Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest śr lis 21, 2018 3:17 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Ja od lat hodowałem pocztowe i ozdobne(turkoty) po ich kradzieży postanowiłem założyć lotne.Mam 87szt budapesztów w kolor 3 orliki ,permskiego białogłowego i 2 zamojskie.Stado jest w wolnym oblocie razem z pocztowymi (mamkami),idą daleko i wracają.Co miało zginąć zgineło(gineły głównie młode), nawet orliki nabrały tempa i trzymają szyk.Ptaki latają ok 1godziny bez pocztowych.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Ze stawki 130 szt budapesztańskich w żadnym wypadku nie da się wyselekcjonować dobrych i mądrych lotników. Nawet stawka 30 szt, którą sugeruje Krzysiek to jeszcze przydużo. Przy selekcji budapesztańskich i polskich tarczowych przez kilka lat wspomagałem się malowaniem tuszem od pieczątek ( oczywiście w różnych kolorach ), sterówek i lotek pierwszego rzędu. Przy białych piórach bardzo ładnie to było widać. Przy tipplerach angielskich już to nie wychodziło za bardzo, gdyż były niebieskie lub nakrapiane. Gdy natomiast tippler był niebieski z białymi lotkami to można było dobrze zauważyć kiepskiego lotnika. Można było tym sposobem wyselekcjonować nie głupie gołębie. Np. budapesztańskie uważane dość powszechnie za głupie gołębie sprzedane lub wydane przeze mnie wracały z odległości 30-35 km. i to dwa razy. Gdy gołąb wracał drugi raz nowemu właścicielowi już go nie zwracałem i tak jest do dziś. Zgadzam się w pełni z Krzyśkiem, że najlepiej ganiać stawkę jednorodną, ale kto na to ma czas i zdrowie, aby po kilka godzin siedzieć i obserwować lot każdej stawki osobno. Uważam też, że ganianie codzienne i to dwa razy za dużą przesadę. Wystarczy w moim przekonaniu trening raz na dzień z wypuszczeniem dni z niesprzyjającą pogodą, np. deszcz czy burze. Wiatry nie przeszkadzają gołębiom w locie zbyt mocno. Nieraz można wręcz zaobserwować, że zmaganie z wiatrem sprawia im frajdę. Burze natomiast w moim przekonaniu są dla lotu bardzo niebezpieczne. Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie ganiał gołębi gdy wokół szaleje burza. Natomiast nie zwracamy na to uwagi, że w pobliżu kilku kilometrów występują burze i gdy nasz lot znajdzie się w strefie burzy ptaki głupieją i nie wracają nawet z niewielkiej odległości, z której w normalnych warunkach pogodowych wielokrotnie wracały.

Ostatnio zmieniony ndz paź 28, 2012 9:43 am przez Namor, łącznie zmieniany 1 raz

O tym, że burze są dla gołębi bardzo niebezpieczne przekonałem się już bardzo dawno temu, gdy byłem kilkunastoletnim chłopcem. Wziąłem za pazuchę 2 gołębie pocztowe stare, wsiadłem na rower i ujechałem około 1,5 km od domu a następnie je wypuściłem, gdyż nadchodziła burza. W pobliżu była też linia energetyczna wysokiego napięcia (taka przesyłowa). Gołębie zatoczyły kilka kręgów i poleciały całkowicie odwrotnym kierunku i już nie wróciły. Zastanawiam się do dziś co bardziej zaburzyło im instynkt powrotu, czy ta burza czy to , że znalazły się podczas krążenia w początkowej fazie w zasięgu pola elektrostatycznego tej linii energetycznej.

Witam. Bez obrazy, ale to o czym pisze Tom i Lotny 22 to właśnie zwykłe gonienie, pędzenie itd. Stado takie może składać się gołębi różnych ras.Ptaki latają 1-2h na różnych pułapach, idą nawet na tz. punkty, są pędzone 2-3 razy dziennie i nie ma to nic wspólnego z lotami wyczynowymi. W lotach wyczynowych wysokolotów liczy się przede wszystkim wysokość i czas lotu (budapeszt, tippler zagłębiowski,serbski, zamojski itd.). Są też rasy wysokolotne o locie stylowym takie jak orliki, mikołajewskie, kurskie. Lot takiego stada powinien trwać bez przerwy na dużych wysokościach (punkty,zakrycie) czym dłużej i wyżej tym lepiej. Osobnym tematem jest tippler angielski zaliczany do rasy długolotnych ( w tej rasie liczy się przede wszystkim czas lotu, wysokość schodzi na drugi plan) – rekord świata 22h 05min. Zaznaczam iż stado do lotu konkursowego musi się składać z osobników tej samej rasy!!!.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

W moich stronach hodowane są stada mieszane składające się z kilkudziesięciu sztuk, przeważają srebrniaki,murzyny,bociany i kolor.W moim przypadku ''paka'' budapesztów i kilka innch do koloru to i tak stado mało mieszane.Arkad2007 u nas oprucz PZHGP i PZHGRiDO nie ma klubu wysokolotnych czy akrobatycznych więc nikt nie hoduje gołębi w celach konkursowych, one mają latać i cieszyć oko :D

Koledzy czy wam po ładnych pesztach wychodzą jakieś odpady? Chodzi mi o kolor po wypierzeniu.

Witam ponownie. W Zagłębiu i na Śląsku też nie ma klubu wysokolotnych i w innych rejonach Polski też go nie ma ( z tego co wiem to jest tylko jeden w Nowej Sarzynie), a są hodowcy którzy należą do klubu i biorą udział w lotach konkursowych. Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, aby gołębie wysokolotne nie były tylko z nazwy wysokolotnymi, a ich długi i wysoki lot faktycznie cieszył oko. Jak słusznie zauważył kol. Namor, że stada mieszane liczące ponad 100 ptaków nigdy nie osiągną odpowiednich wysokości i długości lotu. Niestety brak selekcji i czasu poświęconego ptakom ma bezpośredni wpływ właśnie na te czynniki. Nie lepiej wyselekcjonować stado 20-30 szt. które będą latać 5-6h na wysokim pułapie? Czy takie stadko nie będzie cieszyć oka???.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Przyjdziesz z pracy o godzinie 15 i spedz te swoje dlugo latajace zobaczymy ile ci zostanie.W klubie gania sie tylko w soboty lub niedziele bo innego dnia nie ma kiedy i tylko po pare sztuk a w dzien powszedni to mozesz trenowac tyle ile chcesz i pisac godzin ile uważasz i tez nie co dzien te same

Witam. Kolego stasiek nikt Ci nie karze stosować selekcji i trzymać ptaków które latają po 6h i dłużej! Nikt też nie karze Ci należeć do klubu i robić loty konkursowe. Możesz trzymać i gonić co dziennie po pracy 100 i więcej gołębi które latają krócej, one zawsze siądą, nie zginą i nie zostaną na noc. Każdy wybiera to co lubi. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

do klubu juz należe i jeżdze jako obserwator wiec wiem jak to wyglada

A tak na margineśie . Mamy swoją bardzo ładną i dobrze latającą rasę tj murzyn lotny,dlatego dżiwi mnie że swoje rówńie dobre murzyny często hodowcy zaniedbują a wybierają obce budapeszty.

emir pisze:
A tak na margineśie . Mamy swoją bardzo ładną i dobrze latającą rasę tj murzyn lotny,dlatego dżiwi mnie że swoje rówńie dobre murzyny często hodowcy zaniedbują a wybierają obce budapeszty.

O! I TO SA SWIETE SLOWA!

w Elku jeszcze 10 lat temu kilku panow mialo loty zlozone z samych murzynkow lotnych, niebieskich i czarnych, stada byly wieksze i mniejsze, pamietam jednego dnia wracajac ze szkoly zatrzymalem sie na srodku wiaduktu zeby obserwowac lot jednego z panow... POEZJA, stalem tam ponad godzine, golebie w tym czasie szly w zakrycie i shodzily delikatnie na bardzo wysoki pulap. byl tez drugi facet ktory mial tzw "tranzle", na zalamanych glowach, ganial je z murzynami... jak to "chodzilo"...

Pan Walęcki z Koźminka miał lot 40 sztuk, same czarne koroniaste i wszystkie wywrotne. To dopiero był widok!

Widzę że większość osób które pisze w tym temacie nie ma pojecia co to gołąb wysokolotny,jak ma on latać , jaka wysokość , jak trenować ,skąd brać materiały hodowlane, to co tu piszecie o gonieniu 100sztuk mija sie to z celem, oczywiscie mam szacunek do ludzi ktorym 100budapesztow lata ok godziny i na punkcie, bo tak wlasnie powinno byc a mieszanie 20 ras i ganianie 200 golebi dla mnie jest stratą czasu, poza tym budapeszt kosztuje 3 zł , na bazarach jest pelno lotów co lataja 10 minut i siedzą na ziemi , nie którzy piszą ze angliki są wysokolotne, tez bez sensu,takze koncze pisanie w tym temacie bo z tymi co wiedzą najlepiej nie bede dyskutować.
pozdrawiam prawdziwych hodowcow wysokolotów

jeszcze nie slyszalem o golebiu tanszym niz 10zl... panowie chyba przesadzacie

Awatar użytkownika

KAMIL byłes u mnie widziałeś moje gołębie są tam prawie rasy Węgierskie oprócz 5 tiplerów zagłebiowskich i 2szt zamojskich jest tego 70szt i sam widziałes jak latają ze nie ma się do czego przyczepić

Awatar użytkownika

adammo87 Zapraszam zabiorę Cię na targ i pokaże jak koleś słysząc cenę 8zł macha że drogo i szybkim krokiem odchodzi ( :lol: :lol: ) a cena 5zł to norma.

Awatar użytkownika

emir i adammo87 od murzynów lotnych i pozostałych ras lotnych odchodzi się z powodu broku dobrego materiału i za dużo już w nich różnych miksów innych rasy i nie wiadomo co po takich ptakach wyjdzie czy kokiel spaniel czy coś innego :D :D :D
a druga sprawa że sprowadzono je do roli mamek
ale już wracam do tematu
popieram Kamil_801 że lot powinien być jedno rodne, ale z tym że bazarowe budapeszty to totalny badziew to trochę się nie zgodzę jak wiesz są zawsze wyjątki od reguły, nie bardzo mogę sobie wyobrazić lot poprawnie latający ponad 100 szt budapesztańskich, rozumiem 40 20 czy nawet 70 jak ma stasiek bo takie loty widziałem ale 100 sztuk czy więcej to już trochę przesada ciężko przeprowadzić nawet selekcje w takim stadzie, wiem o tym że są większe loty ale przeważnie to loty do ścinek i większość to loty mieszane, za bardzo tego nie popieram ale uważam że to czyjś wybór i wola
Arkad2007 a co do ginięcia ptaków to zawsze można to ograniczyć i przeciw działać lecz niema na to złotego środka
Happek 5 zł to lekkie przegięcie i to za dużo :D :D :D za targowe budapeszty :D :D :D

W Zgierzu za budapeszta na siwym wianku płaci się 2 zł.Na czerwonym 3-5 a za żółtego to czasami "nawet" 6 zł ktoś da.

TAK PANOWIE , bylem u Staśka i widzialem jego gołębie, zgonil je chwile pogadaliśmy patrze w niebo a tam lot na plamie byl, jak ktos nie wierzy to w imieniu Staska zapraszam na lot węgierskich budapesztów,nie ma mocnego by dognał swoje do jego gołębi. Panowie co do budapesztów z targu sam badziew i nic wiecej , jak chcesz kupic lot jedziesz oglądasz i kupujesz , czasem lepiej dać 6 zł za siwego niż 5 zl za żółtego. Czy ktoś sie zgadza czy nie zgadza to tylko kwestia wiedzy o gołębiach wysokolotnych.
pozdrawiam

Witam.
Cytuj:
Arkad2007 a co do ginięcia ptaków to zawsze można to ograniczyć i przeciw działać lecz niema na to złotego środka

Kol. kalini – to że na ginięcie ptaków nie ma złotego środka to chyba wszyscy hodowcy wysokolotów wiedzą. Ale może wyjaśnisz nam jak przeciw działać zginięciu stada, które jest pędzone co drugi dzień i aktualnie jest na kropkach 2-3h. Jeżeli ograniczysz wysokokaloryczną karmę to ptaki zaczną obniżać lot i będą latać krótko i na niższej wysokości! Zaznaczam że gołębie giną również przy bezchmurnym niebie (przeważnie na niebieskim niebie i bez wiatru!) i bez ataków drapoli. Idą na duże wysokości i zaczyna się dziki taniec, robią szybkie zwroty i niebezpiecznie oddalają się od gołębnika jeszcze nabierając wysokości aż do zniknięcia.Jak temu przeciwdziałasz?, jak ograniczysz zaginięcia???. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

1) ganiasz co drugi dzień a nie codzien
2) gołębie są blisko w rodzinie lub zła linia

Witam. Co to znaczy : zła linia?. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

zła linia czyli ptaki nie posiadają ustabilizowanego genu orientacja w terenie i innych genów, lub pochodzą od ptaków które były ukierunkowane na wgląd co gorsze na masową produkcję, mogłeś też kupić lot tak zwanej zbieraniny czyli w skład lotu wchodzą ptaki np. od 10 czy nawet 15 rożnych hodowców lub młode które kupiłeś mogły pochodzić od takiego stada.
Dla tego ptaki zakupuję się od jednego hodowcy i najlepiej jest jak najwięcej się o nim dowiedzieć lub kupić kilka sztuk od niego i sprawdzić, dla tego powinno się moim zdaniem zaczynać od małej liczby ptaków to po pierwsze
doświadczenie hodowcy(czyli kiedy wolno i nie wolno trenować ptaków o jakiej porze itd)
odpowiednia karma i spokojne podejście zginą mówi się trudno i zaczyna się od nowa a jak nie zginą to jeszcze lepiej
najważniejsze aby stado miało powtarzalne cech przez ciebie pożądane w tedy małe prawdopodobieństwo jest aby takie stado zginęło :) :)

Awatar użytkownika

KALINI dobrze piszesz

..

Ostatnio zmieniony wt lis 20, 2012 8:37 am przez Poldi, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.