Permskie selekcja

michu87
Kontakt:

Permskie selekcja

Post autor: michu87 » czw paź 15, 2015 8:00 pm

Witam kolegów Hodowców jestem nowy na tym forum i nie ukrywam że mój staż w hodowli gołębi też jest mizerny. Mam pytanie jak koledzy selekcjonujecie swoje gołębie? Swoją hodowlę Permskich zacząłem w styczniu tego roku dostałem 5 par Permskich w prezencie od przyjaciela i tak się zaczęło. Część z tych ptaszków naprawdę dobrze latało ich rekord to 4,5 godziny. Piszę że latało mając na myśli to że zamknąłem je do rozpłodu. Pierwsze młode też zapowiadały sie dobrze bez specjalnego treningu swobodnie do 2 godzin (ale w zasięgu wzroku rodzice osiągali wyższe pułapy) potem było gorzej im więcej ptaków tym niżej i krócej. Ostatnio gdzieś przeczytałem żeby wypuszczać gołębie pojedynczo i tak zrobiłem. Już mówię o efektach wybrałem 2 wedłóg mnie najlepsze gołąbki w stadzie i wypuściłem je z ręki, trochę się zawiodłem ptaszki bardzo średnio latały żeby nie powiedzieć miernie, i w dodatku kolega trener (jastrząb) mało nie oskubał jednemu z nich ogona. Gołębie usiadły po 30 minutach i chwile po tym weszły do gołębnika. po tym jak weszły wyjąłem kolejne 2 sztuki tak z marszu wypuściłem je i po 5 minutach gołębie były już na granicy zakrycia obserwowałem je z lornetką (latały ok 45 do 55 min). Teraz pojawia się pytanie jak to interpretować czy poprzednim 2 się nie chciało latać i dla tego nie poszły w górę czy się nie nadają i trzeba je kasować?? czy trzeba nad nimi pracować?? Może koledzy hodowcy macie inne sposoby (lepsze) na selekcję gołębi??

emir
Kontakt:

Re: Permskie selekcja

Post autor: emir » czw paź 15, 2015 11:24 pm

Powinieneś selekcjonować gołębie już od pierwszych dni ich lotu bo słabe lotniki będą obniżały wysokość lotu i skracały go.
Bywa też tak że niekiedy dobre lotniki słabiej latają ale nie należy się tym przejmować bo jest to naturalne.

michu87
Kontakt:

Re: Permskie selekcja

Post autor: michu87 » pt paź 16, 2015 6:17 pm

Jeśli chodzi o samą istotę selekcji to masz rację ale mi bardziej chodziło o sposób jak to robić czy malować gołębim skrzydła czy wypuszczać je pojedynczo czy nie dawać im usiąść na gołębniku (przy pomocy przysłowiowej szmaty) sam nie wiem co jest najbardziej wiarygodne i miarodajne a morze jastrząb zrobi naturalną selekcje (chociaż mi się wydaje ze to zależy od szczęścia a raczej pecha danego gołębia) po prostu nie wiem i dla tego pytam. Jeśli ktoś z kolegów Hodowców mógłby mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.

ODPOWIEDZ