Szablaki

Lotnik_94
Kontakt:

Szablaki

Post autor: Lotnik_94 » sob sty 22, 2011 10:14 pm

Witam na wystawie w Warszawie spotkałem się z gołębiami tej rasy. Czy ktoś może mi coś o niej więcej powiedzieć?
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Re: Szablaki

Post autor: wscekly4405 » sob sty 22, 2011 10:18 pm

zaj....ta nazwa :D
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob sty 22, 2011 10:22 pm

Czyżby nowy warszawski wynalazek jak te lotne warszawskie ( masłowe u nas z dziada pradziada) :D
Szukaj a znajdziesz

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob sty 22, 2011 10:28 pm

Ma łapcie i koronę to na pewno warszawski :D
Zgaduj zgadula - jakie rasy tu sa wmieszane? Bo prawie nic nie przychodzi mo do głowy. Myślałem o białogonie z dolnośląskim ale ten ogon nie pasuje :D .

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » sob sty 22, 2011 10:29 pm

No właśnie też się zaciekawiłem tą rasę, i stąd moje pytanie :)
U nas na te warszawskie lotne mówią- blajkop, a słyszałem nawet określenie łasica, krawaciarz. :shock:
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob sty 22, 2011 10:30 pm

Witam.To pokaz gołębi węgierskich.Jeżeli ktoś ma zdjęcie ze zbliżeniem karty to Wam powiem z katalogu co to jest.Były tam węgierskie pocztowe ozdobne,i myślę,że to ten ptak.Bo i tamte były łapciate i z koronkami.Jednak nie miałem czasu dużo oglądać ,więc nie jestem w 100% pewny.
Ostatnio zmieniony sob sty 22, 2011 10:32 pm przez opal, łącznie zmieniany 1 raz.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » sob sty 22, 2011 10:32 pm

Lotnik blajkop to krzyżówka Jasnego z Bocianem kostkowym to jest blajkop.

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » sob sty 22, 2011 10:36 pm

@Arbiter no to właśnie to jest teraz według "nowego prawa" warszawski lotny ;)
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=984
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob sty 22, 2011 10:38 pm

Witam.Mogę jeszcze dodać,że w katalogu jest za nie cena.30 euro sztuka.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » sob sty 22, 2011 10:42 pm

Tragedia i tyle.
Wystarczy połączyć dwie rasy i mamy nową rasę.
Ciekawe czy jak połączę Krymkę Polską z Szekiem to też będzie nowa rasa...

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sty 22, 2011 11:55 pm

U mnie galeria otworzyła sie na parce satynetów i to naprawdę niezłych.Przejechałem dalej i pokazała się biała adana,sądząc z poteżnej brody samiec,co ciekawe bez "loczków" na skrzydłach,ale za to z łapciami.Przejechałem jeszcze dalej i jest para nosoczubych takli jasnoniebieskich.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz sty 23, 2011 12:06 pm

Kol.opal - bądź uprzejmy nie wprowadzać ludzi w błąd, skoro nie wiesz o co chodzi.

Kol.Lotnik, prawidłowo pokazał zdjęcie karty i gołębia tej rasy. To nie jest Węgierski pocztowy wystawowy!
Na wystawie były prezentowane trzy nowe rasy, w formie pokazu: Widyn, Kasztan i Szablak.
Wszystkie te rasy wystawiał p.Henryk Szabłowski.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » ndz sty 23, 2011 12:11 pm

Ma ktoś zdjęcia kasztanów ?

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz sty 23, 2011 12:25 pm

Witam.W takim razie przepraszam,jednak te węgierskie miały podobne umaszczenie i też miały łapcie stąd pomyłka.A szablak to pewnie od Szabłowskiego :lol: :lol: .Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz sty 23, 2011 12:58 pm

krzysiek pisze:U mnie galeria otworzyła sie na parce satynetów i to naprawdę niezłych.Przejechałem dalej i pokazała się biała adana,sądząc z poteżnej brody samiec,co ciekawe bez "loczków" na skrzydłach,ale za to z łapciami.Przejechałem jeszcze dalej i jest para nosoczubych takli jasnoniebieskich.
adany nie mają loczków na skrzydłach takie lokowanie ma Gelockten Wammentauben niestety tylko niemiecką nazwę znam a gołąb na zdjęciu wygląda mi na rasę BASRA nie ADANA pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

kudłaty
Kontakt:

Post autor: kudłaty » ndz sty 23, 2011 2:44 pm

Witam,te brodacze to chyba nie maja lokow :shock: ale jezeli reszta tych golebi z dzwonkami i kolczykami to te same golebie to bedzie to adana,dzieki Krzysiek, troche poszukałem i rozpoznałem tylko kelebek... dodałem kilka nowychhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70c ... acb4d.html a i znalazłem ciekawa strone z filmami..http://www.kusbaz.net/Kusbaz-Video_Stre ... d_-_1.html ...kliknijcie sobie ten film zreszta tam jest ich sporo.pozdrawiam

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz sty 23, 2011 6:53 pm

Wściekły,nieco sie pomyliłeś.Adana,czyli syryjski żylasty (niem.syrische wamentaube)ma odmianę barwną czysto białą z lokowanymi tarczami. Czasami trafiają się lokowane białe z barwnymi (czarnymi lub niebieskimi)sterówkami i policzkami.Nie wiadomo dlaczego Niemcy dla odmiany lokowatej napisali osobny wzorzec i uznali ją za odrębną rasę.Podobnie postąpili z garłaczami górnośląskimi koroniastymi. Wyłączyli z rasy odmianę siodłatą i teraz mamy nową rasę:siodłaty koroniasty.Podobnie wzorzec niemiecki nie uznaje adnów z papuciami.Adana lokowany jest nieodłączną częścią rasy. Łącząc przez kilka pokoleń osobniki barwne adany mamy taki efekt,że zanikają białe oznaczenia. Potomstwo nie ma białego czółka (czarne) lub białych plam z boku szyi (inne kolory),mają ciemne lotki pierwszego rzędu.Aby się pozbyć tych błędów łączymy pozbawione białych oznaczeń adany z lokowanymi.Innej rady nie ma.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz sty 23, 2011 11:17 pm

adana jest gołębiem tureckim, syryjski żylasty to inna rasa aczkolwiek blisko spokrewniona zaś syryjski lokowany faktycznie należy do syryjskich żylastych jednak jest uznany w krajach arabskich jako oddzielna rasa tej samej grupy gołębi np bije to także nie jedna rasa i tak biały na fotce to na 99% sharabi,inne rasy żylaste to Adana,Beyrut,Rehani,Mfattel[właśnie lokowany]Mazoni, Mawardi,Msawad,pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sty 24, 2011 8:52 am

Trochę odbiegliśmy od głównego wątku,jednak co do adanów,to wyjaśnię temat,jak mi to tłumaczyli kurdyjscy hodowcy.Adana to rasa niezwykle popularna we wszystkich krajach muzułmańskich Centralnej Azji,Południowo_Wschodniej Europy i Afryki Północnej. Adana to turecka nazwa syryjskich żylastych,a lokowany nosi arabską nazwę mfatel i jest to nazwa tej właśnie odmiany,nie rasy,bo arabscy i tureccy hodowcy nie uznają jej jako odrębną rasę. Odmiany takli też mają własne nazwy określające kolor,rysunek,strukturę upierzenia czy styl lotu.Dlaczego mfatel (lokowany-niem.gelockte wamentaube) jest integralną częścią rasy niezbędną przy hodowli odmian barwnych napisałem już wcześniej.To,że w Europie mfatel jest uznany za odrębną rasę, to błąd Niemców,czyli fakt dokonany,bo przecież Niemcy błedów nie popełniają.Poszperałem,i okazuje się,że ten biały z potężną brodą i łapciami,a bez loków to lokalna turecka odmiana kuscu,poza Turcją praktycznie nieznana.Nie chcę zapeszyć,ale zamówiłem dwie pary młodych.Cena sprawiła,że usiadłem i musiałem złapać głęboki oddech,bo jak widać nie tylko nasi hodowcy mają kosmiczne ceny na gołębie. To wcale nie nasz pomysł.Sumy w dolarach z dorysowanymi kilkoma zerami nie tylko za gołębie ale nawet za jajka to u wschodnich hodowców normalka.U nas wielu się na to oburza,tam koczownik trzymający kilka par ptaków w klatkach w namiocie ceni swoją hodowlę ,ptaka sprzedać nie musi,bo ma wszystko,co mu potrzebne do życia,ale jeśli sprzeda,to za tyle,by sobie np.używany samochód kupić.

ODPOWIEDZ