Brodawczaki z kokardami????

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Brodawczaki z kokardami????

Post autor: xwoczko » sob gru 30, 2006 2:56 pm

Ostatnio zmieniony śr lip 18, 2007 8:34 pm przez xwoczko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Widyn
Kontakt:

Post autor: Widyn » sob gru 30, 2006 3:35 pm

Zaciekawil mnie ten temat. Najpierw nie moglem w to uwierzyc ale teraz widze dowody potwierdzajace twoje slowa.
Rzeczywiscie golebie wygladaja na brodawczaki swietokrzyskie, chociaz sa troche za bardzo muskularne (fot.1 i 4). Moim zdaniem nastapila mutacja w ktoryms pokoleniu, ktora poprzez dalsze krzyzowanie sie utrfalila. Pomarszczone lotki moga za tym przemawiac.
Albo ktos kiedys sparowal mewke z brodawczakiem, co robiono kiedys aby uzyskac ladny ksztalt glowy, a krawat wyszedl przypadkowo i osobniki wykluczone z dalszej hodowli stworzyly nowa odmiane brodawczaka.

pawel
Kontakt:

Post autor: pawel » sob gru 30, 2006 3:58 pm

Pierwszy raz spotykam się z taką rasą jest to na pewno coś podobnego do brodawczaka polskiego i świętokrzyskiego skrzyżowanego z buldogiem i mewką.
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2009 5:24 pm przez pawel, łącznie zmieniany 1 raz.

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » sob gru 30, 2006 5:56 pm

moim zdaniem to zwykla mieszanka ok.pieciu ras juz wymienianych a ja to nazwe zjadacz karmy nawet nie KOK

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob gru 30, 2006 6:54 pm

Ciekawa mutacja ,ile takich ptakow jest w okolicy ? czy tylko na 1 golebniku?
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » sob gru 30, 2006 8:59 pm

te golebie dostalem od znajomego hodowcy, on mial bardzo liczna hodowle, teraz troche sie zmniejszyla w skutek jakiegos wirusa. ale wielu hodowcow w okolicy wymienia sie tymi golebiami. moje okazy nie sa jeszcze najpiekniejszymi z jakimi sie spotkalem. widzialem przepiekna pare czarnych, wiem, ze na slasku tez jest hodowca tej rasy!!! postaram sie o informacje. czy jest mozliwosc uznania jej za nowa rase????????????

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » ndz gru 31, 2006 11:17 am

Kazdego nowego golebia mozna uznac za nowa rase. Sa do tego odpowiednie procedury.Miedzy innymi trzeba na trzech kolejnych wystawach krajowych po uprzednim zgloszeniu odpowiedniej komomisji pokozac jako pokaz trzy kolejne pokolenia np. dziadek ojciec i syn. :!:

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz gru 31, 2006 4:14 pm

Do "xwoczko".
Mam taka sugestie, aby zrobic odbitki i skonsultowac z jakims sedzia.
W styczniu bede sie widzial z jednym z sedziow tylko czy mam wybrac cos z tych zdjec, ktore tu pokazales, czy zrobisz cos jeszcze i przeslesz mi na "pw".
Czy tym sie nie zajmowac? jak chcesz.

Pozdr.

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » ndz gru 31, 2006 7:11 pm

ZJAK bylbym wdzieczny za pomoc. czy ktores z tych zdjec nadaje sie
na razie nie mam mozliwosci zrobienia nowych, ale moze na wstepna ocene wystarcza????

Wielkie dzieki za pomoc. jestem na tej stronie od niedawna, ale coraz bardziej mi sie podoba!!!!!! :D

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » ndz gru 31, 2006 9:07 pm

Witam
Zgadzam sie z kolega Widynem ze sa to golabki wykluczone z dalszej hodowli ktore trafily do przypadkowych hodowcow i utworzyly nowa odmiane. Ktos chcial wedlug mnie uszlachetnic ktoregos z brodawczakow.
Mam jeszcze prosbe do Xwoczko, napisz prosze, jezeli mozesz w jakim rejonie Polski sa te golabki a najlepiej w jakich miejscowosciach. Jezeli sa to okolice Gor Swietokrzyskich to mam pewna teorie. Ale poczekam na odpowiedz bo moge sie mylic :wink:
POZDRAWIAM amcane

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » ndz gru 31, 2006 9:41 pm

masz racje to byle woj swietokrzyskie, a dokladnie Ksiaz wielki k. Miechowa, obecnie woj. Malopolskie.

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pn sty 01, 2007 12:15 pm

Witam
Tak jak myslalem i bylo wczesniej napisane sa to golabki tak zwany "produkt uboczny" w tworzeniu brodawczaka swietokrzyskiego i/lub uszlachetniania buldoga (brodawczak staropolski). W tamtych stronach jak wszystkim wiadomo zostal wyselekcjonowany brodawczak swietokrzyski.
A co do rejestracji nowej rasy to mysle, patrzac na te zdjecia powyzej, ze golabki te sa zbytnio zroznicowane i jak narazie to nie widze szans na oficjalna rejestracje. Ale za pare lat po ustaleniu wzorca kto wie :wink:
POZDRAWIAM amcane

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt sty 05, 2007 7:27 pm

Do xwoczko.

Zrobilem odbitki z trzech zdjec. Jutro jade do Kielc i zostana przekazane przez kogos sedziemu. Ja bede widzial sie z nim na wystawie w Ostrowcu ÂŚw.
i po tym czasie dam informacje co zostalo ustalone.

pozdr.

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » pt sty 05, 2007 7:47 pm

wielkie dzieki!!
ja jestem w Kielcach. ale czas mam bardzo ograniczony.

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » pt sty 05, 2007 9:55 pm

Teoria nr.1
Byly bardzo dlugo trzymane w ciemnym lochu az zmutowaly.

Teoria nr.2
Jest to produkt uboczny wybuchu reaktora w Czarnobylu.

Zasponsorujcie zrobienie profilu genetycznego - powinno sie wszystko wyjasnic.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr sty 10, 2007 11:31 am

Do xwoczko.

Otrzymalem telefonicznie wstepna informacje dot. przekazanych zdjec.

Otoz jest to brodawczak polski i ten krawat na szyi nie zdziwil go bo juz spotykal takie brodawczaki. W niektorych rejonach Polski sa takie hodowane i twierdzi, ze moze to byc jakas wada genetyczna, ktora sie dziedziczy.
Taki golab moze byc wystawiony na wystawie ale otrzyma punkty karne za te piorka na szyi. Nie mozna to uznac za odrebna rase.

To na razie tyle.

Pozdr.

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » śr sty 10, 2007 11:49 am

Witam
Zjak niewiem kto te zdjecia ogladal ale skoro uwaza te golebie za brodawczaka polskiego to widac ze niemial nigdy z ta rasa do czynienia :twisted:
Istnieje jeszcze druga opcja - bardzo niewyrazne zdjecia :wink:
POZDRAWIAM amcane

taiszjo
Kontakt:

Post autor: taiszjo » śr sty 10, 2007 12:23 pm

Witam. Czytam powyzsze posty i jestem strasznie zaciekawiony dyskusja na temat tych golebi. Postram sie zdobyc wiecej informacji na ten temat, to wtedy bede mogl sie podzielic nimi. Goleb na zdjeciu numer jeden jest zblizony wygladem do buldoga. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » śr sty 10, 2007 1:52 pm

amcane pisze: Tak jak myslalem i bylo wczesniej napisane sa to golabki tak zwany "produkt uboczny" w tworzeniu brodawczaka swietokrzyskiego i/lub uszlachetniania buldoga (brodawczak staropolski).
Tak Taiszjo masz racje juz wczesniej o tym pisalem :wink:
POZDRAWIAM amcane

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr sty 10, 2007 4:23 pm

I dobrze, ze jest jednomyslnosc w tym temacie, moge dalej nie kontynuowac

Informacje telefoniczna otrzymalem nie od sedziego, a od kogos kto mu pokazal lub przekazal zdjecia. Powiedzial, ze to jest brodawczak polski lub podobny do niego.
A czy ktos zapytal z ktorych zdjec zrobilem odbitki? a golebie na zdjeciach sa b.roznorodne, wiec wybralem te na podstawie, ktorych mozna cos powiedziec. Na pewno nie wzialem pierwszego bo jest maloczytelne i golab jest trzymany w rece. Znam wymagania pana sedziego co do fotografowania golebi tj. co ma byc widoczne na zdjeciu. Czy ten pan sie zna na brodawczakach to tego nie wiem, ale sedziuje od dawna, a z grupa innych zalozyl zwiazek w Kielcach.

Panowie, macie szanse z tym panem podyskutowac bo bedzie na wystawie w Ostrowcu ÂŚw. w niedziele /21.01./i bedzie mial te moje zdjecia.

Przy okazji przejrzalem wzorce rasowe i nie dostrzeglem brodawczaka staropolskiego, a poza tym to ubarwienie pokazanych golebi pasuje do br.polskiego, a nie swietokrzyskiego.

I po co mi bylo podejmowac ten temat? teraz juz wiem, ze bez sensu.
Na tym koĂącze.

Pozdr.

taiszjo
Kontakt:

Post autor: taiszjo » śr sty 10, 2007 5:02 pm

Jesli nie bedzie panu sprawialo klopotu prosze podac nazwisko tego sedziego.Dziekuje

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » śr sty 10, 2007 5:39 pm

Witam
Dodam jeszcze ze golebie na zadnym z wyzej wymienionych zdjec nie przypominaja brodawczaka polskiego :idea:
A co do buldogow (brodawczak staropolski) to nie mogles znaleÂźc tej rasy we wzorcach golebi poniewaz jest jeszcze nie uznana oficjalnie przez komisje standaryzacyjna :cry:

PS.
Zainteresowanych buldogami zapraszam do przejzenia tematu zalozonego przeze mnie http://golebierasowe.com/forum/viewtopic.php?t=179
POZDRAWIAM amcane

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt sty 23, 2007 7:29 pm

Do xwoczko.

Tak jak obiecalem, bylem i rozmawialem. Ten pan stwierdzil, ze to jest wynik krzyzowki z pocztowymi, brodawczaka przypuszczalnie swietokrzyskiego.
W niektorych rejonach Polski ludzie hoduja roznego rodzaju krzyzowki i utrwalaja ich cechy przez chow wsobny. W tym przypadku jest to hodowla bez perspektyw na cos ciekawego.

Na wystawie w Ostrowcu ÂŚw. ten pan nabyl na wlasne potrzeby cos z brodawczaka polskiego.

To tyle co ustalilem.

Pozdr.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lut 12, 2007 1:52 pm

Witam. W niedzielę byłem na wystawie w Czestochowie. Przyjechał tam pewien hodowca z okolic Krakowa i przywiozł gołębie identyczne jak pokazane tutaj na zdjęciach. Twierdził że jest to stara rasa i że ptaki te nabył kiedyś w okolicach Częstochowy, gdzie były wtedy często hodowane i określane nazwą golębi śląskich. Jego ptaki wzbudziły spore zainteresowanie gromadki miejscowych hodowcow. Byli to wystawcy bagdet częstochowskich i ktoś z organizatorow wystawy. Panowie z zainteresowaniem oglądali ptaki i żywo komentowali ich wygląd, było widać że rasa ta jest im dobrze znana. Po chwili dobili targu i było po ptakach. Przyjezdny zabrał klatkę i poszedł do wyjścia. Przy okazji, ponieważ ptaki mi się podobały, a wyglądały na coś w rodzaju buldoga,kupiłem młodego samczyka , ciemnego w kolorze określanym przez Niemcow jako Dunkel. Mam nadzieję ,ze ktoś z okolic Częstochowy, kto zna lub pamięta tą rasę powie coś sensownego o tych pięknych ptakach. Acha ,coś mi się przypomniało. W latach 80-ych pewien handlarz z Kalisza przywoził z giełdy z Łodzi podobne ptaki, ale tamte były czysto białe i na nodach miały małe papucie, a niektore nawet spore łapcie. Pożniej już tych ptakow nie widziałem.

ODPOWIEDZ