GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

WojtekZF
Kontakt:

Re: GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

Post autor: WojtekZF » sob lis 20, 2010 1:42 pm

Dzisiaj byłem na targu w Lublinie, to naliczyłem całe 3 grybuny... Ludzie mówią, że nie lubią tej rasy... bo szybko latają...
gg: 20619770

karas
Kontakt:

Post autor: karas » ndz lis 21, 2010 6:36 pm

Byłem dziś na wystawie w Gorzowie no i oczy wiście na giełdzie! Kupiłem ładnego grzywacza polskiego i parę polskich tarczowych wysoko lotnych.Ale czy one będą wysoko latać to się okaze!?????

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » ndz lis 21, 2010 10:27 pm

Witam. Ja również dziś na wystawie byłem lecz w Giżycku. Sam nie wiem już po co na giełdzie wystaowej kupiłem...ale też kupiłem :)... dwie pary grzywaczy. Kupiłem parę czarnych ( z tych jestem zadowolony) i parę czerwonych ( z tych mniej ale tak promocje działają:). Ogólnie podobały mnie się bardzo ptaki wystawione na wystawie...zainteresowały mne szczególnie Polskie Tarczowe Wysokolotne i pokazowo wystawiane Bartoszyckie Wysokolotne. Grzywacze na wystawie nie były wystawiane. Wstawiam zdjęcia moich nowych nabytków( czarne) :
Załączniki
P1470330.JPG
P1470323.JPG
P1470315.JPG

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » ndz lis 21, 2010 10:30 pm

I czerwone z... bladymi siodełkami(fartuchami), ale te...z promocji ...zakup wiązany z parą żółtych szaryków(kupionych z zawierzeniem hodowcy o ich lotności...zobaczymy)
P.S. Swoją drogą Koledzy jeśli możecie ciekaw jestem opini o orlikach.
Załączniki
P1470337.JPG
P1470350.JPG

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lis 21, 2010 11:00 pm

Również byłem dzisiaj w Gorzowie. Przywiozłem z giełdy parkę niezłych zamojskich i kilka par tarczowych wysokolotnych, trafiłem też obiecującą samiczkę pocztowego ozdobnego, czerwoną. Specjalnie rozglądałem się za grzywaczami polskimi, ale nie widziałem ani sztuki. Było za to sporo permiaków, zarówno grzywaczy, jak i białogłowych.Spotkałem tam miejscowego hodowcę grzywaczy polskich, jednak ptaków na giełdę nie przywiózł. Miał za to niezłe permiaki, z żółtymi i czerwonymi grzywami.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » pn lis 22, 2010 3:28 pm

krzysiek może wrzucisz zdjęcia polskich tarczowych
co do permskich- to zrezygnowałeś z nich czy nadal u ciebie latają?
możesz podesłać jeśli masz na pw tel do tego hodowcy z Gorzowa (permskie)?

SZEKYKIR2
Kontakt:

Post autor: SZEKYKIR2 » pn lis 22, 2010 3:59 pm

wydmin pisze:I czerwone z... bladymi siodełkami(fartuchami), ale te...z promocji ...zakup wiązany z parą żółtych szaryków(kupionych z zawierzeniem hodowcy o ich lotności...zobaczymy)
P.S. Swoją drogą Koledzy jeśli możecie ciekaw jestem opini o orlikach.
Co do tej promocji to sprzedający oferował 4 sztuki po 30 zł, a jesli same czarne to 40 zł za sztukę. Sam nie wiedział skąd te ptaki są, bo jednego dostał inny podobno z jego hodowli...
Jaka opinia o orlikach Ciebie interesuję? Na giełdzie było parę sztuk przywiezionych przez litwinów i miejscowych chodowców. Wszyscy deklarowali, że lot stójkowy i kilka godzin w powietrzu. Nabyłem dwie samiczki, zobaczymi jak z tymi deklaracjami będzie:)

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lis 22, 2010 5:38 pm

Telefonu do hodowcy z Gorzowa nie mam.Umówiliśmy się na spotkanie na wystawę w Poznaniu w lutym. Permiaki jeszcze u nas latają,mam białogłowe czarne i grochy i grzywacze z niebieskimi i czarnymi grzywkami.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pn lis 22, 2010 8:15 pm

SZEKIKIR2 więc równeż je oglądałeś :) Tyle cenił to fakt :P...zakupiłem cztery sztuki i . . . z jednego czarnego(chyba samiec) jestem zadowolony. Jeśl chodzi o orliki równiez zakupiłem parę z gwarancją lotności:)...kupując nawet nie wiem czy to polski orlik...wileński czy jakiś inny...spodobały mi się po prostu:) i ...wiem naiwne...wierze, że lotne:P, ale...o tym to kiedyś jak moje dośwadczenie z wiarą w prawdomówności hodowców zakończyło się:)

karas
Kontakt:

Post autor: karas » pn lis 22, 2010 8:21 pm

Witam! Ja kupiłem grzywacza polskiego i tarczowe polskie od hodowcy z Gorzowa. Na wystawie nie miał grzywaczy polskich ale pojechaliśmy do niego bo miał w gołębniku. Permskie tez miał no i orliki. W sumie to ten gość zajmuje się tym konkretnie bo mówił ze nawet moze mi z Bartoszyc sprowadzić jak chcę grzywacze polskie. Pozdro.

SZEKYKIR2
Kontakt:

Post autor: SZEKYKIR2 » pn lis 22, 2010 9:08 pm

wydmin pisze:SZEKIKIR2 więc równeż je oglądałeś :) Tyle cenił to fakt :P...zakupiłem cztery sztuki i . . . z jednego czarnego(chyba samiec) jestem zadowolony. Jeśl chodzi o orliki równiez zakupiłem parę z gwarancją lotności:)...kupując nawet nie wiem czy to polski orlik...wileński czy jakiś inny...spodobały mi się po prostu:) i ...wiem naiwne...wierze, że lotne:P, ale...o tym to kiedyś jak moje dośwadczenie z wiarą w prawdomówności hodowców zakończyło się:)
Tak oglądałem i nawet miałem zamiar kupić, ale jak wróciłem to były już u Ciebie:) Jeden Litwin też miał trochę grzywaczy, ale bez fartuchów, takie typowe "lotne", ale z tego co widziałem nie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » wt lis 23, 2010 6:07 am

Te też Kolego widziałem,ale nie spodobały jakoś mi się takie bez fartuchów. Następnym razem już Grzywaczy to Koledze nie podkupie ( chyba:P ), bo mam juz wystarczającą ilość, żeby w nie się bawić...czas na Rostowskie i Czyliki :)

karas
Kontakt:

Post autor: karas » sob gru 04, 2010 10:14 pm

Witam! Koledzy mam pytanie-czy grzywacz polski i grubuny to ta sama rasa?

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » ndz gru 05, 2010 9:31 am

Tak, dokładnie ta sama :)

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » ndz gru 05, 2010 11:38 am

na jakiej podstawie twierdzisz że to ta sama rasa? A ja twierdze ze nie.
klub-akrobatyczne.pl

karas
Kontakt:

Post autor: karas » ndz gru 05, 2010 2:02 pm

Witam Panowie! Ciągnąc dalej temat,który zacząłem też mam wrażenie że grubuny to trochę inna rasa są;mniejsze,smuklejsze mają krótsze a zarazem grubsze dziobki i mają ogony składające się z około 12 szerokich sterówek. Chociaż rysunkiem jest identycznie zbliżony do grzywacza polskiego. Nie jestem znawcą i nie chciał bym nikogo urazić,może koledzy jeszcze ktoś się wypowie na ten temat? Pozdrawiam!!!

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » ndz gru 05, 2010 4:53 pm

karas pisze:Witam Panowie! Ciągnąc dalej temat,który zacząłem też mam wrażenie że grubuny to trochę inna rasa są;mniejsze,smuklejsze mają krótsze a zarazem grubsze dziobki i mają ogony składające się z około 12 szerokich sterówek. Chociaż rysunkiem jest identycznie zbliżony do grzywacza polskiego. Nie jestem znawcą i nie chciał bym nikogo urazić,może koledzy jeszcze ktoś się wypowie na ten temat? Pozdrawiam!!!
grybun to potoczna nazwa grzywacza polskiego. ludzie w lublinie ich moze nie lubia po wiekszosc trzyma zamosjkie i grzywacze chodza duzo wolniej niz zamojskie ale jest prunastu chodowcow tych ptakow w samym lublinie i w okolicach tez jest paru a na targu zadko sie pojawiaja a jesli nawet to zazwyczaj nic ciekawego.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz gru 05, 2010 5:34 pm

Różnice mogą się brać stąd, że na targowiska przeważnie pod nazwą grybunów wynoszone są mieszańce po permiakach ( stąd wąskie ogony i cienkie dzioby).

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » ndz gru 05, 2010 8:34 pm

A ja twierdzę że to jest w dużym procencie grzywacz stawropolski ksiązka PETERFIEGO strona 241.
klub-akrobatyczne.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn gru 06, 2010 6:04 pm

Grzywacz stawropolski, taki jak u Peterfiego praktycznie już nie istnieje.Na bazie stawropolskich powstał grzywacz litewski, też z barwnymi środkowymi sterówkami i prostopolski, zwisłoskrzydły i z dość szerokim ogonem, ale kolor ma po permskim, z którym był krzyżowany, czyli ma tylko grzywkę, bez fartuszka ( siodełka).Mam u siebie jednego samczyka prostopolskiego ( od miasta Prostopol koło Moskwy).Kupiłem go razem z lotem permiaków.

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » pn gru 06, 2010 8:00 pm

karas pisze:Witam Panowie! Ciągnąc dalej temat,który zacząłem też mam wrażenie że grubuny to trochę inna rasa są;mniejsze,smuklejsze mają krótsze a zarazem grubsze dziobki i mają ogony składające się z około 12 szerokich sterówek. Chociaż rysunkiem jest identycznie zbliżony do grzywacza polskiego. Nie jestem znawcą i nie chciał bym nikogo urazić,może koledzy jeszcze ktoś się wypowie na ten temat? Pozdrawiam!!!
Trochę inna czytaj ta sama regionalnie nazwana...
Janusz3 pisze:na jakiej podstawie twierdzisz że to ta sama rasa? A ja twierdze ze nie.
I ja Ci nie bronię tak twierdzić...

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » wt gru 07, 2010 11:19 am

moj znajomy 20 kat temu jezdzil w delegacje za granice i z odessy sciagal odeskie i grzywacze i te grzywacze swoje kotre jak mowil sa w rodzinie z dziada pradziada mieszal z tymi co przywozil z zagranicy. powtorze poraz kolejny ze na lubelszczyznie pod nazwa grybum kryje sie grzywacz polski zapytam sie go czy cos jeszcze ma do sprzedania zainteresowani prosze pisac na pw.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » wt gru 07, 2010 2:01 pm

krzysztofk85 pisze:moj znajomy 20 kat temu jezdzil w delegacje za granice i z odessy sciagal odeskie i grzywacze i te grzywacze swoje kotre jak mowil sa w rodzinie z dziada pradziada mieszal z tymi co przywozil z zagranicy. powtorze poraz kolejny ze na lubelszczyznie pod nazwa grybum kryje sie grzywacz polski zapytam sie go czy cos jeszcze ma do sprzedania zainteresowani prosze pisac na pw.
czyli z odessy przywoził grzywacze polskie dobre :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt gru 07, 2010 5:54 pm

Z Odessy spodziewał bym się się stawropolskich, jakiś czas temu jeszcze można je było spotkać. Zresztą Stawropol, podobnie jak Odessa leży na Krymie, więc raczej musiały to być stawropolskie.Miały one jeszcze jedną odmianę barwną poza grzywaczami, czyli czysto białą. Niedobitki czysto białych stawropolskich można u nas spotkać, przeważnie przekrzyżowane z kriukowskimi i słabej jakości białymi kazańskimi pod potoczną nazwą stawropole.Niegdyś grzywacze polskie krzyżowano ze stawropolskimi i pochodzącymi od nich grzywaczami litewskimi.Skutkiem ubocznym takiej domieszki są występujące czasami w następnych pokoleniach barwne sterówki lub sporadycznie czysto białe młode u grzywaczy polskich.

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » wt gru 07, 2010 6:08 pm

wscekly4405 pisze:
krzysztofk85 pisze:moj znajomy 20 kat temu jezdzil w delegacje za granice i z odessy sciagal odeskie i grzywacze i te grzywacze swoje kotre jak mowil sa w rodzinie z dziada pradziada mieszal z tymi co przywozil z zagranicy. powtorze poraz kolejny ze na lubelszczyznie pod nazwa grybum kryje sie grzywacz polski zapytam sie go czy cos jeszcze ma do sprzedania zainteresowani prosze pisac na pw.
czyli z odessy przywoził grzywacze polskie dobre :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
niewiem co przywozil z odessy bo wtedy nie interesowalem sie golebiami ale mowil ze mieszal tamte co przywozl z grybunami ktore posiadal:)

ODPOWIEDZ