Krymki na średnich dziobach!

Awatar użytkownika
Rys
Kontakt:

Krymki na średnich dziobach!

Post autor: Rys » śr wrz 07, 2011 3:59 pm

Witam, chociaż nie zajmuję się tą rasą to przybłąkał mi się niedawno samiec krymek, widać że to mieszanka pewnie białostockiej z polską bo ma pośredni dziób między tymi rasami, czerwonawą obwódkę co też zdaje się jest dużą wadą ale mimo to bardzo mi się podoba bo ma bardzo równiutkie ubarwienie i czapki i ogona, bardzo ładna koronkę i długie obfite łapcie i w sumie to mi się bardziej podoba niż dwie wymienione rasowe krymki i mam pytanie czy nie ma ktoś u siebie "na zbyciu" samicy takiego typu? Jeśli ktoś się zajmuje dobrej klasy krymkami to taki gołąb może być dla niego odpadem a ja bym kupił z największą chęcią bo mi się strasznie spodobał. Tylko jak już pisałem - to że mieszany to nie oznacza że ma być to jakaś wywłoka prawie nie wyglądająca jak krymka bo ta jest naprawdę ładna, jak zrobię zdjęcie to zamieszczę zresztą. Proszę o pomoc bo na allegro, giełdach to "tragedia" taka znaleźć - same rasowe które mi nie pasują, zresztą też ze względu na cenę

Awatar użytkownika
Rys
Kontakt:

Re: Krymki na średnich dziobach!

Post autor: Rys » śr wrz 07, 2011 5:56 pm

No coś takiego, mój ma jeszcze ciut dłuższy dziób i większe łapcie ale tym młodym może jeszcze trochę podrosną ale tak czy inaczej to jest para młodzików a mi trzeba samicę "na już" do pary

Edit: mój jest prawie wypisz wymaluj jak ten na tym zdjęciu po prawo, tylko koronę ma nie taka postrzępioną

Obrazek

Awatar użytkownika
nettron
Kontakt:

Post autor: nettron » śr wrz 07, 2011 9:16 pm

Też hoduję krymki o średnim dziobie bo Polskie wyglądają wrednie z takimi szpicami a Białostockie to sztuczne bo same nie przeżyją bez ingerencji człowieka, więc takich nie chcę. Najładniejsze są średniodziobe z łapciami lub bez. Moje są akurat bez łapci, więc do Twojego samca nie pasują xD. Ja z kolei potrzebuję czarnego samca o średnim dziobie, najlepiej bez łapci żeby lepiej latał, niestety na targach nikt takich nie ma ;/

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » śr wrz 07, 2011 9:25 pm

Teraz to już nie czas na rozmnażanie gołębi. Radzę kupić samicę właśnie młodą, gdyż jest duże prawdopodobieństwo, że będzie płodna. Do marca będzie czas na sparowanie tych ptaków. Ponadto proponuję rozejrzeć się czy komuś ze znajomych hodowców taki samczyk nie uciekł, aby nie mieć kaca moralnego.

Awatar użytkownika
Rys
Kontakt:

Post autor: Rys » śr wrz 07, 2011 11:17 pm

Znajomych z okolic pytałem, tez nie będę za jakby nie było mieszanym krymkiem jeździł po ludziach po całym województwie pytał:] A samej samicy czy młodej czy dorosłej tak czy inaczej nie mogę zaleźć, cała para młodych mnie nie interesuje bo dalej będę miał sztukę w nadwyżce, tym bardziej że z tych młodych na allegro samiec jest ładny a samica trochę mizerna, jakby było na odwrót to kupiłbym całą parę a brzydszemu samcowi powiedział do widzenia więc jedna liczę że odezwie się ktoś na forum z taka samiczką nierasową a ładna do zbycia

Awatar użytkownika
bartekw94
Kontakt:

Post autor: bartekw94 » ndz wrz 11, 2011 1:14 pm

Mam parke krymek hamburskich (na średnich dziobach) na mamki, niestety samica znosi po jednym jajku, ale ostatnio miła niespodzianka bo po parce czarnych jest brązowy młody :D

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pn wrz 12, 2011 10:56 pm

Mój znajomy ma takich dużo podejrzewam, że kilkadziesiąt, sam mam parkę takich na średnim dziobie z dużymi łapciami, dobrze karmią.

ODPOWIEDZ