Bij kaukaski

maniu
Kontakt:

Bij kaukaski

Post autor: maniu » wt wrz 11, 2012 11:29 am

Witam co powiecie o rasie bij kaukaski, czy jest wzór tej rasy bo ja nie mogę nic na jej temat znaleźć a mam okazje kupić może ktoś z was jest właścicielem tej rasy za odpowiedzi z góry dziękuje
Ostatnio zmieniony śr wrz 12, 2012 6:43 pm przez maniu, łącznie zmieniany 2 razy.

krzysiek
Kontakt:

Re: bij kaukaski

Post autor: krzysiek » wt wrz 11, 2012 3:50 pm

Temat rozległy. Zasadniczo bijów kaukaskich jest co najmniej kilka ras i w każdej jeszcze podrasy.teraz nie mam czasu, napiszę więcej wieczorem, chyba że Wściekły rozwinie temat.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt wrz 11, 2012 7:53 pm

Więc tak. Bije kaukaskie dzielą się na właściwe kaukaskie ( długodziobe, tzw. persy), kaukaskie średniodziobe, północnokaukaskie, georgijewskie,niektórzy zaliczają także armawirskie długodziobe.Nazwa "persy" sugeruje pochodzenie bijów kaukaskich od irańskich bijów łapciatych hamedańskich ( crack tumblers of Hamedan). Oznacza to, że są też blisko spokrewnione z tureckimi malatyami, także pochodzącymi od hamedanów.Persy są też spośród wszystkich odmian kaukaskich najbardziej lotne. Najnowszą odmianą kaukaskich są bije orienburskie, pochodzące od kaukaskich barwnoogoniastych. Przeważnie występują w odmianie dwuczubej, ale są też koroniaste i nosoczube.Podobnie jak inne rasy z Orienburga ( cziliki i triasuny) występują w dwóch formach rysunku , czyli barwnoogoniaste i krymki ( z barwną czapeczką na głowie i barwnym ogonem).

maniu
Kontakt:

Post autor: maniu » wt wrz 11, 2012 9:40 pm

Dzięki za odpowiedź. Ta para którą mam kupić na allegro przypomina mi rosyjskie tarczowe z tym że te bije są całe białe więc to chyba persy skoro są długodziobe

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt wrz 11, 2012 9:45 pm

Jeśli możesz, to wrzuć link do aukcji. Wszyscy zobaczymy, co to za ptaki.

maniu
Kontakt:

Post autor: maniu » wt wrz 11, 2012 11:32 pm

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr wrz 12, 2012 10:01 am

Bije niezłe, cena też nie jest zawyżona. Ciekawe jak z ich lotem. Bije kaukaskie dosyć późno zaczynają akrobacje. Bywa, że wywracają dopiero po trzech latach. Dlatego nie jest to rasa łatwa w hodowli, chociaż młode odchowują dobrze, nadają się więc na mamki. Trudność ich chowu polega na tym, że wymagają od hodowcy cierpliwości. Zanim się w pełni nie wykształci ich sprawność lotowa, a więc czasami do trzeciego roku życia ,nie mamy pewności, czy nie będą felerne i czy warto je rozmnażać. Do tej pory powinny raczej mamkować sprawdzonym parom.. Dopiero, gdy mamy pewność co do ich sprawności lotowej możemy pozwolić im na lęgi. Bije to ptaki dla cierpliwych a niestety większości naszych hodowców czekać się nie chce, chcieliby efekty już, natychmiast. Dlatego tak trudno o dobry materiał hodowlany, bo większość polskich hodowców bijów rozmnaża młode, niesprawdzone ptaki, stąd coraz gorsza ich sprawność lotowa i postępująca degeneracja.

maniu
Kontakt:

Post autor: maniu » śr wrz 12, 2012 2:09 pm

Mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki. Kiedy dojdzie paczka pocztowa priorytetowa wysłana w piątek z odległości ok 360 km?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr wrz 12, 2012 2:13 pm

W poniedziałek. Jeśli chodzi o ptaki, powinno się wysyłać od poniedziałku do środy, ostatecznie przy niewielkiej odległości można zaryzykować w czwartek. Dlatego nie porywaj się na wysyłkę ptaków w piątek, raczej wstrzymaj się do poniedziałku, wtedy ptaki dojdą we wtorek.

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » śr wrz 12, 2012 3:58 pm

Odległość co do wysyłki ptaków nie ma najmniejszego znaczenia. Smiało można wysyłać w czwartek. Poczta nie ma żadnych zastrzeżeń co do przyjęć w czwartek .Piątek jest dniem normalnie pracującym ,gdzie przesyłki są dostarczane przez kuriera w czasie.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr wrz 12, 2012 4:58 pm

Tak, masz rację, chociaż w zeszłym roku miałem przypadek, gdy gołębie wysłane do Włocławka w czwartek dotarły do odbiorcy dopiero w poniedziałek, ledwo żywe. Co ciekawe, w ten sam czwartek wysyłałem gołębia do Zakopanego i dotarł bez problemu w piątek.

perros
Kontakt:

Re: Bij kaukaski

Post autor: perros » śr wrz 12, 2012 9:14 pm

to fakt, lepiej wysyłać do środy bo nawet jakby miał do nas wrócić to wróci w piątek a jak wyślemy w czwartek i ktoś nie odbierze to wątpię żeby w poniedziałek dotarły żywe

sasza
Kontakt:

Post autor: sasza » czw wrz 13, 2012 11:31 am

witam ja zakupiłem jedną parkę od tego hodowcy są piekne a co z lotem to się okaże pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » czw wrz 13, 2012 12:44 pm

perros pisze:to fakt, lepiej wysyłać do środy bo nawet jakby miał do nas wrócić to wróci w piątek a jak wyślemy w czwartek i ktoś nie odbierze to wątpię żeby w poniedziałek dotarły żywe
I to jest niepodważalny argument. Edek trafiony, zatopiony. :mrgreen:
Dirko

maniu
Kontakt:

Post autor: maniu » czw wrz 13, 2012 3:45 pm

Wracając do tematu to są persy tak ?
jeszcze raz podaje link
http://allegro.pl/para-biji-kaukaskich-i2607393231.html

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw wrz 13, 2012 7:40 pm

Tak wyglądają.

maniu
Kontakt:

Post autor: maniu » czw wrz 13, 2012 7:50 pm

No to temat uważam za zamknięty wielkie dzięki dla Krzyśka, że wprowadził mnie w tą rasę a za 40 minut skończy się aukcja i prawdopodobnie będe właścicielem biji kaukaskich

ODPOWIEDZ