GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Re: GRZYWACZ POLSKI - chętnie nawiąże kontakt z hodowcami.

Post autor: wscekly4405 » wt gru 07, 2010 7:09 pm

krzysztofk85 pisze:
wscekly4405 pisze:
krzysztofk85 pisze:moj znajomy 20 kat temu jezdzil w delegacje za granice i z odessy sciagal odeskie i grzywacze i te grzywacze swoje kotre jak mowil sa w rodzinie z dziada pradziada mieszal z tymi co przywozil z zagranicy. powtorze poraz kolejny ze na lubelszczyznie pod nazwa grybum kryje sie grzywacz polski zapytam sie go czy cos jeszcze ma do sprzedania zainteresowani prosze pisac na pw.
czyli z odessy przywoził grzywacze polskie dobre :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
niewiem co przywozil z odessy bo wtedy nie interesowalem sie golebiami ale mowil ze mieszal tamte co przywozl z grybunami ktore posiadal:)
i dlatego grybun nie jest grzywaczem polskim tylko prawdopodobnie krzyzówką tych z odessy prawdopodobnie stawropolskich z naszymi polskimi a tego nie można nazywać grzywaczem polskim
golebie-akrobatyczne

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » wt gru 07, 2010 10:43 pm

moze i masz racje ja napisalem ze u mnie w lublinie tak mowia ze grybun a grzywacz to to samo. ja sie ta rasa nie zajmuje wole zamojskie. pozdrawiam kk

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr gru 08, 2010 12:09 am

u was to krzyżują orliki z nikolajewskimi i też mówią ze to jest orlik także nie dziwie się tobie pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » śr gru 08, 2010 10:17 am

wscekly4405 pisze:u was to krzyżują orliki z nikolajewskimi i też mówią ze to jest orlik także nie dziwie się tobie pozdrawiam
tak robia zgadzam sie z toba i niektorzy pseudo hodowcy gabonosy z bagnetami mieszaja i zamojskiego z odeskimi i masciuchami ale to juz inna sprawa ale przynajmniej nieznam nikogo w lubrlskim kto miesza zamojskiego z tiplerem

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » śr gru 08, 2010 7:31 pm

Jeszcze poznasz... ja już znam :P
gg: 20619770

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » śr gru 08, 2010 10:53 pm

WojtekZF pisze:Jeszcze poznasz... ja już znam :P
nieznam wszystkich hodowcow lotnych zreszta nawet zamosjkie do latanie szczeze mnie nie interesuja. wiem ze to nie tan temat ale jak takiego mieszanca zamojskiego i tiplera ewentualnie budapeszta nazwac? oprucz okreslenia kok

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw gru 09, 2010 2:07 pm

To samo dotyczy grzywaczy. Mieszają polskiego grzywacza z innym i później nazywają ,,grybunem". Chociaż przynajmniej mogliby prawidłowo używać wschodniego określenia na gołębie z grzywą, czyli barwną plamą na tylnej części szyi.
golebiewski

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » czw gru 09, 2010 3:44 pm

krzysztofk85 pisze:
WojtekZF pisze:Jeszcze poznasz... ja już znam :P
wiem ze to nie tan temat ale jak takiego mieszanca zamojskiego i tiplera ewentualnie budapeszta nazwac?
Zampeszt

Jak Cię nie interesują zamojskie do latania to po co w ogóle zacząłeś z tą rasą? Trzymanie w wolierze tej rasy mija się z celem...
Ostatnio zmieniony pn paź 22, 2012 7:34 pm przez WojtekZF, łącznie zmieniany 1 raz.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pn mar 28, 2011 12:39 am

Witam Kolegów. Sezon lęgowy rozpoczęty. W tym roku u mnie porażka. Pozostały mi trzy pary moich Grzywaczy. Może ktoś z Kolegów ma na zbyciu samice Grzywacza Polskiego ? Ubyły mi trzy samice i wolne samce pozostawiłem na razie odsadzone. Z góry dziękuje za informację. Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn mar 28, 2011 3:30 pm

Nie poratuję Cię niestety, bo też mam 3i pół pary ( i też z przewagą samców). Na razie pierwsze jajka się zmarnowały ( nie zalężone), teraz siedzą na drugich. Te na szczęście są zalężone i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wolny samiec jest z samicą tarczową (PTW).

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » wt mar 29, 2011 12:19 pm

Dziękuję Kolego za zainteresowanie. Więc mamy tak samo :lol: mój jeden z wolnych, żeby nie trzymać go oddzielnie, by jednak nie rozrabiał również jest w parze z samica PTW :wink:

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » wt mar 29, 2011 3:42 pm

[wszedzie jest duzo samcow - ja tez mam wolnych 5 samcow

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » wt mar 29, 2011 9:00 pm

A u mnie samica wolna :) Ale dzisiaj już ją budapeszt parzył.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » śr mar 30, 2011 11:40 pm

Jeśli miałbyś w planach odsprzedanie samicy jestem zainteresowany.

bogdan54
Kontakt:

Post autor: bogdan54 » czw kwie 07, 2011 1:42 pm

Witam, moje grzywacze mają po 14 piór i więcej jest to typ lotny. Wszystkie latają długo ( oczywiscie w zależnosci od warunków atmosferycznych danego dnia) i latają bardzo wysoko aż do punkcików na niebie. Wszystkie bez względu na wiek ( stare i młode ) są lotne nie mam takich , które nie chcą latać.
Nie zgadzam sie z osobą, która pisała ze ta rasa szybko lata, moje golebie w porównaniu np. do lotu gołebi perskich latają zdecydowanie wolniej.
Wszystkich chętnych z Lublina i nie tylko zapraszam do zobaczenia... nie bedę ich chwalić same mogą zaprezentować sie w locie :D
Mój nr tel 504 380 535
prosze dzwonic po 15

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw kwie 07, 2011 6:56 pm

Szybko latają permskie. Grzywacz polski ma lot podobny do orlika wileńskiego czy tarczowego wysokolotnego. U mnie latają razem i jakoś się zgrywają w locie.

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » pt kwie 08, 2011 2:40 pm

bogdan54, możesz zdradzić przy jakiej ulicy albo chociaż w jakiej dzielnicy Lublina mieszkasz?

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pn kwie 11, 2011 11:47 pm

WojtekZF może więc masz chęć odsprzedać samice wolną ? Ewentualnie chętnie zamienię na samicę budapeszta .

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pn maja 02, 2011 11:02 pm

Mam nadzieje Koledzy, że u Was sezon lęgowy znacznie lepszy niz u mne. W tym roku nie dość, że zostały mi trzy pary grzywaczy to do dzis mam jednego młodego, który jest "trzydobowy"...trudny sezon jakoś u mnie...zimno, jajka marzną, piskalki marzną...a zapowiadają przymrozki...zamieszcze zdjęcie młoda...póki mam co :)
Załączniki
P1490477.JPG

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt maja 03, 2011 9:24 am

U mnie nieco lepiej, ale tylko nieco. Pierwszy lęg do bani. U trzech par był tylko jeden młody a i on nie przeżył. Drugi lęg lepszy. Wczoraj odsadziłem parkę niebieskich młodych.Jedno w nienagannym kolorze, drugie ma dwie niebieskie sterówki.U czerwonych mama parkę na wyjściu, z tego jedno żółte. U czarnych jedno młode,ale felerne, ze szczątkową grzywką i bez "siodełka".Wszystkie trzy pary znów mają jajka, więc jest nadzieja, że coś jeszcze uchowam.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » wt maja 03, 2011 11:06 am

Chętnie Krzyśku ujrzałbym jesli pozwolisz i masz mozliwość Twoje niebieskie ... ba chętnie kupiłbym niebieskie:) ja mam dwie pary czarnych(z tych czekam u jednej pary na młode duga miała jednego i odpadł) i jedna mieszana samiec czerwony i samica czarna, ale z dwiema czarnymi sterówkami(to właśnie po nich młody na zdjęciu zobacze co to za cudo będzie:) )do tego samiec czerwony w parze z PTW(ładny i szkoda pozbywać mi się go, bo z ubiegłego roku mój młody i nie lichy uważam)Chętnie nabyłbym w inych kolorach niż czarny młode lub starsze pary do hodowli(jesli tak mozna nazwać moją radość z gołębiam:) ) Pozdrawiam i namawiam Koledzy do zamieszczania zdjęć w celu pocieszenia oka i nie tylko lecz również w celu otrzymania informacji zwrotnych od innych hodowców w celu zwracania uwagi na lepszy "materiał hodowlany" (brrr...niefortunne określenie gołebi napisałem:P ) Pozdrawiam.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pt cze 17, 2011 9:50 pm

Wcześniej zmieszczony na zdjęciu grzywacz już lata...musze przyznac, że pierwszy mój grzywacz, który dotrzymuje orlikom i polskim tarczowym, więc satysfakcja , bo rodzice wolierowcy od "dziecka" i z dachu jak spadnie to musze po drabinie wnosić :wink: uparłem sie, że coś rozlatam i prosze jeden już jest. Ładnie drobi z orlikami i PTW. Nie jest najpiękniejszy, ale lot ma cudny :D ...pozostałe "rozmnażanie" grzywaczy marnie idzie ...na trzy pary jedna samica nie jest płodna(samiec wcześniej z inną miał młode) z pozostałych dwóch dopiero mam pięć młodych z czego jeden już lata.Pozdrawiam.

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pt lip 15, 2011 11:11 pm

Witam Kolegów. Bardziej by odświezyć temat pisze niż by prezentowac swój przychówek, ale...skoro juz pisze to i zdjęcie zamieszczę :) Chwalić nie bardzo mam sie czym wśród Grzywaczy Polskich jeśli chodzi o przychówek, ale...za to pochwalę sie, że latać zaczęły moje Grzywacze. Radość tym większa, że to pierwsze w sumie pokolenie po "wolierowcach" :)...wraz z orlikami czterema i dwoma PTW bywa, że i do godziny lataja...wiem nie jest to rekord, ale dla mnie bomba :) i na dodatek jakoś wyglądają(zamieszczam zdjęcia).
Załączniki
P1490927-1.JPG

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pt lip 15, 2011 11:18 pm

cuś nie wlizło w poprzednim :)
Załączniki
P1490914.JPG
P1490912.JPG

liteon
Kontakt:

Post autor: liteon » wt sie 30, 2011 4:47 pm

chętnie nabyłbym samczyka może ktoś ma w nadwyżce poproszę o kontakt

ODPOWIEDZ