Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 3:37 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość

W zasadzie w poprzednim poście zostało wszystko powiedziane. Ani stan pogody, ani doświadczenie hodowcy, ani trening czy jego brak, ani zła linia czy chów w bliskim pokrewieństwie nie mają prawdopodobnie wpływu na zaginięcie naszych ptaków. Oczywiście możemy tylko ograniczyć ilość zagubionych gołębi i to wszystko co możemy zrobić! Wyczytałem na innym forum, iż na zaginięcia mogą mieć wpływ ciepłe prądy wznoszące, takie wiry powietrzne w które wpada stado i unosi się na bardzo duże wysokości. Podobno w czasie II wojny światowej piloci angielscy widywali stada tipplerów na wysokości ponad 5000 m?. Pozdrawiam

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Awatar użytkownika

Czy nie mamy wplywu na gubienie sie golebie wysokolotnych?co mam myslec jak czytam o kaftarach-bijach iranskich niekiedy 10 letnich lotnikach?ta rasa ma super zmysl orientacji?

Poldi pisze:
Tak straciłem 6 sztuk z 10 biorących udział w locie treningowym. Doświadczonych w locie dwuletnich ptaków. Jednego odesłał mi hodowca gołębi pocztowych z odległości około 74km od gołębnika.
.

Doszukalem sie wiadomosci(jak uda sie je odkopac to podam link) o tipplerach angielskich w USA gdzie niejaki Pan wywozil golebie na tak wlasnie odleglosc a one wracaly 75 km...

Awatar użytkownika

Arkad2007 pisze:
W zasadzie w poprzednim poście zostało wszystko powiedziane. Ani stan pogody, ani doświadczenie hodowcy, ani trening czy jego brak, ani zła linia czy chów w bliskim pokrewieństwie nie mają prawdopodobnie wpływu na zaginięcie naszych ptaków. Oczywiście możemy tylko ograniczyć ilość zagubionych gołębi i to wszystko co możemy zrobić! Wyczytałem na innym forum, iż na zaginięcia mogą mieć wpływ ciepłe prądy wznoszące, takie wiry powietrzne w które wpada stado i unosi się na bardzo duże wysokości. Podobno w czasie II wojny światowej piloci angielscy widywali stada tipplerów na wysokości ponad 5000 m?. Pozdrawiam

http://www.tossingtipplers.com/photo3_3.html tipplery wrocily z doleglosci 105 mil to jest 168 km Arkad2007 moze na takich golebiach warto zbudowac stado wysokolotow.
Zeby nie bylo tak kolorowo to w jakim locie zgubil 8 sztuk,ale co to jest 8 golebi jak reszta potrafi wrocic z 168 km do glebnika.
Czy sa to mieszance z pocztowymi?nie wiem nie mi ocenic ale chyba nie moze znawcy tipplerow sie na ten temat wypowiedza...pozdrawiam i zycze szukania innych ciekawostek

W latach 60-tych i 70-tych srebrniaki i łódzkie pstre zakupione w Łodzi przez kaliskich hodowców często wracały do swoich poprzednich właścicieli, a miasta te dzieli dobre 100 km.

Awatar użytkownika

Uuuufff dobrze ze lata 60-70 bo ten Typ wywozil ptaki np. w 2007 :D "jak cos sie psuje to trzeba to naprawiac"
Stasiek trafil najwidoczniej na bardzo dobra linie golebie.pozdrawiam

Witam. Mówimy tu o rasach wysokolotnych. Wątpię aby wywożenie wysokolotów na większe odległości przyniosło oczekiwany rezultat. Ptaki wywiezione na większą odległość zaraz po wypuszczeniu pójdą na dużą wysokość, aby po paru, parunastu minutach zejść niżej i szukać drogi do domu, tym samym osłabiamy ich naturalną chęć lotu na dużych wysokościach. Przylatywały i momentalnie siadały na gołębnik zmęczone przebytą drogą. Przerabiałem takie eksperymenty ponad 30 lat temu .Chyba nie tędy droga. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Arkad2007 chodzilo mi o golebie z dobra orientacja...
Nawet u tipplerow pakistanskich sa linie gdzie golebie maja slaba orientacje,te z kolei byly przodkami t.angielskich.A co jak przywiezione z Anglii tipplery mialy niezla-ale nie dobra orientacje i na ich bazie stworzono t.zaglebiowskie?To samo moze byc z innymi rasmi wysokolotnymi...bo jak wiemy wszystkie powstaly z krzyzowek.

Witam.Kol.maniek86 żeby ingerować w genetykę i wyodrębnić gen orientacji, nie zatracając przy tym zdolności wysokolotnych (że nie wspomnę już o eksterierze) trzeba przede wszystkim czasu, dużo czasu, możliwości technicznych i ogromnej wiedzy. Bo amatorką można narobić więcej szkód i doprowadzić do degeneracji danej rasy (co zresztą już się dzieje z wieloma rasami wysokolotnymi).Krzyżówki tipplerów z budapesztami?,z zamojskimi? budapesztów z zagłębiowskimi? zagłębiowskich z angielskimi i pocztowymi?,może jeszcze parę ras lotnych z dobrą orientacją Spróbuj, życzę Ci powodzenia w krzyżowaniu i czekam na loty 15h, wyłącznie na dużych wysokościach i bez strat. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

W ktorym poscie z tego tematu wyczytales ze chce cos krzyzwac?ja podalem mysl-ze nawet nie wysokolone bo angliki potrafia wrocic z duzej odleglosci,a w ostatnim jak sam mozesz przeczytac doszedlem do wniosku ze wszystkie t.zaglebiowskie moge miec kiepska orientacje,jak cos bede juz prowadzil maly eksperyment z uszlachetnianiem rasy ale to tez jeszcze nie jest pewne i napewno nie bede to tipplery.zle zrozumiales moje przslanie.pozdrawiam

Awatar użytkownika

"tipplery wrocily z doleglosci 105 mil to jest 168 km Arkad2007 moze na takich golebiach warto zbudowac stado wysokolotow." chyba ze chodzi Ci o ten fargment mojej wypowiedzi ?jesli tak to chodzi mi o golebie z dobra orientacja,po drugie uzylem slowa "moze".

Witam ponownie.
Cytuj:
To samo moe byc z innymi rasmi wysokolotnymi...bo jak wiemy wszystkie powstaly z krzyzowek.

Przepraszam być może źle Cię zrozumiałem, ale to zdanie daje dużo do myślenia. Po za tym tippler angielski nie jest typowym przedstawicielem ras wysokolotnych i nie jeden laik może go pomylić z pocztowym. To też daje dużo do myślenia. Dzisiejsze tipplery angielskie moim zdaniem mają dużo cech wspólnych z gołębiami pocztowymi. Być może hodowca z Twojego postu poszedł w selekcji tipplerów w kierunku wyrobienia u nich dobrej orientacji, kosztem długości i wysokości lotu? Ale w takim razie jakimi metodami ( jak nie krzyżówkami?) chcesz zbudować np. stado budapesztów o super orientacji z zachowaniem ich cech gołębi wysokolotnych?.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Arkad2007 przeczytaj dobrze moj post tj śr paź 31, 2012 9:48 pm - odnioslem sie do t.zaglebiowskich i podalem jako przyklad a pozniej dopisalem ze inne rasy powstajac z krzyzowek tez moga miec w genach slabasza orientacje(to moze ujawniac sie w dalszych pokoleniach)

Awatar użytkownika

Poldi hodujesz zamojskie wysokolotne z tego co słyszałem o obecnych zamojskich to niezbyt lotne ptaki i do tego że za dużo w nich miksów no chyba że masz starego typu ptaki popraw mnie jeśli się mylę.
Arkad2007 nie rozumiem bardzo dla czego tak uparłeś się że wcześniej czy pożnie lot stylowo latający wysokolotnych i tak zginie skoro tak by było to sądzą że wo gulę rasa by nie zaistniała jak trzeba by było co roku zakładać lot od nowa a druga sprawa czy stara metoda wywozu ptaków jest zła jak by nie było stosowali ją nasi ojcowie, dziadkowie, pradziadkowie itp. czy źle robili.
stasiek mam pytanie czy eksperymentowałeś z białolotkami na kolor w locie z budapesztańskimi wysokolotnymi zamiast typlerów zagłębowskich

Witam ponownie.
Kol.maniek 86 w tym temacie zastanawiamy się i szukamy przyczyn, dlaczego nasze wysokoloty giną w locie na wysokim pułapie? Co może zrobić hodowca, aby utrzymać parametry lotu (przede wszystkim wysokość), i w jak największym stopniu ograniczyć zguby? Są rasy gołębi które mają genetycznie zakodowany powrót do gołębnika, ale u wysokolotnych nie jest to najważniejsza cecha. Najważniejszą jest wysokość lotu i styl, a następnie czas jaki osiąga stado. Zaginięcie ptaków jest wliczone w ryzyko oglądania stada na granicy widoczności. Jest to dodatkowy dreszczyk emocji wrócą – nie wrócą. Oczywiście nie dzieje się to przy każdym wypuszczeniu stada, loty na takich wysokościach nie zdarzają się codziennie. Musi być spełnionych kilka warunków. Ale to już inna bajka.
Kol. kalini ja się nie uparłem, ja to wiem, z mojego 35-letniego doświadczenia z wysokolotnymi. Z niewyjaśnionych przyczyn przy ładnej pogodzie, na czystym niebie ginęły mi ptaki, raz było to stado 55 szt - przyszło 15, innym razem poszło w zakrycie i nie zeszło ponad 20szt, itp.itd., nie liczę tu pojedynczych sztuk. Część przychodziła na drugi, trzeci dzień, zdarzało się że niektóre po 2 miesiącach i dłużej. Były to stada zaprawione w lotach na dużych wysokościach. Oczywiście nie ginęły regularnie czy codziennie, takie loty zdarzały się co parę lat. Niektóre ptaki miały po 3-4 lata, były też młode – bez różnicy, po prostu znikały w niebie i przepadały. Od przeszło 15 lat oprócz gołębnika lotowego mam też gołębnik rozpłodowy i tu hoduję po najlepszych sprawdzonych parach młode do lotu. A propos wywozu ptaków – to oprócz ryżych (orliki,mikołajewskie) u nas w Zagłębiu nie wywoziło się i nie wywozi dobrze latających wysokolotów - no bo po co, czemu to ma służyć?. Pozdrawiam.

Zginać mogą gołębie młode nieoblatane lub początkujące . niema prawa zginać ptak kilkuletni lub stado starych gołębi.. Jeżeli tak się dzieje to coś jest nie halo z gołębiami ,albo z hodowcą

Awatar użytkownika

Arkad2007 napisalem na przykladzie t.zaglebiowskich i ich przodkach dlaczego moze byc taka przyczyna,Ty podales druga to prady powietrza ktore wznosza ptaki wysoko a te zepchniete zbyt daleko nie moge znalezc drogi.pozdrawiam

Awatar użytkownika

W Mazowieckim jest mało kominów
powietrza,Wielkopolska ,Śląsk ,Zamojszczyzna słyną z kominów ,tam gołębie szybciej idą w góre i inaczej latają nie przecze ze to tez zależy od gołębi

Awatar użytkownika

Jak tam ptaszki u was ?
U mnie tylko 2 sztuki zginęły.

Widze że dyskutują tu ci którzy nie mają chyba pojęcia o gołebiach wysokolotnych,w 100% zgadzam się z kol.Arkad, cenie jego wiedze i doswiadczenie hodowlane bo ma w zupelnosci racje ,ze kazdy wysokolotot zginie prędzej czy pozniej... hoduje 7 rok tiplery zaglebiowskie,ptaki w rozplodzie mam sprawdzone w locie , i również ginely i giną mi gołębie ,oczywiscie giną przewaznie w lotach 4-5godzinnych w piękna pogode na duzych wysokosciach, na to nie ma reguly kazdemu ginely giną i będą ginąć, komu nie giną to widocznie słabo latają, co do budapesztów to rasa ta slynie z szybkiego lotu ostrymi kołami , jak ptaki sa dobre i silne potrafią odejść daleko i zdaza sie że giną loty, moj kolega wiele lat je hoduje i na to nie ma reguly,co do orientacji , więc ci co wiedzą lepiej niech sobie wiedzą a hodowców z wieloletnim stażem szanowałem i zawsze będe szanował ,bo jest wiedza , a wiedza z wieloletnią praktyką.
pozdrawiam

Awatar użytkownika

Kamil_801 zgadza się, tata mi mówił, że koleś kupił sobie lot, trzymał 2 tygodnie, wypuścił i z 70 szt 4 mu poszło.
Ale jakoś 1,5 tygodnia po wypuszczeniu, była lekka mgła, a koleś pogonił i cały lot wzbił się w zakrycie i zginął :D

Oczywiście mówię o Budapesztach :D

Awatar użytkownika

Kamil_801 pisze:
Widze że dyskutują tu ci którzy nie mają chyba pojęcia o gołebiach wysokolotnych

Hehe czyzbys mial mnie na mysli ? :D

Awatar użytkownika

na rozruszanie tematu
http://www.youtube.com/watch?v=HJg2M1Me4fU
http://www.youtube.com/watch?v=36tVU_Aq5V0 bo coś ostatnio tu cicho się zrobiło

Ostatnio zmieniony ndz lut 02, 2014 10:24 pm przez kalini, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

http://www.youtube.com/watch?v=dZyBU6WQK6E
http://www.youtube.com/watch?v=0SGhgu01Snw
http://www.youtube.com/watch?v=T09SprsSJLc
http://www.youtube.com/watch?v=6BXKCF7hzoQ

Awatar użytkownika

Piękniste, a jak w locie się sprawują???

Awatar użytkownika

ares (Piękniste ? )w locie sprawują się dobrze, a część z pokazanych ptaków to nowy nabytek to jeszcze nie wiem okaże się po ich oblocie

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.