Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest pn lis 12, 2018 6:36 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość

Witam miłośników gołębi zamojskich wyglądowych.Postanowiłem otworzyć temat odnośnie ptaków pod względem wyglądu.Mam taką propozycję dla hodowców tego typu ptaków,by wstawiali zdj.swoich gołąbków,a koledzy w temacie niech wyrażają swoją opinię co do ptaków zamieszczonych na tych fotkach.Niech sie wypowiedzą co dany ptak ma na plus,a co ujmuje mu urok.Jak co niektórym wiadomo podjąłem z Panem Januszem Wawrynem pierwsze kroki co do tworzenia wzorca zamojskiego wyglądowego.Tak jak wspomniałem wcześniej,dużo czasu poświecili nam na rozmowy tel.takie osoby jak:Pan Ł.Lubaś Przewodniczący Komisji Standaryzacyjnej i Pan Pajka Przewodniczący Polskiego Związku Gołębi Rasowych.Od Pana Lubasia dowiedzieliśmy się że ptaki z powstającego wzorca muszą różnić sie trzema cechami w budowie od ptaków zamojskich z obecnego wz.Jak wiadomo nam wszystkim zależy aby zamojski wyglądowy od głowy w dół niczym nie odbiegał od zamojskich sprzed lat.Więc uważamy że te trzy cechy powinny być takie:dziób,głowa,oko.Dziób gruby,krótki,podgiety w dół.Oko wieksze wyraziste.Łebek zgrany,bez wysunietego czoła
tzw(szczurowatego).Preferowany ogon w budzie,foremny, szersze sterówki.Ptak o bogatym opierzeniu nie tzw sztywniak,młotek itd.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Awatar użytkownika

Witaj Marcinie. To moze jako pierwszy na własnych ptakach pokażesz obrazowo o co Ci chodzi???Pozdrawiam:D

w pełni popieram pomysł Marcina. Mam tylko nadzieje, że bedzie troche wiecej kultury. Zamieszczam zdjęcie młodej samiczki mojej chodowli. I oczekuję szczerego ocenienia.

Załączniki:
rrrr.jpg
rrrr.jpg [ 216.84 KiB | Przeglądany 9867 razy ]

samiec z mojej chodowli czekam na szczere komentarze

Załączniki:
wisnoi.jpg
wisnoi.jpg [ 48.52 KiB | Przeglądany 9842 razy ]

Jako, że nie hoduję Zamojskich ale wypowiedzieć się mogę to powiem, że ten młody bardzo mi się podoba Zamojskie właśnie podobają mi się w tym umaszczeniu to chyba krasy.

krasa samiczka z tego roku. Na zamojszczyznie mowi sie krasy a u mnie w lublinie graniasty ale ja osobiscie wole okreslenie krasy(nie mylic z rabym znaczy bryzganym bo to zupelnie inna bajka)

Odniosę się do zdj które przedstawia wiśniowego samca,na pierwszy rzut oka widać że ptak o wzorcowej budowie,dobre opierzenie,postawa super.Łebek,dzióbek spoko, oko słabo widoczne,ale może Krzysztof w niedługim czasie zamieści zdj głowy tego ptaka to coś wiecej można bedzie powiedzieć.Też dużym plusem u tego ptaka jest szerszy rozstaw nóżek,to poprawia postawę ptka.Jak już kilka osób wie mój komp.jest w reperacji,ale myślę że niedługo zamieszcze fotki swoich.

witam hodowców! Jestem nowy na ty forum wiec prosze o wyrozumiałość . Hodowcą gołebi zamojskich papużek czubatych (taką nazwe potoczna maja u mnie w regionie zamojszczyzny) tutaj zwane wyglądowymi jestem od ponad 15 lat obserwujac to forum postanowilem wypowiedziec sie . Panie Marcin128 u golebi zamojskich papużek bede juz nazywal nowym nazewnictwem "wyglądowych" jeszcze zapomnial Pan dodac wazne sa ogolna postawa tak zwane przełamanie,łepek o odpowiedniej wielkosci do wielkosci ptaka nie za duży ,krotkie nózki , lota noszone na ogonie , u golebi kolorowych oczy białe lub rwane, u białych ciemne, brew koloru cielistego , u osobnikow czubatych czubek igla z widoczna grzywa nie skladany zakonczony na wysokosci oka ,u golebi wygladowych wazna jest tez masc o duzym nasyceniu koloru np. nie czerwona tylko wisniowa , nie czarna tylko kruczo czarna itd. odnosnie zdjec powinny byc conajmniej 2 jedno przedstawiajace postawe golebia stojacego drugie pokazujace łepek.

Witam Marcin widzę że mój pomysł jednak sie przyjął (a podobno bzdurny i do bani)gratuluję odwagi.Jak miło poczytać miłe kulturalne wypowiedz,normalnie sielanka i o to chyba chodzi w takich tematach(powinno we wszystkich)na forum.Krzysiek jak wiesz z tymi ptakami mam nie wiele wspolnego ale jak umiescisz jeszcze parę fotek to chyba się przerzucę z Rzeszowskich,tylko na moim terenie wprowadze nazwę WYSTAWOWE jakoś ta nazwa bardziej mi pasuje,jest coś majestycznego w tych ptakach!!!.Oby tak dalej Panowie życzę powodzenia i pozdrawiam.

Witam górny29. A biały, w pięknym upierzeniu o jakim nam wszystkim chodzi na białych oczach, gdybyś takiego wyhodował osobiście zapłacę Ci każdą cenę, także nie można zamykać tego białego koloru w tych ramach. To są ewenementy w innych gatunkach zwierząt tzw albinosy. Osobiście raz w życiu miałem białego na białym oku. Spełniał kryteria gołębia wyglądowego a czas lotu miał minimum 5-6h. Pozostałe cechy, tak jak Marcin opisał, to muszą być ptaki pierzaste, szerokie pióra, takie jak Marcin i Ty górny29 to podkreślasz. Nie ważne jaki kolor, musi być wyrazisty. Krasy taki jak młodzik pokazany p. kolegę Krzysztofa, jest to piękna maść typowa dla gołębia zamojskiego. Bez plamek, łysinek itp. Warszkop - czarny łepek, czarny grzbiet, ogon dowolny, byle nie przeplatany, bo to psuje efekt. Nie dyskredytuję warszkopów z jabłkami na wolach, ale to już jest kwestia naszej wspólnej dyskusji. Blankop nie może być pstrokaty, z łysinami nad dziobem, ma to być gołąb wiśniowy, wpadający w czekoladowy, białe lota, biały ogon, jabłko lub `krawatka` na wolu. Oczywiście dopuszczalne są maleńkie odstępstwa np białe łezki przy oczach lub ogon w ramkach. Ale to jest wszystko kwestia do dyskusji. Odnośnie upierzenia ptaków, chcę na początek przedstawić czarnego i białego samczyka, przepraszam że będą to ptaki trzymane w ręku ale w tej chwili nie mam możliwości zrobienia zdjęć w postawie stojącej. Kiedy to tylko będzie możliwe po wypierzeniu, natychmiast to uczynię. Ale zaręczam że wszystkie moje ptaki są na króciótkich nóżkach, ze skrzydłami nad ogonem, lub w ogonie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No, a jednak można się jakoś porozumieć. Wracając do tematu. Biały gołąb. Nie wiem, czy to tylko taki efekt na zdjęciu, ale ma chyba zbyt szeroki ogon. Jak to jest u wygladowych, bo ptaki typu lotnego raczej zbyt szerokich ogonów mieć nie powinny.

Witam.Panie Górny zgadzam się z tym co Pan pisze to chyba wszędzie tak jest, nie tylko u Pana na osiedlu .Ja mieszkam na wsi.Duża wieś i jest tylko 4 hodowców którzy utrzymują swoją hodowle w czystosci rasy.Pozostali to mają same wygladowe :oops: , to takie wynalazki po krzyżowkach pocztowy z rysiem ,pawik z garłaczem king ze straserem .i.t.d. i cieszą se z tego co mają. i opowiadają jakie to oni mają ładne golębie . Pozdrawiam

Mi zawsze mowiono ze szfarszkop powinien miec czarny lep odciety od reszty ciala bialymi piorami tak samo jak krymki. zamieszczam zdjecie szfarszkopy z mojej hodowli.

Załączniki:
szwarszkopa.jpg
szwarszkopa.jpg [ 89.68 KiB | Przeglądany 9843 razy ]

Witam.No proszę.Miło i kulturalnie.Nie tylko zwolennicy ale i przeciwnicy wyglądowego piszą spokojnie i rzeczowo.Czyli Pogromca miał rację.A może i moje żarty trochę zawstydziły piszących i ostudziły emocje. Bo forumowicze zaczęli dobierac słowa rozważniej.Czyli jak się chce to można wypracowac kompromis.Marcin tak trzymaj.Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedź, panie Januszu.Jednak znowu nasuwają mi się pytania. Proszę wytłumaczyć jak przedszkolakowi, bo chociaż lubię tą rasę, to jednak w Wielkopolsce mało o zamojskich wiemy. Wracając do ogona, to ile konkretnie sterówek powinno być, czyli ile będzie za mało, a ile już za dużo. Aha, jeszcze kształt ogona i jego noszenie.Dla kogoś, kto się zna, jasnym jest, co Pan pisze. Dla laika to jednak ciut mało. Gdyby się dało pokazać przykładowo na fotkach lub rysunku, jak ma być właściwie, a jaki ogon i dlaczego jest wadliwy, to by było super.

na pewno musza niec maxymalnie 12 pior w ogonie lota noszona na sobie a nie ciagniete pod soba, ksztalt ogonu najlepiej korytkowy.

Dzięki, chciałem się upewnić. Czyli oferowane na giełdach ptaki o pięknej głowie ale z ogonem szerokim na 14-16 sterówek to mieszańce?

Ja bym z chęcią nabył parkę tych wyglądowych (wystawowych) jeśli ktoś będzie na placu we Wrocku to z chęcią nabędę.

Na młode się wybieram, jak co roku. Na giełdę nie bardzo, obecnie raczej jeżdżę do Zgierza. We Wrocławiu na pewno się pokażę na wystawie.

Panowie! Żarty się skończyły. RAREK usunięty na stałe z forum.

Nie będzie pobłażliwości dla nikogo kto będzie używał słownictwa obraźliwego, poniżającego, ośmieszającego itp. w stosunku do innych użytkowników forum. Również zakładanie wątków i postów inicjujących agresywne zachowania będzie tak samo traktowane.

Moderator

Przedstawiam kilka fot.proszę o oceny.

Załączniki:
Obraz 019.jpg
Obraz 019.jpg [ 242.35 KiB | Przeglądany 9863 razy ]

Ostatnio zmieniony śr wrz 22, 2010 6:56 pm przez Marcin128, łącznie zmieniany 1 raz

przedstawiam zdjęcie siwego samca z mojej hodowli

Załączniki:
20100325023.jpg
20100325023.jpg [ 116.41 KiB | Przeglądany 9858 razy ]

Ten sam samczyk.

Załączniki:
Obraz 008.jpg
Obraz 008.jpg [ 226.28 KiB | Przeglądany 9853 razy ]

Krasy samczyk.

Załączniki:
Obraz 022.jpg
Obraz 022.jpg [ 231.53 KiB | Przeglądany 9862 razy ]

Panie Marcinie bardzo trudno oceniac golebia czubatego z tych zdjec nie widac oka dzioba i czubka, potrzebne jest zdjecie jakies boczne, postawa ladna. własnie takie jak czarnokrasego

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.