karier

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » czw lis 09, 2006 6:03 pm

jak to jest z tymi karieramu . Slysze jak hodowcy pytaja sie nie raz czy sa to kariery na dlugich nogach i dlugich szyjach a innym razem pytaja o kariery na krotkich nogach i szyjach . Ja mam ladne kariery ale nie wiem czy one sa na dlygich czy krotkich nogach i szyjach .

opal
Kontakt:

kariery

Post autor: opal » pt lis 10, 2006 8:22 am

Witam.Dokladnie przeczytaj wzorzec a sam sobie odpowiesz na pytanie jakie masz ptaki.Nie ma czegos takiego jak krotkie ,niskie kariery .Tego typu golebie mozemy co najwyzej nazwac pocztowymi ozdobnymi.Przegladajac wzorzec dokladnie przeanalizuj dolaczony rysunek i porownaj ze swoimi golebiami.Pozdrawiam.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » pt lis 10, 2006 9:02 am

przyklad niskiego kariera jest obecnie na gieldzie

opal
Kontakt:

kariery

Post autor: opal » pt lis 10, 2006 9:07 am

Witam.ÂŚwiadczy to tylko o tym iz ogloszenie dal czlowiek,ktory nie wie jak powinien wygladac rasowy karier.Pozdrawiam

opal
Kontakt:

kariery

Post autor: opal » pt lis 10, 2006 9:18 am

Witam.Aby Ci przyblizyc prawidlowa sylwetke kariera podaje adres do strony Janka ÂŚliwowskiego jednego z najlepszych hodowcow karierow w Polsce(jest to moja opinia).http:www.english carier.prv.pl/ .Pozdrawiam.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » pt lis 10, 2006 11:00 am

golebie Pana ÂŚliwowskiego znam bo mieszkam niedaleko , ale twoja opinia wcale nie jest wiazaca i czekam na nastepne.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » pt lis 10, 2006 11:05 am

na wystawie golebi wystawiane kariery mialy po 95-96 pkt a i tak roznily sie od golabkow prezentowanych przez takich doswiadczonych hodowcow jak wlasnie Pan ÂŚliwowski , Pan Balcerzak z Torunia itp. co za licho z tym wygladem , czy sedziowie na wystawach taz nie wiedza co oceniaja ????.

opal
Kontakt:

kariery

Post autor: opal » pt lis 10, 2006 12:44 pm

Witam.O jakiej wystawie mowisz?I napisz kto ocenial tam kariery wtedy mozemy temat omowic szerzej.Pozdrawiam.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » pt lis 10, 2006 3:18 pm

w tym roku nie bylem na wystawie , w 2005 nie bylo ze wzgledu na ptasia grype , wiec byl to rok 2004 , a wystawa byla w Kielcach , kto wystawial wtedy ptaki i kto ocenial tego teraz nie pamietam . Wiem jedno , ze od tej wystawy mam watpliwosci co do wzorca kariera .

opal
Kontakt:

kariery

Post autor: opal » pt lis 10, 2006 4:31 pm

Witam .Trudno dyskutowac i omawiac ptaki,ktorych sie nie widzialo.Widzialem natomiast ptaki(zdjecia) oraz rozmawialem z hodowcami ,ktorzy wystawiali w Rzeszowie.Powtarzala sie opinia,ze wiekszosc ptakow dostala zawyzone oceny.Moze w Rzeszowie i Kielcach oceniala ta sama osoba?Dalej bylem w Broniszach gdzie panowala opinia,ze sedziowano w miare dobrze.W Poznaniu wygral karier na ktorego nie stawial nawet jego wlasciciel.Na starym forum bylo kilka postow dotyczacych sedziowania i sedziowanie oceniane bylo krytycznie.Autor artykulu w Wolierze opisujacy kariery twierdzi iz brew w karo jest bledem wzorzec mowi co innego.Moim zdaniem niektorzy zle interpretuja wzorzec dluga szyja,dlugie nogi ,dlugie plecy,skrzydla a jednoczesnie golab ma sprawiac wrazenie silnego i muskularnego.Ale muskularny to nie jest to samo co gruby ,niski i krepy.Na ten temat mozna pisac i pisac ale i tak najwazniejsze jest oko hodowcy,jezeli hodowca typuje jednego ze swoich ptakow na lidera w wystawianej stawce to sedzia powinien miec podobne odczucia.Jezeli tak nie jest to albo sedzia jest kiepski albo hodowca ,obstawiam to pierwsze.Pozdrawiam.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » pt lis 10, 2006 8:28 pm

Witam. No to chyba temat wyczerpany. Co do sedziowania lub interpretacji wzorca kariera nie mnie oceniac .
Na koniec dochodze do wniosku , ze to sie lubi co sie ma .
Moje kariery sa najladniejsze - bo sa moje . ....

taiszjo
Kontakt:

Post autor: taiszjo » sob lis 11, 2006 8:52 am

Witam serdecznie. Czytajac posty umieszczene w tym temacie przypominialem sobie pewna historie z wystawy w Radomiu. Chce zaznczyc ze nie hodowalem tej rasy i nie znam sie na niej. Bedac na tej wystawie spacerujac miedzy klatkami na gieldzie, zainetersowaly mnie 3 ksiazki w jezyku rosyjskim(byly na spzredaz) wiec zaczolem je przegladac. W pewntm momencie podszedl do mnie nieznajomy czlowiek i tez zaczol ogladac ta ksiazke i akuat otworzyl na stronie ze zdjeciem z karierem i zaczol analizowac tego ptaka , zapamietalem z tej wypowiedzi ze kariery w Rosji wlasnie sa na niskich nogach i na krotkiej szyji i zncznie odbiegaja od wzorca polskiego. Jak pozniej sie okazlao ten czlowiek okazal sie sedzia z uprawnieniami na sedziowanie miedzynarodowe i bardzo znnym hodowcaw Polsce.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » sob lis 11, 2006 12:43 pm

Witam. Moze jeszcze mi ktos opisze roznice miedzy karierami angielskimi i amerykaĂąskimi bo itakowe sa.
Co do wzorca kariera nasuwa sie pytanie czy tego wzorca nie ustalili sami hodowcy w danym kraju bojacy sie o utrate swojego prestizu .
Przegladajac stare angielski czasopisma o golebiach ( karierach) sa tam zdjecia z ktorych wynika jednoznacznie , ze kariery nie maja takich wysokich nog i wysokiej szyj .A dopiero nasi hodowcy w wyniku roznego rodzaju krzyzowek wyciageli karierowi szyje i nogi co jak zauwazylem nie jest zgodne ze wzorcem opisanym jak wyzej. Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

kariery

Post autor: opal » sob lis 11, 2006 4:38 pm

Witam.Wynika z Twoich rozwazaĂą,ze grupa hodowcow najpierw naprodukowala setki karierow o dlugich szyjach i nogach i dopiero potem dostosowala do istniejacych ptakow wzorzec.Wybacz ale pleciesz bzdury.Normalnym jest iz wzorzec kazdego golebia zmienia sie z biegiem lat ,golebie o danym pokroju cenione np.15 lat temu dzisiaj na wystawie zostana zdyskwalifikowane.Dzieje sie tak dlatego iz hodowcy ciagle staraja sie udoskonalic swoje ptaki.Pewnie ,,,,ze hodowcy o znanych nazwiskach i ustalonym dorobku maja wieksza sile przebicia i to oni decyduja o obecnych trendach i modach .Jezeli chodzi o polskie kariery to nie musimy sie wstydzic nawet przed Anglikami,Championa Europy zdobyl p.Izydorek z Poznania ,czolowy hodowca europejski p.Lajos Szabo z Wegier wiekszosc ptakow sprowadzal z Polski.Jezeli twierdzisz,ze kariery w Angli sa niskie i krotkie to musiales czytac bardzo stare czasopisma .Poszukaj w internecie to przekonasz sie ze nie ma istotnych roznic miedzy karierem angielskim a naszym.(wystarczy w wyszukiwarke wpisac-english carrier)Pozdrawiam.

taiszjo
Kontakt:

Post autor: taiszjo » sob lis 11, 2006 6:22 pm

Opal napisal
Dzieje sie tak dlatego iz hodowcy ciagle staraja sie udoskonalic swoje ptaki
I to mnie dziwi, po co udoskonalac nie lepszy jest orginal niz kolejene nieudane kopie. Przykladem jest golab damascenski od 2000 lat przetrwal w niezmiennej formie , powiedzcie co mu brakuje. Pozdrawiam

opal
Kontakt:

karier

Post autor: opal » sob lis 11, 2006 7:21 pm

Witam.Co rozumiesz pod slowem "oryginal",o ie sie nie myle nie bylo w histori kariera ,ktory otrzymal 100pkt.Nie majac wzorca w naturze musimy zaufac naszej wyobrazni,smakowi dobremu wyczuciu.Wzorzec jest tylko kierunkiem wskazowka czego mamy poszukiwac.Wyobraz sobie jaka to by byla smutna dla hodowcy chwila gdyby ktos im dzisiaj powiedzial :facet koniec wyscigu, juz jest zwyciezca ty mozesz zajac najwyzej drugie miejsce.Caly postep we wszystkich dziedzinach polega na dazeniu do idealu i bardzo podobnie jest w hodowli.Wychowasz pieknego ptaka i juz zaczynasz kombinowac co zrobic ,zeby nastepny byl jeszcze piekniejszy.Pozdrawiam.

taiszjo
Kontakt:

Post autor: taiszjo » sob lis 11, 2006 7:38 pm

Witam.Co rozumiesz pod slowem "ideal" jak juz zostal osiagniety ten zamierzony cel niech stra sie go utrwalic a nie zmieniac idalu. Jak ktos ma wieksze ambicje niech zacznie tworzyc nowe rasy a nie przerabiac "idealy". Sam kolega napisal ze golab z przed 15 laty byl by zdyskawalifikowany na obecnych wystawacha , a 15 lat temu ten golabek zdobywal championa. Powiedzmy szczerze w hodowli golebi jest jak w modzie zminia sie co sezon i powraca. Pozdrawaim

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » sob lis 11, 2006 7:53 pm

Witam. Obecnie kariery maja dzioby o dlugosci 6-7 cm a we wzorcu kariera jest napisane czarno na bialym , ze dziub mierzony opoczatku dzioba do srodka oka ma miec 5-5,5 cm. Te niektore kariery obecne wygladaja jak bocki tylko zaby w dziobie brak .Pozdrawiam .Zgadzam sie z poprzednikiem ze wzorca nie nalezy zmieniac.

opal
Kontakt:

kariery

Post autor: opal » sob lis 11, 2006 8:03 pm

Witam.Ideal to cos do czego czlowiek dazy cale zycie i nigdy tego nie osiagnie.Co najwyzej moze byc bliski idealu.To co ty proponujesz to kopiowanie,produkcja plagiatow.Jezeli byloby tak jak proponujesz zanikl by caly postep w hodowli. Dochodzimy do pewnego standartu i koniec drogi dalej nie mozna,o to Ci chodzi?Odmawiasz nastepnym hodowcom prawa do wlasnych przemysleĂą do wlasnych wyobrazeĂą piekna?Kazdy hodowca to indywidualnosc i jezeli potrafi przekonac innych hodowcow do swoich wizji to wtedy modyfikuja wzorzec.Nie jest to jednak takie proste.Jezeli chodzi o mode to dlaczego nawolujesz abysmy chodzili w niemodnych ciuchach czy tylko to co bylo kiedys bylo dobre?Pozdrawiam.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » sob lis 11, 2006 8:19 pm

Witam . Ty widze OPAL chcesz udoskonalac ideal i pewnie jak bys juz go mial staralbys go przerobic. Tacy hodowcy namieszali juz przy bazantach, kuropatwach itd. tworzac jakies paskudne bastardy od ktorych na sam widok skora cierpnie .Chcesz tak cos na sile zmieniac zrob krzyzowke pawika z perukarzem .Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob lis 11, 2006 9:10 pm przez Krzysztoff, łącznie zmieniany 1 raz.

opal
Kontakt:

kariery

Post autor: opal » sob lis 11, 2006 9:08 pm

Witam.Widze,ze gdy brak Ci argumentow to probujesz mnie obrazic.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » sob lis 11, 2006 9:13 pm

Witam. Nic podobnego jezeli czujesz sie urazony to przepraszam.Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

kariery

Post autor: opal » sob lis 11, 2006 9:40 pm

Witam.Uzyles zlego porownania.Jestem przeciwny krzyzowkom miedzy gatunkowym.Nie jestem zwolennikiem poprawiania natury.Rasy roznych golebi stworzyli ludzie i dlatego mam prawo do wyrazenia swojej opinii czy podoba mi sie to co bylo kiedys(chociaz sam mialem kariery,ktore chodzily do scinki z jasnymi) czy podobaja mi sie obecne kierunki w rozwoju kariera.Ani Ty ani ja nie zmien imy wzorca ale nikt nie ma prawa zabronic mi wyrazenia swojej opini i nikt nie moze nakazac mi co ma mi sie podobac a co nie.Swoja droga pewnie nie ma wzorca ,ktory na przestrzeni lat n ie byl zmieniany np.srebrniak 20 lat temu i obecnie.Gdybym chcial sklonowac istniejacego golebia to krzyzowalbym go w bliskim pokrewieĂąstwie i po jakims czasie otrzymalbym mlode podobne do starego i stosujac Twoja filozofie bylby to produkt finalny ideal.A ja chce dochowac sie golebi jeszcze ladniejszych to nie moge bo jakis sedzia dal maksymalna note golebiowi np. w Kielcach i ja musze dostosowac sie do jego gustu.My dwaj mozemy tylko sobie pogadac ale nie jestesmy w stanie powstrzymac zmian.I czy chcemy czy nie musimy sie do tych zmian dostosowac albo nasze ptaki beda na wystawach dyskwalifikowane.Pozdrawiam.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » ndz lis 12, 2006 8:15 am

Witam. Nie bylby to produkt finalny , ale przy okreslonym wzorcu nie mieszajmy. Chcesz zrobic cos nowego - dobrze , ale niech nazywa sie to inna rasa na przyklad Brodawczak Dlugodzioby Polski a nie karier.Niech ma swoj okreslony wzorzec itp.

opal
Kontakt:

kariery

Post autor: opal » ndz lis 12, 2006 10:45 am

Witam.Ta dyskusja tak dziwnie sie potoczyla,ze w pewnym momencie skoczylismy sobie prawie do oczu.Dziwne bo ja tez nie chce zmieniac wzorca kariera podobnie jak Ty.Mamy tylko inne gusta,mnie podobaja sie golebie w typie jaki hoduje Janek ÂŚliwowski tobie inne bardziej masywne.Wszystkie wzorce omawiane w "Golebniku" uzupelnione sa o szczegolowa charakterystyke wzorca .Wszystkie poza karierem.Dzwonilem do p.Bogacza z pytaniem kiedy mozemy sie spodziewac charakterystyki -odpowiedz nie wiadomo.Czyzby w Polsce nie bylo fachowca ,ktory taka charakterystyke umie napisac?Jezeli chodzi o sam wzorzec to tez jest bardzo nieprecyzyjny.Przykladowo co to znaczy muskularny?Kulturysta,gimnastyk oraz powiedzmy plywak kazdy z nich ma wytrenowana muskulature ale ich sylwetki roznia sie od siebie zdecydowanie.Piszesz o dlugosci dzioba ale przekroczenie tej dlugosci nie jest wymienione w bledach duzych .Natomiast jako blad duzy potraktowana jest mala lub klinowata brodawka i tu wzorzec sam wymusza przekroczenie podanej dlugosci po to by uzyskac wieksze brodawki.We wzorcu pelno jest przymiotnikow "dlugi" "wysoki" i nie bardzo wiem jak dlugi lub jak wysoki.Podejrzewam iz kilku sedziow tez nie bardzo wie.Wygrywa golab najwyzszy i najpotezniejszy .Tylko dla mnie ten golab nie ma wygladu podobny jest do sepa w ZOO a nie do kariera.Zachecam hodowcow karierow do dolaczenia sie do dyskusji o wzorcu.Pozdrawiam.

Zablokowany