BUKARESZTAŃSKI CIUNG

bodek
Kontakt:

BUKARESZTAŃSKI CIUNG

Post autor: bodek » śr sty 29, 2014 5:26 pm

Witam, czy ktoś ma jakąś wiedze na temat tej rasy lub wie gdzie szukać czegoś na ich temat, w Kielcach zakupiłem pięć sztuk od Węgra i nie bardzo udało mi się czegoś na ich temat dowiedzieć

krzysiek
Kontakt:

Re: BUKARESZTAŃSKI CIUNG

Post autor: krzysiek » śr sty 29, 2014 6:11 pm

Dużo jest w książce Peterfiego. Mimo upływu lat informacje tam zawarte są nadal aktualne.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr sty 29, 2014 6:37 pm

bodek pisze:Witam, czy ktoś ma jakąś wiedze na temat tej rasy lub wie gdzie szukać czegoś na ich temat, w Kielcach zakupiłem pięć sztuk od Węgra i nie bardzo udało mi się czegoś na ich temat dowiedzieć
Napisz jak wyglądają lub pokaż jakąś fotkę, bo nazwa może być myląca. Mogą być w moim albumie, ale pod inną nazwą polską.
golebie.wombat.fc.pl

bodek
Kontakt:

Post autor: bodek » śr sty 29, 2014 6:54 pm

Witam , dzięki za zainteresowanie ,postaram się zrobić jakieś fotki i dołączyć do postu, ciekawe czy gdzieś jest jakiś w Polsce hodowca i może coś o nich powiedzieć

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » śr sty 29, 2014 7:19 pm

Są w Polsce hodowcy czungów, a zwłaszcza gołoszyjek rumuńskich , gołoszyjka rumunska to też odmiana czungów bukaresztańskich.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr sty 29, 2014 9:57 pm

Zgadza się. Gołoszyjki mają ten sam styl lotu. Niestety hodowane w Polsce to przeważnie trzymane w wolierach nieloty.

bodek
Kontakt:

Post autor: bodek » czw sty 30, 2014 2:53 pm

Fotki Ciungów
Załączniki
ciungi1.JPG
ciungi2.JPG

bodek
Kontakt:

Post autor: bodek » czw sty 30, 2014 4:20 pm

samiczka kawowa
Załączniki
ciungi bura.JPG

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 30, 2014 5:36 pm

http://www.acka.ro/ciungdebucuresti.html czungi bukaresztańskie. http://www.acka.ro/zbciungdeploiesti.html czungi z Ploesti. Jak widać na załączonych obrazkach, ptaki, które kupiłeś to nie czungi. Nie są to jednak jakieś koki tylko keczkemeckie lotne, nawet niezłe. Najlepszy moim zdaniem jest kawowy.Jeśli te białogłowe na ciemnych oczach są parą, to ich nie rozbijaj. Tiger pasuje do kawowego.

bodek
Kontakt:

Post autor: bodek » czw sty 30, 2014 5:51 pm

Witam , dzięki Krzysiek za sprostowanie ,gołębie te spodobały mi się od razu po wejściu na giełdę wystawy a co do ich nazwy to chyba i sprzedający je Węgier nie bardzo widać był zorientowany co ma,gołąbki są naprawdę piękne i bardzo miłe ,...pozdrawiam

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 30, 2014 7:13 pm

Kolega w Koninie hoduje tą rasę, ma m.in. takie same białogłowe, ale też jednobarwne czarne i jeśli dobrze pamiętam, czerwone. Są to bardzo wesołe ptaszki i w większości bardzo lotne.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw sty 30, 2014 7:49 pm

I tak powstają u nas nowe rasy. Mam je w albumie w kolorach: czarne, czerwone, żółte, białogłówki i w rysunku gąski. Spotykam je na wystawie w Koszycach /Sk/.
Nie chce mi się wierzyć, aby sprzedający je Węgier nie wiedział co to jest za rasa, chyba, że taki był Węgier.
A jak byłeś na wystawie w Kielcach to mogłeś przyjść do stoiska Gołębnika i od razu byś wiedział co to jest za rasa.
Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 30, 2014 8:02 pm

Racja, tym bardziej że to węgierska rasa. Podejrzewam jednak że ten hodowca poza węgierskim nie znał żadnych języków i pomyłka mogła wyniknąć przez barierę językową. Węgierski jest dla przeciętnego Polaka dość egzotycznym i całkiem niezrozumiałym językiem. Tak jest przynajmniej w moim przypadku.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » ndz mar 22, 2015 5:54 pm

Witam, czy znacie kogoś kto hoduje gołoszyjki rumuńskie czarne, niebieskie i izabele, ewentualnie inne kolory niż we wzorcu (czerwony i żółty)???

ODPOWIEDZ