Egerske wysokolotne

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Egerske wysokolotne

Post autor: Lotny22 » śr lis 14, 2012 6:23 pm

Witam . Czy hoduje ktoś egierske wysokolotne. Mam okazje kupić takie ptaki. Czy dobrze się sprawują w locie?

Kamil_801
Kontakt:

Re: Egerske wysokolotne

Post autor: Kamil_801 » śr lis 14, 2012 7:30 pm

Witam, co do egierskich to fajne golebie ale zalezy jakich czasow lotowych kolega od nich wymaga? warto przeczytac sobie wzorzec ,co do ich lotu jest tak jak tam jest napisane.

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » czw lis 15, 2012 6:43 am

Moje gołębie ( Stado budapesztów, tipplery zagłębowskie,para jasnych) latają średnio 2 godziny i egierske mialy by się w to wpasować.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » czw lis 15, 2012 6:47 am

a jak to cudo wyglada? nigdzie nie moge znalezc zdjecia

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » czw lis 15, 2012 8:28 am

Obrazek
Kamila ptaki udostępniłem foto bo mi sie szukać nie chciało 8)

Awatar użytkownika
ARES
Kontakt:

Post autor: ARES » czw lis 15, 2012 2:26 pm

Lotny22 pisze:Witam . Czy hoduje ktoś egierske wysokolotne. Mam okazje kupić takie ptaki. Czy dobrze się sprawują w locie?
Jak to z węgrami wysokolotnymi, dobry materiał da radę a młodzież od młodego po treningu powinien wytrzymać. Pozdrawiam.

Kamil_801
Kontakt:

Post autor: Kamil_801 » czw lis 15, 2012 4:09 pm

Paweł okej, dla jednych egierskie to nowosc (dla handlarzy czysty zysk) a w moich okolicach jest sporo tej rasy , gołębie te nie latają zbyt dlugo, moze ponad godzine lotu, nie za wysoko i ich wadą jest to że strasznie giną. Moj znajomy hoduje je od 97r. po tym jak wprowadzil tiplery i bociany budapesztenskie ,to egierskie poszly na daaalszy plan. Ogólnie ptaszki są bardzo bystre ale do wysokolotów nie należą.
pozdrawiam
Załączniki
5558201_egierskie-wysokolotne.jpg

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » czw lis 15, 2012 5:39 pm

mi to na mieszanca budapeszt/wiedenski lotny wyglada :)

jak to lata? ktos z hodujacych moze sie wypowiedziec?

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » czw lis 15, 2012 5:50 pm

To nie jest mięszanka. Budowe ma podobną do deresza tylko głowe mają inną.
Ares gołębie które mogę kupić są z tego roku i mają węgierske obrączki. Niewiem czy są sprowadzane ale prezentują się ładnie.

Awatar użytkownika
ARES
Kontakt:

Post autor: ARES » czw lis 15, 2012 6:33 pm

Lotny22 pisze:To nie jest mięszanka. Budowe ma podobną do deresza tylko głowe mają inną.
Ares gołębie które mogę kupić są z tego roku i mają węgierske obrączki. Niewiem czy są sprowadzane ale prezentują się ładnie.
To wrzuć fotki tych ptaków

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » czw lis 15, 2012 8:04 pm

Jeszcze ich nie mam. Byłem tylko je obejrzeć i nie robiłem fotki. W sobote może po nie pojade to zrobie i wrzuce.

lajcik87
Kontakt:

Post autor: lajcik87 » czw lis 15, 2012 8:41 pm

Witam ja posiadam parke tych gołąbków .latają u mnie razem z czepelami ,deresiami i tiplerami nie zauważyłem żeby jakos nie dawały sobie z nimi w locie rady

Blusmen

Post autor: Blusmen » pt lis 16, 2012 6:16 am

Nie poleci bo niema czym, ot i cała prawda : :shock:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lis 16, 2012 9:13 am

[quote="Blusmen"]Nie poleci bo niema czym, ot i cała prawda : :shock:[/quote] Jak to nie ma czym. Skrzydła ma, ogon też, więc chyba samolotem latać nie musi. Egierskie to stara rasa lotna. Ptaki te latały niezbyt długo, bo ok. 2 godz. , ale w każdą pogodę i na dużych wysokościach. Celowo piszę: LATAŁY, zapewne na Węgrzech do tej pory latają. U nas latały, dopóki nie trafiły w ręce naszych domorosłych sperców od krzyżówek, co przyniosło skutek podobny jak w przypadku wszystkich innych ras lotnych.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pt lis 16, 2012 9:45 am

Rasy węgierskie na podkarpackiej giełdzie jakieś 15 lat temu to był chleb powszedni tak jak stawaki polskie, Egierskie, Deresze, Budapesztańskie Wysokolotne we wszystkich odmianach barwnych od pantoszy, bocianów, motylkowatych, szeków z lentami oraz pasami białymi, było tego multum bo ludzie masowo jeżdzili na Węgry. Egierskie tez było dużo po jakiś kilku latach stały sie rzadkością bo ci starsi ludzie pomarli i przestali młodzi jeździć zresztą węgrzy też zaczeli sprzedawać odpady a polaczki łykali to jak świeże bułeczki, ale wracając do tej rasy były to bardzo lotne ptaszki lot o czasie 4 h był przeciętny i nie robił na nikim wrazenia przeważnie ci co je chowali mieli razem je z Dereszami. Teraz handlem ras wegierskich przejeli ludzie z mazowieckiego, którzy masowo jeżdżą do Monoru i skupują te lotniki ;) Hodowca jeśli chce zakupić lotne ptaki jedzie osobiście do hodowcy na węgry i nie kupuje tam 10 czy 20 szt tylko 3-4 pary z hodowli i na tym opiera swój materiał. Zapamietajcie nikt lotnika dobrego nie sprzeda a jak już to cena jest zaporowa, co innego dotyczy sie np. późnych mlodych, które mozna nabyć bo tych dobrych ptakach, ale trzeba je przeznaczyć tylko do rozpłodu i wyłącznie, i oprzeć sie na młodych po nich, o selekcji i treningach czy karmieniu nie wspominam bo to już inndywidulna sprawa kazdego z Nas, czasem dochodzenie do tego po kilku latach. Pozdr. Paweł Z.

Blusmen

Post autor: Blusmen » pt lis 16, 2012 10:19 pm

krzysiek pisze:Egierskie to stara rasa lotna. Ptaki te latały niezbyt długo, bo ok. 2 godz. , ale w każdą pogodę i na dużych wysokościach. Celowo piszę: LATAŁY, zapewne na Węgrzech do tej pory latają. U nas latały, dopóki nie trafiły w ręce naszych domorosłych sperców od krzyżówek, co przyniosło skutek podobny jak w przypadku wszystkich innych ras lotnych.
.
Ptak lotny a w szczególności rasa wysokolotna do lotu potrzebuje skrzydła, mocnego skrzydła .. do lotu oraz do szybowania.. Te są zaledwie ciut większe od wróbla , owszem mogą pójść w górę ,ale równie szybko spadnie.
Nie daję więcej jak pół godziny latania.
Czy latały na Węgrzech? tego nikt nie wie :cry:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lis 16, 2012 10:38 pm

Mało wiesz. Trawnickie są jeszcze mniejsze i śmigają jak rakiety. Do lotu nie potrzebują skrzydła wielkiego jak wrota od stodoły. Z kolei wieść gminna niesie, że w okolicach Hrubieszowa hodowane są podrasowane nikołajewskie z białymi głowami, duże, solidnie opierzone i z długimi skrzydłami, które nie latają wcale.

Blusmen

Post autor: Blusmen » pt lis 16, 2012 10:47 pm

Co ma piernik do wiatraka , mowa jest o konkretnej rasie wadach i zaletach .
Widzę ,że Kaliscy hodowcy wyniuchali geszeft..

Napisałem mocne skrzydło .. mocne nie oznacza wcale duże :cry:
Mam nadzieje ,ze kumasz :roll: to są podstawy dla hodowców specjalizujących się w rasach wysokolotnych 8)

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » sob lis 17, 2012 1:33 am

Blusmen, juz wczesniej pytalem ale odpowiedzi nie dostalem, jakie golebie chowa/hodujesz?

Blusmen

Post autor: Blusmen » sob lis 17, 2012 6:43 am

krzysiek pisze:Trawnickie są jeszcze mniejsze i śmigają jak rakiety

Gołębie trawnickie nie są rasą wysokolotną,... sam pisałeś ,że budowa przypominają winerka..
trzeba wiedzieć co się mówi , a nie ,że w każdym poście inna bajka..
Krzysiek tak szczerze mówiąc chciałbym zobaczyć Twoja hodowlę i nie to ,że dla jaj po prostu z ciekawości

Skrzydło :idea: :!:
skrzydło u gołębi lotnych- wysokolotnych ras wyczynowych jest jak mapa, na podstawie rozłożonego skrzydła oceniamy wiek gołębia jak również zdolność do długich i wysokich lotów, niebagatelną rolę odgrywa ogon..

Lotki pierwszego ,drugiego rzędu oraz sterówki( proporcje w budowie).. ogon sztywny (kołek) ptak nie poleci ogon długi nie poleci..
Ogon i lota brudne niepoleci..
Flejtuch może wynikać z wady genetycznej lub choroby... Często i gęsto mozemy ogladać fotki ptaków osranych na zielono którym chce się spać

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » sob lis 17, 2012 9:30 am

Gołębie trawnickie nie są rasą wysokolotną.
Ma ktoś może fotke tych gołębi?

Flejtuch może wynikać z wady genetycznej lub choroby... Często i gęsto mozemy ogladać fotki ptaków osranych na zielono którym chce się spać
Potwierdzam bardzo często widać takie gołębie na giełdach. Ciężko jest sie tego pozbyć .

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lis 17, 2012 10:31 am

Trawnickie są rasą wysokolotną. Znajomy w Niemczech ma ich spoty lot. Gania je razem z wiedeńskimi wysokolotnymi. Jeśli chcesz zobaczyć moje ptaki, nie ma problemu. Pisz na PW , dogadamy termin i przyjeżdżaj.

jery
Kontakt:

Post autor: jery » sob lis 17, 2012 5:18 pm

Czy wiedeński jest lotny czy wysokolotny?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lis 17, 2012 7:21 pm

Jeden jest lotny, ostatnio raczej nawet ozdobny, drugi jest wysokolotny. Zależy o jakiego wiedeńskiego Ci chodzi.Jest co najmniej kilka ras wiedeńskich.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » śr mar 18, 2015 3:47 pm

czy ktos ma te gołębie-NIE WOLIEROWCE?

ODPOWIEDZ