Podział gołębi

christec
Kontakt:

Podział gołębi

Post autor: christec » ndz lis 09, 2014 9:37 am

Jestem tu nowy i na początku będę się trochę gubić, przepraszam. Pomóżcie mi rozwikłać ten temat. Jak dzielą się gołębie tak ogólnie, bo ja zawsze myślałem, ze na dwie takie podstawowe grupy : pocztowe i ozdobne, ale to chyba nie jest tak z tego co się zacząłem orientować w tym temacie. Po za tym są gołębie rasowe i nie rasowe, czyli jak ? Pocztowe, np. mogą być rasowe i nie rasowe ? Ozdobne tak samo ? A co z tymi lotnymi ? Jedne są lotne inne nie, jeszcze inne są wysokolotne a inne nie. Czy ta lotność dotyczy tylko gołębi pocztowych ? A może rasowych też ? Bo ozdobnych to chyba nie. Czy macie może dostęp do takiego graficznego podziału gołębi, np. coś na wzór drzewa genealogicznego? Na samej górze jest jedna wielka rodzina GOŁĘBIE, ta z kolei dzieli się na dwie mniejsze, te z kolei na inne jeszcze mniejsze, zebym mógł np. widzieć, ze Garłacz to gołąb ozdobny, rasowy, lotny lub nie. Jeżeli coś takiego istnieje to sobie to druknę i powieszę na ścianie :lol: Pomózcie proszę bo nie ogarniam tego tematu.

christec
Kontakt:

Re: Podział gołębi

Post autor: christec » ndz lis 09, 2014 5:27 pm

Super, to już coś wiem, ale jak te 9 grup dzieli się na pocztowe i rasowe, a może to się tak nie dzieli ? czy to są te główne nadrzędne grupy ? te w chierarchii najwyższe grupy ? czy nie jest tak, że teraz np. pięc z tych grup to będą gołębie pocztowe a 4 z nich to rasowe czy jakoś tak ?

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » ndz lis 09, 2014 6:55 pm

sa pocztowe i rasowe. Rasowe dziela sie na grupy tak jak widziales na linku. Pocztowe maja latac a nie wygladac, ludzie dziela je na szczepy, studnia bez dna.

christec
Kontakt:

Post autor: christec » ndz lis 09, 2014 8:43 pm

pocztowe mają latać a nie wyglądać, OK, a czy rasowe mają wyglądać a nie latać ? Mam na myśli loty a nie po prostu codzienne fruwanie, chodzi mi o to czy rasowe są wykorzystywane do lotów, czy tylko pocztowe są do tego celu ?

christec
Kontakt:

Post autor: christec » wt lis 11, 2014 9:22 am

Bardzo ciekawy ten artykuł o wysokolotnych. Nie wiem czy dobrze wnioskuję ale rozumie z tego, że w przypadku zawodów organizowanych dla wysokolotnych najważniejszy jest czas i pułap jaki osiągają, no bo sędziowie muszą je mieć "na oku". Czy dobrze rozumiem ? A jeżeli tak to w przypadku lotów gołębi pocztowych ( chyba pocztowych )najważniejszy jest czas w jakim pokonają one ustalony dystans, tak ? I czy dobrze piszę , te drugie to są pocztowe ? czy może jakieś inne też uczestniczą w zawodach, w których w jak najkrótszym czasie muszą pokonać daną odległość ?

Awatar użytkownika
momo1351
Kontakt:

Post autor: momo1351 » czw lis 20, 2014 4:24 pm

jezeli chodzi o dystans i czas to tylko pocztowe chociaz niegdys bylo inaczej ale teraz to tylko pocztowe .no i czasami tez w krajach araaaaaaaaaaaaaaaaaaabskich puszcza sie tak bije ale to juz odrebny temat.a propo pocztowe to tez jest rasa ktora zostala wyhodowana i selekcjonowana na 'madrasc' i pocztowe zaliczamy do grupy brodawczykow wiec niema czegos takiego jak pocztowe i rasaowe bo pocztowe to tez rasa ;)

christec
Kontakt:

Post autor: christec » czw lis 20, 2014 11:29 pm

Szczerze mówiąc trochę się w tym pogubiłem ale może inaczej. Wezmy np. że chcę kupić gołębie, które były by na prawdę dobre do lotów nie na wysokość ale na dystans, długi lub krótki, to jakie gołębie byście polecili ?

jozekp
Kontakt:

Post autor: jozekp » pt lis 21, 2014 8:47 am

Może znajdziesz coś dla siebie tutaj:
http://www.pzhgp.pl
http://www.dobrylot.pl
http://www.zloteskrzydlo.pl
pozdrawiam

Awatar użytkownika
momo1351
Kontakt:

Post autor: momo1351 » pt lis 21, 2014 10:12 am

do takich lotow to aby pocztowe nic wiecej .

ODPOWIEDZ