karier

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn lis 26, 2007 12:17 pm

Witam nowego hodowce karierow.Staz mamy podobny ja tez hodowle karierow zaczynalem dwa lata temu.Roznimy sie jedynie poczatkiem drogi.Ja zanim nabylem pierwszego ptaka przeczytalem cala dostepna literature,przewertowalem caly internet, przetlumaczylem wzorce i charakterystyki :niemiecki,angielski oraz austrlijski.Jezdzilem na wystawy pytalem,pytalem i pytalem.Zuwazylem dziwna sprawe ,ze znani hodowcy karierow a znam ich osobiscie prawie wszystkich,maja inne zdanie niz sedziowie.Nie wstydzilem sie podejsc do obcego czlowieka i spytac ,kolego ja dopiero zaczynam,czy mozesz mi powiedziec czemu ten champion Ci sie nie podoba?Zawsze udzielano mi wyczerpujacych odpowiedzi.Zaczalem odwiedzac hodowle znanych mistrzow ,rocznie to ponad tysiac kilometrow i 6-7 golebnikow.Patrzylem,pytalem i sie uczylem.I ponownie powroty do wzorca i literatury.Doszedlem do wniosku,ze nie ma innej drogi jak nabycie ptakow z bardzo dobrych hodowli.Kupowalem od Lendziona,ÂŚliwowskiego,Malitki,Szeflera,ÂŻoltowskiego,Zalewskiego i innych.Obserwowalem nabyte ptaki i z kazdym dniem widzialem coraz wiecej ich wad.Usiadlem i zastanowilem sie:co chce osiagnac i jak chce to zrobic.Odpowiedz prosta:chce byc najlepszy i musze sam wychowac te ptaki bo bardzo dobrych jest malutko i sa niedostepne.I znowu wzorzec i wszystkie dostepne materialy dotyczace genetyki.Czytajac forum i "Golebnik"doszedlem do wniosku,ze Tomek Stenzel to czlowiek,ktorego szukam.Najlepszy weterynarz od ptakow i bardzo mocny z genetyki.Poprosilem aby zaopiekowal se moim stadem.Mialem szczescie bo wyrazil zgode.Teraz mam zdrowe ptaki i moge go sie poradzic w sprawach genetyki.W drugim roku hodowli zaczely wychodzic niezle mlode.Niektorzy twierdza,ze bardzo dobre.Niektorzy ale nie ja.Im wiecej wiem o karierach tym mniej wystawianych ptakow oceniam wysoko.Golebie Lajosa Szabo z jego galerii kiedys mi sie bardzo podobaly.Teraz oceniam je jako srednie.Mimo to wybieram sie w grudniu do Budapesztu aby poznac jego i czolowych hodowcow niemieckich.I jeszcze jedno im wiecej sie ucze tym wyrazniej widze ile jeszcz nauki przede mna.Nie mozna osiasc na laurach(tak jak niektorzy czolowi hodowcy) trzeba caly czas szukac sposobu na poprawe pokroju swoich ptakow .Inaczej zaczniesz sie cofac.Teraz o wystawach i sedziach.Ojakosci sedziowania pisalem nieraz,dla mnie dno.I co mam wystawic swoje ptaki i poddac je ocenie czlowieka ,ktory sie na tym nie zna?Przeciez po takiej ocenie powinienem wybic lub wyprzedac polowe swoich najlepszych ptakow.Masz racje golab kupiony jest Twoja wlasnoscia i wedlug regulaminu mozesz go wystawic.Tylko po co?Po to abys pochwalil sie,ze masz duzo kasy?Znm osobiscie ludzi,ktorzy wystawiaja tylko zakupione ptaki.Potem chodza dumni jak pawie i mysla,ze sa wielcy.Ja patrze na nich z politowaniem.Jezeli sam nie bedziesz umial ocenic Swoich ptakow nikt za Ciebie tego nie zrobi.Jezeli masz jakies pytania dzwoĂą 0-603-502-202.Pozdrawiam Krzysiek.

Pablo Junior
Kontakt:

Post autor: Pablo Junior » pn lis 26, 2007 11:20 pm

Bardzo dziekuje za obszerna odpowiedÂź. Teraz wiem, ze szczery z Ciebie czlowiek. Czytalem wczesniej krytyczne uwagi na temat sedziowania chociazby na forum. Widzisz nie trafilem wczesniej na na osobe ktora by mnie poprowadzila. Golebiarze o przepraszam - hodowcy golebi gdy widza ze sie nie znasz, albo powiesz ze zaczynasz potrafia wcisnac wszystko. Na poczatku chcialem miec kariery i zakupilem kilka w koĂącu od czegos trzeba zaczac. Nie myslalem o wystawach czy zwiazku chcialem po prostu miec. Ale apetyt rosnie w miare jedzenia zaczalem lapac kontakty, rozmawiac jeÂździc na wystawy i chcialem tez byc coraz lepszy. Zakulem sporo ptakow z roznych Âźrodel, nie bede wymienial nazwisk. Wiem, ze niektore sa lepsze inne gorsze staram sie prowadzic selekcje. Teraz chcialbym by ktos z Twoja wiedza wszedl do mojego golebnika i powiedzial ktore nadaja sie do dalszej hodowli ktore sobie podarowac. Jeszcze raz dziekuje za odpowiedÂź i nr tel. postaram sie zrobic w najblizszym czasie zdjecia i jakos przeslac. Jeszcze raz tylko wroce do poczatku mojej przygody tym roznilem sie od Ciebie ze na poczatku chcialem tylko miec kariery z czasem dopiero zapragnalem miec dobre kariery i byc coraz lepszy. Ty od razu wiedziales ze chcesz byc najlepszy.
Pawel

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt lis 27, 2007 8:05 pm

Witam.Pawel wracajac jeszcze do Twojego pierwszego postu.Najpierw napisales,ze oceniales swoj ptaki jako srednie.Napisales wrecz,ze nie radzisz sobie z selekcja.Dajesz ptaki na wystawe i zdobywasz nagrode.To jak ,Ty zle oceniales swoje ptaki,czy blad popelnil sedzia.Ja bym obstawial,ze sedzia.Nie jestem przeciwnikem wystaw ani wrogiem sedziow.Moim marzeniem jest wystawa na ktorej sedziuje wysokiej klasy fachowiec.Fachowiec ,ktorego wiedza i osiagniecia sa niepodwazalne.Wtedy jak nabardziej uwazam za celowe dawanie ptakow na wystawe.Mozesz otrzymac wiarygodna ocene i co najwazniejsze porownac swoje ptaki z innymi ptakami wystawionymi obok Twoich.Kilka razy kupilem ptaki od dobrych hodowcow i po wpuszczeniu do moich,okazywalo sie,ze sa marne.A w stadzie z ktorego kupowalem prezentowaly sie bardzo dobrze.To jest problem dotykajacy wielu hodowcow,brak porownania.Wystawy to powinny rozwiazywac.Wracajac jeszcze do wystawiania golebi zakupionych,uwazam,ze to nie etyczne.Jest jednak jeden wyjatek zakup golebia mlodego.To Twoje oko wyszperalo go z grupy innych ptakow i ty przewidziales,ze ten ptak bedzie jak dorosnie na tyle dobry,ze bedziesz go mogl wystawic.Wtedy tak,wystawiaj.Ale co zrobic,gdy koniecznie chce porownac swiezo nabytego ptaka z innymi na wystawie.Proste na karcie wystawowej piszesz literke P-pokaz i ptak jest na wystawie ale nie jest oceniany.Jezeli w tym roku w Broniszach bedzie ocenial sedzia co do ktorego beda zastrzerzenia ,ja tak wlasnie zrobie.Z rozmow z innymi hodowcami wiem,ze nie tylko ja.Napisales,ze jestem szczery, a jak mozna inaczej?Na tym forum tylko tacy ludzie powinni sie wypowiadac.Dzielic sie wiedza a jednoczesnie samemu sie uczyc.Nieraz zazartowac.Co do mojej wiedzy nie przeceniaj jej ,jest wielu bardziej doswiadczonych i lepszych ode mnie.W jednym masz racje zawsze mierze bardzo wysoko,nie zawsze zdobywam szczyty ale przynajmiej wiem,ze zrobilem wszystko ,zeby osiagnac zamierzony cel.Nawet gdy Ci sie nie uda latwiej jest zaakceptowac przegrana.Ludzie ,ktorzy na starcie zakladaja trzecie czy czwarte miejsce nigdy nie wygrywaja i to dotyczy wszystkich dziedzin zycia.Pozdrawiam.

Pablo Junior
Kontakt:

Post autor: Pablo Junior » wt lis 27, 2007 10:47 pm

"Dzielic sie wiedza a jednoczesnie samemu sie uczyc" - piekne slowa Krzysztof. Gdyby tak to hobby traktowali wszyscy byloby idealnie, ale i tu jak wszedzie znajdziesz takich i takich. W zyciu kazdy ma jakies priorytety i nimi sie kieruje - oczywiscie i one sie zmieniaja. Mysle, ze kazdy czlowiek znajduje chwile na refleksje i odpowiada sobie na pytanie co jeszcze chcialby osiagnac. Tak chce byc najlepszy ale poki co bycie najlepszym w hodowli golebi pozostawiam na poÂźniej. Na razie po prostu brak mi na to czasu. Sen z powiek spedza mi wiele innych spraw - chociazby praca zawodowa, a do golebnika wchodze po to by sie wyciszyc i oczywiscie nacieszyc oko.

Jeszcze jedna sprawa tak na marginesie szkoda, ze tak malo mlodych ludzi interesuje sie hodowla golebi. Ja pamietam - z dzieciĂąstwa najpiekniejsze chwile wiazaly sie z boiskiem i golebiami. Handel , wymiana a w ogole zapach golebnika. Teraz komputery, komorki, dyskoteki, cwaniactwo - szkoda mozna by pomyslec jak mlodziez zachecic, ale to jest temat na zupelnie nowa dyskusje.
Pozdrawiam hodowcow.
PS. Krzysztof rozumiem ze skoro podales tel. to moge skorzystac. Ale poki co zrobie zdjecia i sie odezwe. Dzieki

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr lis 28, 2007 7:45 am

Witam.Pawel jezeli nie chcesz umieszczac zdjec na forum prosze oto moj adres :karier.opal@poczta.onet.pl .Pozdrawiam.

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » śr lis 28, 2007 11:14 am

DzieĂą dobry .
opal czytam Twoje posty i przyznam sie ,ze jestem pod wrazeniem.
Sluszny kierunek, wlasciwa postawa, duza znajomosc problemow braci golebiarskiej no i godna podziwu odwaga. Tak trzymac , moze to bedzie paczkowac i wymusi zmiane postawy sedziego. Uczciwosc w naszym gronie to najwyzsza wartosc.
Pozdrawiam
leon_k

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr lis 28, 2007 12:30 pm

Wiam Leon.Dziekuje za mile slowa i przypominam post z dzialu chorob"Zielony kal".Pozdrawiam.

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » śr lis 28, 2007 6:26 pm

Poszukalem postow w temacie "zielony kal" i je przeczytalem. Moze to bylo emocjonalne , ale musze stwierdzic, ze naleze do tej kategorii ludzi , ktorzy neguja zachowania zlosliwe i tez sa w stanie pozytywnie odniesc sie do zachowaĂą pozytywnych, niezaleznie od tego ,ze tycza sie one osoby co do ktorej wczesniej wypowiedzialem krytyczna opinie.
leon_k

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr lis 28, 2007 6:44 pm

Witam.Leon spotykam sie bardzo czesto z takimi przypadkami na targach.Podchodzi klient do goscia sprzedajacego golebia i zaczyna sie rozmowa:samiec czy samica a ile kosztuje a z ktorego roku?A nie wiem bo lapany ale ma obraczke to zaraz sprawdze.Patrzy obraczka ubrudzona pomiotem.I co robi palec do geby ,slini i tym paluchem czysci obraczke,nie pomaga to znowu ten sam paluch do geby aby lepiej poslinic i znowu czysci.Fajnie?Na pytanie czy mozna sie zarazic od chorego golebia odpowiedzialem zgodnie z tym co wiem,ze tak i sa trzy mozliwosci:jedna zjedzenie niedogotowanego miesa chorego ptaka,druga zjedzenie surowego jajka chorego golebia oraz trzecia zjedzenie pomiotu chorego golebia.Jezeli ten czysciciel nie polknal troche kalu to ja jestem dziewica.Dlatego troche zdziwila mnie Twoja malo subtelna reakcja.Ale ukleknij to poblogoslawie i wybacze.Pozdrawiam Krzysiek.

karo
Kontakt:

Post autor: karo » śr lis 28, 2007 7:05 pm

mam pytanie ile kosztuja sredniej klasy kariery i skad mozna je zdobyc

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » śr lis 28, 2007 7:21 pm

Witam!!!

Nie hoduje tej rasy i nieznam sie na niej, ale kol. Michal StudziĂąski na stronie S.O.S ratujmy polskie rasy umiescil ponad 20 zdj. kariera ktore zostaly sfotografowane na wystawie we Wloclawku.

http://www.golebiesos.xt.pl/

POZDRAWIAM!!!

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw lis 29, 2007 7:35 am

Witam.Do Karo.Zalezy czy sprzedaje hodowca czy dyletant.W miare poprawne ptaki mozesz kupic w granicach 200 zl ale na foto gieldzie sa pokemony warte 100 lub mniej a wycenione na 900 i 1000 zl.Studzianek wielkie dzieki za zdjecia mojej ulubionej rasy.Mam wielka prosbe do wszystkich odwiedzajacych wystawy :zrobcie kilka fotek najlepszych ,wystawionych karierow i przeslijcie na moj adres:karier.opal@poczta.onet.pl.Bede wdzieczny i bede Was wychwalal po wszystkich odpustach.Pozdrawiam.Ps.Na zdjeciach Studzianka jest jedna piekna panienka Leszka Zalewskiego,bedzie mial z niej pocieche.

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » czw lis 29, 2007 10:45 am

Witam. Podczas wystawy w lodzi (8-9.12.2007r.) bedzie rowniez wystawa klubu kariera wiec podejrzewam ze samych karierow bedzie kolo 100. Nie sa to golebie z mojej bajki ale postaram sie zrobic kilka zdjec tym najwyzej punktowanym. Pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw lis 29, 2007 7:01 pm

Witam Bardzo dziekuje Magpie.Pozdrawiam.

Pawel_G
Kontakt:

Post autor: Pawel_G » sob gru 01, 2007 3:13 pm

jestem poczatkujacym chodowca i chcial bym sie dowiedziec co znaczy ze para jest parzysta

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » sob gru 01, 2007 5:01 pm

Pawel_G pisze:jestem poczatkujacym chodowca i chcial bym sie dowiedziec co znaczy ze para jest parzysta
To znaczy ze sa razem w parze :wink: taki maz i zona :lol:
POZDRAWIAM amcane

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob gru 01, 2007 8:15 pm

Witam.Jak on i ona maja obraczki to znaczy,ze sa po slubie.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob gru 01, 2007 8:19 pm

Chociaz nie zawsze -trafiaja sie pary jednej plci - samiec + samiec lub odwrotnie. Takie to super mamki :lol: :lol:
Szukaj a znajdziesz

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob gru 01, 2007 8:23 pm

Witam.Zbiter dobrze,ze PIS przegral bo za takie herezje ojciec dyrektor by Cie publicznie wyklal.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob gru 01, 2007 8:35 pm

opal pisze:Witam.Zbiter dobrze,ze PIS przegral bo za takie herezje ojciec dyrektor by Cie publicznie wyklal.Pozdrawiam.
Nie podejrzewam Cie ze sympatyzujesz z moherowcami :lol: :lol: :lol:
Szukaj a znajdziesz

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz gru 02, 2007 8:18 am

Witam.Zbyszek przy ocenie ludzi,nie obchodza mnie ich sympatie polityczne.W kazdej opcji politycznej znajdziesz madrych i glupich.Jezeli chodzi o ojca dyrektora to lebski facet.Potrafil wyciagnac z budzetu kilkanascie milionow zl.Ja tak nie potrafie.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz gru 02, 2007 10:08 am

Tak ale to boli i najgorsze ze pod czarnym plaszczykiem
Szukaj a znajdziesz

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz gru 02, 2007 2:30 pm

Witam.Czy on ma czarna sukieneczke czy zielona to mi wisi.Najgorsze jest to,ze wykorzystuje wiare i naiwnosc starszych ludzi do osiagniecia swoich prywatnych celow.A ponadto budzet to takze Twoje i moje pieniadze.Pozdrawiam.

Pablo Junior
Kontakt:

Post autor: Pablo Junior » ndz gru 02, 2007 5:19 pm

Witam. Wiele watkow bylo juz poruszanych na forum majacych co najwyzej luÂźne powiazanie z rasa karier, ale w watki wyznaniowe sie nie mieszam. Krzysztof przeslalem Ci na e-maila zdjecia rzuc okiem. Pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz gru 02, 2007 9:46 pm

Witam.Pawel wyslalem Ci tel. na priwa oraz pare fotek na e-maila,przepraszam za jakosc zdjec.Pozdrawiam.

Zablokowany