GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

krzysiek
Kontakt:

Re: GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

Post autor: krzysiek » wt mar 10, 2015 9:33 pm

Kuper, podobnie jak inne wschodnie grzywacze, powinien mieć biały, bez "fartucha". Ten to nawet nie jest jarosławski tylko pewnie jakiś miks. Ile ma sterówek? To jego naturalna postawa? Jarosławskie powinny mieć 14-18 sterówek, opuszczone skrzydła, a ogon lekko uniesiony.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » śr kwie 15, 2015 8:10 pm

Sterówek ma 16. Postawa...słabo widoczna, bo ni ch... pozowac nie chce:)...ale lota nosi a kuper ma zadarty:)...nie wiem jaki to mix, ale u mnie :grybuny" na takie mówia i u mnie kilka z nich lata:)
Załączniki
DSC_2109.JPG
DSC_2142.JPG

redestowicz89
Kontakt:

Post autor: redestowicz89 » śr kwie 15, 2015 8:53 pm

a czy to nie cos od nikołajewskich??

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw kwie 16, 2015 10:37 pm

Nie, to jarosławskie wysokolotne, odmiana z grzywką czyli griwun, nasi lokalni "spece", jak to mają w zwyczaju, przekręcili ją i stworzyli gniot językowy czyli "grybuna".

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pt kwie 17, 2015 6:48 pm

Sądzę, że Kolega ma racje. Ten przyjechał do mnie niechcący z Lublina. Z kilkoma co prawda :) gdyż poprosiłem kolege by mnie przywiózł po tym jak opowiedział jak grzywacze polskie lataja w Lublinie :)...i tak stałem się ich "szczęsliwym" posiadaczem :)...jednak nie przeszkadzaja mnie, a lataja znośnie :)

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt kwie 17, 2015 8:11 pm

Niektórzy krzyżują je z grzywaczami polskimi, ale efektem są zadarte ogony, poza tym miksy są wąskie w kuprze i ten feler jest dość trudny do wyeliminowania. Lotność jednak się poprawia. Teraz z innej beczki. Nie jestem pewien, ale przypadek z mojej hodowli może być dowodem na pochodzenie grzywaczy od nikołajewskich. Mam parę oryginałów melitopolskich , samiec gładkogłowy, samica z koroną. Młode po nich idą gładkogłowe. W tym sezonie z braku materiału hodowlanego z konieczności połączyłem w parę jednogniazdki, czego staram się unikać. Młode po nich wyszły koroniaste, co mnie cieszy, ale zaskoczeniem jest rysunek jednego z nich. Młódek ma idealny rysunek grzywacza polskiego. Z dzieciństwa pamiętam nikołajewskie z grzywkami , które hodował stary Ukrainiec mieszkający koło szkoły. Od wielu lat już takich nie widziałem, a tu niespodzianka.

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » ndz kwie 19, 2015 10:57 pm

no niestety link coś skrzaniłem

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » pt maja 01, 2015 7:21 pm

pierwszy filmik z grzywaczem polskim jaki znalazłem :D
https://www.youtube.com/watch?v=zP3TtWCFZQ4

ODPOWIEDZ