Golebie Pocztowe

adammo87
Kontakt:

Golebie Pocztowe

Post autor: adammo87 » pt lut 15, 2013 11:09 am

Garlacze napisal:
"Przyjemność z hodowli gołębi pocztowych dają same loty. Nie każdy "farmer" jest dobry w lotach ponieważ ptaki trzeba typować a w takich farmach to nieco trudne. Nie każdy marzy o wygranych w GMP, gdy zajmujemy do pozycje w sekcji, oddziale albo okręgu to już jest ogromny sukces. Nie wystarczy być farmerem, dobra karma, weterynarze to nie wszystko. Trzeba wiedzieć jak prowadzić gołębie. Przykładem może być oddział BB gdzie wygrał w zeszłym roku hodowca który ma normalny gołębnik i może 80 gołębi do lotu, żadnych frykasów a gołębie lecą wyśmienicie, to samo Skoczów czy wiele innych. Trzeba troszeczkę pobyć w świecie gołębi pocztowych żeby wiedzieć o czym się mówi. Przy gołębiach rasowych gdy ktoś ma kasę to dużo łatwiej zostanie "mistrzem" niż przy gołębiach pocztowych. Nie chcę nikogo urazić oczywiście tym co napisałem, takie jest moje zdanie tyle."

adammo87
Kontakt:

Re: Golebie Pocztowe

Post autor: adammo87 » pt lut 15, 2013 11:11 am

czy wedlug Ciebie mozna odnosic sukcesy i zdobywac konkursy pocztowymi kupionymi np z targu po ostrej selekcji, treningu i na dobrej diecie?

ZACHECAM WSZYSTKICH KTORZY KOLEJNO PISALI W TEMACIE O FILMACH Z YOUTUBE DO WKLEJANIA POSTOW ABY POWSTAL TEMAT O POCZTOWYCH BO DOBRA DYSKUSJA SIE TAM ROZWIJALA :)

werfel.1977
Kontakt:

Post autor: werfel.1977 » pt lut 15, 2013 12:09 pm

Mam pytanie do tych którzy lotują gołębie pocztowe ile czasu potrzebuje dobry lotnik na pokonanie np..200 500 1000 km

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » pt lut 15, 2013 3:18 pm

To nie jest ten dział ,w tym temacie. Najlepsi fachowcy od pocztowych są na ,,Złotym Skrzydle'' jak i również na ,, Dobrym Locie''
Tam należy zadawać takie pytania,bądż podejmować dyskusje.

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt lut 15, 2013 3:43 pm

Gołąb pocztowy to też rasa gołębi a nie odrębny gatunek... Dlatego wydaje mi się, że akurat dział jest odpowiedni. Wydaje mi się tylko, że dyskusja będzie trudna bo nie ma tutaj fachowców od gołębi pocztowych. Kilku członków tego forum lotuje i z nimi można byłoby podyskutować ale z pewnością za chwilę znajdą się osoby, które rozwalą temat...

Kol. werfel.1977 wszystko zależy od danego lotu, jaka jest pogoda, wiatr i inne czynniki zewnętrzne. Teoretycznie gołąb leci z prędkością ok. 70 km/h więc możesz sobie policzyć ale wiadomo, że jeśli lot jest długo to gołąb nie utrzyma cały czas dużego tempa.
W.K

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pt lut 15, 2013 4:32 pm

rozmowa sie rozkrecala w temacie YOUTUBE filmiki wiec pomyslalem zeby przeniesc temat ale ludzie piszacy w tamtym temacie nie kwapia sie aby powklejac tutaj swoje posty...
to ze dobrylot czy zloteskrzydlo ma pocztowe nie znaczy ze tutaj nie moze byc o nich dyskusji

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » pt lut 15, 2013 5:31 pm

Kiedyś sąsiad który lotuje, mówił mi , że 300km w linii prostej najlepsze gołębie przeleciały mu ze średnia prędkością ponad 100km/h. Nie wiem czy to możliwe bo nie znam się na lotach. Na pewno w dużej mierze o prędkości decyduje wiatr.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt lut 15, 2013 6:00 pm

Oczywiście, że jest to możliwe. Gdy gołębie mają wiatr w plecy to potrafią rozwinąć prędkość ponad 100 km/h, gołąb pocztowy to najszybszy ptak na ziemi w locie w linii prostej.
W.K

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » pt lut 15, 2013 8:35 pm

A od kiedy to gołębie pocztowe latają w linii prostej?

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt lut 15, 2013 8:47 pm

czepiasz się słówek, Twoje pewnie latają w pionie. Chodziło mi o lot poziomy.
W.K

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » pt lut 15, 2013 10:51 pm

Edward pisze:To nie jest ten dział ,w tym temacie. Najlepsi fachowcy od pocztowych są na ,,Złotym Skrzydle'' jak i również na ,, Dobrym Locie''
Tam należy zadawać takie pytania,bądż podejmować dyskusje.

Ja jestem również użytkownikiem Zs. No ciekawy temat sie zapowiada. Jeśli golebiowi sprzyjają warunki tj. Wiatr w plecy to jest możliwe osiągnąć taką prędkoś. Wiadomo ze im dalszą trasa tym gołąb leci wolniej. Co do Wklejania wątków z youtube to by trzeba wszystko pokolei wklejac bo inaczej by to sensu nie miało.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob lut 16, 2013 8:41 am

Z szybkością lotu to gołąb nie ma szans do jerzyka który potrafi polecieć około 180 km/godz. W lini prostej sokoły też są szybsze. Żaden ptak w naturze nie jest zmuszany do szybkiego lotu na długim dystansie tak jak gołąb pocztowy i stąd legendy o szybkich gołębiach pocztowych. Sporadycznie się zdarza żeby gołab pocztowy leciał z szybkością 1800 metrów/minutę tj. 108 km/godzine. Żeby osiągnąc prędkość 120 km musiałby lecieć 2000 metrów /min.
W ubiegłym roku mój PL-0385-12-1481 po trzech lotach był najszybszym lotnikiem Oddziału. Jego najlepszy lot to Płońsk (168 km) - wypuszczony o 7,30 przyleciał o 9,24 z szybkością 1475 m/min - 88 km/godz. Niestety na ostatnim locie przyleciał chwilę po konkursie i spadł na 23 miejsce :? .

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » sob lut 16, 2013 8:48 am

Dispar pisze:Z szybkością lotu to gołąb nie ma szans do jerzyka który potrafi polecieć około 180 km/godz. W lini prostej sokoły też są szybsze. Żaden ptak w naturze nie jest zmuszany do szybkiego lotu na długim dystansie tak jak gołąb pocztowy i stąd legendy o szybkich gołębiach pocztowych. Sporadycznie się zdarza żeby gołab pocztowy leciał z szybkością 1800 metrów/minutę tj. 108 km/godzine. Żeby osiągnąc prędkość 120 km musiałby lecieć 2000 metrów /min.
W ubiegłym roku mój PL-0385-12-1481 po trzech lotach był najszybszym lotnikiem Oddziału. Jego najlepszy lot to Płońsk (168 km) - wypuszczony o 7,30 przyleciał o 9,24 z szybkością 1475 m/min - 88 km/godz. Niestety na ostatnim locie przyleciał chwilę po konkursie i spadł na 23 miejsce :? .
Brawo Dispar i to jest jakiś konkret,uczciwy i prawdziwy.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lut 16, 2013 11:10 am

Kiedyś jechałem na giełdę do Poznania. Jeżdżę trasą z Kalisza przez Wrześnię i Swarzędz. Zwróciłem uwagę na gołębia pocztowego, który leciał wzdłuż drogi.Akurat był prosty odcinek, godzina ok szóstej rano, w maju było już całkiem widno.Ptak leciał równo z moim samochodem na odcinku kilku kilometrów. sprawdziłem prędkość na liczniku i okazało się, ze jechałem 90 na godzinę. ptak cały czas utrzymywał tą samą szybkość.Później droga skręciła w bok, a gołąb poleciał dalej prosto.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » sob lut 16, 2013 11:59 am

Cały czas mówię, że chodzi mi o lot poziomy a nie o trasę bo wiadomo, że na trasie gołąb zmienia swoją prędkość lotu. Nie o pikowanie, lot w górę tylko poziomy na którym leci z prędkością od 70-100km/h i nie wiem gdzie Ty tu widzisz wróżenie Pogromco. Nie znasz mnie a piszesz brednie na mój temat. Gołębie dostałem dobre, dlaczego ciągle czepiasz się mojej osoby możemy porozmawiać merytorycznie bez doga duszek wtedy ja też postaram się na Ciebie nie naskakiwać, Ty wyskakujesz na mnie a potem piszesz, że jestem dzieciakiem skoro sam tak sie zachowujesz. Ja na prawdę nie cytuję żadnych sloganów, piszę od siebie jak się mylę to możesz chyba normalnie mi to wytłumaczyć bez pisanie głupot na mój temat :). Przecież każdy wie, że gołąb nie leci w linii prostej :D chodziło tylko mi o lot poziomy, a czy leci w kółko czy prosto to nie ma znaczenia. Ciągle piszesz o autorytetach, cwaniactwie i naciąganiu, sam zawsze starałem się tego unikać. Nigdy nie mówiłem o żadnych złotych środkach i cudawiankach, przecież nikomu nie chcę wciskać ciemnoty i nikogo na nic nie namawiam...
W.K

Awatar użytkownika
merx
Kontakt:

Post autor: merx » pn lut 18, 2013 7:29 pm

Nie chciało mi się czytać wszystkiego.Może ktoś już o tym wspomniał może nie.Ktoś pytał o czas przelotu z określonych odległości.Kiedyś w necie była taka tabela gdzie można było sobie podglądnąć w jakim czasie gołąb przeleci dany kilometraż tylko że?Na czas i szybkość lotu gołębia składa się kilka czynników.Najważniejsze z nich to warunki atmosferyczne a zwłaszcza siła i kierunek wiatru.A przekonujemy się o tym każdego sezonu lotowego.Loty z 500 km z wiatrem w dziób trwają dłużej niż te z 800 km z wiatrem w ogon i można by tak wymieniać i wymieniać.Wystarczy przestudiować listy konkursowe oddziałów(stron w necie nie brakuje) z różnych lotów.

Chińczyk
Kontakt:

Post autor: Chińczyk » pn lut 18, 2013 7:31 pm

Koledzy nie ma co się podniecać. Temat gołębi pocztowych to temat "RZEKA" .Ja mimo tego ze lotuję i jestem członkiem PZHGP od 1978 r tj "juz" ok 35 lat kiedy jeszcze niektórych z wypowiadających się w tym temacie nie było jeszcze na świecie nigdy nie powiem ze znam się na tym temacie.Człowiek cały czas sie uczy a gołębie pocztowe i ich hodowla mnie cały czas zaskakuje.Czas biegnie nieubłagalnie zmieniają sie metody lotowania i gołebie.Jak lotowaliśmy ze wschodu bo nie mozna było inaczej ze wzgledu na połozenie (Szczecin) a i granice były zamkniete na zachód to ptak był inny .Puzniej wszystko się zmieniło tamte ptaki poszły do lamusa bo były inaczej uformowane nastały czasy wyścigowców którym wiatr zawsze wieje w ogon i czasami nawet przybłęda przyleci z nimi bo leci w grupie.Ale do dnia dzisiejszego jeszcze nikt do końca nie wie czym sugeruje się gołąb wracając do gołębnika (jest to gniazdownik) mimo wielu teorii naszych kochanych naukowców.Tyle w tym temacie bo i tak sie rozpisałem a napewno zaraz znajdzie się mądrala i napisze ze jest inaczej ,bo on wie.
Starszy Kolega http://www.walbis.republika.pl

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » pn lut 18, 2013 8:41 pm

Jeśli zasłuże i Zjak mnie wywali to mowi sie trudno. ;) ja Cb nie wyganiam z tego forum, pisz sobie ile chcesz forum jest dla wszystkich.... Mi jest zawsze miło, ale jakos w tym temacie ty napisałeś wiecej glupot niz ja. Moze WKONCU zaczniemy pisać na temat a mi tylko kłótnie. Ten temat miał byc taki ciekawy a tu co? Lipa.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pn lut 18, 2013 8:49 pm

Jak tak dalej pójdzie to pewnie zostanie zamknięty. Mam pytanie dla hodowców pocztowych, którzy lotują - Jak motywujecie swoje wdowce do powrotu do domu oprócz pokazywania samicy przed koszowaniem ? Dispar chyba lotuje więc może się wypowie :).
W.K

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pn lut 18, 2013 8:59 pm

No to trzeba zapomnieć o wszelkich animozjach i wrócić do tematu :P .
Kolego Chińczyk - w Twojej galeri na pierwszym zdjęciu w przedostatnim szeregu - jest ciemny samiec na gnieżdzie, białoloty młody i samiczka z 06 roku nakrapiana pstra - czy to nie jest czasami Ardenka ??? Mam identycznego prawie samca.
Tabel z wyliczeniami czasu przelotu gołebi mam kilka ale nigdy ich nie używałem. Swego czasu w necie sporo było ogłoszeń ze strony http://www.dyplomy24.pl i takie tabele dodawali jako reklamówki do zamawianych u nich dyplomów. Każdy lot jest inny i nie bardzo te wyliczenia się sprawdzają.
Garłacze nie lotuję wdowieństwem więc nie wiem.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr lut 20, 2013 4:08 pm

Temat znowu jest dostępny więc można coś napisać :). Tak jak pisze kol. Chińczyk gołębie pocztowe ciągle przechodzą transformację. Kiedyś loty dalekodystansowe trwały bardzo długo, wręcz uczono gołębie żeby żerowały w polu i takim sposobem powoli wracały sobie do domu, wtedy nie było takich dużych strat na lotach, gołąb sobie leciał aż doleciał a teraz ? Jeśli gołąb nie wróci pierwszego dnia to już rzadko wraca, straty na lotach "tragicznych" nieraz są ogromne. Teraz gołąb to wyścigówka, każda sekunda się liczy, niby fajnie ale coraz cięższy ten sport się staje.
W.K

Awatar użytkownika
merx
Kontakt:

Post autor: merx » śr lut 20, 2013 7:18 pm

Dispar pisze:Z szybkością lotu to gołąb nie ma szans do jerzyka który potrafi polecieć około 180 km/godz. W lini prostej sokoły też są szybsze. Żaden ptak w naturze nie jest zmuszany do szybkiego lotu na długim dystansie tak jak gołąb pocztowy i stąd legendy o szybkich gołębiach pocztowych. Sporadycznie się zdarza żeby gołab pocztowy leciał z szybkością 1800 metrów/minutę tj. 108 km/godzine. Żeby osiągnąc prędkość 120 km musiałby lecieć 2000 metrów /min.
Z tego co mi wiadomo to sokół i gołąb pocztowy w locie poziomym osiągają podobna prędkość.Inaczej ma się sprawa w locie pikowym czego nawet nie kwestionuje ponieważ nie można żadnego żywego stworzenia porównywać do sokoła.

Awatar użytkownika
nettron
Kontakt:

Post autor: nettron » wt cze 25, 2013 7:51 pm

Czy gołębie staropolskie to też gołębie pocztowe?? Różnią się tylko trochę głową i mają większe woskówki. Czy latają tak samo dobrze jak pocztowe? Jakie są ewentualne różnice w stylu lotu? Hoduję wysokolotne ale one masowo giną (gubia się w locie) i myśle o przerzuceniu się na jakieś z lepszą orientacją. Czy staropolskie(pocztowe) są dobrą alternatywą dla pocztowych zwykłych??

Awatar użytkownika
momo1351
Kontakt:

Post autor: momo1351 » śr cze 26, 2013 8:49 am

Mysle ze tak,tylko ze strapolskie bedzie ciezko rozbujac jak kupisz takie ktore nie latały

emir
Kontakt:

Post autor: emir » śr cze 26, 2013 3:19 pm

Staropolskie to nie są pocztowe a z lotnością u nich jest tak jak u kur niosek, lot raczej tylko z dachu na dach. Wywodzą sie od pocztowych ale przez poprawianie ich urody karierami, bagdetami i bóg wie czym jeszcze straciły na lotności.

ODPOWIEDZ