Strona 1 z 2

KORONIARZ SERCATY

: wt sty 21, 2014 11:17 pm
autor: staropolski
Witam,
nawiązałbym kontakt z hodowcami lub hodowcą który posiada wybitne okazy gołębi rasy Koroniarz Sercaty
oraz mógłbym wymienić się wzajemnie materiałem hodowlanym :)

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 23, 2014 5:05 pm
autor: turkot75
Na pierwszej stronie gołębnika w aktualnościach ,kliknij na Szczeciński ZHGRiDO ,hodowca Jurek Radoń,posiada ptaki tej rasy.

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 23, 2014 6:01 pm
autor: staropolski
Dzięki wielkie, będę próbował skontaktować się z tym hodowcą :D

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 23, 2014 6:05 pm
autor: Chińczyk
Mariusz ja też zaczynam się bawić z tą rasą,coś tam sprowadziłem ,zobaczymy jak to wyjdzie.Dziwi mnie wpis Kol z Krakowa że szuka kontaktu i b.dobrego materiału przecież w Krakowie tylko można nabyć w/w materiał .Nigdzie indziej nic dobrego nie da się zdobyć

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 23, 2014 8:42 pm
autor: turkot75
Tak Waldek,na pewno masz racje.

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 23, 2014 8:46 pm
autor: turkot75
staropolski pisze:Dzięki wielkie, będę próbował skontaktować się z tym hodowcą :D
Radoń będzie w Kielcach.

Re: KORONIARZ SERCATY

: pt sty 24, 2014 9:32 pm
autor: staropolski
Tak, w Krakowie są piękne okazy Koroniarzy tylko że nie jest już to samo co było np. 10 lat temu, a ze nie znalazłem od dłuższego czasu okazów nadających sie dla mnie, choc szukalem po calej Polsce, proboje i tutaj moze sie uda, poprostu mam juz na tyle dobry material ze nie chce zepsuc tej lini i chcialbym odswiezyc krew ciekawymi golebiami :D

Re: KORONIARZ SERCATY

: pt sty 24, 2014 9:42 pm
autor: staropolski
Poza tym jest to rasa praktycznie ginąca bo gołębi bliskich wzorcowi jest naprawdę znikoma ilość i chce utrzymać te rasę w jak najlepszej postaci, dlatego dziękuje z góry za wszelka pomoc :) :) Pozdrawiam i do zobaczenia w Kielcach ! :D

Re: KORONIARZ SERCATY

: śr sty 29, 2014 11:59 am
autor: krakus
Kolego STAROPOLSKI pokaż koroniarze sercate jakie chodujesz wstawił bys jakies foto;)

Re: KORONIARZ SERCATY

: śr sty 29, 2014 12:54 pm
autor: staropolski
Kolego KRAKUS wiem będę robił zdjęcia i wstawię tak jak Ci obiecałem :D

Re: KORONIARZ SERCATY

: śr sty 29, 2014 2:53 pm
autor: Warcraft
Nie wstawiaj bo nikt nie uwierzy że są takie dobre:)

Re: KORONIARZ SERCATY

: śr sty 29, 2014 3:37 pm
autor: justysia2606
staropolski również czekam na zdjęcia Twoich ptaków :)

Re: KORONIARZ SERCATY

: śr sty 29, 2014 9:44 pm
autor: Chińczyk
Koroniarz Sercaty. Dziwna sprawa ale jak to jest że na Wystawie Ogólnopolskiej wystawia te ptaki tylko ...jeden hodowca i to z BIELSKA-Białej Robert Turała
Koroniarze Końcate też jeden i to znad morza mój kol Jurek Radoń z Trzebiatowa a gdzie Mistrzowie z kolebki tych ptaków .Miałem te ptaki ponad 30 lat temu i znowu w nie wchodzę ale naprawdę nie wiem czy będzie z kim konkurować bo o to w tym wszystkim chodzi jak tak mało Kol wystawia te ptaki.

Re: KORONIARZ SERCATY

: śr sty 29, 2014 11:26 pm
autor: Warcraft
Chińczyk byłeś może na wystawie w Krakowie??
Mogłeś przyjechać zobaczyłbys z kim możesz konkurować:)
Pozdrawiam

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 30, 2014 11:36 am
autor: Chińczyk
Kolego nie rób popeliny dla mnie i wiekszości najważniejsza jest WYSTAWA KRAJOWA i tu trzeba rywalizować a Ty mówisz że mam jechać do Krakowa i mam zobaczyć jakie tam mają ptaki.Jak mają takie dobre to niech je wystawią bo chyba z Krakowa do Kielc nie jest tak daleko jak dla mnie ze Szczecina do Kielc przez Kraków.Byłem widziałem rozmawiałem .Dyskutowaliśmy na temat koroniarzy z Robertem był też Krakus,rozmawiałem z Kol Walawenderem w Warszawie i Kielcach i widze ze problem chyba tkwi gdzie indziej ale to jest moje prywatne zdanie.Tych dobrych okazów jest coraz mniej i jeszcze trochę to ich nie będzie jak będzie takie podejście do sprawy.

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 30, 2014 11:37 am
autor: krzysiek
Kraków niejako z racji swego położenia geograficznego jest niezbyt dostępny dla hodowców z północnej Polski. Zbyt duża odległość. Dobrą szansą dla hodowców z całego kraju jest Krajowa w Kielcach, mniej - więcej wszyscy hodowcy z rejonów przygranicznych mają jednakową odległość.Dla mnie też, chociaż kusi mnie krakowska wystawa, jest to jednak daleko. Dlatego skupiam się na wystawach w "bliższej ( do 200 km) okolicy", czyli Poznań, Łodź, Zgierz, Wrocław.Najdalej Kielce, bo to wystawa krajowa. Do Gorzowa wybieram się, bo mam tam rodzinę i jest "dwa w jednym" - mały zjazd rodzinny i okazja zobaczenia wystawy. Ciotka mi wymawia, ze gdyby nie ptaki, to bym się do Gorzowa nie wybrał i pewnie ma sporo racji. Tak więc krakowscy hodowcy chcąc zaprezentować swoje ptaki szerszemu gronu hodowców chcąc - nie chcąc muszą wybierać się na "gościnne występy", choćby do Kielc.

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 30, 2014 1:36 pm
autor: staropolski
Wstawiam obiecane zdjęcia kilku ptaków z mojej hodowli, niestety nie udało mi się uchwycić najlepszych sztuk ale zawsze coś :)

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 30, 2014 2:55 pm
autor: krakus
Ładne ptaki czekam na takie u mnie w hodowli

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 30, 2014 5:57 pm
autor: Warcraft
Kolego Chińczyk koroniarze wystawia się w Krakowie bo większość ich dobrych hodowców z Krakowa jest. Skoro ich w Kielcach nie wystawiają to widocznie maja swoje powody, nie oczekujesz chyba że wszyscy przyjadą do Kielc wystawić swoje gołebie żebyś Ty je mógł zobaczyć, Twoja w tym głowa żeby przyjechać do Krakowa na wystawę żeby je zobaczyć skoro Ci na tym zależy.
Pozdrawiam

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 30, 2014 7:08 pm
autor: krzysiek
To trochę nie tak.Z założenia na wystawę krajową powinny jechać najlepsze ptaki ze wszystkich związków, nie ważne, czy ta wystawa będzie akurat w Kielcach czy innym mieście. Dobrze, ze w Krakowie jeszcze dobre ptaki są, ale z racji położenia geograficznego nie wszyscy mogą je zobaczyć, chyba że na zdjęciach. Można by to odebrać tak, ze krakowskim hodowcom nie zależy, by hodowcy z innych stron kraju ich koroniarze widzieli. Jasne, ze prawdziwy pasjonat hodujący tą rasę pojedzie nie tylko do Krakowa ale i gdziekolwiek indziej by je zobaczyć i może coś nabyć. Nie zachęca to jednak innych, którzy mogli by się koroniarzami "zarazić".

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 30, 2014 7:29 pm
autor: staropolski
Zwróć uwagę tez na to ze jeśli po tak dużej wystawie jak np. krajowa mogą gołębie zachorować bądź złapać jakiś wirus. Jeśli takie ptaki zdechną na skutek jakiś powikłań to skąd hodowca weźmie podobny materiał do hodowli ? jak na razie dobrze ze jest kilka hodowli gdzie są piękne okazy koroniarzy i lepiej rozmnożyć je w jak najlepszych proporcjach a potem wystawiać, nie obawiając się o to ze można coś stracić.

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 30, 2014 7:57 pm
autor: krzysiek
Tak, to też racjonalny argument. Wielu czołowych hodowców, nie tylko gołębi wychodzi z takiego założenia. Oni nigdy najlepszych, najbardziej wartościowych ptaków nie dają na wystawę.

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 30, 2014 8:26 pm
autor: Chińczyk
Warcraft- powiem tak jak mi się uda kiedyś to z chciałbym naprawdę być na wystawie u WAS .Wiem że zawsze są jakieś niesnaski między Zwiazkami i hodowcy nie wszędzie chcą wystawiać,i nikt mnie nie przekona że temat zachorowań zwiazanych z wystawami jest ważniejszy od Tytułu MISTRZA POLSKI.Doswiadczeni hodowcy wiedzą jak podzielić ptaki na druzyny aby oba tematy pogodzić.To jest nasze hobby a zarazem SPORT a sport to rywalizacja i nikt mnie osobiście od tego nie odwiedzie.To tak jak by skoczek STOK nie skakał bo moze nie wyladuje na nogi.Powraca temat jakiejś niezdrowej ambicji bo tam nie wystawię .To co ostatnio zauważyłem to czołówka hodowców z Poznania nie chetnie wystawia w Kielcach,Warszawiacy w ogóle unikają Poznania a Krakowiacy mają najlepsze koroniarze sercate .

do kol Staropolskiego .Jak bedziesz tak myslał to nikt nigdy sie nie dowie ze masz naprawdę piekne sercate poza tym forum i z chęcia w przyszłości wymienił bym się z tobą ptakami w celu "wymiany krwi"

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 30, 2014 10:37 pm
autor: Zjak
Chińczyk ma rację. Byłem raz na wystawie w Krakowie, 27-28.02.2010. Znajomi w Kielcach mówili mi, że nie ma po co jechać, ale pojechałem. Była to wystawa Klubu Ras Gołębi Małopolskich, taki jest tam klub. Po godzinie pobytu mogłem wracać do domu, ale pociąg miałem za 3-4 godziny. Zrobiłem trochę zdjęć i powrót.
A teraz o rasach, które są tutaj w kręgu zainteresowania. Koroniarz sercaty 6szt /słownie; sześć/, koroniarz końcaty 2 szt. /słownie: dwie/. Znajomi w Kielcach mieli rację, i z nikim na ten temat nie będę polemizował. Mała hala wystawiennicza załatwia sprawę.

staropolski - nie pisz bzdur, że gołębie się zarażą. Gołębie powinny być zaszczepione, a tam się ludzie prędzej zakażą grypa niż gołębie czymkolwiek.

Wystawienie gołębi na "krajówce" to jest reklama na całą Polskę dla hodowcy. Po każdej takiej wystawie kiedy jestem, mam kilka maili z prośbą o kontakt z hodowcami określonych ras. Teraz np. ktoś mnie prosił o podanie namiarów do hodowcy karno. A gdyby ten hodowca nie wystawiał swoich ptaków to by o nim nikt nie wiedział? Takich przykładów mogę podać więcej.
To tyle ode mnie.
Pozdr.

Re: KORONIARZ SERCATY

: czw sty 30, 2014 11:12 pm
autor: staropolski
Wiadomo ze gołębie maja być zaszczepione ale to jest jeden z powodów ze hodowcy nie chcą dawać golebii na wystawę. W przyszłym sezonie postaram się dać na krajówkę koroniarze sercate i myślę ze rywalizacja w obrębie tej rasy się zwiększy, bo jest ich naprawdę mało. pozdrawiam :)