Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 4:39 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość

Proszę o opinię

Załączniki:
1114947_samiec-graniasty-na-bialym-ogonie.jpg
1114947_samiec-graniasty-na-bialym-ogonie.jpg [ 116.83 KiB | Przeglądany 8279 razy ]
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

WSZYSTKO SIĘ ZGADZA ALE TO NIE ZAMOJSKIE WIĘC GDZIE JEST OPIS TEJ NOWEJ RASY

jeśli nie zamojskie to jakie?

Chcę zademonstrować 3 młodziki z mojego gołębnika dla są to gołębie zamojskie. Może się mylę.

Załączniki:
P5250005.JPG
P5250005.JPG [ 119.07 KiB | Przeglądany 8192 razy ]
P5210050.JPG
P5210050.JPG [ 134.26 KiB | Przeglądany 8196 razy ]
Komentarz: jak dla mnie to jest gołąb zamojski
20110515586.jpg
20110515586.jpg [ 110.22 KiB | Przeglądany 8211 razy ]

Witam .
Z rasy lotnej wyczynowej zrobiliście koka. :cry:
Czym tu się chwalić na forum publicznym :!: :?:

zamiast nazywac golebie kokami wystarczy wczytac sie we wczesniejsze wypowiedzi innych chodowcow. a wracajac do sedna tematu te golebie byly juz duzo wczesniej i ludzie je widzieli nie bylo internetu wiec dostep do takich ptakow jak i do lotnych nie byl az tak latwy. koki nawet robia z golebi lotnych mieszaja z tiplerami lub budapesztani i juz to nie nazywa sie kok? czemu? bo to golebie lotne? ja sie nie wstydze swoich golebi a wiem ze latwo jest ktyrykowac innych a nie pokazac swoich pupili.

Witam.
Te ptaki były od kiedy pamiętam. Od zawsze budziły wielkie zainteresowanie. Kwoty które padają za te ptaki na Zamojszczyźnie przekraczają setki, a nawet tysiące.
Ptak wyhodowany na Zamojszczyźnie. Hodowcy mają po trzy gołębniki na podwórku - do lotu pod pałę, te piękne i kiksy do chowania młodych od tych pięknych.
To trzeba odwiedzić kilku hodowców i poczuć ten klimat.
Dziwi mnie tylko jedno, jak Panu Rak który pochodzi z Zamojszczyzny, zwiedził całą Zamojszczyznę zaczynając od Zamościa - Pan Kniaź
- poprzez Tomaszów Lubelski -http://www.tkhg.tomaszow24.info/galerie.html?func=detail&id=314#joomimg
- Pan Zawada,
a kończąc na Podkarpaciu, jak do tej pory nie natknął się na te ptaki :?
Można je było zobaczyć w 2009 roku w Knurowie jako pokaz, podczas wystawy gołębi rasowych http://marcin128.flog.pl/wpis/649825//.
Jest to stara rasa jak BOK TOMASZOWSKI.

Moje zdanie jest raczej niezmienne od wielu lat te gołębie które prezentujecie na forum to już nie zamojskie . Ptaki te mają swój urok ale czy nie utraciły swojej lotności w wyniku mieszania z innymi rasami w 90 procentach tych golębi widać jakie rasy użyto do wyprodukowania tego gołębia .Teraz ważne jest aby te gołębie nie szły tą samą drogą bo przyczynią się do do zatarcia cech lotnych u ZAMOJSKICH .Bywałem u tych ludzi lub znam ich gołębie Pan Zawada to dla mnie legenda w Tomaszowie wszyscy twierdzą ze mają jego gołębie to trudno powiedzieć kto je w końcu ma . Mój wujek Pan Krajewski opowiadał mi różne historie o tych gołębiach .Ludzie od których brałem ptaki do konkursów lotów twierdzili zer tez je mają od Zawady . Pan Kniaż z Zamościa a właściwie jego gołębie latające to moim zdaniem przyszłość konkursów lotów .Ptaki jego hodowli latają i wracają do domu .

Witam.
http://www.golebnik.pl/wzorce/grupa9/zamojski.htm
Ile zamojskich które Pan ocenia, Panie Januszu jest ptakami wysokolotnymi ? Ile z nich widział Pan na niebie ?
WRĘCZENIE NAGRÓD - ptak biało-czerwony, czubaty, długi - zwycięzca konkursu gołębia zamojskiego - czas jaki spędziła na niebie w locie :? czy ktoś go kiedykolwiek widział na niebie :?:
http://golebie-zamosc.pl/wystawa_osir2010.php
Ptak ze wzorca w/w według którego ocenia się na wystawach to tylko zamojski, a nie zamojski wysokolotny. Więc moim zdaniem również utracił zdolność do długiego i wysokiego lotu.
Ptaki ze zdjęć Patryka i krzysztofak85 zostały wyhodowane na Zamojszczyźnie i tam je przeważnie można spotkać więc są to zamojski, ale jak sam tytuł tych naszych rozważań wskazuje WYGLĄDOWE. Hodowane na wygląd, a nie do lotu.
Temat ten zawsze będzie odżywał dopóki nie zostaną rozdzielone te dwa, a nawet trzy typy zamojskiego.

golebie tak zwane odpady po tych które trzymam tez potrafią latać. Oczywiście nie osiągają jakiś rekordów ale pare osob ktorym je sprezentowałem są zadowoleni i mówią ze dają sobie rade.

Witam.Krzysztofka85 Prezent to dylemat nigdy nie wiadomo co potem powiedzieć i co z tym zrobić. To i tak z Twoimi gołębiami starają się chwalić.Pozdrawiam

Byłem świadkiem jak te gołębie latały do 2,3 godziny wiec widziałem i dla tego to napisałem oczywiście nie wszystkie bo nie wszystkie się do tego nadają. Sobie zostawiłem 2 pary takich odrzutów i umieją latać.

Wyróżniamy dwa typy zamojskich lot i ozdobne może inaczej wyglądowe ,ja lotne zaliczam do odpadu a mianowicie długa nuszka duża głowa czerwone oko gołębiem tak zwane pod pałe latające od piszczaka z bocianami siwymi nie są wcale gorsze odnich są nawet lepsze nie kiedy ale radzą sobie bo są tak nauczone. Zamojski wyglądowy hm cięszki temat jak wygląda gołąbek :w pióze a mianowicie w dłoni mięciutki pokazujący wszystkie piorą w ogonie średniej wysokości główka zgrabna dz ubek średni gruby szeroki w kształcie strzałki brew biała oko duże .Panowie chyba nikt tej klasy ptaka nie wypuści na wolność bo jest go szkoda a mianowicie albo jastrząb albo się go przebuja jeden straci drug się cieszy a to nie natym polega Podstawą hodowli gołębi wysokolotnych są pary rozpłodowe i od ich sformowania należy rozpocząć hodowlę.
Na początek mogą to być 3-4 pary.
Należy do tego przeznaczyć gołębie najlepiej latającelub lub wyglądających .
Ponadto muszą one być zdyscyplinowane, co bardzo ważne,nie mogą to być gołębie chorowite.
Przy dobieraniu gołębi do rozpłodu należy wziąć pod uwagę to ,że nie zawsze para składająca się z dwóch dobrych lotników lub pięknie wyglądających ptaków da potomstwo o podobnych możliwościach lotowych lub wyglądowych.
Nie oczekujmy natomiast że zdarzy się sytuacja odwrotna tzn.że po gołębiach słabych uzyskamy dobre potomstwo.
Dlatego należy przećwiczyć kilka wariantów,aby wybrać ten najlepszy.
Jeżeli w miarę rozwoju hodowli,trafią się wyjątkowo lotne oraz wyg lądowe okazy,można stopniowo zastępować nimi poprzednie pary rozpłodowe,podnosząc przez to poziom hodowli.

http://prezess42.flog.pl/wpis/2316178/para/

Ostatnio zmieniony wt lis 29, 2011 9:01 pm przez prezess42, łącznie zmieniany 1 raz

Panie Prezes poczytaj
http://www.pzhgridi.pl/wzorce/grupa9/zamojski.htm

Proszę pana tak szczerze i na temat wzożec przez pana pokazany jest piękny i sensowny lecz kiedy był robiony x lat temu a teraz jest troszeczkę inaczej napisałem jak jest teraz . Dlatego wszyscy chcemy aby powsała nowa rasa zamojskie wyg lądowe bo ter już dzelą się na dwie grupy

Chyba Sławkowi odblokowali IP kompa bo chyba znowu pojawił się na forum.......

Blusmen pisze:
prezess42 pisze:
Proszę pana tak szczerze i na temat wzożec przez pana pokazany jest piękny i sensowny lecz kiedy był robiony x lat temu a teraz jest troszeczkę inaczej napisałem jak jest teraz . Dlatego wszyscy chcemy aby powsała nowa rasa zamojskie wyg lądowe bo ter już dzelą się na dwie grupy

Popracuj nad składnią i stylistyką bo wygląda to jak u murzyna.
Może oświecisz nas znawco jakie to rasy brały udział w tworzeniu tego cuda.
Twierdzisz ,ze wzorzec napisany był dawno?/ Hm.. wzorzec zamojskiego napisany był i zatwierdzony w 94 roku w dalszym ciągu obowiązuje.
Masz racje teraz jest inaczej , też tak myślę..
Hodowcy ozdobnych oraz krotko dziobów zacierają dłonie bo wszelki odpad wędruje w wasze strony do tworzenia tego dziwoląga.
A grupa krasych ,blankopy fursy szkaplerzaki to ptaki na pałę na czerwonych oczach :idea: :!:
Poldi pisze:
Witam.
http://www.golebnik.pl/wzorce/grupa9/zamojski.htm
Ile zamojskich które Pan ocenia, Panie Januszu jest ptakami wysokolotnymi ? Ile z nich widział Pan na niebie ?
WRĘCZENIE NAGRÓD - ptak biało-czerwony, czubaty, długi - zwycięzca konkursu gołębia zamojskiego - czas jaki spędziła na niebie w locie :? czy ktoś go kiedykolwiek widział na niebie :?:
Ptak ze wzorca w/w według którego ocenia się na wystawach to tylko zamojski, a nie zamojski wysokolotny. Więc moim zdaniem również utracił zdolność do długiego i wysokiego lotu.
Ptaki ze zdjęć Patryka i krzysztofak85 zostały wyhodowane na Zamojszczyźnie i tam je przeważnie można spotkać więc są to zamojski, ale jak sam tytuł tych naszych rozważań wskazuje WYGLĄDOWE. Hodowane na wygląd, a nie do lotu.
Temat ten zawsze będzie odżywał dopóki nie zostaną rozdzielone te dwa, a nawet trzy typy zamojskiego.
.
Podpowiadają mi tu ,ze opracowałeś patent na worek raszplowy wyjasnij nam oco chodzi z tym workiem. Jesteś członkiem klubu wysokolotnych ,prwdopodobnie bierzesz udzial w lotach konkursowy z marnym skutkiem ale bierzesz ,więc skąd to upodobanie do do mixa nielota. :shock:

Jakie polskie rasy człowieku? Z jaka polska rasa da się pokrzyżować???? W gre wchodzą tylko rasy wschodnie według mnie popatrz sobie za turmana moskiewskiego( sroczkę moskiewska) http://balandininkas.lt/content/view/68/28/lang,en/ tylko ze ta rasa w większości ma puszczone lota. Zresztą nie chce mi się od nowa komuś tłumaczyć.

Witam.
Worek raszplowy jak i ściąganie lotu zamojskich orlikami, gdy te pierwsze wchodzą w zakrycie, żeby nie przepadły to nie moje patenty.
Co do wyników w Klubie był w nim wybitny hodowca z Hrubieszowa. Niestety zabrakło mu czasu by zaprezentować swój dorobek hodowlany.
Zamojski hodowany pod kątem wygląd był, jest i będzie :D

Zastanawia mnie, po co przeciwnicy zamojskich wyglądowych z takim uporem starają się zwalczać tą rasę i zdyskredytować jej hodowców.. Mamy zamojskie lotne, mamy też zamojskie wystawowe. Większość hodowców nie obeznanych z tematem nie zdaje sobie sprawy z faktu, że chociaż w teorii jest jeden wzorzec i jedna rasa: zamojski wysokolotny, to w praktyce zamojski lotny i zamojski wystawowy są dwiema nieraz znacznie się różniącymi rasami. większość zamojskich zdobywających nagrody na wystawach to ptaki nie potrafiące w ogóle latać, za to jedynie w nielicznych przypadkach zamojskie typu lotnego zyskują przychylną opinię sędziów, większość miała by na wystawach marne oceny. Skoro jednak wszyscy zgadzają się, ze obydwa te typy reprezentują rasę zamojski wysokolotny ( chociaż wystawowe jedynie z nazwy) to o co chodzi z wyglądowymi. Ptaki wyglądowe powstały w okolicach Zamościa, są tam od lat znane, cenione i bardzo popularne, wielu hodowców zamojskich typu lotnego hoduje też wyglądowe więc w czym jest problem? Co ciekawe, najwięcej zastrzeżeń do ptaków wyglądowych mają wystawcy zamojskiego wystawowego. Dlaczego ? Obawa przed konkurencja? Całkiem możliwe.Trzeba przyznać, ze ptaki typu wyglądowego mają imponujący wygląd i wielu hodowcom się podobają. Jeśli będą miały wzorzec i będą wystawiane, mogą zyskać o wiele większą popularność niż zamojskie wystawowe. Często spotykam się z opinia, że promowanie wyglądowych pod nazwą :zamojskie szkodzi rasie. Dlaczego niby miało by to szkodzić rasie lotnej, skoro wyglądowe z założenia mają być typem ozdobnym, nie przeznaczonym do lotu. O wiele bardziej rasie zamojski wysokolotny zaszkodziło wprowadzenie wzorca odmiany wystawowej promującego typ ptaka , który w większości przypadków nie jest dobrym lotnikiem. Jeszcze gorzej rasa wyszła na tym, że zamiast jasno określić, że jest to odmiana wystawowa przez lata wmawiano hodowcom, że jest tylko jeden zamojski i to właśnie ten wystawowy jest tym właściwym. Oczywiście jest spore grono hodowców potrafiących przez pracę hodowlaną osiągnąć to, że ich ptaki mając doskonałą lotność zyskają też uznanie na wystawach , jednak ogólnie degeneracja rasy zaczęła się i postępuje nadal od momentu opracowania wzorca zamojskiego. czy zamojskie wyglądowe mogą pogorszyć sytuację? moim zdaniem absolutnie nie. Wręcz przeciwnie. Wprowadzenie i wypromowanie odrębnej odmiany ozdobnej spowoduje, ze hodowcy zaczną się zastanawiać, co chcą hodować. Czy ma to być ptak do lotu, czy do ozdoby. Potrzebna tu jest współpraca wszystkich hodowców zamojskich . Dużo zależy od Związku. Przede wszystkim potrzebne jest uznanie przez Związek trzech odrębnych typów zamojskich : wystawowego, wysokolotnego i wyglądowego.

Bardzo mądre Słowa Panie Krzyśku.Trzeba pomyśleć jeszcze o hodowcach nie mających nic wspólnego z zamojszczyzną.Tacy często kupują ptaki na allegro myśląc że zamojski jest tylko jeden typ, któremu dnia jest mało na niebie.Kupują np samca do lotu,samicę hodowaną wiele pokoleń pod wygl.paruje razem i zostaje im tylko krytykować ptaki zamojskie.Gdyby spotkali się wcześniej np na wystawie lub książce z nazwą zamojski wygl.to by ich to zastanowiło.Mam przyjaciela w Krakowie i wiem jakich ptaków nakupił przez 2 lata.

Witam. Marcin rasa wyglądowych miała być utrwalona określona uwarunkowana wyglądem cechami odrebnej rasowsci miała być zarejestrowana. Jako rasa. Nie wiem dlaczego nie doprowadzono do końca/ W gołębiach pokazywanych na zdjeciach przez niektórych formulowiczów widac ewidentnie zespół obcych ras .a w nazewnictwie dalej zamojski .Dlatego wystepuje rozgardiasz/Pozdrawiam

Czy to jest miejsce na jakieś wypominki czy mamy dyskutować o gołębiach??

http://golebie-zamosc.pl/

http://marcin128.flog.pl/wpis/6554501/

Marcin, serdeczne gratulacje. Projekt wzorca pierwsza klasa, ale rysunek to już mistrzostwo świata. mam nadzieję że wzorzec się przyjmie i rasa oficjalnie zaistnieje.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.