien być wyeliminowany z wystawy .A czemu to ?Przecież nawet Ty w Swojej tendencyjnej ocenie nie odważyłeś się zabrać temu ptakowi 6 pkt karnych za jedną cechę pokrojową.A tylko to upoważnia sędziego do wyeliminowania ptaka z wystawy.Biedne te maściuchy.
Jeżeli za ratowanie tej rasy biorą się ludzie ,którzy nie znają wzorca a ponadto nie mają pojęcia jak sędziuje się ptaki to czarno widzę tę akcję SOS.Pozdrawiam.Ps.Podobno tarłeś kolanami i robiłeś wszystko aby nabyć tego ptaka.Gdy Ci sie to nie udało to krytykujesz?Nieładnie.Pachnie mi tu szambem,jakby to Rydzyk powiedział.

Zablokowany