karier

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » ndz lis 12, 2006 11:22 am

Witam. Moze zakoĂączmy ta dyskusje bo widze, ze nikogo nowego do niej nie wciegniemy a byc moze zestresujemy niepotrzebnie tylko sedziow oceniajacych ptaki na wystawach.
Dodam tylko na koniec , ze kazdy czlowiek ma odmienny gust i stad to cale zamieszanie przy ocenie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jbogacz
Kontakt:

Post autor: jbogacz » ndz lis 12, 2006 2:39 pm

Jak najbardziej prosze sie wypowiedziec na temat wzorca kariera. Wszystkie wasze uwagi jak i decyzje ktore zapadly na spotkaniu czlonkow KLUBU KARIERA 7 paÂździernika w lodzi uwzglednimy w interpretacji wzorca kariera, ktora ukaze sie w „GOleBNIKU” na poczatku 2007 roku.
Jurek Bogacz

taiszjo
Kontakt:

Post autor: taiszjo » ndz lis 12, 2006 4:17 pm

Ciekawy artykul o karierach warto poczytac.
http://www.ptaki.voltronik.pl/atykuly_golab_kariery.htm

opal
Kontakt:

karier

Post autor: opal » ndz lis 12, 2006 4:51 pm

Witam.Artykul ten byl na stale udostepniony przez p.Bogacza w poprzedniej wersji portalu jest wiec ogolnie znany.Mozna stwierdzic ,ze wyglad kariera ulega stalym zmianom (wezel bagdetowy w artykule jest zalecany we wzorcu niedopuszczalny).Powstaje pytanie czy osoby dotychczas oceniajace na wystawie kariery nadazaja za zmianami,czy tez nie.Nie oszukujmy sie to nie wzorzec ma pierwszoplanowy wplyw na wyglad golebia a sedzia,ktory go ocenia np.karier,ktory wygral w Poznaniu w Broniszach zdobyl bodajze 93 pkt.Nie pisze tego aby wszczynac polemike na temat jakosci sedziowania ale aby uzmyslowic wszystkim,ze aby wyhodowac stawke golebi zgodna ze wzorcem potrzeba wielu lat pracy .Nieudolna ocena potrafi te lata poswieceĂą zniweczyc w jeden dzieĂą.Dlatego kazdy wzorzec powinien byc napisany bardzo szczegolowo lub powinna byc opublikowana bardzo szczegolowa interpretacja,ktora uniemozliwi w duzym stopniu dowolna interpretacje i bledy w ocenie.Pozdrawiam.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » ndz lis 12, 2006 5:29 pm

Golebie kariery hoduje od 40 lat bylem dawniej czynnym czlonkiem w zwiazku oraz bralem udzial w roznego rodzaju wystawach czy konkursach . Obecnie nie naleze do zadnego zwiazku a kariery hoduje tylko i wylacznie dla przyjemnosci. Ale to co dzieje sie we wzorcu i punktacji karierow jest dziwne. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn lis 13, 2006 7:57 am przez Krzysztoff, łącznie zmieniany 2 razy.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » ndz lis 12, 2006 6:32 pm

Witam. jak mozna uwzgledniec cos co bylo na spotkaniu kariera 7.10.20006 skoro dyskusja odbywa sie teraz tj. 12.11.2006 roku .Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn lis 13, 2006 7:51 am przez Krzysztoff, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » ndz lis 12, 2006 6:55 pm

Witam. Okaze , sie niedlugo , ze nie ma wzorca dla kariera i zniknie on podobnie jak listonosz polski (ktorego jestem wielkim milosnikiem) a karier bedzie hodowany przez roznych hodowcow w/g rozne\go rodzaju wzorca.I co gorsza kazdy wzorzec bedzie dobry.Wygra oczywiscie wzorzec kariera prezentowany przez panow Balcerzak, ÂŚliwowskich itp. poniewarz jest rzecza niedopuszczalna ( skoro tyle zaiwestowali) aby te wzorce zostaly odrzucone.Przerabialem ten temat.wygra wzorzec nie ten ktory jest obecni ale dlugosc ptaka pewnie bedzie musiala byc zmieniona do 55 cm., dlugosc dzioba do 7-8 cm , koniecznie koloru Âźoltego no na wysokasnych nogach , piers atlety i koniecznie srodkowy pazur fioletowy . Bo takie ptaki obecnie hoduja Pan Balcerzak,ÂŚliwowki i inni.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn lis 13, 2006 9:39 am przez Krzysztoff, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Widyn
Kontakt:

Post autor: Widyn » ndz lis 12, 2006 8:28 pm

A tak kariery wygladaly w 1959r.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » ndz lis 12, 2006 10:11 pm

Dziwny ale fajny ten carier :P

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » pn lis 13, 2006 7:49 am

Witam. I karier widoczny na zdjeciu winien byc uznany za wzorzec , a te wszystkie inne obecnie bedace na rynku powinny byc nowa rasa i nazywac sie np. Brodawczak Polski dlugodzioby . Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

karier

Post autor: opal » pn lis 13, 2006 5:21 pm

Witam.Cos bylo dziwnego w tej polemice i dopiero teraz zaskoczylem o co chodzi.Pan Krzysztoff zostal w tyle i wini za to caly swiat .Zwiazek ,sedziow innych hodowcow i kto tam jeszcze sie nawinie.Mysle.ze powinienes jednak czesciej jezdzic na wystawy poniewaz widac ze nie masz pojecia kto wygrywa wystawy.Wiec nie ÂŚliwowski a Szefler i nie Balcerzak a ÂŻoltowski i wyobraz sobie,ze zaden z dotychczasowych zwyciezcow nie byl zolty.Jezeli masz takie ptaki jak na zdjeciu umieszczonym przez Widyna to nic dziwnego,ze jestes je zmuszony rozdawac za darmo.Tylko,ze niedlugo mlodzi hodowcy beda mieli lepszy material hodowlany niz Ty i nikt nie bedzie ich chcial nawet za darmo.Jezeli Cie urazilem to trudno ale nie moge obojetnie czytac jak obrazasz ludzi ktorych znam i szanuje.W pewnym momencie nawet p.Jurka Bogacza probowales posadzic o matactwa i kombinacje przy ustalaniu nowego wzorca.Trudno a juz myslalem,ze uda sie jednak wciagnac kilku liczacych sie hodowcow do dyskusji o interpretacji wzorca.A moze jednak?Pozdrawiam.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » pn lis 13, 2006 8:21 pm

Witam. Widze kol.OPAL , ze nie zaskoczyles o co mi chodzilo tak naprawde. Chcialem wciagnac do rozmowy na temat wzorca takie slawy jak P.ÂŚliwowski, P.Balcerzak p. Bogacz ale sie nie udalo. Celowo chcialem polechtac ich ego zeby sie wypowiedzieli.
Po drugie obecnie nie wystawia ptakow ale to nie znaczy , ze nie bywam na wystawach.
Po trzecie kariery mam praktycznie takie same jak w/wymienieni moze tylko z ta roznica , ze preferuje kolor " Srokaty".
Po czwarte nie podlizuj sie swoim kolegom , niech koledzy wypowiedza sie sami.
To tyle ..................koniec.
Ostatnio zmieniony wt lis 14, 2006 8:03 am przez Krzysztoff, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » wt lis 14, 2006 12:17 am

Tak sie sklada ,ze bylem na zebraniu klubu kariera... 8) Czesciowo sie z Wami zgodze ,ze zmieniamy wyglad wzorca i to pod dyktando "najlepszych" hodowcow. Byla duza polemika na temat brwi kariera a dokladniej karo -czy powinno byc ,czy jak sugerowali niektorzy skoro jest tak malo karierow z tym "karo" to sobie odposcmy na szcescie pozostalo ,iz karier musi miec brew w ksztalcie karo.
Zostala zmieniona obraczka tz. wielkosc na 10 co za tym idzie bedzie preferowany golab duzy muskularny i dlugi tj. taki jakie maja wyzej wymienieni hodowcy. Ja osobiscie preferuje kariery ,ktore sa wysokie ale szczuple i maja piekna wyprostowana sylwetke i ogromnie sie ciesze jak zobacze takiego golabka na wystawie i to w dodatku z duza iloscia punktowtz.,ze niektorzy hodowcy mysla podobnie jak ja oraz sedziowie ,ktorzy tego golebia oceniaja.
Co do ocen golebi... z Poznania ...hmmm.... jesli dobrze pomietam zaciekawilo mnie jedno ,ze tak malo bylo odebranych punktow za figure ,postawe i glowe ,czyzby byly wszystkie idealne?????? bez komentarza.
:wink:

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » wt lis 14, 2006 2:57 am

Czegos tu nie rozumiem :oops: jesli dobrze pamietam to karier jest golebiem angielskim i ich wzozec powinien byc wiodacy, jesli poszczegolne kraje lub kluby beda to ustalac na wlasny uzytek doprowadzi to to do haosu(lub juz doprowadzilo), wtedy bedziemy mieli 15 rodzai karierow (dotyczy to sie takze innych golebi} swoja droga "polskie kariery" wystawiane sa takze poza granicami Polski i z tego co sie orietuje sa tam wysoko oceniane czyli moze nie jest tak zle :D

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » wt lis 14, 2006 6:21 am

Nie wiem dlaczego udoskonalany jest wzorzec skoro nie osiagnieto idealu poprzedniego ,moze tylko po to ,by podniesc sobie poprzeczke-to by byl szczytny cel ale jesli po to bym to"ja" mial te "najlepsze" (bo takie wlasnie mam)to juz to jest czysty biznes a nie hobby lub pasja.
Piszac dalej o wzorcu i sedziowaniu...jest taki punkt jak kolor...czyli jaki ma On byc ????bialy to wiadomo ale czerwony to jaki ????ceglaty czy tez brazowy ???
Idac dalej ,czy u kariera najwazniejszy jest kolor???? czy tez jego glowa ,dziub,figura i postawa a kolor...byle byl taki kolor zarejstrowany i juz, bo mi osobiscie nic nie wiadomo o tym by byly gdzis wzorce kolorow. JEÂŚLI TAKOWE Sa PRZEPRASZAM DOUCZE SIE I DOPIERO BeDE PISAl ale dajcie mi do tych wzorcow jakis dostep. :idea: Pozdrawiam Andrzej

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » wt lis 14, 2006 7:52 am

Witam. No i potwierdzaja sie moje spostrzezenie , ze okreslona grupa " Hodowcow " ustala wzorzec ptaka. Wzorzec praktycznie zostal odrzucony, pozostaly z niego tylko brodawki a wszystko inne zmieniono .
Ten golab juz nie jest karierem a jakas inna rasa, bardziej on w swojej sylwetce przypomina " Listonosza Polskiego". Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Widyn
Kontakt:

Post autor: Widyn » wt lis 14, 2006 3:24 pm

Widze ze dyskusja jest ozywiona i burzliwa. Poszukalem w moim archiwum i znalazlem jeszcze kilka XIX wiecznych
rycin z wizerunkiem kariera.
Co sadzicie Panowie o nich? Czy w dzisiejszych czasach ptaki o takim wygladzie prezentowaly by jakas wartosc na wystawach?
Obrazek

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt lis 14, 2006 3:29 pm

Calkiem sympatyczne .
Szukaj a znajdziesz

opal
Kontakt:

karier

Post autor: opal » wt lis 14, 2006 4:13 pm

Witam.Jednak sie ruszylo.Mam przed soba artykul napisany przez p.KoliĂąskiego i wydrukowany w listopadowym "Golebniku".Artykul dotyczy zebrania czlonkow Klubu Kariera.Pozwolicie,ze zacytuje"przyjeto kilka uchwal,wsrod nich uchwale o pozostaniu przy dotychczasowym,obowiazujacym w Polsce wzorcu kariera" koniec cytatu.To co zmieniaja czy nie zmieniaja?Grupa trzymajaca wladze dziala czy nie dziala?Pyta czytelnik p.WosiĂąski o brew kariera: obowiazuje "karo" czy nie? .Redakcja odpowiada -obowiazuje.Gdzie te zmiany?Nastepny cytat:"karier pana Stanislawa Izydorka ze Swarzedza zdobyl znaczaca nagrode na Wystawie Europejskiej w Pradze i prezentuje on typ zgodny z obowiazujacym polskim wzorcem.W ocenie wielu rozmowcow zagranicznych w Polsce wystepuja obecnie,prawdopodobnie,najlepsze kariery w Europie"No to jak idziemy w dobrym kierunku czy w zlym?A moze ,hodujmy takie kariery jak na zdjeciu Widyna i wystawiajmy w Rosji moze zdobedziemy dyplom podpisany przez naczelnika KGB.Pozdrawiam.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » wt lis 14, 2006 6:29 pm

Witam. Szans pewnie by nie mialy kariery prezentowane przez kol. Widyna bo " grupa trzymajaca wladze " wypromowala swoj podgatunek i wszystkim stawa sie wmowic , ze tylko taka linia jest sluszna i zgodna z wola narodu i Pierwszego Saktetarza KC. Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

karier

Post autor: opal » wt lis 14, 2006 8:51 pm

Witam.A co z reszta Europy? Tez im wmowili swoj wzorzec i tamci od razu sie zgodzili?Widocznie dostaja dole od naszych hodowcow,inaczej nie p[otrafie wytlumaczyc dlaczego nagrodzili p.Izydorka.Podobnie jak Papier lubie wysokie i szczuple kariery. Co ja mowie ja i Papier .Ja ,Papier i cala Europa .Lajos Szabo takze ma ptaki podobne do naszych .Czytalem "ksiege gosci" na jego stronie internetowej jest tam kilka wpisow hodowcow amerykaĂąskich sa zachwyceni jego golebiami.I co pan na to panie Krzysztoffie ma pan przeciw sobie mnie ,Papiera cala Europe i sporo amerykanow moze wywiesi pan biala flage?Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » wt lis 14, 2006 8:55 pm

Witam
Bardzo fajne te kariery na wycinkach. Ja tez mam fajne ale nie takie jak te ja mam mocniej zbudowane :P

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » śr lis 15, 2006 12:51 am

Wiec wedlug waszej opini jak powinien wygladac "prawdziwy" karier??????
Bo moja jest nastepujaca ;
Idziemy w dobry kierunku zmieniajac a raczej uszlachetniajac wyglad wzorca ale nie przesadzajmy z wielkoscia ,bo stworzymy kury.
Propozycja jest taka by byly podane konkretne wymiary (tak jak w kingach) i bylo by po krzyku.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » śr lis 15, 2006 8:34 am

Witam. O to wlasnie chodzi , niech beda podane konkretne wymiary i sprawa mysle bedzie rozwiazana , ksztalt tez winien tam byc szczegolowo opisany czy ma to byc ptak szczuply i dlugi czy nizszy i bardziej krepy.

A ty kol. OPAL nie wtykaj mi tu siebie i calej Europy bo ja Ci wloze np. Rosje , Kazachstan,Turkmenistan i np. Mongolie a hodowca z Wegier nie jest jakas wyrocznia zyjemy w Polsce i nie wzorujmy sie na kims to inni niech wzoruja sie na nas. Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

karier

Post autor: opal » śr lis 15, 2006 9:05 am

Witam.Jak poprzednicy jestem za konkretnymi wymiarami.Zdecydowanie bardziej podobaja mi sie ptaki, ktore mimo ,ze sa duze i silne zachowaly szczuplosc sylwetki.Ustalenie wzorcowej dlugosci ptaka pozwoli zatrzymac proby stworzenia ptakow coraz wyzszych i dluzszych.Zachwianie proporcji w budowie ptaka powoduje iz traci on swoj szlachetny rasowy wyglad a staje sie pdobny do kury lub sepa w ZOO.Moim zdaniem wlasnie dlugie nogi i dluga szyja ptaka pozwalaja mu osiagnac prawidlowe proporcje.Pozdrawiam.

Zablokowany