GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

wydmin
Kontakt:

Re: GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

Post autor: wydmin » wt sty 08, 2013 9:24 pm

Niestety mnie już żona zakręciła "kurek wystawowy" na ten sezon i limit mam wyczerpany :P ...zastanawiam się czy ... żony w związku z tym nie zmienić :P

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » śr sty 09, 2013 6:02 pm

Jak ktoś kiedyś powiedział do swoiej żony"żono kocham cię bardzo i iesteś dla mnie wszystkim ale między mnie a gołębie się nie wpier...bo będzie żle"

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » ndz lut 03, 2013 9:46 am

Dzień dobry Kolegom.
Poszukuje żony dla tego oto kawalera. Może ktoś z Kolegów ma wolną samice i zechce odsprzedać ?
Załączniki
DSC_2546-002.JPG

SZEKYKIR2
Kontakt:

Post autor: SZEKYKIR2 » ndz lut 03, 2013 4:09 pm

Witam, ja mam samiczkę, ale czarną, kupiłem jako parę na ostatniej wystawie w Giżycku, ale okazało się, że są dwie samiczki. Ptaki nabyłem od takiego starszego Pana z dużą brodą, pewnie wiesz o kogo chodzi.

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » ndz lut 03, 2013 7:37 pm

wydmin . No koniecznie musisz go ożenić ,bo jest zbyt ładny żeby się marnował :roll: . Może u kogoś rozpoczeły się już lęgi?

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » pn lut 04, 2013 9:22 am

Dopiero parzenie, gruchot, i noszenie na gniazda. Jak myślicie nie za wcześnie?

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » wt maja 21, 2013 10:24 pm

Może się ktoś pochwali jakimś dorobkiem młodych ?.U mnie kiszka jeden młody ledwie co zaobrączkowany,a może jakieś nadwyżki hodowlane ktoś posiada?

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » wt maja 21, 2013 11:09 pm

U mnie marnota...na trzy pary jeden mlody dopiero wylegniety...mialem dwa mlode wczesniej, ale zmarzly jeszcze. Czekam na nastepne mlode.

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » sob sie 24, 2013 9:30 pm

może ktoś z was ma namiary na filmiki z grzywaczami polskimi ?. Bo nic z grzywaczami nie znalazłem na you tube

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » sob sie 24, 2013 10:41 pm

Chyba nie ma nic...trza ponagrywac swoje:)

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » pt sie 30, 2013 8:57 pm

Odnoszę wrażenie, że Grzywaczy Polskich mało się hoduje . To chyba z tego powodu mało zdjęć nie wspominając o filmach można znależć w internecie. U mnie w świętokrzyskim to nawet nie wiedzą , że taka rasa istnieje. Tak na marginesie dorobiłem się czterech młodych całkiem niezłych wziąwszy pod uwagę materiał wyjściowy . Tu na miejscu niema gdzie kupić ładnego Grzywacza .a kupować za pośrednictwem poczty mija się z celem bo mam już w tym temacie praktykę. Panowie jak tam wasze lęgi poprawiło się coś?, może ktoś wrzuci fotki mój aparat robi za ciężkie i nie wchodzą .a nie wiem jak zmniejszyć ich ciężar ,ale i tak pewnie bym dostał baty z moimi " championami " :oops: :P

Awatar użytkownika
m@teu$z
Kontakt:

Post autor: m@teu$z » pt sie 30, 2013 9:40 pm

http://vpx.pl/ wystarczy tylko skopiować link i go wkleić na forum i gotowe :wink:

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » sob sie 31, 2013 2:28 pm

tak na próbę może mi się uda, stare zdjęcie

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » sob sie 31, 2013 2:42 pm

a jak jest z ich lotnoscia i checia do lotu? czy podobne sa do szrika (orlika polskiego- leniwe i latwo zapasajce sie?)

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » sob sie 31, 2013 8:17 pm

Te ze zdjęcia to leniwe ,raz na rok ze dwa koła zrobią wokół podwórza ,ale mam z lublina trzy sztuki są mniejsze i po prostu słabe ,ale w górę idą chętnie kilka minut pofruwają lot ładny powolny. Spróbuję dodać jeszcze kilka zdjęć ,ale jak mi się uda bo internet mam lichy (podpisałem umowę na kolanie i teraz trza cierpieć)

http://vpx.pl/i/2013/08/31/P1160465zFPtW.jpg

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » sob sie 31, 2013 8:28 pm

I jeszcze jeden, ten do lotu był dobry potrafił latać ,ale niestety zginą mi w zimową zawieruchę po prostu przesadziłem :evil:

http://vpx.pl/i/2013/08/31/P1130974.jpg

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » sob sie 31, 2013 8:34 pm

To nie grzywacz polski. Miejscowi znaczy w lubelskim mówią na nie grubyny, To jakaś pod rasa gołębi lotnych.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob wrz 07, 2013 3:12 pm

Jaroslawskie griwuny. Rasa z Rosji, ptaki te od pewnego czasu przywozili w Lubelskie handlarze z Litwy i Ukrainy.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr wrz 25, 2013 10:22 am

Nudno też i w innych tematach.
Grzywacze przyjemne dla oka, te ze zdjęć na podwórku wygladają na lotne. Ciekawe jak w rzeczywistości. Tej wielkości i budowy niegdyć potrafiły odlatać parę godzin.
golebiewski

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » śr wrz 25, 2013 4:08 pm

Niestety u mnie nie latają wcale ,ale to może w tym jest moja wina,kiedyś próbowałem ganiać ale nic z tego nie wyszło .Zero chęci do latania.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » śr wrz 25, 2013 11:50 pm

U mnie juz sezon lęgowy zakończony. Jakoś marny przychówek. Chętnie bym krew zmienił w stadzie i wprowadziłbym jakąś nową samice Grzywacza polskiego. Jeśli chodzi o lotność...jesli zblizony do wzorca to z Bartoszyc czyli "nielot"...jesli "lot" to z Lublina, ale...do wzorca przestworza:)...zapewne uogólniam, ale tak jakoś to wygląda:)

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw wrz 26, 2013 8:37 am

Coś wam koledzy słabo trochę idzie. Co prawda wiem, że często u samiczek bywają problemy z płodnością. Myślałem jednak, widząc wasz zapał, że postawicie rasę trochę ,,na nogi". Fakt z lotnością grzywaczy jest coraz gorzej. Zastanawia mnie tylko dlaczego? Grzywacz nie był raczej leniwym gołębiem. U mnie kiedyś nawet duży samiec którego nabyłem z Bartoszyc ze skrzydłem, którego nie prostował, zapierniczał w górze nawet pół godziny. No jednak to inne trochę czasy. Ale faktem jest też, że kolega który miał wielkie orliki wileńskie, PTW i grzywacze, młode po nich, które mu się nie podobały wyrzucał do oddzielnego gołębnika i ganiał. Cudów nie było ale szły ładnie w górę do pół godziny.
Co do uczenia latania nielotów, które kiedyś jak to dla nastoletniego ,,gówniarza" często wciskano, to stosowałem prostą metodę - kartonik i rowerek. Pakowałem nieloty do pudełka i wywoziłem początkowo w miejsce gdzie najłatwiej było im zauważyć gołębik kiedy zaczną latać i wrócić do niego. Następnie za każdym razem zwiększałem im odległość. Tem sposobem nieloty, które początkowo wracały cały dzień z sąsiedniej ulicy po jakimś czasie błyskawicznie potrafiły wrócić z 3 km. Dalej nie wywoziłem bo nie było potrzeby. Co było kiepskie do lotu i do tego głupie to w którymś momencie nie wróciło a reszta się rozkręciła i nieźle latała. Tych co nie wróciły nie było co żałować, nie nadawały się do rozmnażania.
Trochę to pracochłonna metoda ale dość skuteczna.
golebiewski

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » ndz wrz 29, 2013 10:01 pm

Zapał nadal jest:)...wpakowałem sie w tym sezonie w kurskie wysokolotne i grzywacze i PTW zaniedbałem...nastepny sezon tak nie pozwole sobie zmarnowac:)...co do rowerka i innych czasów...u mnie zmieniło sie to, że samochodem wywoże :)

ODPOWIEDZ