SZUKAM HODOWCÓW ROLLERÓW ANGIELSKICH

perros
Kontakt:

Re: SZUKAM HODOWCÓW ROLLERÓW ANGIELSKICH

Post autor: perros » pt mar 29, 2013 6:07 pm

to są zasady ogólnie przyjęte na całym świecie. Konkursy Rollera Birmingham polegają na ocenianiu całego stada. I tak zmniejszyliśmy minimalną ilość gołębi z 15 do 8. Stado lotowe jest jak drużyną i jeśli jest drużyna piłkarska która ma dobrych 3 zawodników to nie gra tylko tymi trzema ponieważ musi być ich minimum dziewięciu. Uważam że minimalna ilość gołębi jest jednym z priorytetów na których hodowca powinien się skupić. pozdrawiam

łukasz l.
Kontakt:

Post autor: łukasz l. » pt mar 29, 2013 11:00 pm

Proszę napisać jakie są warunki przystąpienia i uczestnictwa w klubie, oraz gdzie znajduje się siedziba. Hoduję te gołębie i jestem zainteresowany wstąpieniem do klubu. Wiem, że uznano u nas nie dawno oficjalny wzorzec rasy. Jeśli by ktoś miał wzorzec lub jakiś link bardzo proszę o udostępnienie.

łukasz l.
Kontakt:

Post autor: łukasz l. » sob mar 30, 2013 11:13 am

Dzięki bardzo. Rozważam wstąpienie do Klubu i myślę, że się skuszę. Pozdr.

Awatar użytkownika
momo1351
Kontakt:

Post autor: momo1351 » sob mar 30, 2013 2:37 pm

Szkoda tylko ze dobiero teraz pzhgo stworzyl klub dla gołebi wyczynowych i akrobatycznych moze gdby zrobil to 10,20 lat temu to bysmy mieli dobrze latajace zamojskie i orliki oraz fajfry i rywalizacja do tej pory by stała juz na wysokim poziomie.

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » sob mar 30, 2013 3:08 pm

a ja sie pytam czemu to sami hodowcy nie podsuneli pomysla dla zwiazku , a jeszcze lepiej sami nie zalozyli takiego klubu 10 lat albo 20?

Awatar użytkownika
momo1351
Kontakt:

Post autor: momo1351 » sob mar 30, 2013 3:31 pm

Dobre pytanie.;-) moze dlatego ze byli to pasjonaci i gdzies mieli kluby dla nich liczyly ich gołebie i prawdopodobnie niewiedzieli jaka degeneracja ras wysokolotnych nisi na wlosku i ze jako tako klub i rywalizacia miedzy hodowcami moze ta degeneracje powstrzymac i dzieki temu zachecic mlody do tego sporu ;-)

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob mar 30, 2013 5:47 pm

Wydaje mi się ze dlatego że nie było komunikacji na wysokim poziomie tak jak jest w tej chwili ,po drugie kto znał rollery z Birmingham
Szukaj a znajdziesz

perros
Kontakt:

Post autor: perros » sob mar 30, 2013 6:22 pm

Wydaje mi się że hodowcy którzy byli zrzeszeni w związkach prowadzili swoje hodowle szczególnie pod kątem wyglądu a hodowcy którzy robili selekcje pod kątem lotności czy akrobacji nie potrafili stworzyć takich klubów i robili to sami sobie przez co dużo ras w tym także polskich zostały zdegradowane i zatraciły swoje cechy. Na szczęście od pewnego czasu to się zmienia i od nas zależy w jakim kierunku to teraz będzie zmierzało. Mam nadzieję że konflikty i rożne waśnie zejdą na dalszy plan a uwaga będzie skupiona na tym aby konkursy i propagowanie lotności i akrobacji wśród gołębi były nadrzędnym celem takich klubów. Pozdrawiam

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob mar 30, 2013 7:26 pm

Zaraz...zaraz, przecież były dwa kluby niezależnie od siebie działające, to jest klub gołębi wysokolotnych i klub gołębi akrobatycznych.
W lewej kolumnie na stronie głównej są do nich linki.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

perros
Kontakt:

Post autor: perros » sob mar 30, 2013 8:17 pm

Pisząc to miałem na myśli 10-20 lat temu a jak sam napisałem teraz jest o wiele wieksze zainteresowanie tematem czego przykładem są właśnie te kluby. Pozdrawiam

perros
Kontakt:

Post autor: perros » pt cze 28, 2013 11:26 pm

Dla zainteresowanych podaję link do wzorca rollera z Birmingham http://www.khgwia.pl/index.php?option=c ... &Itemid=71

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » ndz cze 30, 2013 5:18 pm

Od razu zaznaczam że jestem przeciwnikiem tego wzorca , ale skoro już jest mam kilka uwag.Pisze w cechach rasowości , oczy pomarańczowe i ciemne (takie powinny być jedynie dopuszczone do oceny na wystawie )a w błędach (oczy ciemne ) . kolejne ,, rodzaje kolorów (przy ocenie kolor nie odgrywa żadnej roli) a uwagi do oceny (kolor i rysunek) .kolejna sprawa ,Dziób ( dziób jasny u białogłowych u pozostałych ciemny) totalny nonsens i ostatnia uwaga z mojej strony , gołębie z oczami perłowymi nie są wcale gorszymi akrobatami , wiec dlaczego nie mogą reprezentować siebie na wystawach,
Jedynie domyślam się że ten wzorzec zatwierdzili ludzie którzy zapewne nie widzieli tych gołębi w locie ..
klub-akrobatyczne.pl

perros
Kontakt:

Post autor: perros » pt wrz 20, 2013 8:17 am

odbyły się już pierwsze konkursy rollerów z birmingham oraz planowane są kolejne. W pierwszym konkursie hodowca startował z grupy drugiej młodymi i starymi zdobywając 175,5 pkt i 100 pkt. W drugim konkursie który odbywał się w grupie pierwszej zostało naliczone 299 pkt. w najbliższej przyszłosci planowane jest jeszcze kilka konkursów. pozdrawiam

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » pt wrz 20, 2013 6:44 pm

Witam. Kolego perros może rozszyfrujesz te 175,5 i 100 pkt. i przełożysz to na normalny język tz. wysokość ewentualnie długośc lotu? ilość przewrotów? (w tył czy w przód???) etc.etc. Pozdrawiam.

Jan
Kontakt:

Post autor: Jan » pt wrz 20, 2013 7:07 pm

Tu możesz pobrać regulamin lotu http://khgwia.pl/index.php/loty-konkurs ... otu-dla-rb
W skrócie: ocenia się 20 minut lotu (minimalny czas to 15 minut, krócej dyskwalifikacja), punkty liczone są, gdy na raz rolują co najmniej dwa gołębie wtedy za każdego rolującego 1 pkt, gdy naraz roluje od 10 do 14 to za każdego 2 pkt, 15-19 to 3 pkt, a jak wszystkie (czyli 20) to po 5 pkt. Wysokość lotu nie ma znaczenia.
Loty mogą być w dwóch kategoriach:
Kat. I rolowanie to co najmniej 5 obrotów w jednym ciągu, punktacja jak wyżej.
Kat.II rolowanie co najmniej 3 obroty, wynik to połowa zdobytych punktów.
Minimalna liczba startujących gołębi 8 sztuk.
Pozdrawiam i chętnie odpowiem na inne pytania

perros
Kontakt:

Post autor: perros » pt wrz 20, 2013 9:08 pm

Jan mnie wyprzedził :) ale tak właśnie jest jak napisał :)

Awatar użytkownika
deresz2
Kontakt:

Post autor: deresz2 » sob wrz 21, 2013 9:00 pm

Poszukuję hodowców rollrerów angielskich z okolic Stalowej Woli Kraśnika Biłgoraja czy ktoś ma tę rasę w tych okolicach :?:
Zachować spokój :P

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » ndz paź 06, 2013 4:35 pm

http://www.khgwia.pl/index.php/artykuy/ ... birmingham troszkę historii i zasad prowadzenia hodowli
klub-akrobatyczne.pl

Awatar użytkownika
nettron
Kontakt:

Post autor: nettron » czw lut 20, 2014 6:43 pm

Jaki kolor oczu mają wasze rollery. Czy zdarzają się wam okazy z całymi czarnymi oczami?

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » czw lut 20, 2014 11:10 pm

wszystkie kolory oprócz rwanych oczu , zdażaja sie tez ze jedno oko ciemne a drugie np, żółte ale to tylko zawsze tak ze jedno musi byc ciemne ,
klub-akrobatyczne.pl

Awatar użytkownika
nettron
Kontakt:

Post autor: nettron » pt lut 21, 2014 6:35 pm

Właśnie kilka sztuk u mnie ma jedno oko inne drugie inne. Jedno z zółtą obwódką drugie czarne. Czarne dodatkowo z rozlaną szarą plamą. Strasznie dziwnie to wygląda. To nie jest jakaś wada? A co to są rwane oczy?

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt lut 21, 2014 6:51 pm

"nettron A co to są rwane oczy?"

Tak zwane cięte oko to rozlana czarna tęczówka oka.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » sob lut 22, 2014 12:26 am

Przy tej rasie nie ma znaczenia jakie ma oko ,ten gołąb musi fikać .Robić jak najwięcej obrotów w locie.

perros
Kontakt:

Post autor: perros » sob lut 22, 2014 1:46 am

i stasiek powiedzial wszystko w temacie. Po pierwsze trzeba znac wzorzec rollera ktory jest w locie i jest on jasno okreslony przez Pensona juz od wielu lat. Dazmy do tego zeby nasze ptaki odpowiednio lataly a nie wygladaly

ODPOWIEDZ