GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

Janusz3
Kontakt:

Re: GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

Post autor: Janusz3 » wt lis 02, 2010 6:31 pm

W Lublinie na pewno nie kupisz grzywaczy polskich są tam owszem ale na pewno nie grzywacze ,grzywacz musi posiadac od 14 do 18 pior w ogonie a te w lublinie 12 do 14 grzywy są mniejsze tak jak i sam gołąb jest raczej mały a fartuch rzadko który posiada. Śmiem powiedziec że ten grzywacz z lublina ma więcej wspólnego z permskim jak z grzywaczem polskim
klub-akrobatyczne.pl

jozekp
Kontakt:

Post autor: jozekp » śr lis 03, 2010 8:17 am

Kupione w Lublinie grzywacze z pewnością nie nadawały się na wystawę,faktycznie były mniejsze, sterówek w ogonie nie liczyłem. Na pewno nie były to permskie, sylwetka i lot grzywacza polskiego, w moim przekonaniu selekcjonowanego do lotu. Odkupił je hodowca hodujący grzywacze wystawowe.
Nie jestem fanem tej rasy, gdyż generalnie nie lubię gołębi noszących skrzydła pod ogonem, z powodu jednak ich lotu, byłem w stanie tolerować je na swoim gołębniku.

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » śr lis 03, 2010 5:46 pm

Janusz3 pisze:W Lublinie na pewno nie kupisz grzywaczy polskich są tam owszem ale na pewno nie grzywacze ,grzywacz musi posiadac od 14 do 18 pior w ogonie a te w lublinie 12 do 14 grzywy są mniejsze tak jak i sam gołąb jest raczej mały a fartuch rzadko który posiada. Śmiem powiedziec że ten grzywacz z lublina ma więcej wspólnego z permskim jak z grzywaczem polskim
Hmm... ciekawe...
Moje lubelskie mają po 16-18 sterówek. Faktycznie z fartuchami jest problem, ale to jest mało istotne..
gg: 20619770

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lis 03, 2010 6:27 pm

Fartuch( u nas się na to mówi siodełko) to bardzo istotna sprawa u polskiego grzywacza. Jego brak to duży feler. Innym felerem, z jakim mam do czynienia u czerwonych i żółtych to rozjaśniona barwa siodełka. grzywa w nasyconym kolorze, a siodełko jasne, czasami płowe.Z kolei niebieskie czasami mają idealne siodełko, a grzywę niemal czarną, bywają przypadki braku grzywy u niebieskich przy idealnym siodełku.mam takiego niebieskiego samczyka, jednak został do rozpłodu, bo młode po nim idą z dobrym rysunkiem. kolejnym dużym błędem jest oko białe lub łamane. Może to być spowodowane przez domieszkę tarczowego wysokolotnego lub permiaka.Można tak podejrzewać, jeśli ptak ma stosunkowo dużą głowę i długi, cienki dziób.Wracając do wad rysunku, czarne i niebieskie czasami dają potomstwo z barwnymi sterówkami w ogonie.wszystkie te odstępstwa od prawidłowego rysunku i budowy to błędy, dość trudne do wyeliminowania.Co do wielkości ptaków, to te najdrobniejsze to stary typ lotny, krzyżówki po tarczowych i permiakach to ptaki duże i masywne.

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » śr lis 03, 2010 6:38 pm

.
Ostatnio zmieniony pn mar 26, 2012 8:57 am przez WojtekZF, łącznie zmieniany 2 razy.
gg: 20619770

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » śr lis 03, 2010 11:27 pm

Czytając kszysiek Twoje spostrzeżenia mniemam, że masz duże doświadczenie w hodowli tej rasy. Rzeczywiście co piszesz o ubarwieniu siodełek potwierdzam. podobnie u mnie jest, że kolor siodełek jest mniej intensywny. U czarnych jeszcze jakoś, ale czerwone maja blade siodełka.Niebieskich nie posiadam(czego baaaardzo żałuje) więc nie mam doświadczenia.
Załączniki
P1470100.JPG
P1470091.JPG

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » śr lis 03, 2010 11:30 pm

Ja w hodowli Grzywacza polskiego mam małe doświadczenie jednak rasa bardzo podoba mnie się i zamierzam kontynuować przygodę z nimi mając nadzieje na osiągnięcie jak i w wyglądzie tak i locie.
Załączniki
P1470101.JPG

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lis 04, 2010 9:28 am

Ptaki obiecujące. Co do koloru, to nie jestem specem. Opierając się na doświadczeniach z innymi rasami spróbuję czerwone połączyć z kawowymi. Może to wpłynie na poprawę intensywności ubarwienia siodełka.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw lis 04, 2010 7:50 pm

Nie wiem skąd wziął się zapis, że fartuch powinien mieć w tym samym kolorze co grzywa. Widziałem całą masę grzywaczy, sam je hodowałem. W zasadzie widziałem może 1 czerwonego, który miał prawie dobry fartuch. U czarnych wyglądało to trochę lepiej. A jeszcze ciekawsze, było to, że grzywacze bez fartucha były bardziej cenione. Tak było zanim pojawił się wzorzec. Wzorzec wszystko zmienił. Jeszcze zapomniałem dodać, że ten grzywacz z dobrym fartuchem pochodził z krzyżówki z orlikiem boczatym, nazywanym wtedy u nas mikołajem. Po parze grzywaczki z boczatym wyszedł młody z półbokami i zaciągiem na szyję. Ten mieszaniec krzyżowany z grzywaczem dawał grzywacze a bokiem boczate.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lis 05, 2010 9:10 am

Mam podobne doświadczenia. Wzorzec jednak przewiduje identyczny kolor fartucha ( siodełka) i grzywy. Rok temu na wystawie w Poznaniu kupiłem czerwonego młódka w idealnym kolorze. Ptak był w marnym stanie, ale skusił mnie kolor. Niestety niepotrzebnie zaryzykowałem, bo po 2 tygodniach było po ptaku.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pt lis 05, 2010 9:43 am

Ja będę na wystawie w Giżycku( chyba 20 i 21 listopad) gdzie będą prawdopodobnie hodowcy z Bartoszyc może uda sie cos nabyć z grzywaczy od nich. Jeśli będą sróbuje jakieś zdjęcia zamieścić. Jeśli zaś chodzi o dążenie do wzoca to nie ukrywam, że nie wariuje na tym punkcie, a chciałbym też lotnośc wyselekcjonować u swoich ptaków.

bogdan54
Kontakt:

Post autor: bogdan54 » pt lis 05, 2010 6:01 pm

Witam Bogdan z Lublina hoduję grzywacze od 1970r. Jozekp młode które kupiłeś na targu prawdopodobnie ode mnie. Hoduje gołębie tyle lat i tylko tą rasę

SZEKYKIR2
Kontakt:

Post autor: SZEKYKIR2 » pt lis 05, 2010 7:39 pm

Panie Bogdanie, może jakieś zdjęcia swojej hodowli.

bogdan54
Kontakt:

Post autor: bogdan54 » ndz lis 07, 2010 2:01 pm

kilka zdjęć moich gołebi
Załączniki
PIC_0102.JPG
PIC_0101.JPG
PIC_0098.JPG

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lis 07, 2010 4:51 pm

Ładne ptaszki. Wyglądają mi na typ lotny. A jak z ich lotnością? Widzę, że mają zróżnicowany rysunek. Są i z wybarwionym siodełkiem, i z rozjaśnionym i całkiem bez siodełka.Czasami pojawia się barwna sterówka.U mnie barwne sterówki trafiały się tylko u czarnych i niebieskich.W tym sezonie czerwone dały mi jednego młódka czysto białego.Nie mam zbyt dużego doświadczenia z grzywaczami, bo pierwsze dwie parki nabyłem w 2005r.Do dzisiaj udało mi się zapanować nad występowaniem białego lub łamanego oka.Wcześniej trafiały mi się jeszcze takie młode.Jednak z rysunkiem i kolorem jeszcze długa droga przede mną.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » ndz lis 07, 2010 6:10 pm

Dziś na giełdzie w Grajewie widziałem jedną samicę. Była własnie bez siodełka. Poza tym nie miałem w sumie szczególnych zastrzeżeń i...nie zdecydowałem sie. Żałuje jednak, że nie zakupiłem jej. Panie Bogdanie równiez jak Kolega Krzysiek ciekaw jestem jak z lotnością Pańskich ptaków?

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » ndz lis 07, 2010 9:51 pm

I jestem ciekaw panie bogdanie ile mają piór w ogonie bo bedąc w sobote na targu w lublinie ile bylo grzywaczy to każdemu liczyłem pióra w ogonie każdy miał po 12 piór i kilka szt miało barwne sterówki w ogonie z bardzo rozjasnionymi fartuchami zadawałem pytania hodowcom to mówili że grybun może miec do 16 piór w ogonie ale najważniejszy jest ich lot a nie bawienie sie w grzywy , fartuchy , czy ile ma piór w ogonie . Aczkolwiek są to bardzo zgrabne i miłe dla oka gołębie
klub-akrobatyczne.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lis 08, 2010 9:29 am

W powietrzu też się ładnie prezentują. Nie wiem jak inne, moje chętnie zrywają się do lotu. U mnie latają razem z tarczowymi wysokolotnymi, orlikami wileńskimi i z parką orlików białostockich. Orliki i boki muszę pogonić, żeby latały, grzywacze idą same w powietrze.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn lis 08, 2010 10:07 am

Grzywacze na zdjęciach powyżej to na pewno nie wystawowe. Wygladają na lotne. Po czystych lotkach możnaby sądzić, że faktycznie dobrze latają.
Krzysiek to co piszesz, że grzywacze chętnie latają a wileńskie i im pochodne tarczowe to lenie, to są cechy charakterystyczne tych ras. Grzywacze czy młode czy stare dobrze latają, natomiast wileńskie jak młode tak do 4 lat to są chętne, później to robią się z nich lenie. Szczególnie samce. Trochę kiedyś tego trzymałem i takie są moje obserwacje.
golebiewski

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pn lis 08, 2010 12:13 pm

U mnie Krzysiek odwrotnie:)...Polskie Tarczowe Wyskolotne ida w góre, a jak n razie Grzywacze nie:)...ale wierze, że to zmienię:)Zamierzam tez coś jszcze dołożyć do lotu, by je troche podciągać do góry. Krzysiek, a może zamieścisz zdjęcie swoich lotników? Ja spróbuje zamieścic zdjęcie swojej pary Polskich Tarczowych...to jest typ "sportowy" nie wystawowy:)

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lis 08, 2010 5:09 pm

Z fotkami trzeba będzie trochę poczekać. Wysłałem rodzinkę do Holandii w odwiedziny do kuzynki i zabrali ze sobą aparat i kamerę. Dlatego fotki zrobię dopiero jak wrócą, czyli pod koniec miesiąca. Co do tarczowych, to też mam typ lotny, wystawowe nie dają rady wlecieć na strych, jak wyjdą na podwórko. Zwłaszcza po deszczu trzeba je zbierać jak grzyby do koszyka i zanosić na górę a wylot mam na wysokości 4m. Jednak ptaki z krzyżówki po wystawowych i najkrótszych z lotników udało mi się rozlatać.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » śr lis 10, 2010 8:08 pm

W sumie temat Grzywaczy , ale sądze, że nie dokonam naduzycia jeśli zamieszcze te swoje "orły"...zdjęcia marne, ale ...
Załączniki
P1470162.JPG
P1470145.JPG

karas
Kontakt:

Post autor: karas » sob lis 13, 2010 5:15 pm

Witam, wszystkich hodowców grzywacza polskiego!
Jestem z okolic Gorzowa Wlkp.. Od niedawna zainteresowałem się rasą grzywacza polskiego. Posiadam w swoim gołębniku dwie pary tych ptaków. Od 5 lat hoduję gołębie pocztowe, które lotowałem, ale jest to zbyt kosztowne hobby. Zaczęły mi się podobać gołębie wysoko lotne i powoli wprowadzam je do swojego gołębnika. Niebawem zamieszczę parę fotek moich grzywaczy i chciałbym poznać opinię hodowców, którzy znają te ptaki.

Pozdrawiam Grzegorz

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » ndz lis 14, 2010 4:36 pm

Witaj Grzegorzu. Cieszę się, że jest nas kilku :) Ja nie jestem autorytetem, ale chętnie ujrze Twoje ptak. Pozdrawiam.

karas
Kontakt:

Post autor: karas » pn lis 15, 2010 7:20 pm

Witaj wydmin! Widziałem Twojego grzywacza i muszę powiedzieć ze jest miły dla oka! Moje niestety mają za wąskie ogony-tylko 12 sterówek, a do tego jedna samiczka pomimo tego ze ma grzywę i fartuszek to nosi skrzydełka na ogonie sporadycznie je opuszcza. Morze na weekend zamieszczę zdjęcia to zobaczysz. Pozdrawiam! :)

ODPOWIEDZ