PDL "składowy"

freak007
Kontakt:

PDL "składowy"

Post autor: freak007 » wt sty 28, 2014 4:15 pm

Co to za odmiana PDL-i (prawdopodobnie srebrniaka,ale i bociany tak niektórzy nazywają) "składowy"?
To jakiś typ nowoczesny? Zauważyłem, przeglądając różne strony internetowe, że niektórzy nie lubią tego typu (odmiany?).

SebastianxD
Kontakt:

Re: PDL "składowy"

Post autor: SebastianxD » pn lut 24, 2014 4:32 pm

Z tego co ja się orientuję jest to jasny w ogromnej skali taki na wystawy lub na zarobek

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lut 24, 2014 7:44 pm

A z tego co ja wiem, to do grupy PDL należy 12 ras gołębi lotnych, które powinny dobrze latać, ale na ogół siedzą w wolierach jako charłaki. I właśnie PDL to jest skład takich charłaków, i dlatego pewnie powstała od tego nazwa giełdowa/targowiskowa.
golebie.wombat.fc.pl

Zibi
Kontakt:

Post autor: Zibi » pn lut 24, 2014 8:32 pm

Zjak pisze:A z tego co ja wiem, to do grupy PDL należy 12 ras gołębi lotnych, które powinny dobrze latać, ale na ogół siedzą w wolierach jako charłaki. I właśnie PDL to jest skład takich charłaków, i dlatego pewnie powstała od tego nazwa giełdowa/targowiskowa.
A ja myślę Zjak że siedzą w wolierach zamknięte bo nie każdego stać na taki gest by sobie wypuścić je na wolny oblot i tym samym wyręczyć pomoc społeczną.

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » pn lut 24, 2014 8:44 pm

Panie Zjak napisze pan jakie rasy wchodzą w skład PDL,
kol Zibi czy wszystkie pdl są tej samej ceny?
zanim taki gołąb doleci do sąsiada to trzy razy musi odpocząć
myślisz że ludzie tak dobrze się znają na gołębiach i wycenie po za tym że dana sztuka przyleciała od pana X.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn lut 24, 2014 8:59 pm

Do gołębi określanych nazwą Polski Długodzioby Lotny zaliczamy rasy: Srebrniak Polski, Pasiak Srebrzysty, Pasiak Srebrzysty Szaroioty, Pasiak Srebrzysty Jarzebiaty, Pasiak Srebrzysty Jarzębiaty Szaroioty, Perłowy, Pasiak Perłowy, Pasiak Perłowy Brązowoloty, Pasiak Perłowy Jarzębiaty, Pasiak Perłowy Jarzębiaty Brązowoloty,Biały perłowodzoby. Biały Czarnodzioby.Sroka Łowicka
Co do cen to pasiak srebrzysty na krajówce został sprzedany za kilka tysiecy :D
Szukaj a znajdziesz

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lut 24, 2014 9:37 pm

No tak, zbiter wymienił nawet o jednego więcej, ale przypomniałem sobie, że jest jeszcze jeden - srebrniak białoogoniasty, któremu niedawno wzorzec dorobili. Są jeszcze wyloty srebrniaków i perłowych, ale bez wzorca. Jest natomiast wzorzec na srebrniaka i perłowego z łapciami, ale gołębi nie ma! Przez kilka lat, na kilkudziesięciu wystawach tych gołębi nie spotkałem.
Tak, że składowy PDL ma się dobrze, czyli rozwija się.
golebie.wombat.fc.pl

Zibi
Kontakt:

Post autor: Zibi » pn lut 24, 2014 9:38 pm

adrian-a73 pisze: kol Zibi czy wszystkie pdl są tej samej ceny?
zanim taki gołąb doleci do sąsiada to trzy razy musi odpocząć
myślisz że ludzie tak dobrze się znają na gołębiach i wycenie po za tym że dana sztuka przyleciała od pana X.
Jasne że nie są tej samej ceny, a czy ludzie się znają? Zapewniam Cię że sąsiedzi do których zaleci nie będą mieli problemów z wyceną.

ODPOWIEDZ