BUDAPESZTAŃSKIE WYSOKOLOTNE

Blusmen

Re: BUDAPESZTAŃSKIE WYSOKOLOTNE

Post autor: Blusmen » ndz paź 21, 2012 9:47 pm

Kiepsko z lataniem jeszcze gorzej z orientacją... potrafią odlecieć całym stadem w siną..
Po kilka godzin mogą chodzić ,ale wkoło komina. Jest tylko jedna rasa wysokolotna która lata kilka godzin na dużej wysokości

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » pn paź 22, 2012 8:26 am

Blusmen nie wiem kto ci nagadał takich głupot i z kąt to wiesz ale piszesz brednie i herezję,
co do lotu moich budapesztów to fakt że w tym roku dobrze selekcji nie przeprowadziłem brakowało mi czasu i treningi były przeprowadzane z mizernym skutkiem aż wstyd się przyznać :oops: :oops: , stadzie znajdują się jeszcze późne młode oraz trzy alo budapeszt które dawno powinny zostać odrzucone.
Pomimo niezbyt częstych treningów i tak mnie w piątek zaskoczyły :shock:
Kamil_801 co do bocianów budapesztańskich jest to odmiana ozdobna dużo słabiej latająca może chodziło ci o poltl budapesztańskie i druga sprawa połowa mojego stada są to żółte i wcale tak słabo nie latają
większości u nas w kraju budapesztańskich są to mieszańce z innymi rasami lub ptaki trzymane pod wolierą co przekłada się na ich lotność
pozdrawiam Łukasz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn paź 22, 2012 9:18 am

Kalini, żółte to też mieszańce.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn paź 22, 2012 9:21 am

Blusmen. Uważałem Cię za dobrego hodowcę ale od pewnego czasu w to wątpię. Ignorancja w połączeniu z niebywałą zarozumiałością i absolutnym przeświadczeniem o własnej nieomylności to raczej nie są cechy dobrego hodowcy, tylko.... No właśnie.

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » pn paź 22, 2012 9:46 am

Witam .Kalini nie wytwarzaj buntu i herezji.Nie dziw się że są zapytania, czy takie opinie. Sam pokazałeś na tych filmikach jak chaotycznie latają te gołębie. Lot absolutnie nie typowy dla ras wysoko lotnych, tym bardziej dla budapesztańskich .Gołębie te powinny wzbijać się małymi kręgami w górę i utworzyć bardzo zwarty lot, na kształt beretki i tak się utrzymywać.Czasem jeden może lekko odbić na krótko ale po chwili powraca.Pora i czas nie ma znaczenia na styl lotu wysoko lotnych,chyba że warunki atmosferyczne.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » pn paź 22, 2012 10:13 am

Blusmen pisze:Kiepsko z lataniem jeszcze gorzej z orientacją... potrafią odlecieć całym stadem w siną..
Po kilka godzin mogą chodzić ,ale wkoło komina. Jest tylko jedna rasa wysokolotna która lata kilka godzin na dużej wysokości

Blusmen moze dla Ciebie jest jedna rasa wysokolotna...

emir
Kontakt:

Post autor: emir » pn paź 22, 2012 2:57 pm

Może było by lepiej Blusmanowi dać spokój , niech sobie pisze co chce .
Kiedyś mu się to znudżi.

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » pn paź 22, 2012 4:01 pm

Edward ja wytwarzam dobre, a co do lotu moich ptaków to sam wiem że zawiodłem, brak odpowiedniego treningu robi swoje i co by się nie robiło to wtedy będzie lot chaotyczny, bez ładu i składu , można nawet kupić i mieć dobry materiał ale bez odpowiedniego treningu nic nie zdziałasz,
co do żółtych to wiem o tym doskonale krzysiek
pozdrawiam Łukasz

Kamil_801
Kontakt:

Post autor: Kamil_801 » pn paź 22, 2012 4:11 pm

Kolegi kalini widac jak znasz odmiany budapeszta, bocian budapesztenski wysokolotny a nie jakis lapciuch co po stodolach lata, co ma trening do wysokosci lotu , ja dla zabawy przywiozlem budapesztow i gonilem je ostro i efekt znikomy bo lataly nad dachami wlasnie tak jak te z twojego wilmiku jedna wielka zbieranina ,ale od razu to wydalem, jak chcesz obejrzec prawdziwego budapeszta to jedz to staska,sam bylem wczoraj i widzialem cos pieknego , moment i ptaki na punkcie i nie 20-30 sztuk , więc to co ty wypisujesz mija sie z celem,
pozdrawiam i zycze sukcesow

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » pn paź 22, 2012 6:56 pm

na odmianach znam się dobrze i praktycznie wszystkie wzorce mam wykute na pamięć dostępne w Polsce i na ich temat wiem sporo a co do nazewnictwa bocianów budapesztańskich wysokolotny nie lubię używać tej nazwy bo kojarzy mi się z ozdobnymi bocianami budapesztańskimi wolę użwać nazwy budapesztański wysokolotny lub tak jak Węgrzy je nazywają czyli Poltli tak więc Kamil_801 odmiany wszystkie odróżniam, a o którego Staśka ci chodzi.
A druga sprawa nawet z najgorszego mieszańca zrobisz lotnika słabiej gorzej ale będzie latał. Trening czyni mistrza i robi cuda :D
pozdrawiam Łukasz

Blusmen

Post autor: Blusmen » pn paź 22, 2012 8:38 pm

Ktoś użył określenia badziew.
Bez właściwie wyselekcjonowanego materiału , wiedzy i doświadczenia ,żaden trening nic nie pomoże .
A takie tam farmazony ,ze z Węgier , miedzy bajki włożyć.. U dobrego hodowcy znawcy tematu - fachury do rozpłodu na kolejny sezon powinien buc przeznaczony jeden młody oblatany i sprawdzony..

Kamil_801
Kontakt:

Post autor: Kamil_801 » pn paź 22, 2012 8:55 pm

Kolego blusmen, jestem swięcie przekonany że prędzej znajdziesz prawdziwego lotnika na węgrzech niz tu w polsce na bazarze, kolego kalini jak golab jest dziadem to z niego nic nie zrobisz uwierz mi probowalem to zaliczal wszystkie okoliczne dachy i nic. Powiem tak, polskie budapeszty zeszly na psy, bociany mam z dawnej lini pana Szczotki, szukam po calej polsce i NIEMOGE znalesc takich golebi jak mam , okoliczni handlarze przywoza z wegier ale to nie to , teraz weszla moda na cale biale czarno dziobe, kolega Adam Piątek,z Wawra przerabial te bociany nowego typu cale biale i jest to jeden wielki szmecl,ale coz moda sie zmiania a hanlarze zarobic musza więc ja juz nauczylem sie ze co ladne nie lata,
pozdrawiam

Blusmen

Post autor: Blusmen » wt paź 23, 2012 7:25 am

Z dyskusji wynikają proste wnioski.... budapesztański nie jest rasą wysokokotną

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt paź 23, 2012 9:57 am

Parafrazując barda wnioski wyciągać każdy może.... Trochę lepiej lub ( jak Ty) trochę gorzej. Wniosek nasuwa się zgoła odmienny. Budapesztański wysokolotny ( prawidłowa nazwa rasy) jest rasą wysokolotną. Niestety większość hodowanych u nas tzw. "budapesztów" wcale nie należy do tej rasy, z czego ich szczęśliwi właściciele w swojej niewiedzy w ogóle nie zdają sobie sprawy.

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » wt paź 23, 2012 7:07 pm

Niestety większość hodowanych u nas tzw. "budapesztów" wcale nie należy do tej rasy, z czego ich szczęśliwi właściciele w swojej niewiedzy w ogóle nie zdają sobie sprawy.
Witam. Podobna sprawa ma się z innymi wysokolotnymi (zamojskie,mikołajewskie,gdańskie,tipplery), a niektórzy posiadacze tychże ras twierdzą z uporem maniaka, że posiadają właśnie gołębie wysokolotne. Pozdrawiam.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » śr paź 24, 2012 12:27 am

krzysiek pisze:Parafrazując barda wnioski wyciągać każdy może.... Trochę lepiej lub ( jak Ty) trochę gorzej. Wniosek nasuwa się zgoła odmienny. Budapesztański wysokolotny ( prawidłowa nazwa rasy) jest rasą wysokolotną. Niestety większość hodowanych u nas tzw. "budapesztów" wcale nie należy do tej rasy, z czego ich szczęśliwi właściciele w swojej niewiedzy w ogóle nie zdają sobie sprawy.
krzysiek, zapedzasz sie, jemu chodzi o WYSOKOKOTNOSC a nie wysokoLOtnosc

Blusmen

Post autor: Blusmen » śr paź 24, 2012 6:51 am

U Krzyska na kramie pan wszystko dostanie, większość w tym wątku pisze żeby pisać, lub trzyma dziady miedzy rasowe

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » śr paź 24, 2012 8:20 am

Blusmen pisze:większość w tym wątku pisze żeby pisać, lub trzyma dziady miedzy rasowe
Głównie to chyba tyczy się Ciebie z tym pisaniem, bo o Budapesztach to nie za bardzo masz pojecie.
Wracając do temtu tej rasy chowałem ją jakieś 6 lat, głównie ptaki miałem ściągnięte z oryginalnych węgierskich ptaków, tak jak pisze Stasiek te ptaki powinny sie szybko wznosić małymi kółkami w górę, gdy wyjdą na odpowiedni pułap dla nich latają tak jak by "migały" tzn robią nowaroty raz w prawo raz w lewo latając ściśle raczej ptaki sie nie rozbijają, jeśli to nastąpi zaraz wracają do szyku, tak utrzymują sie na tym pułapie aż do lądowania, wszystko jest uzależnione od ptaków i jak są prowadzone. Hm w Polsce dużo ludzi chowa ta rase, dużo jest mieszańców ale większość chowa ta rase dla koloru do innych ptaków i to tą rasę degraduje bo nie pokazuje ich pięknego lotu tego migotania na niebieskim niebie. Kazdy ptak lotnych dostosuje lot do innej rasy jeśli nie bedzie oblatywany sam lub bedzie w mniejszość, ja przekonałem sie nie raz o tym, a z tego nie wychodzi nic dobrego lepiej mieć dobrze zgraną grupkę jednej rasy np budapesztów niż kupe ptaków, bez selekcji która kręci tzw bałwany koło kominów, a tu stare zdjęcie ostatnich moich ptaszków, które zostały Obrazek
A tu filmik pokazuje jak powinny latać http://www.youtube.com/watch?v=HzntOqz8wGY

emir
Kontakt:

Post autor: emir » śr paź 24, 2012 11:30 am

Napiszćie jeszcze jak długo latały te budapeszty z wegier bo styl lotu to jedno, ale najważniejsza jest długość lotu.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » śr paź 24, 2012 11:40 am

U mnie latały tak średnio 3 h, najdłuższy lot jaki miałem to było 4,5 h . Tu są wyniki z klubu naszych członków w poszczególnych latach http://golebie.sarzyna.org/ -zakładka loty konkursowe zobaczyć sobie rok, daną rasę i plik otwiera sie w programie Word lub zapisać na dysku

Blusmen

Post autor: Blusmen » śr paź 24, 2012 7:33 pm

emir pisze:Napiszćie jeszcze jak długo latały te budapeszty z wegier bo styl lotu to jedno, ale najważniejsza jest długość lotu.
Chłopcze u wysokolotnych najważniejsza jest wysokość lotu .. długość lotu uzależniona jest od wielu czynników..

na fotce u freda wbrew temu co deklaruje widać przypadkowość i amatorkę... jest tam kilka ras najciekawsze są te dziwolągi na szczurzych łbach na moje oko jest to krzyżówka zamojskich tzw z pocztowymi

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » śr paź 24, 2012 8:08 pm

Witam. Kol.emir jak już sama nazwa wskazuje gołębie z grupy wysokolotnych, między innymi budapesztański wysokolotny, to ptaki utrzymujące się na odpowiednio wysokim pułapie lotu (kropki, zakrycie) i według mnie nie jest tu aż tak bardzo ważny czas lotu (oczywiście, czym lot dłuższy tym lepiej przygotowane gołębie), co utrzymanie się gołębi jak najdłużej na danym wysokim pułapie.Najważniejsze by ptaki nie schodziły z obranego pułapu i nie robiły tz. sinusoidy, czyli raz w górę, raz w dół.Teoretycznie powinno to wyglądać tak: wypuszczamy ptaki - które szybko nabierają wysokości i pozostają w zwartym stadzie na tej wysokości jak najdłużej (3-5h lub dłużej, ale lot cały czas na granicy widoczności).Pozdrawiam.

emir
Kontakt:

Post autor: emir » śr paź 24, 2012 8:26 pm

Arkad2007 sam dobrze wiesz że np tipplery angielskie zmieńiają wysokość lotu , w zawodach nie jest to uznawane jako błąd a liczy sie tylko długość lotu.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr paź 24, 2012 9:13 pm

Tak, ale zapominasz o jednym. Tipplery angielskie NIE SĄ rasą wysokolotną. To rasa wyczynowa, latająca długo i wytrwale ale nie wysokolotna.Ich lot ma trwać jak najdłużej, ale nie mogą wznosić się zbyt wysoko. Wysokolotne są tiplery zagłębiowskie i pakistańskie, nie angielskie.

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » śr paź 24, 2012 9:15 pm

Witam ponownie. Przede wszystkim tippler angielski nie jest zaliczany do wysokolotów, raczej do długolotów i faktycznie akurat w tej rasie wysokość lotu nie ma znaczenia. Mogą latać 15h nad dachem bo dla tej rasy liczy się tylko czas lotu. Ale w rasach wysokolotnych takich jak wymieniony tu budapesztański wysokolotny ważna jest przede wszystkim wysokość i styl lotu danej rasy (inaczej latają budapeszty, a inaczej np. zamojskie, a jeszcze inaczej mikołajewskie) łączy je jedno - wysokość lotu.Czas lotu gra tu jakby drugoplanową rolę. Lepiej by lot trwał krócej i był na dużych wysokościach, niż trwał 5-8h nad dachem.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ