SZUKAM HODOWCÓW ROLLERÓW ANGIELSKICH

roller
Kontakt:

SZUKAM HODOWCÓW ROLLERÓW ANGIELSKICH

Post autor: roller » czw maja 20, 2010 10:29 pm

SZUKAM HODOWCÓW ROLLERÓW ANGIELSKICH drodzy hodowcy prawdziwych wyczynowych rollerów wpisujcie się tutaj jakie maści hodujecie i z jakiego jesteście woj możne to nam pomorze wymieszać krew co się wiąże z sukcesem hodowli osobiście hoduje rollery od 4 lat pozdrawiam

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Re: SZUKAM HODOWCÓW ROLLERÓW ANGIELSKICH

Post autor: zbiter » pt maja 21, 2010 5:25 am

Wszystkie kolory
Szukaj a znajdziesz

roller
Kontakt:

Post autor: roller » pt maja 21, 2010 9:49 am

wszystkie kolory a masz całe czarne z białymi ogonami?

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt maja 21, 2010 11:06 pm

To nie jest kolor a umaszczenie
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » pt maja 21, 2010 11:15 pm

Witam...widzę,że roller angielski z Birminghamem zdobywa coraz większą popularność...i nie dziwię się...mam większość kolorów. Ale czy kolor jest aż tak ważny w tej rasie...?!

roller
Kontakt:

Post autor: roller » sob maja 22, 2010 12:02 pm

Myślę ze kolor jest najmniej ważny ale jak już się ma dobre gołębie możne sobie pozwolić na kombinacie kolorami co w tej rasie tez jest zaleta.Lecz jeszcze jest dozo hodowców w naszym kraju którzy hodują takie rollery które nie wywracają wiem bo mam wolną samiczkę i próbuje dokupić do niej samca i kupiłem już 2 i żaden nie wywraca możne któryś z was ma dobrego samczyka ?

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » sob maja 22, 2010 2:26 pm

:)...w okresie lęgowym pojedynczej sztuki to raczej się ktoś wyzbywa z jakichś względów za pieniądze, a nie sprzedaje...

Slawek

Post autor: Slawek » ndz maja 23, 2010 6:09 am

Z popularnością rożnie bywa ,podobnie było z taklami :lol:

emil17
Kontakt:

Post autor: emil17 » ndz maja 23, 2010 7:46 am

Witam. Jesteśmy Polakami i powinniśmy szanować i uszlachetniać Polskie rasy są piękne.Nie trzeba je niszczyć .Niech Niemcy czy Anglicy mają swoje ,. a my miejmy swoje.Ja przynajmniej tak postępuje.Zgadzam się z Panem Sławkiem że ta obca popularność to szybko przemija. Powoduje tylko spusztoszenie w naszych rodzimych rasach.

roller
Kontakt:

Post autor: roller » ndz maja 23, 2010 10:43 am

A czy hodowcy którzy hodują WYWROTKA MAZURSKIEGO dla ich wyglądu a nie lotności nie niszczą tej rasy Polskiej ? moim pierwszym zainteresowaniem były WYWROTKI MAZURSKIE lecz po 3 latach hodowli musiałem zrezygnować bo wywracające wywrotki to rzadkość a rollery prawie wszystkie wywracają .

emil17
Kontakt:

Post autor: emil17 » ndz maja 23, 2010 1:17 pm

Zgadza się i przez to tak jest jak jest.

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » ndz maja 23, 2010 4:47 pm

Jesteśmy Polakami ale hodujemy to co się nam podoba .A czy wszyscy Polacy mają żony Polki?
klub-akrobatyczne.pl

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » ndz maja 23, 2010 4:57 pm

Nie chodzi tu tylko o wywrotki mazurskie. Moje fajfry wszystkie wywracają. A niech by nie spróbowały... :evil:
Ostra selekcja+dobry materiał=sukces. Pozdrawiam.
GG: 6973131

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz maja 23, 2010 5:01 pm

Pytanie z innej beczki -czy my jeździmy Polskimi samochodami? ,jak się nie ma czegoś rodzimego co by spełniało nasze oczekiwania to trzeb szukać gdzie indziej
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz maja 23, 2010 5:02 pm

najpierw hodowcy zniszczyli polskie rasy wywrotne idąc na wygląd a teraz się namawia abyśmy hodowali rasy polskie gdzie ja znajdę polską rasę wywrotną są jeszcze fajfry ale zdobyć dobrego to cud a w bijach i rollerach nie trzeba mocno szukać większość wywraca
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz maja 23, 2010 9:42 pm

Wywrotne fajfry ( u nas nazywają się wejfry) znajdziesz na wsiach w moich stronach. Nie wywracające niestety też są.Dlatego należy je kupować "z lotu" . Ceny przystępne.10 zł sztuka + 10 zł za każdy "fikołek" wykonany w czasie pokazu.Czasami dobrze "fikająca' sztuka kosztuje wtedy ponad 100zł.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn maja 24, 2010 9:37 am

krzysiek pisze: Ceny przystępne.10 zł sztuka + 10 zł za każdy "fikołek" wykonany w czasie pokazu.Czasami dobrze "fikająca' sztuka kosztuje wtedy ponad 100zł.
czyli 9 wywrotów na pokaz najlepsze sztuki to ja za najlepszego rollera lub bakińca musiał bym zamawiać około tysiąca bo 10 rolek po około 12 wywrotów to 120 x 10 zł :lol: :lol: :lol:
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn maja 24, 2010 10:27 pm

Nie ma co porównywać. Roller to roller i serie wywrotów to dla niego normalka.Nasze wywrotki robią przeważnie pojedyncze wywroty.Zresztą większość spotykanych na targowiskach nie wywraca wcale.nieliczne, które potrafią efektownie wywracać to rzadkość, a taki rarytas kosztuje.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn maja 24, 2010 11:04 pm

i dlatego że np 3 fiknięcia fajfra to rarytas to ja dziękuję polskim rasom wywrotnym a raczej hodowcom którzy do takiego stanu doprowadzili gratulacje z całego serca :lol:
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » pn maja 24, 2010 11:36 pm

Witam..:)... Na temat rollerów pisałem na forum "wysokokotnych" ale, że tam mało zaglądacie ,a szkoda:) pozwalam sobie przedrukować moje wypociny tutaj......z tego co piszecie roller angielski z Birminghamem zdobywa coraz większą popularność...i nie dziwię się...Ta rasa warta jest tego. Jest to mądry, bystry i co najważniejsze lotny gołąb. Moim zdaniem spełnia wszystkie wymagania hodowcy. Lata stosunkowo długo, jest łatwy do gonienia, chętnie się podrywa do lotu i w zależności od treningu lata stosunkowo długo i na znacznych wysokościach. Rasa ta nie wymaga specjalnego treningu. Same chętnie idą w górę zwartym stadem z tendencją do rozlatywania się i ponownego łączenia. Wywracają na różnej wysokości, ale najchętniej schodząc do gołębnika. Ilość wywrotów nie jest istotna bo to zmienia się nawet u pojedynczego ptaka. Kręcą w zasadzie wszystkie...jedne mniej drugie bardziej udanie. Frajda w posiadaniu rollerów jest też taka, że czy idą w górę trzy czy trzydzieści to zawsze jest na co popatrzeć. Czasami kilka poderwie się i da taki popis wywrotów, że hej. Posiadam rollery o różnym umaszczeniu i raczej nie łączę kolorami. Wychodzą młode o różnym rysunku i ubarwieniu co daje dodatkową atrakcję. Jestem zwolennikiem trzymania do lotu tylko jednej rasy,ale życie pokazuje, że przeważnie mamy ich kilka. Z moich obserwacji mogą one latać z zamojskimi nabierając przy nich nawyku wysokiego lotu. Zresztą radzą sobie z każdą rasą łącznie z budapesztami byle by te nie były w ilościowej przewadze.Tyle na gorąco z moich obserwacji...
Na szczęście nie ma określonego wzorca tych gołębi . Dlatego proszę... Nie zmarnujcie tej rasy ulepszając dziób, brew itp. Nie dodawajcie im łapci ani koronki. One mają po prostu latać i kręcić. Oby nie podzieliły losu ras wywracających które to wywracają już tylko w nazwie.
Przy czasie poruszę temat takli o których tak ironicznie pisze Sławek(pozdrawiam przy okazji...:) ) Jest to niewątpliwie rasa godna uwagi ale wymagająca od hodowcy więcej czasu i poświecenia http://takla.pl/ . Co do wykonywania serii obrotów to mogą takle zaskoczyć niejednego hodowcę. Jeżeli natomiast ktoś oczekuje bicia rekordów wysokości lotu no to z zamojskimi nie ma co porównywać...) Możesz Sławek nie czuć się zagrożony...natomiast dobre rollery, a takie się już trafiają to kto wie...
Powodzenia w hodowli...pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt maja 25, 2010 12:34 pm

Słusznie, cała prawda, o taklach także. Może kilka słów o tych ostatnich, chociaż to nie o nich temat. Ich lotność, w tym także zdolność do wywracania zależy od tego, od kogo się kupuje. Przerobiłem ich sporo, wiele było w ogóle nie wywracających. Najlepszego ptaka do rozpłodu mam od Quatro ( pozdrawiam i dzięki !). To czarna samica, sama świetnie spisuje się w locie, a w parze z oryginałem z Turcji daje świetnie wywracające i robiące słupki młode.rzeczywiście nie latają tak długo i tak wysoko, jak się je reklamuje, ale ja jestem z tej rasy zadowolony.Aby je trochę rozgonić wsadziłem do ich gołębnika kilka bakińców.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt maja 25, 2010 3:43 pm

Mirek czemu nie napisałeś kto Cie zaraził rollerami? :lol:
Szukaj a znajdziesz

roller
Kontakt:

Post autor: roller » wt maja 25, 2010 7:47 pm

A mnie zaraził ten film na który natknąłem się na you tube http://www.youtube.com/watch?v=WGwDOzpTcgs i w odstawkę poszły garłacze śląskie ale mają u mnie zajęcie jako mamki potrafią nawet 4 rollery wychowa

roller
Kontakt:

Post autor: roller » wt maja 25, 2010 7:49 pm

A jest tu możne jakiś hodowca rollerów z woj ŁÓDZKIEGO ????

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » wt maja 25, 2010 10:58 pm

:)...faktycznie Zbychu... muszę oddać Ci cześć...:)...nie dość, że zaraziłeś mnie rollerami to jeszcze mam od ciebie materiał rozpłodowy, który w połączeniu z rollerami innych forumowiczów (i nie tylko) daje super efekty. Powodzenia w hodowli..:)

ODPOWIEDZ