GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

Awatar użytkownika
no53k
Kontakt:

Re: GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

Post autor: no53k » śr paź 24, 2012 8:01 pm

[/quote]
Wymień choć jedna rasę litewską ,która zasługuje na wzmiankę na tym forum.. :shock:
[/quote]

chociażby
http://www.google.pl/imgres?q=litewski+ ... x=83&ty=39
a abstrachujac od tematu kolego Blusmen- przegladajac nowe posty natrafilem na kilka Twoich, szczerze mówiąc ciężki harakter, ciężkie poglądy- i widzę ze jestem jednym z wielu odbierajacych tak Twoje wypowiedzi.
A nie wiem czy wiesz ze Litwini hodują tez rasy polskie, niemieckie.. nie tylko własne
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2012 8:17 pm przez no53k, łącznie zmieniany 2 razy.

Blusmen

Post autor: Blusmen » śr paź 24, 2012 8:13 pm

Rasa litewska , pochodzenie nieznane :shock:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr paź 24, 2012 9:04 pm

Znane, to litewski wynalazek wyhodowany na bazie starej polskiej rasy znanej niegdyś pod mylną nazwą besarabski ( nie wiadomo dlaczego, Besarabia jest jedną z prowincji Mołdawii), obecna oficjalna nazwa litewski tygrysowaty.Litwini krzyżowali je m.in. z kazańskimi i uzyskali odmianę jednobarwną.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » czw paź 25, 2012 1:14 am

Widzę, ze temat o grzywaczach aktywny ... :P

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt lis 20, 2012 1:36 pm

Trochę odświeżę temat. Przy okazji wystawy w Giżycku dokonałem trochę rozeznania jak się ma rasa w moim regionie. Nie ma optymizmu ani też tragedii, raczej stagnacja. Na giełdzie było chyba z 10 grzywaczy i to nienajgorszych. Mogło być więcej gdyż zaglądnąłem tam gdzieś koło godz.10. Na wystawie 6 szt, punktacja 5szt. -94 pkt. 1 szt.-96. Rozmawiałe trochę z hodowcami z Bartoszyc, gdzie kiedyś było ,,zagłębie" ras wysokolotnych i jeszcze można nabyć ptaki latające. No niestety jeżeli chodzi o lotne grzywacze to praktycznie już ich nie ma. Ostatnie z ptaków latajacych po kilka godzin padły w tym roku łupem jastrzębi. Jednak jest i pozytywna informacja. Ptaki hodowane w wolierach dawały im całkiem lotne potomstwo.
Nie były to loty tak jak kiedyś, gdy grzywacze latały nawet po 6 godzin ale godzinkę dawały radę. Zdziwienie natomiast wywołała we mnie informacja, że młode po dużych grzywaczach od jednego naszego hodowcy były całkiem niezłymi lotnikami. Co prawda pamiętam, że słabsze próbował ganiać ale nigdy nie chwalił się jak one latają.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lis 20, 2012 3:18 pm

U mnie na dzisiaj są dwie pary czerwonych , dwie pary czarnych i czarny z kawową samiczką. Do wolnej niebieskiej samicy dokupiłem na wystawie w Poznaniu czarnego samczyka z dobrej hodowli z Gorzowa.Będzie więc na następny sezon sześć par.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt lis 20, 2012 3:27 pm

Żółtych coś ostatnio nie widać, czyżby wyginęły?
golebiewski

SZEKYKIR2
Kontakt:

Post autor: SZEKYKIR2 » wt lis 20, 2012 3:51 pm

Na wystawie w Giżycku były dwie sztuki żółte wystawione, a wystawca mówił, że żółtych ma jeszcze około dwudziestu. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to rzadki kolor.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lis 20, 2012 4:10 pm

Kolega w Koninie ma kilka żółtych i to całkiem niezłych.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt lis 20, 2012 8:08 pm

W Giżycku wystawiał Krzysiek Chadaj. Raczej przesadził z tymi 20 sztukami. Kilka to może. Już drugi rok z rzędu mówił, że będzie schodził z rasy. Jego ptaki nie są tak duże jak wcześniej wystawiano więc jest szansa, że młode po nich mogą latać
Krzysiek te w Koninie latają, czy nie są puszczane?
Ciekawi mnie pochodzenie tamtych żółtych.
Teraz się nie dojdzie ale nasi hodowcy grzywaczy mówili, że najlepsze grzywacze w Polsce sę bardzo ze sobą spokrewnione. Co prawda od tamtej pory minęło już kilka lat i tamte ptaki już mogły być przekrzyżowane z innymi.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lis 20, 2012 8:15 pm

Te w Koninie podobno latają, ale nie widziałem.Pochodzą z Gorzowa, od tego samego hodowcy, od którego pochodzą moje czarne. Rozmawiałem z tym hodowcą z Gorzowa, on też odchodzi od grzywaczy.Ma niezłe PTW, wileńskie i permiaki.

emir
Kontakt:

Post autor: emir » wt lis 20, 2012 9:10 pm

Teraz hodowanie gołebi lotnych jest bardzo zawodne ze względu na jastrzebie.
Długo latające golebie działają na jastrzebia jak płachta na byka. Dlatego ja musiałem zrezygnować z hodowli tipplerów bo niemal każdy lot kończył sie atakiem jastrzebia.
Pewnie będzie coraz gorzej bo zwierzyny w polach jest coraz mniej i dlatego pozostaną mu nasze gołebie.

Jeżeli nie w temaćie to z góry przepraszam.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » wt lis 20, 2012 10:18 pm

Witam Kolegów.
Szkoda, że hodowcy rezygnują z tej rasy. Ja mam swoje Grzywacze Polskie równiez z tej lini wystawianej w Giżycku. Mam 4 pary zostawione na nowy sezon więc juz nie lataja, ale sprawdziły sie w locie . Oczywiscie nie 6 godzin wspomnianych, ale 1,5 godzinki zdażało się, za to na godnym pułapie. Licze, że poprawie ten wynik lotami młodych w 2013 roku. Niestety nie mam niebieskich i żółtych. Cieszę sie, że temat "żyje" Do wspomnianych wypowiedzi Kolegów ilustracja z giżyckiej wystawy.
P.S. Swoja drogą próbowałem również z PTW z lini bartoszyckiej tu ednak porażka kompletna lotowo nastąpiła :)
Załączniki
DSC_2147.JPG
DSC_2143.JPG
DSC_2142.JPG
DSC_2138.JPG
DSC_2141.JPG
DSC_2140.JPG

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lis 21, 2012 9:16 am

U mnie za to w temacie PTW "bartoszycki" ogromny sukces lotowy. Niebieski samiec o wymiarach olbrzyma rzymskiego kilka razy wzbił się tak wysoko, że dał rady na szczycie stodoły wylądować! A tak poważnie, to próbował ktoś krzyżówki grzywacz x PTW ( lotny)? Kiedyś bawiłem się w miks wileński x PTW. Poprawiła się lotność a po czwartym pokoleniu utrwalił się kolor i rysunek wileńskich. Ostatni wileński z białymi piórkami na głowie i podgardlu pojawił się w 2008.Młode po nim wychodziły już czyste.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr lis 21, 2012 9:48 am

1,5 godzinki na początek to nieźle. Jak uda Ci się w przyszłym sezonie nachować młodych to coś wybierzesz co będzie latać lepiej. Nie wiem tylko czy nie masz problemów z płodnością, szczególnie samic. Bo u dobrych samic to często się zdarza.
PTW w ty dużym wydaniu i latajace to duża rzadkość. Osobiście miałem tylko jednego dużego, który latał do 2 godzin i był to jedyny którego widziałem. Nie mówię o średniej wielkości, którą niektórzy mogą uznać za duże, tylko o dużym faktycznie.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lis 21, 2012 9:52 am

Miałem duże nieźle latające, ale to było w latach 90-tych. Później już nie udało mi się na takie trafić.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr lis 21, 2012 11:41 am

Miałem kiedyś krzyżówkę grzywacza z ptw. Młody po nich jeden półbok z zaciągiem małym na szyję, drugi boki całe i pióra barwne na brzuchu. O ile dobrze pamiętam tego z półbokiem dawałem do grzywacza a tego z piórami na brzuchu do ptw. W każdy razie wychodziło już coś z tego w miarę czystego. Z tym, że lepiej było z tarczowymi niż grzywaczem. Później został mi tylko ten z półbokiem i dałem go do pary do ptw i były z tego czyściutkie boki. Długo tego nie hodowałem więc nie wiem jak w dalszych pokoleniach.
golebiewski

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » śr lis 21, 2012 8:25 pm

Mam nadzieje że takie mieszańce zostały w waszych gołebnikach bo w innym przypadku ktoś nacioł się ,,,,na rasowe gołebie .
klub-akrobatyczne.pl

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » śr lis 21, 2012 9:42 pm

Kolego Golebiewski nie mam problemu z płodnością samic.
Kolego Krzjysztof ... ja nie mogąc do Orlika Wileńskiego samca dostac godnej samicy sparowałem z PTW. Mam młode po nich super(jak dla mnie 3 h takim super jest ) lotne żółte orliki z zaciągami. zamierzam dalej próbować i samiec PTW dostanie samice , a samica do samca PTW . Wstawie ich zdjecia jutro.
Jeśli zas chodzi o lotnośc... myśle, że przy pomocy PTW do 2 godzin młode dobija w nowym sezonie...tak zakladam, a zycie zweryfikuje.
Wstawie jutro zdjecia ( jak zdaze zrobic) moich Grzywaczy

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » czw lis 22, 2012 3:47 pm

Obiecałem zdjęcia i wstawiłem, ale ... aby nie mieszać tematów w wątku w temacie ... Polski Tarczowy Wysokolotny.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pn sty 07, 2013 7:58 pm

Dobry wieczór.
Może z Kolegów ktoś na zbyciu ma samicę Grzywacza Polskiego w kolorze czerwonym ? Mam młodego samca i chętnie odkupię. Nie musi być lotna. Z góry dziękuje za zainteresowanie.

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » pn sty 07, 2013 8:32 pm

Miałem samisę całkiem ładną w czarnym kolorze.ale w ostatnią sobote zdarzyła mi się taka przygoda .Wracając busem z montażu po kilku godzinach pracy patrzę a tu na jezdni grzywacz stoi .Zdziwienie mnie wzieło co ten gołąb tu robi zatrzymałem się bo chciałem go złapać.I wtedy poznałem moją samicę która była moim skarbem i myślałem że coś poniej uchowam na wiosnę. Niestety nie złapałem wzbiła się w powietrze i poszła w strone zabudowań a miało to miejsce jakieś siedem kilometrów od domu .Poprzedniego wieczoru szukałem jej bo niebyło jej w gołębniku i myślałem że jastrząb zjadł bo ta franca zaczyna od naileprzych a nakoniec zostawia człowiekowi te koki jednej złotówki niewarte,ale cóż sam sobie jestem winien .Rano wsiadłem w samochód i ruszyłem do pracy ,a ten biedny ptak poprostu spał pewnie gdzieś na podwoziu lób za owiewką no i takim sposobem wywiozłem go na loty z których napewno nie wróci. Co ten gołąb robił tyle godzin na tej drodze i że go nic nie przejechało to niewiem tak czy tak ptaka NIET. :(

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pn sty 07, 2013 10:54 pm

Rzeczywiście niesamowite wydarzenie. Szkoda samiczki.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt sty 08, 2013 9:35 am

Niestety nie mam nic na zbyciu, wszystko jest w parach.

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » wt sty 08, 2013 6:49 pm

Patrze na te zdięcia powyżej i niemogę się napatrzeć jak piękne gołębie hodujecie poprostu mistrzostwo świata .
Chyba dokupię ze dwie pary. Może ktoś z was będzie z grzywaczami na wystawie w kielcach?

ODPOWIEDZ