Srebrniak.

Przemkooo

Srebrniak.

Post autor: Przemkooo » czw lip 27, 2006 12:12 pm

Chcialem Was sie spytac czy ta rasa dobrze lata kolo golebnika? i ile kosztuje
sztuka takiego ptaszaka?

Awatar użytkownika
power41
Kontakt:

Post autor: power41 » czw lip 27, 2006 12:16 pm

Srebrniaki to sa takie male lenie ale gdy nad nimi popracujesz dobrze daja w locie :lol: Cena jednego srebrniaka to od 3-10 zl .
Pozdro

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » czw lip 27, 2006 2:49 pm

Do power41. Bardzo dobry srebrniak (dziewiedziesiat pare punktow) moze kosztowac 100 razy tyle co napisales ;) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
power41
Kontakt:

Post autor: power41 » czw lip 27, 2006 3:46 pm

O tym to ja wiem, ale mowie o najnizszych cenach targowych 8)
pozdro

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » pt lip 28, 2006 9:19 am

Przemkooo jesli chcesz kupic Srebrniaki takie zeby Ci lataly wokol Domu to za 5 zl cos napewno znajdziesz, natomiast jesli chcesz takie zeby wyzej lataly to od 10-20 zl za sztuke. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt lip 28, 2006 10:06 am

Nie bardzo rozumiem jak sie ma cena do latania golebi? Najlepsze sa te tanie bo nikt tego nie zaluje ,te ptaki sa stworzone do lotu i ganiania, mam kolege u ktorego srebrniaki z bocianami i murzynami lataja po 1-2 godziny i naprawde wysoko ,oczywiscie nie sa to ptaki wystawe ale i nie kartoflaki .
Szukaj a znajdziesz

Przemkooo

Post autor: Przemkooo » pt lip 28, 2006 10:51 am

A jesli je bede ganial to nie beda siadac na drzewach?

Awatar użytkownika
power41
Kontakt:

Post autor: power41 » pt lip 28, 2006 10:56 am

Nie beda

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » sob lip 29, 2006 1:45 pm

power41 no nie wiem czy nie beda ja ganialem za bardzo i 3 sztuki na drutach wysokiego napiecia siadaly na tych wysokich slupach bo taki u Mnie ztoii na Podworku. Wiec przemkooo nie ganiaj co kilka minuty i nie za czesto tylko z 2 razy dziennie, poskutkoje i dobrze beda latac jak beda zdrowe takie po 5 zl to tylko na scinki, i do ganianija :P

Awatar użytkownika
power41
Kontakt:

Post autor: power41 » sob lip 29, 2006 2:25 pm

Ja to tylko raz pognam a one leca gdzies przed siebie i za 15-30 minut wracaja :lol:
pozdro

Przemkooo

Post autor: Przemkooo » sob lip 29, 2006 2:36 pm

A w jaki sposob je najlepiej ganiac?

Awatar użytkownika
power41
Kontakt:

Post autor: power41 » sob lip 29, 2006 2:48 pm

Szmata na kiju i jazda !!! :)

Przemkooo

Post autor: Przemkooo » sob lip 29, 2006 2:54 pm

:lol: heheheh .A to w taki sposob, to ok.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » sob lip 29, 2006 5:27 pm

Przemko kup sobie rasy ktore beda sie same zrywaly do lotu bedziesz je mogl obserwoac nad swoim domem to taka mala sugestia np. budapeszty lub tipler, aco do szmaty i roznych metod to golebie zaczna bys starsznie nerwowe i nie ufne zaczna siadac na innych dachach, z golebiamy trzeba umiec postepowac a takie rady jak daje kolega szmata i kij to, ja wziol bym pejcz do reki i kazdy by chulal jak mym kilka razy machna, golebie ktore same sie zrywaja i nie wypuszcac co dzienie i bedziesz widzial i podziwial ich piekny lot POZDR i zycze sukcesow.

Przemkooo

Post autor: Przemkooo » sob lip 29, 2006 6:24 pm

A jak maja siadac na innych dachach to lepiej nie ganiac.Lepeij kupic rasy lotne jak budapeszty czy Tiplery.Dzieki dred.

Awatar użytkownika
power41
Kontakt:

Post autor: power41 » sob lip 29, 2006 7:09 pm

Nie beda siadac na innych dachach. Tylko raz nich pognasz i se beda latac.

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » ndz lip 30, 2006 11:07 am

Wiecije co Dred i power41 macie oboje racije poniewaz raz zgonic nie zaszkodzi chyba ze bedziesaz co jakis czas ganial to beda Ci siadac na Innych Domach, drutach. Ganijaj z glowa albo nie lataja jak powiedzial Dred wtedy kiedy chca czasem wtedy nawet dluzej i ladniej lataja

Przemkooo

Post autor: Przemkooo » ndz lip 30, 2006 11:58 am

No macie racje.A takie rasy lotne to powinny miec tylko obloty takie 2 godzinne i poÂźniej do golebnika czy caly dzieĂą powinny byc na dworzu? I jak najlepiej je karmic w jakich porach?

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz lip 30, 2006 2:18 pm

Golebie lotne powinny miec dyscypline tzn .polatac chwie na dachu z 1-2 godz i do golebnika. Jesli beda caly czas na wolnosci to sie zdziaduja,nie beda chcialy latac i beda siadac po okolicznych dachach
Szukaj a znajdziesz

Przemkooo

Post autor: Przemkooo » ndz lip 30, 2006 2:44 pm

No masz racje Zbiter. A ty masz srebrniaki , ktore lataja kolo twojego golebnika? Jak tak to ile? 1 godz. moze 2 godz.? A oprocz ras wysokolotnych takich jak: mikolajewski, tiplery, zamojskie, sokoly, budapeszty sa jeszcze jakies rasy ktore dobrze lataja a nie maja lapci, bo z lapciami to podobno duzy klopot.

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » ndz lip 30, 2006 3:32 pm

Co do ganiania golebi za pomoca kija i szmaty to troszke uwlaczajace godnosci. Jak myslisz co powiedza o tobie sasiedzi. U nas ostatnio przyjal sie sposob straszenia za pomoca "straszakow". Po prostu wypuszcza sie golebie na dach i strzelasz dwa trzy razy i wystarczy.
Jesli chodzi o rasy nie lotne ktore dobrze lataja to moj kolega na lot zlozony z winerkow i brodawczakow polskich zwanych u nas belgiakami. Golebie lataja bardzo nisko bo tuz nad domami i nie oddalaja sie daleko.

JOHNY11
Kontakt:

Post autor: JOHNY11 » pt wrz 01, 2006 9:27 pm

Jesli bedzie np. parka budapesztow, czy srebrniakow, to jesli nie bede ich ganiac, to nigdzie nie odleca (pomimo, ze sa 2 szt.)???

Czy to prawda, ze srebrniaki sa chorowite i trudne do rozmnozenia??

Co lepie wybrac do malego golebniczka (max6 szt) srebrniaki, czy budapeszty??? moze inne golebie???

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » sob wrz 02, 2006 9:24 am

Najlepiej jak bys zaczynal od mlodych bo ze starymi to nigdy nie ma gwarancji. A szczegolnie ze srebniakami z budapesztami jest roznie. Co do wyboru rasy to mysle ze srebniaki sa lepsze od budapesztow. No ale jest to moje zdanie i na sile nikogo nie bede do niego przekonywal.
I jeszcze podsune ci rase brodawczak polski. Ostatnio dostalem kilka od znajomego. Golebie lataja dosc dobrze choc u mnie nie sa trenowane(no ale za to kolega ja ganial i tak im zostalo). Poprostu wypuszczam je pod wieczor i moga sobie polatac ile chca. No i co mnie zaskoczylo w tych golebiach to ich agresja a wlasciewie jej brak. Wogole sie nie dziubia kazdy ma swoja cele i jest spokoj na golebniku czasem ktorys machnie strzydlem ale to wszystko zadnych bujek na golebniku. A w twoim przpadku to bedzie bardzo wazne przeciesz bedziesz mial maly golebnik. Wiec pomysl nad ta rasa.

Megus

Post autor: Megus » pt wrz 08, 2006 5:07 pm

No ja zacze moze je troche ganiac bo wczesniej tego nie robilem. Aco do innych dachow to ja je mam prawie na szczerym polu

hubert

Post autor: hubert » pt wrz 08, 2006 5:43 pm

Mam male pytanie czy mozna dawac zdiecia swoich golembi
??

ODPOWIEDZ