Strona 1 z 1

Wysokolotne

: wt lip 17, 2012 9:13 pm
autor: krauce
Czy ktos hoduje golebie rasy cumulet .

Re: Wysokolotne

: wt lip 17, 2012 9:19 pm
autor: Lotny22
Ja nawet nigdy o takiej rasie nie słyszałem , Mugłbyś dać jakieś foto.

Re: Wysokolotne

: wt lip 17, 2012 9:26 pm
autor: m@teu$z

Re: Wysokolotne

: wt lip 17, 2012 9:35 pm
autor: Lotny22
ciekawe. A jak latają?

Re: Wysokolotne

: czw lip 19, 2012 1:02 pm
autor: Falkos17
Nie dawno cos takiego wlazlo do kolegi jak go oglądaliśmy to myśleliśmy ze to jakis mieszaniec ale chyba sie myliliśmy. A ze u kolegi w rodzinie szykuje sie wesele to bedzie mial bialego golebia na wypuszczenie ;)

Re: Wysokolotne

: czw lip 19, 2012 5:18 pm
autor: m@teu$z
lepiej puścić 2 białe niż jednego :)

Re: Wysokolotne

: czw lip 19, 2012 10:26 pm
autor: Falkos17
Będą dwa . Jedna moja biała samica pocztowa ;)

Re: Wysokolotne

: pt lip 20, 2012 5:00 pm
autor: Zjak
Cumulet jest to francuska rasa gołębi wysokolotnych, zarejestrowana w EE pod nr 822 przez Wielką Brytanię.
Są to gołębie latające wysoko i długotrwale. Występują tylko w kolorze białym.
Jeśli rzeczywiście ktoś to ma, to tylko trzymać bo w Polsce nie występują. Nie były obecne nawet na wystawie europejskiej w Nitrze w 2009r.

pozdr.

Re: Wysokolotne

: pt lip 20, 2012 9:25 pm
autor: krzysiek
Z tego co wiem, to w naszej części Europy są w jednej hodowli w Czechach, w jednej na Słowacji chyba także na Węgrzech.

Re: Wysokolotne

: ndz lip 22, 2012 11:12 am
autor: krauce
http://goarticles.com/article/The-Cumulet/5885092/ jest to strona o historii cumoleta

Re: Wysokolotne

: ndz lip 22, 2012 11:32 am
autor: m@teu$z
Cumulet

Nie ma wątpliwości, że Cumulet jest forebearer z wielu Highfliers widzimy dzisiaj; Stralsunder, wywrotnice, NY Latający Flight & Hagenaar, ETC Wszystko, co musisz zrobić, to patrzeć na tego typu organu i jego wykwintne Eyes perłowej bieli przyjść do takiego wniosku. Cumulet jest bardzo stary i rzadkie rasy, która ma wiele imion; Beardtumbler Antwerpia, Duiker, Pnącza Climber lub niebo, Volants, Pigeon-Culbute, Messenger, Pigeon à cou Rouge i Stralsunder Jednak Cumulet nazwa została nadana przez Francuskie Belgowie mówiąc, Brytyjczyków, gdzie również wiadomo, że zakupione i przyniósł tych ptaków gdzieś w 1870 roku w dużych ilościach z Antwerpii do stosowania w Zjednoczonym Królestwie Cumulet nazwa mojej wiedzy jest belgijsko-francuskie słowo, które oznacza "Tumbling" Cumulet jest średniej wielkości Pigeon są niezwykłe ptaki, które latają wysoko i były znane latać przez dziewięć i jedenaście godzin bez przerwy. Ich szefowie nie są, co jest nazywany "mouseY ', ale są bardziej elegancko niż w kształcie kubków. Mają The Whitest oczy, że żadne inne ptaki pasują i czarna źrenica oka jest bardzo mała. Podstawowy i główny kolor, który Cumulet jest uznawany obecnie jest całkowicie biały. Ale zauważ, że od 1898 r. do 2 Cumulets WW zostały uznane w wystawach pokazowych w kolorze białym, białym z czerwonymi / żółty piór gardła, a biała z czerwonym / żółtym brodą (Chuck) jako jeden widać na ilustracji przez Ludlow dla Feathered Świata w 1898 roku . Ale tak jak wspominam powyżej Cumulet najlepiej rozpoznawane Całkowicie biały, gdy nieletni wielu ma upierzenie, które mają małe plamki lub pierścienie z czerwonym lub żółtym piór, ale rozprasza jak ptak dojrzewa po pierwszym pierzenia.

Jest udokumentowane, że Irakijczycy mogą być używane do Cumulet białe gołębie z kolorowym naszyjnik jako gołębia posłaniec już w 1300 roku i nawet w Imperium Osmańskim, niektórzy mówią, że turecki mógł użyć ich jako posłańców, jak również. Napoleon białe gołębie kurierskie w 1805 roku w północnych Niemczech. Cumulet została również zastosowana w 1800 roku w wielu krajach, takich jak północnych Niemczech., Francji, Austrii i innych krajów europejskich w W pierwszej połowie 19 wieku, kiedy Cumulets miało charakter hodowane z Barbs, w Smerle, dragoni i innych gołębie pocztowe ze względu na jego Wielki nawyk i umiejętność latania tak wysokie, jak do stracenia niewidoczne przez wiele godzin, często opisywany wyszedł z zasięgu wzroku od nieba. Aby utworzyć co wyobrażam sobie belgijską Super Homera, Czy to dlaczego wielu facetów Homer ma pojęcia "Sign oczu", że używanie? Ponieważ jedne z najlepszych Homers Racing nie pochodzą z Europy, także to dlatego highfliers poszukiwano i używane w tym czasie i wydawało się być przydatne dla Homera, aby zobaczyć jego poddasze od miejsca wodowania i że oko perła z pozoru mniejszy uczeń uzasadnione lepszą daleko wzrok. Cumulet ma swoją Krew działający w wielu Wysokich Flyers dziś i musi być czczony jako # 1 Champion ulotki Wysokiego wszystkich razy, bo z obecnie Cumulet Większość ras widzisz dzisiaj jak NY lotnicze latających, twarz Długi wywrotnice, Hagenaar, holenderskie Wysokie Ulotki i wiele innych w Grupie Tumbler może nie istnieć w ogóle ...!

Re: Wysokolotne

: ndz lip 22, 2012 6:35 pm
autor: krzysiek
Rany, czytanie tego bełkotu boli.Nie było czegoś po polsku? Katowanie ludzi takim pijackim bełkotem powinno być nie tylko zakazane, ale surowo karane.

Re: Wysokolotne

: ndz lip 22, 2012 6:50 pm
autor: SLP
Tekst prosto z google tłumacz albo czegoś innego, ja po paru pierwszych słowach odpuściłem sobie czytanie.
Kolego m@teu$z czytałeś to czy tylko kopiuj/wklej?

Re: Wysokolotne

: ndz lip 22, 2012 8:44 pm
autor: krzysiek
Dokładnie tak. Przyznam, ze pomimo skromnej znajomości angielskiego wolałbym to czytać w oryginale a niewiedzę uzupełnić słownikiem. Było by to mniej uciążliwe, a tekst łatwiejszy do przyswojenia niż ten bezmyślny komputerowy bełkot.

Re: Wysokolotne

: ndz lip 22, 2012 8:59 pm
autor: Falkos17
Widzę ze nie tylko ja miałem takie odczucie po przeczytaniu tekstu , części tekstu ,

Re: Wysokolotne

: ndz lip 22, 2012 10:11 pm
autor: m@teu$z
czytałem ale nie chciało mi się poprawiać

Re: Wysokolotne

: ndz lip 22, 2012 10:17 pm
autor: krzysiek
[quote="m@teu$z"]czytałem ale nie chciało mi się poprawiać[/quote] O to mi właśnie chodziło. Wyszukać coś w necie niemal każdy może, ale skoro wrzucasz to na forum, przyłóż się nieco, żeby czytanie tego nikogo nie raniło. Skopiowanie i wklejenie czegoś tak ciężko strawnego to jednak niewielki wkład do tematu. Bez urazy.

Re: Wysokolotne

: pn lip 23, 2012 10:48 am
autor: m@teu$z
Przepraszam.