Zamojskie Wyglądowe.

Marcin128
Kontakt:

Re: Zamojskie Wyglądowe.

Post autor: Marcin128 » śr wrz 22, 2010 8:31 pm

Krasy ten co wcześniej.
Załączniki
Obraz 024.jpg

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » śr wrz 22, 2010 8:34 pm

Witam Marcin zarombiste te ptaszki ile taki kosztuje?????????????.Wejdz na gg to porozmawiamy a mamy o czym!!!!!!!!!!!!

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » śr wrz 22, 2010 8:34 pm

Wtam.Marcin masz regulamin dotycżący ras. Jak będą spełnione te wszystkie wymogi dotyczące rejestracji nowej rasy to wówczas będzie to rasa . a w chwili obecnej jest to nie zgodne z rzeczywistoscią co nazywasz jak i inni. hodowcy."' Zamojski wyglądowy/w chwili obecnej taka rasa nie występuje.
http://www.pzhgridi.pl/druki/regulamin_ ... drobiu.pdf

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » śr wrz 22, 2010 8:54 pm

Panie Edziu że rasa nie jest jeszcze zarejestrowana to już bylo omawiane!.A to że rasa nie jest zarejestrowana nie oznacza że nie istnieje,dam na to przykład Rzeszowski wystawowy hodowany od 1945 zarejestrowany po wielu staraniach mojego przyjaciela Artura Raka dopiero w 2005 roku.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » czw wrz 23, 2010 6:39 am

Witam.Na temat rzeszowskiego wystawowego wypowiadałem się już wcześniej.Oglądałem nie raz galerie zdjęć Artura Raka ma piękne niemieckie wystawowe, jak i również rzeszowskie w miarę ujednolicone. Oglądając dzisiejszego rzeszowskiego czy to na giełdzie czy na alegro osobniki te różnią się pod wieloma względami między sobą, brak ujednolicenia w rasie. Podobnie jest z tym wyglądowym ,patrząc widzi się w nim maściucha kiszyniowskiego,i.t.d. tz,gołebia krzyżowanego.Pozdrawiam

Poldi
Kontakt:

Zamojskie Wyglądowe

Post autor: Poldi » czw wrz 23, 2010 8:30 am

Witam.
Ptaki te na Zamojszczyźnie były od zawsze. Hodowano "górne", nielicznie pocztowe oraz "kiksy" nazywane kapucynami. Nie hodowano maściuchów, kiszeniowskich oraz wielu innych ras krótkodziobych, jak i ozdobnych bo ich nie znano. Na rynku w Zamościu - w każdy czwartek - w latach 90tych zaledwie jeden czy dwóch hodowców przynosiło gołębie ozdobne. Zamojskie Wyglądowe Cieszyły się od zawsze wielką popularnością, lecz nielicznych było stać na nie ze względu na wysoką cenę.
Panie edek3 co niektórzy niecierpliwi hodowcy idą na skróty, z tąd te krzyżówki u tych gołębi. Wielu hodowcom leży na sercu dobro tego gołębia, dlatego rozpoczęto proces tworzenia wzorca rasy, oraz hodowla bez krzyżówek.
Pozdrawienia dla wszystkich milosnikow golebi.

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » czw wrz 23, 2010 2:54 pm

Witam Panie Edziu to co ludzie nazywają Rzeszowskim a to co faktycznie nim jest to kolosalna różnica,to tak jak by pan wystawił pawika i podpisał że ma pan na sprzedaż kinga,wszystko co je łączy to to że oba ptaki są gołębiami.Lecz to nie jest temat o rzeszowskich a o zamojskich wyglądowych który ani mnie ani pana nie interesuje wiec zakończmy tą dyskusje i zostawmy temat hodowcą zamojskich wyglądowych !!!.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » czw wrz 23, 2010 4:08 pm

Pogromca40 czyż u nas nie panuje wolność słowa??? czy kolega Edek nie ma prawa wyrazić swojego zdania na ten temat że od razu nakazujesz mu odejść od rozmowy?? Tak przyglądam sie rozmowie i widać ewidętnie to o czym pisał Opal i Krzysiek w temacie o rasach wywrotnych. Panowie praca nad rasą szczególnie nową tak jak wy to robicie czyli każdy sobie rzepke skrobie mija sie z celem. Pozdrawiam
DARMOWE nagrody priv

Janusz Wawryn
Kontakt:

Post autor: Janusz Wawryn » czw wrz 23, 2010 5:04 pm

Prawdą jest to co pisze poldi. Pierwszy raz kiszyniowskie i maściuchy zobaczyłem dopiero na wystawach we Wrocławiu i w Poznaniu w 2 połowie lat 90. To, że zamojskie dzisiaj nazywamy z konieczności wyglądowe, to dlatego, ażeby nie wchodzić w drogę twórcom wzorca zarejestrowanego przez PZHGR. Choć w przygniatającej części najlepszych i najstarszych hodowców z Zamojszczyzny wzorzec wówczas ustanowiony przez panów z Leżajska i Przemyśla ma się do gołębia zamojskiego jak pięść do nosa i bywa obiektem kpin i śmiechu. Po prostu panowie Ci postanowili w ten sposób zaistnieć, wcześniej przyjeżdżając do Zamościa na rynek na początku lat 90 i wykupując najgorsze osobniki po 5-10zł za sztukę do swego z góry wymyślonego wzorca. Proszę popytać osoby, które nabyły gołębie od tych panów, nazywane wg wzorca zamojskimi, co o nich sądzą. Osobiście widziałem ptaki wysyłane trzem hodowcom z woj. śląskiego, które z budowy i wyglądu mogły by przypominać wszystko tylko nie gołębia zamojskiego. Oczywiście żadne z tych tzw wzorcowych nie były w stanie wylatać godziny a winę za to próbuje się teraz przypisać gołębiom wyglądowym. Tu chciałem zacytować swoją wcześniejszą wypowiedź w innym temacie:
Witam wprawdzie nie mam jeszcze siwych włosów ale gołębie trzymam dość długo. Bardzo dobrze znałem i przyjaźniłem się ze śp. płk Stolffem i z panem Szcześniakiem z Kalinowic. Nie jest prawdą jak to niektórzy usiłują udowodnić, że prawdziwy gołąb zamojski tym bardziej jest zamojski im ma dłuższy dziób. Nie tędy droga panowie byłem wiele razy w gołębniku u pana Szcześniaka i wybaczcie żadnych gołębi z długimi dziobami tam nie widziałem a w tym czasie kiedy bywałem u niego trzymał około 200-250 sztuk, w tym samych siwych przynajmniej 70 i co jest ważne jak on sam twierdził i wszyscy starzy hodowcy to podkreślali, rdzeń jego hodowli to były ptaki jeszcze sprzed wojny, były to pięknie upierzone i umaszczone ptaki które również były wspaniałymi lotnikami. Myślę, że przynajmniej 90% jeśli nie 100% tej hodowli dzisiaj musiałbym ocenić jako zamojski wyglądowy. Odnośnie pana płk Stolffa, był to stary Lwowiak, doskonale orientujący się w rasach wschodnich wielokrotnie nabywał ode mnie gołębie zamojskie. Bardzo się zaprzyjaźniliśmy i wg niego nasz gołąb zamojski to efekt finalny krzyżowania z turczynami. Były one bardzo dobrymi lotnikami. Z tego co wiem około 6-8h, piękne z łebka,dzióbki zagięte do dołu, cielista brew. Nie mylić z turczynami z grubymi czerwonymi otokami typu brodawczak, gdyż takie sztuki były eliminowane z hodowli. I myslę że na tej podstawie powstał prawdziwy wzór gołębia zamojskiego. Nie chcę robić reklamy swoim gołębiom ale proszę przyjrzeć się zamieszczonym zdjęciom Krzysztofa85 a szczególnie krasemu, czarnemu i czerwonemu. Ubarwienie krasego to jest idealna maść g. zamojskiego osiągana w wyniku wieloletniej hodowli.

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » pt wrz 24, 2010 6:21 am

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem wczesniejsze posty!! co napisal Marcin czy Pan Janusz. Ja osobiscie nie posiadam golebia od Marcina czy Pana Janusza, ale potrafie znalesc wspolne cechy naszych golebi np.ksztalt glowy, niska noga czy podgiety dziub. Wracajac do krzyzowania zamojskiego z masciuchem i z tej mieszanki ma wychodzic zamojski wygladawy??? Smieszy mnie to osobiscie widzialem takie mieszanki jest to doniczego nie podobna, jest to golab na krotkim dziobie ale PROSTYM!!! lepek ma nawet ladny i nic wiecej w ododatku jest krotki i ma wysoka noge. taka mieszanka odrazu zuca sie oczy. Jesli ktos kieddys pomieszal zamojskie w innymi rasami byly to napewno rasy wschodnie pochodzace z bylego zsrr lub nawet dalszych regionow lub nawet azji. niewiem kto napisal ze jest robiona mieszanka z masciuchem wiec prosze to to zdjecie mojego samca i prosze mi powiedziec co ma on wspolnego z masciuchem??pozdrawiam kk.
P3060166.JPG

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt wrz 24, 2010 9:47 am

U zamojskiego, zwłaszcza wyglądowego zwraca uwagę brew, która może być podobna do brwi maściucha. Osoby nie mające o zamojskich pojęcia, a chcące się wykazać swoim "znawstwem " na podstawie wyglądu brwi wysnuwają wniosek, że rasa musiała powstać z krzyżówki z maściuchem.Niektórzy też na podstawie zbliżonej budowy głowy doszukują się mieszanki z kiszyniowskim.Jednak zwolennicy "teorii spiskowych' odnośnie zamojskiego wyglądowego doszukujący się wszędzie mieszanek nie biorą jednego pod uwagę. Wystarczą podstawowe wiadomości o tej rasie, by wiedzieć, że zamojskie hodowano od dawna jeszcze w czasach, gdy nikomu się nie śniło wyhodowanie kiszyniowskiego czy maściucha. Raczej bardziej prawdopodobna byłaby teoria, ze to właśnie zamojskie mogły między innymi służyć do utworzenia tych ras, niż odwrotnie.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt wrz 24, 2010 4:36 pm

Bardziej bym skłonny do tego że do krzyżówek używane są kłajpedzkie ze względu na podgięty i krótki dziób,no i wydłużoną sylwetkę.Jeśli ja miałbym się bawić w to wybrałbym taka kombinację .Zwłaszcza że dobre Kłajpedy potrafią pięknie i wysoko latać
Szukaj a znajdziesz

emil17
Kontakt:

Post autor: emil17 » pt wrz 24, 2010 7:07 pm

Witam.A na co to w jakim celu, czemu ma to służyć.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt wrz 24, 2010 7:13 pm

To u nas znana kombinacja. Próbowali tego hodowcy z Konina. Ptaki z krzyżówki miały wielkie głowy i były zbyt duże jak na zamojskie.

Górny29
Kontakt:

Post autor: Górny29 » ndz wrz 26, 2010 11:11 am

Panie wscekly4405 źle Pan rozumie golebie lotne zamojskie i wygladowe to zupelnie tak jakby 2 inne rasy. Jak by to panu normalnie po chlopsku wytlumaczyc-- hodowcy golebi wygladowych nie uzywaja(uzyli w poczatkowej fazie tworzenia wygladowych) w swojej hodowli golebi lotnych poniewaz bylby to tzw.krok w tyl w udoskonalaniu poprawy wygladu i tak samo u hodowcow lotnych jezeli komus zalezy na dlugim i pieknym locie nie bedzie krzyzowal z wyglodowymi poniewaz rowniez bylby to krok w tyl . Dla hodowcow golebi zamojskich wygladowych jak i tych lotnych rozroznienie jednych od drogich nie stanowi problemu nawet takiemu z niewielkim stazem hodowlanym. Niech sie pan nie martwi lotne zamojskie sa byly i beda tak samo golebie zamojskie wygladowe.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz wrz 26, 2010 11:13 am

Tylko 3 dni jako tako, a później po staremu czyli co by było gdyby....

Do wieczora odpoczynek lub proszę wybrać inną rasę z 355 aktualnie zarejestrowanych.
W zamojskich już się temat wyczerpał.

Pozdrawiam
Moderator
golebie.wombat.fc.pl

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » pn wrz 27, 2010 9:33 am

zjak mam delikatna sugestje jak chcesz to wywal mnie z forum mi to obojetne, ale jak zamykasz tamet i usuwasz pewne wpisy to rob to tak zeby cala dyskusja miala sens a nie wywalasz te co ci sie podobaja. rozumniem ze chcecie zeby na forum bylo grzecznie ale jak sam wiesz sa osoby ktore tylko zaczepki szukaja zeby sie klucic a nie sensownej dyskusji na temat np zamojskich wygladowych. kolega Marcin zalozyl ten temat zeby spokojnie rozmawiac o tych ptakach a stalo sie jak zwykle agresorzy przybyli i zaczeli od nowa obrazanie innych uzytkownikow posiadajacych odmienne poglady. pozdrawiam kk.

Janusz Wawryn
Kontakt:

Post autor: Janusz Wawryn » pn wrz 27, 2010 9:10 pm

Krzysztof85 zgadzam się z tobą całkowicie. Ze swej strony pragnę dodać, że również zaczynam mieć już tego dosyć. Administrator wcześniej w ogóle nie reagował na zaczepki i obraźliwe epitety pod adresem nas i naszych gołębi. Kiedy w rzeczowy sposób na konkretnych przykładach odpowiedziałem na zaczepki coś go nagle zabolało. Do nikogo wcześniej po nazwiskach na tym forum się nie odnosiłem a moje reakcje były zawsze odpowiedzią na zarzuty a właściwie to inwektywy. Administratorowi jakoś nie przeszkadzało, że zadymiarze w ogóle nie mają pojęcia o czym piszą a nawet nie trzymają tej rasy a cały czas tylko próbowano nam tu wmówić że to my między sobą się kłócimy. Jakoś nie pamiętam zwady między mną, tobą, Marcinem, drugim Krzysztofem czy nawet Opalem choć nie ze wszystkim się z nim zgadzałem. Idąc tropem Edka3 i wscieklego powinienem ruszyć teraz na inne fora dyskusyjne i pouczać innych hodowców, najlepiej tych z największych dorobkiem hodowlanym w rasach o których nie mam zielonego pojęcia. Myślę że na początek zacznę robić wywody doktorskie hodowcom srebrniaka, gołębia pocztowego standarda itp. Już widzę ich błogie miny i twarze oddające mi nieskończone uwielbienie. A jak by się ktoś śmiał sprzeciwić to już widzę jak pan administrator zaraz go wykasuje. Oczywiście mogę być usunięty czy otrzymać dowolny kolor kartki i osobiście mnie to ...

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 9:36 pm

Janusz Wawryn pisze:Krzysztof85 zgadzam się z tobą całkowicie. Ze swej strony pragnę dodać, że również zaczynam mieć już tego dosyć. Administrator wcześniej w ogóle nie reagował na zaczepki i obraźliwe epitety pod adresem nas i naszych gołębi. Kiedy w rzeczowy sposób na konkretnych przykładach odpowiedziałem na zaczepki coś go nagle zabolało. Do nikogo wcześniej po nazwiskach na tym forum się nie odnosiłem a moje reakcje były zawsze odpowiedzią na zarzuty a właściwie to inwektywy. Administratorowi jakoś nie przeszkadzało, że zadymiarze w ogóle nie mają pojęcia o czym piszą a nawet nie trzymają tej rasy a cały czas tylko próbowano nam tu wmówić że to my między sobą się kłócimy. Jakoś nie pamiętam zwady między mną, tobą, Marcinem, drugim Krzysztofem czy nawet Opalem choć nie ze wszystkim się z nim zgadzałem. Idąc tropem Edka3 i wscieklego powinienem ruszyć teraz na inne fora dyskusyjne i pouczać innych hodowców, najlepiej tych z największych dorobkiem hodowlanym w rasach o których nie mam zielonego pojęcia. Myślę że na początek zacznę robić wywody doktorskie hodowcom srebrniaka, gołębia pocztowego standarda itp. Już widzę ich błogie miny i twarze oddające mi nieskończone uwielbienie. A jak by się ktoś śmiał sprzeciwić to już widzę jak pan administrator zaraz go wykasuje. Oczywiście mogę być usunięty czy otrzymać dowolny kolor kartki i osobiście mnie to ...
panie wawryn prawdziwi hodowcy zamojskich śmieją się z pańskiego tworu który śmie pan nazywać rasą między innymi dzięki pańskim ulepszeniom gołębie zamojskie przestają być wysokolotnymi ja bronię ras wysokolotnych bo ich już prawie nie ma a ras typowo wolierowych jest aż nadto dlaczego nie zajmiecie się ratowaniem np.barwnogłówki poznańskiej czy listonosza zagrożonych wyginięciem wtedy po wszystkich odpustach bym was wychwalał a tak niestety nie mogę chce pan rzeczowej dyskusji ale krytyki pan nie przyjmuje czyli miłośnicy wysokolotnych mają się zamknąć gdy niszczycie ostatnią rasę wysokolotów powiem że nikt nie jest w stanie mnie uciszyć szkoda że nie było takich wcześniej może panu podobni nie zdążyli by zniszczyć innych pięknie latających polskich ras czy wie pan ile było orlików białostockich na wystawie w białymstoku 5 i tylko tarczowe przepadła rasa wysokolotna a i jej część wystawowa znikneła z mojego terenu życzę panu aby to samo się nie stało z zamojskimi pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn wrz 27, 2010 9:58 pm

Wsciekly jakie ty masz pojecie o zam.wysokol.nie osmieszaj sie, czyscisz alegro z odpadow co taniej,kawaly o tobie opowiadaja,jakich ty znasz prawdz.hod bo ciebie nikt.

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » pn wrz 27, 2010 10:02 pm

drogi kolego wsciekly ja naprzyklad ratuje polskie rasy i zauwazam ze powoli krymka polska ladna w kolorze czarnym jest ciezka do spotkania. pomoglem mojemu sasiadowi zakupic 4 pary krymkow i 4 pary szekow i 2 pary stalochow. mam tez w doku okolo 15 par zamojskich do latania wiekszosc w zoltym kolorze. a ogolnie chodzi mi o to ze nie wypowiadam sie w tematach ktore mnie nie interesuja lub w malym stopniu. SZanuje wszystkich hodowcow ktorzy wiedza poco maja golebie i interesuja sie tym.pozdrawiam kk a i dzieki za pomoc w 2 temacie.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 10:08 pm

właśnie próbowałem z allegro i od znanych hodowców i narazie udało mi się kupić lepsze odpady niż od hodowców mistrzów waszego pokroju :lol: pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » pn wrz 27, 2010 10:12 pm

raczej ciezko kupic cos dobrego nawet od dobrego hodowcy. zastanowmy sie kto bedzie wspieral konkurencje? chyba malo osob pozbedzie sie dobrego materialu wiem to po sobie tez zdazylo mi sie tak kupic.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 10:19 pm

krzysztofk85 pisze:drogi kolego wsciekly ja naprzyklad ratuje polskie rasy i zauwazam ze powoli krymka polska ladna w kolorze czarnym jest ciezka do spotkania. pomoglem mojemu sasiadowi zakupic 4 pary krymkow i 4 pary szekow i 2 pary stalochow. mam tez w doku okolo 15 par zamojskich do latania wiekszosc w zoltym kolorze. a ogolnie chodzi mi o to ze nie wypowiadam sie w tematach ktore mnie nie interesuja lub w malym stopniu. SZanuje wszystkich hodowcow ktorzy wiedza poco maja golebie i interesuja sie tym.pozdrawiam kk a i dzieki za pomoc w 2 temacie.
ale ja osobistych niesnasek nie mam do nikogo i chodzi mi tylko o to aby nie zaprzepaścić dorobku hodowców którzy hodowali ptaki do lotu już teraz ciężko kupić dobre ptaki możemy rozmawiać a nawet razem walnąć piwo i zawsze pomogę jak umiem lecz są tematy które bolą i podnoszą ciśnienie pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » pn wrz 27, 2010 10:30 pm

dobre piwko zawsze jest ok mozna wypic

ODPOWIEDZ