Zamojskie Wyglądowe.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Re: Zamojskie Wyglądowe.

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 10:33 pm

Marcin128 pisze:Wsciekly jakie ty masz pojecie o zam.wysokol.nie osmieszaj sie, czyscisz alegro z odpadow co taniej,kawaly o tobie opowiadaja,jakich ty znasz prawdz.hod bo ciebie nikt.
na przykład Sławek jest bardzo dobry hodowcą a już od ciebie i reszty partaczy jest o wiele lepszy dzięki widzę żę dzięki tobie chyba to dziadostwo kupiłem z allegro widać jaki uczciwy sprzedawca się trafił co do mojego pojęcia o zamojskich to uczyłem się od mistrza RARKA :lol: :lol: i mam szczęście że na takiego trafiłem bo od ciebie dalej koki bym hodował ale były plusy mioteł narobiłem na 15 lat :lol: :lol: :lol:
golebie-akrobatyczne

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn wrz 27, 2010 10:35 pm

Wlasnie pisales jakie lepsze i zbierales je po podworku.Zacznij robic jak Opal z karierami on wczesniej obserwowal potem zaczol je hod.a ty zaczynasz od filozofii.Obrazasz hod.wygl.nie dopuszczasz do swojej glowy ze na wygl.hod.przed twoim przyjsciem na swiat.Musisz zrozumiec ze nie jeden hodujacy na wygl.ma tez takie zamoj.lot ze ty nigdy z twoim podejsciem miec nie bedziesz :mrgreen: .

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » pn wrz 27, 2010 10:41 pm

dobra panowie dajcie na luz poco sie spinac.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 10:44 pm

widzisz a to były ptaki od hodowcy który myśli że jego wyglądowe gołębie latają i też chce takiego wzorca jak ty to że nie będę miał ptaków super jakości to wiem a nawet więcej ja wogule ich nie będę hodował ale to nie oznacza że nie interesuje mnie los zamojskich myślę że temat idzie w złym kierunku czas zmienić ton pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn wrz 27, 2010 10:45 pm

I jak bys ruszyl umyslem, :lol: to bys wiedzial ze to jest robione z ta rasa by ktos cienki w temacie jak ty sie nie nabieral,bo Zamojszczak sie nienabierze

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 10:47 pm

krzysztofk85 pisze:dobra panowie dajcie na luz poco sie spinac.
masz rację niestety temat przynosi dużo emocji trudno się powstrzymać czyli czas zacisnąć zęby i pogadać spokojniej pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 10:51 pm

Marcin128 pisze:I jak bys ruszyl umyslem, :lol: to bys wiedzial ze to jest robione z ta rasa by ktos cienki w temacie jak ty sie nie nabieral,bo Zamojszczak sie nienabierze
czyli robisz wyglądowego po to aby wciskać laikom i zniechęcać do rasy bo tak to zrozumiałem popraw jak coś pokręciłem
golebie-akrobatyczne

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » pn wrz 27, 2010 10:51 pm

Miałem sen:Spotkało się dwóch hodowców Zamojskich pierwszy mówi ładne masz te ptaszki, ale ja wolę patrzec w niebo jak moje pięknie latają,drugi na to pieknie lataja te twoje ptaszki,ale ja wolę patrzeć na moje cudeńka pod wolierą i poszli na piwo.Po czym uslyszałem głos Żony chopa mi trza i czar pieknego snu prysnoł jak bańka mydlana.To tak na rozladowanie napięcia pozdrawiam.

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » pn wrz 27, 2010 10:53 pm

moze czasem warto nie odpisywac. ja mam zasade jak ktos sie spina to zazwyczaj usmiecham sie delikatnie pod nosem i odpuszczam nauczylem sie tego u siebie na dzielnicy i w pracy. naprawde warto.

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » pn wrz 27, 2010 10:58 pm

jest u mnie w miescie pewiem pan ktory nie raz byl osukany przez innych i wcale sie im nie dziwie uwaza sie za najlepszego hodowce wygladowych w okolicy. ciagle slysze ze chowaja mu sie perfekcje i ze chodza luzem i 2,3 godzimy same lataja a jak ktos z moich znajomych chce pojechac i zobaczyc to nagle te ladniejsze posprzedawal, albi kuna mu wydusila ablo pies a sam najpierw zaprasza kazdego.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn wrz 27, 2010 11:00 pm

Wsciekly napisal;widzisz a to były ptaki od hodowcy który myśli że jego wyglądowe gołębie latają i też chce takiego wzorca jak ty. .LOT A LOT TO DWIE SPRAWY MOJE GRONO NIKOMU NIE WCISKA KITU ZE WYGLADOWE SA SUPER LOTVNIKAMI.W OPISIE RASY BEDZIE OZDOBNE.
Ostatnio zmieniony wt wrz 28, 2010 8:55 am przez Marcin128, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 11:13 pm

Marcin128 pisze:widzisz a to były ptaki od hodowcy który myśli że jego wyglądowe gołębie latają i też chce takiego wzorca jak ty.LOT A LOT TO DWIE SPRAWY MOJE GRONO NIKOMU NIE WCISKA KITU ZE WYGLADOWE SA SUPER LOTVNIKAMI.W OPISIE RASY BEDZIE OZDOBNE.
ale ja nie mam nic przeciwko twoim ptakom hodujesz co chcesz lubisz nieloty nie moja sprawa ale inni bedą się powoływać na wzorzec i tworzyć wynalazki jak to już było często przerabiane wśród innych ras wysokolotnych i czy nie sądzisz że to może zniszczyć rasę nie twierdzę żę ty tak robisz ale znajdą się tacy co zaczną walić w krzyżówki maściuchy kłajpedy i inne rasy po to aby zarobić kasę nagle okaże się ze inna wizja niż wasza to koki i co wtedy czy ty nie boisz się że nie będzie niedługo zamojskich na niebie pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn wrz 27, 2010 11:18 pm

Nie,my chcemy by bylo wiadomo ze sa dwa rodzaje,módl sie by przez konkursy lot.nie bylo trzeciego z tiplerów. :roll:

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 11:27 pm

Marcin128 pisze:Nie,my chcemy by bylo wiadomo ze sa dwa rodzaje,módl sie by przez konkursy lot.nie bylo trzeciego z tiplerów. :roll:
akurat za krzyżówką z tipplerami też nie przepadam ale to podobno murzyny nie zamojskie więc inna rasa :) może zamiast wyglądowego to coś w stylu murzyn powinno być rasa niby zamojska a człon murzyn odcina ją od zamojskiego wysokolotnego
golebie-akrobatyczne

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn wrz 27, 2010 11:46 pm

Widzisz ze jestes slaby w temacie,popytaj na pw potem pisz,murzyn jest zamojski,a po tiplerze kok.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 11:52 pm

wiem że krzyżówka z tipplerem to nie murzyn ale czy murzyn nie powinien być oddzielną rasą przecierz bardzo się różni od zamojskiego i głową i kolorem i kształtem dzioba
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » wt wrz 28, 2010 12:10 am

Marcin128 pisze:Widzisz ze jestes slaby w temacie,popytaj na pw potem pisz,murzyn jest zamojski,a po tiplerze kok.
a i jeszcze jedno ja nie uważam się za jakiegoś tam znawcę niestety rasy na których znałem się bardzo dobrze już nie latają bo ja byłem jeszcze szczylem jak je zniszczono zresztą nie było możliwości wypowiedzenia się na forum a z hodowcami rozmawiało się listownie szkoda bo teraz była by możliwość aby przynajmniej spróbować coś z tym fantem zrobić pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » wt wrz 28, 2010 10:09 am

Witam.Tak wsciekły zniszczono i zniweczeno w perfidny sposób wiele ras polskich.Jest to nie do podważenia.Widocznie byli to ludzie o takim mysleniu jak ci dzisiejsi aby zamienic prawdziwego zamojskiego w pieniądze.Ale dzisiaj przynajmniej jest możliwosć poznac takich ludzi. Przekazac młodszym hodowcą którzy przyjdą po nas.Pozdrawiam.

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » wt wrz 28, 2010 10:34 am

edek3 pisze:Witam.Tak wsciekły zniszczono i zniweczeno w perfidny sposób wiele ras polskich.Jest to nie do podważenia.Widocznie byli to ludzie o takim mysleniu jak ci dzisiejsi aby zamienic prawdziwego zamojskiego w pieniądze.Ale dzisiaj przynajmniej jest możliwosć poznac takich ludzi. Przekazac młodszym hodowcą którzy przyjdą po nas.Pozdrawiam.
czlowieku czy ja cie obrazilem?? wiec nie rob tego?? golebi w zamojszczyznie do lotu i jak wygladowych jest duzo. na targu w zamosciu i w lublinie jest 90% golebi lotnych a nie wygladowych. a co do kasy jesli ktos z hodowcow lotnych bral by kase taka jak za wygladowe to bylo by ok. znam przypadek czlowieka ktory trzyma lotne ze na pare wzial 2000 i to jest dobre. Edku pewnie bys go wysmial jak bys zobaczyl te ptaki. Bylem u paru hodowcow za zwiazku lotnych i u nich za lotnego placi se 150,200 i za orliki nawet wiecej. A ty hodowcom wygladowych wytkasz ze robia to dla kasy. rozejrzyj sie wsrod innych czy tez tego nie robia. ja jestem koneserem golebi wygladowych i zadko kiedy sprzedaje swoje ptaki bo trzymam to z PASJI!!!!!! a nie w celach zarobkowych. a tez hodowcy lotnuch mieszaja z innymi lotnymi rasami zamojskie i czego tego nie wiedzisz tylko przysales sie do ludzi trzymajacych wygladowe. chcemy oddzielic lotne z wygladowymi i tu tacy jak ty zamiast widziec w tym szanse dla siebie zeby nikt tych zupelnie innych ptakow nie mylil obrazasz osoby ktore chca to w miare sensowny sposob zrobic. gdzie byles jak jakis ludzie zrobili zworzec zamojskiego wystawowego?? czego wtedy niestarales sie tego zablokowac??? pozdrawiam kk

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » wt wrz 28, 2010 11:14 am

dla kasy czy nie to nie ma znaczenia z tym rozróżnianiem to faktycznie czasami by się przydał opis lotny i wyglądowy i chłopaki znają dobrze ten temat i może faktycznie nie zależy im na zniszczeniu lotnych zamojskich lecz na tym aby nie pakować wszystkiego do jednego wora lotnych z nielotami po części rozumiem i zgadzam się w niektórych momentach lecz jednak obawy co do odbioru tego przez osoby bez pojęcia a chcących zarobić kasę nie opuszczają mnie pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt wrz 28, 2010 1:43 pm

Wygląda na to, że wreszcie zarysowuje się nić porozumienia. Właśnie o tym pisałem. Przed hodowcami zamojskich, obydwu ras, zarówno lotnych jak i wygladowych leży wielkie zadanie i ogromna odpowiedzialność. Muszą się porozumieć i nie dopuścić do zaprzepaszczenia dorobku wielu pokoleń hodowców zamojskich i nie zdegenerować rasy zamojskich lotnych. Zwłaszcza dotyczy to hodowców wyglądowych, aby duży nacisk kładli na pochodzenie swoich gołębi i przypominali nowym hodowcom, niedoświadczonym o tradycji hodowli lotnych zamojskich.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt wrz 28, 2010 2:00 pm

Witam.Ad.Wsciekły .Twoje obawy są uzasadnione.Zawsze będzie grupa osób,która będzie trzymała te ptaki dla kasy.To jest nieuniknione.I tak jest we wszystkich rasach.Jest jednak jedna pocieszająca sprawa.Te osoby idą na skróty.Produkują jak ja to nazywam podróbki,którym daleko do ideału.A rynek to szybko zweryfikuje i odrzuci.Po pewnym czasie nastąpi nasycenie rynku i powoli moda będzie przemijała,bo ceny spadną.Wtedy zostaną tylko pasjonaci i prawdziwi miłośnicy.A tacy hodowcy podróbek nie produkują.Większe obawy budzą próby ustanowienia wzorca na lotne.Tu trzeba działać ostrożnie i z rozwagą by nie powtórzyła się historia innych ras wysoko lotnych.Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt wrz 28, 2010 2:18 pm

Racja. Najbardziej jaskrawy podobny przykład to tzw. mulemansy. Na wsiach w okolicach Łodzi czy Konina szła masowa "produkcja" tych wynalazków. Czego tam nie mieszano z czerwonymi pocztowymi: bagdety sztajnhamskie, tiplery i rollery angielskie, słabe kariery(tzw. greki), brodawczaki, nawet stawaki. Wszyscy wiedzą, ile tego badziewia było wszędzie na targowiskach. Wszystko, co czerwono pstrokate i o wyglądzie zbliżonym do pocztowego to był mulemans. Minęła moda i szum się skończył.Pozostały nieliczne czerwone janseny (pierwowzór tzw. mulemansa) u prawdziwych hodowców pocztowych, ptaki sprawdzone w lotach konkursowych. Niemal 100% barachła poszło do piachu lub wylądowało w rosole.

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » wt wrz 28, 2010 3:24 pm

jedna strona medalu jest to ze ktos miesza czystej krwi golebie z jakimis wynalazkami dla kasy a druga kto im a to placi? nie potrafie tego zrozumiec ze ludie mysla ze uda im sie zdobyc cos w latwy szybki sposob na co prawdziwi hodowcy pracuja cierpliwie latami. Mam nadzieje ze pasjonaci zamojskich lotnych tez wkoncu zrobia pozadek i bedzie ustalone co i jak sie nazywa ze uda sie posprzadac ten balagan ktory jest narobiony w tak slicznej rasie jaka jest golab zamojski :D . pozdrawiam kk.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt wrz 28, 2010 7:07 pm

Witam.A czemu tu się dziwić.Bazary są zawalone podróbkami z Chin czy Tajwanu.I ludzie kupują.Co niektórzy snobi kupują same markowe naszywki by zaimponować innym.Podobnie jest z ptakami.Frajer kupi koka za grosze i się puszy,że ma zamojskie.Nawet startuje w zawodach i zapisuje się do klubu.Ten co się zna wie,że dobry ptak ma określoną cenę i taką płaci.Bo nikt nie sprzeda cennego ptaka za grosze.Najgorsze ku..wo jest wtedy gdy nieuczciwy hodowca wciska podróbę za oryginał i kasuje dużą kasę od laika ,który dobrze nie zna rasy.To też dotyczy wszystkich ras a magia znanego nazwiska już niejednemu zrobiła wodę z mózgu.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ