Pytanie dotyczace budapesztow

jozekp
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczace budapesztow

Post autor: jozekp » pt mar 12, 2010 1:20 pm

Kiedyś , gdy w mej hodowli dominowały „budapeszty”, nawiązałem kontakt z hodowcami z okolic Warszawy. Gdy u mnie czas lotu tych gołębi rzadko przekraczał 5 godz, oni twierdzili że budapeszty latają godzin12 i więcej, rekord u mojego rozmówcy wówczas wynosił stado 100szt, lot ponad 23 godz. Nie komentuję tych rewelacji. Gdy jednak kupiłem te cudowne gołębie, okazało się, że nie nadawały się nawet na mamki, gdyż odrzucały podłożone im młode.
Pewnie mogli byśmy się tak bez celu, licytować w nieskończoność.
Kiedyś w temacie zamojskie napisałem: "...Klub stworzyliśmy nie po to, żeby udowadniać że mamy najlepsze i najładniejsze gołębie. Klub stworzyliśmy po to, by powstała rywalizacja, a tym samym praca nad lotnością gołębi,. ….W Klubie chcemy pokazać, jak w danym dniu u danego hodowcy, który zgłosił konkurs, przebiegał lot.” Klub nie jest stowarzyszeniem handlarzy.
Podstawowym celem członków Klubu jest hodowla gołębi wysokolotnych i organizowanie lotów konkursowych.
Nie zamierzam również, w żaden sposób usprawiedliwiać nieuczciwych hodowców, którzy pewnie w każdym klubie się znajdą, ale z drugiej strony trudno też nie zgodzić się z p. Arkiem, który pisze „.Bo kupić niezły materiał hodowlany i mieć mierne wyniki to potrafi każdy, nawet początkujący hodowca. Ale żeby te wyniki były lepsze, niż przeciętne to niestety, trzeba dużego zaangażowania ze strony hodowcy i służą do tego właśnie loty konkursowe.” Z pewnością temat zawsze będzie złożony, a codzienne życie daje nam mnóstwo przykładów tej złożoności. Z pewnością najlepszym zakupem gołębi do lotu, jest zakup gołębi „z lotu”. Mam świadomość, że w Polsce jest wiele interesujących hodowli gołębi wysokolotnych. Zastanawiam się tylko Panowie „krymka” i „hodowcaamator”, czy krytyka P-WKHGW, inicjatywy otwartej, do której każdy może się włączyć i wywierać na nią wpływ, jest lepsza od działania. Zapraszam, - w Klubie są warunki i jest szansa popularyzować swe hodowle i swój mam nadzieję wysoki poziom hodowlany, oczywiście bez szmaty, zgodnie z przyjętym przez większość regulaminem lotów. Poddaję tą myśl pod Panów rozwagę.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wysokich lotów Józef Płachta

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt mar 12, 2010 1:36 pm

niestety nie należę do żadnego klubu gdyż nie ma w mojej okolicy takiego który oceniał by loty akrobatycznych gołębi,ale popieram działania klubów promujących gołębie lotne ponieważ rywalizacja zdobywanie dyplomów pucharów itd.itp.zachęca potencjalnych młodych hodowców do zajmowania się doskonaleniem ras lotnych bądź akrobatychnych co wpłynie na rozwój ich pod względęm wytrzymałości oraz długości lotu a zarazem może spowodować wstrzymanie dalszej degradacji ras wysokolotnych jeszcze lepszym rozwiązaniem było by powołanie ogólnopolskiego związku ras wysokolotnych i akrobatycznych z konkursami i nagrodami na skalę kraju
golebie-akrobatyczne

hodowcaamator
Kontakt:

Post autor: hodowcaamator » pt mar 12, 2010 2:32 pm

Apropo tych bezstronnych sędziów cytat który zasłyszałem w tym roku na jednej z większych wystaw " kaziu temu to chyba za dużo zabrałeś za głowę bo on naprawdę jest niezły - jak bym mu nie zabrał to by twój nie został czempionem" pozostawię to bez komentarza tak jest w każdej organizacji przykład zapisuję się do związku po usilnych namowach znajomego wystawiam ptaki na wystawie i mam I miejsce zapłaciłem składkę roczną, składkę za wystawę itd ptaki z roku 2007 wystawiane w 2007 za rok tj 2008 te same ptaki nie mieszczą się w pierwszej piątce a wygrywa ten sam człowiek co 2,3,4 lata temu za rok namawiam kolegę aby zapisał się do związku daje mu swoje ptaki i co wygrywa wystawę, wystarczy popatrzeć na to co się dzieje w pocztowych jak ktoś za dobrze leci bo jest nowy to od razu jest oszustem, i dzięki bogu że tylko tyle, bo znajomy który w pierwszym roku członkostwa wylatał wszystkie konkursy i był mistrzem to w drugim roku stracił wszystkie ptaki bo nie wróciły z lotów. W naszym kraju panuje mentalność ręka rękę myje ja ci wysędziuje twoje gołębie a ty wysędziujesz mi moje. Kiedyś gołębie hodowało się dla pasji a teraz dla kasy i dopóki to się nie zmieni to ciągle na forach będą takie tematy powracać, i zbędnym jest pisanie o długości lotów wystarczy pojeździć po Polsce i popatrzeć na starych chodowców którzy nie słyszeli o związkach, rzęsistkach, szczepieniach a gołębie mają lepsze niż ci MISTRZOWIE Pod Bełchatowem jest taki starszy człowiek u którego niemcy zaopatrują się w jak mówią w najlepszy materiał hodowlany, u tego pana ptaki ( nie chcę podać rasy i danych tego Pana ale wielu go na pewno zna) jedzą pszenicę wysypaną na podłogę lub ziemię na zewnątrz i piją wodę z opony a w niemczech, holandi, belgi wygrywają wystawy. A u nas ktoś pisze o selekcji tych najlepszych w lotach panowie popadacie w paranoje.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt mar 12, 2010 2:50 pm

ty mówisz o wystawie gołębi ozdobnych a nie o klubie wysokolotnych a to dwie różne rzeczy oszustów niestety nie da się wytępić ale jeśli sędzią jest osoba uczestnicząca w konkurencji to jaki sens miało by dodanie czasu dla konkurencji z ozdobnymi rasami jest inaczej ponieważ też byłem swiadkiem podobnego wydarzenia gołąb kolegi zdobył 97 pkt. a w tym roku inny sędzia kolega hodowcy który w tym roku ma championa dał mu 89 pkt.dlatego przynależność do PZHGRiDI była by dla mnie kompromitacją
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pt mar 12, 2010 2:54 pm

Nie rozumie człowieku podejścia do sprawy. Czy uważasz że wszyscy wszędzie oszukują. Takim tokiem myślenia to daleko nie zajdziesz. Piszesz tu z podtekstem że niby wyniki w lotach są fałszowane , przez kolegów czy ludzi w Klubu bo z tego to wynika i wpisują sobie wynik jaki im się podoba?? Ja nie mogę po prostu uwierzyć co ludzie wypisują. Napiszę Ci tak czytaj ze zrozumiem co wyżej jest napisane przez kolegów. Ci którzy tak krytykują i wypisują takie komentarze to że ten, tamtemu lub kolega koledze wpisał wynik lub zrobił to tamto, to jest nic innego jak zawiść i zazdrość . Szkoda się na prawdę wypowiadać w nie których temat bo to jak rzucaniem grochem o ścianę. Życzę powodzenia w życiu osobistym i hodowli gołębi oraz więcej zaufania do ludzi. Pozdrawiam Paweł Z.

krymka
Kontakt:

Post autor: krymka » pt mar 12, 2010 3:16 pm

Dred nie zgadzam się z tobą tak jak pisałem wcześniej przez rok szukałem dobrych gołębi wysokolotnych i popieram tu kolegę hodowceamatora w wielu zakątkach Polski ludzie można powiedzieć odcięci od cywilizacji mają po stokroć lepsze ptaki niż ci Mistrzowie, ja osobiście byłem u kilku znanych hodowców ras wysokolotnych min. u jednego z kolegów z tabeli z pierwszej strony i powiem ci, że to co widziałem u niego to potocznie mówiąc pic na wode. Nie neguje tego że może ma kilka dobrych ptaków ale ciekaw jestem czy one aby w nocy się nie świecą, a przecież chyba nie oto chodzi poza tym tu może masz rację, że na zawodach być może nie ściemni się czasu lotu ale widocznie hodowcaamator ma tak negatywne doświadczenia z wystaw gołębi, że przestał wierzyć w kluby, związki itd i powiem wam, że wcale mu się nie dziwie ja na jednych z wystaw w Niemczech uzyskałem czempiona za swojego ptaka a u nas na krajówce ocenili go na 93 pkt podczas gdy na wystawie młodych miał 96 na krajówce wygrał człowiek który wystawiał ze mną ptaki w niemczech i był poza pierwszą 8 więc niema się co dziwić rozgoryczeniu kolegi, poza tym tak jak pisałem ja w skierniewicach nabyłem stado budapesztów za małe pieniądze i chodzą bardzo dobrze nie prowadzę selekcji ale chyba z samej ciekawości zacznę i sprawdzę ile wytrzymają w stadku kilku sztuk. Pozdr.

hodowcaamator
Kontakt:

Post autor: hodowcaamator » pt mar 12, 2010 3:26 pm

dred ja nikogo nie chciałem urazić ale pisze tylko prawdę nie wiem jak długo należysz do klubu ale myślę, że nie długo bo strasznie go promujesz, ale życzę ci aby twoje gołębie latały najlepiej a jak się kiedyś spotkamy to porównamy loty swoich ptaków

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » pt mar 12, 2010 3:35 pm

Kolego hodowcaamator pana insynuacje że ktoś,coś,gdzieś,komuś na jakiejś wystawie itd. nie mają żadnego odniesienia do obserwatorów w P-WKHGW i są śmieszne.Po pierwsze obserwatora wybiera kierownik lotu (hodowca nie ma wpływu na wybór),po drugie może być wielu zaproszonych obserwatorów,a nawet rywalizujących ze sobą hodowców w danej rasie.Chciałbym się też odnieść do cyt,, W naszym kraju panuje mentalność ręka rękę myje ja ci wysędziuje twoje gołębie a ty wysędziujesz mi moje. Kiedyś gołębie hodowało się dla pasji a teraz dla kasy i dopóki to się nie zmieni to ciągle na forach będą takie tematy powracać, i zbędnym jest pisanie o długości lotów wystarczy pojeździć po Polsce i popatrzeć na starych chodowców którzy nie słyszeli o związkach, rzęsistkach, szczepieniach a gołębie mają lepsze niż ci MISTRZOWIE "koniec cytatu. Osobiście nie znam kogoś kto by się dorobił na wysokolotach, przeważnie notuje się same straty.A jak nazwać wstawanie o 4 rano, nie raz w deszczu, żeby wypuścić i popatrzeć na gołębie? Czyż to nie pasja i to przez duże P. Rozumiem Pana rozgoryczenie, bo trafił Pan być może na ludzi nieuczciwych, ale nie wszystkich powinno mierzyć się jedną miarką.Co do tych starych niestety, w większości anonimowych hodowców, to jestem bardzo sceptycznie nastawiony.Bo znowu ktoś,gdzieś tam słyszał,że ktoś tam mówił, że u tego a tego hodowcy to gołębie latają po 20 godzin.Pozdrawiam i życzę długich, może nie 20 ale powiedzmy 10 godzinnych lotów.

Slawek

Post autor: Slawek » pt mar 12, 2010 10:03 pm

Hodowcaamator i Krymka maja rację , właściwie pojmują istotę hodowli gołębi wysoko lotnych.
99,9% hodowców wysoko lotnych nie jest zrzeszonych w żadnym klubie ,związku itp . szacuję tą liczbę na kilka tysięcy hodowców . Jak ma się do tego klub ,który liczy kilkunastu członków, większość trzyma mieszańce miedzy rasowe a Dred i Polak nie płacą składek

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt mar 12, 2010 10:10 pm

Slawek pisze:Hodowcaamator i Krymka maja rację , właściwie pojmują istotę hodowli gołębi wysoko lotnych.
99,9% hodowców wysoko lotnych nie jest zrzeszonych w żadnym klubie ,związku itp . szacuję tą liczbę na kilka tysięcy hodowców . Jak ma się do tego klub ,który liczy kilkunastu członków, większość trzyma mieszańce miedzy rasowe a Dred i Polak nie płacą składek
to prawda że większość hodowców nie jest zrzeszonych w w żadnym klubie ale taki klub jest potrzebny dla tych którzy lubią rywalizacje i nie mając możliwości uczestnictwa w lotach zapisują się do związku i powiększają grono tych którzy degradują te piękne rasy gołębi wysokolotnych także Sławku proponuje raczej promocję takich przedsięwzięć w naszym kraju i zapomnieć o osobistych urazach pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » sob mar 13, 2010 12:29 am

Znowu chciałbym się odnieść do postu p.Sławka że i tu cyt: ,,99,9% hodowców wysoko lotnych nie jest zrzeszonych w żadnym klubie ,związku itp ....." a nie zadał sobie Pan pytania dlaczego tak jest? Ja Panu odpowiem.Z bardzo prostej przyczyny.Po prostu takich klubów,związków nie ma w Polsce.Jedynym klubem gdzie na dzień dzisiejszy hodowca wysokolotów może odnotować swoje osiągnięcia lotowe jest P-WKHGW.Niestety taka jest prawda.Zostaje jeszcze rynek,targ,giełda gdzie każdy może porozmawiać o swoich sukcesach w hodowli i pochwalić się (nie raz wyssanymi z palca)wyczynami swoich gołębi. Jeżeli ma Pan jakieś wiadomości na temat innych tego rodzaju Klubach Wysokolotów w Polsce to proszę o informację.Na dobrą sprawę tego rodzaju klubów powinno być o wiele więcej.A co do rasowości gołębi w Klubie Wysokolotnym??? Kogo na dobrą sprawę to interesuje że np: budapeszt nie ma równego wianka, a tippler ma lekko różową brew, przyjmując że gołębie latają po 7-10h.Pozdrawiam.

Szakal
Kontakt:

Post autor: Szakal » sob mar 13, 2010 12:33 am

Krymka pierw piszesz że "budapeszty i tipplery szwedaja sie jak szpaki" a potem piszesz "kupiłem tam około 90 budapesztów i teplerów wszystko po 3 złote po 2 tygodniach wypuściłem zostało 70 i to co one robią w powietrzu to zapiera dech od 2 do 5 godzin w górze zależy od pogody pięknie rzucają na plecy jest na co popatrzeć" :D więc coć tu nie gra.

Według mnie wygląda to tak. Jedni hodują gołębie dla picu, drudzy hodują ozdobne i selekcjonują pod względem lotności, trzeci hodują dla kasy a inni hodują pocztowe, i zawsze będzie tak że jedni hodowcy będą krytykować lub popierać hodowców innych gołębi. Można by się sprzeczać w nieskończoność, każdy z nas ma swoją racje i każdy też powinien uszanować zdanie i decyzje drugiego hodowcy. A to czy te wyniki związku gołębi wysoko lotnych są prawdziwe czy nie to też można się kłócić w nieskończoność...... tylko po co :?: :?: :?: :?:

krymka
Kontakt:

Post autor: krymka » sob mar 13, 2010 4:12 pm

drogi szakalu to nie ja chyba najpierw pisałem że budapeszty szwedają się jak szpaki chyba czegoś nie doczytałeś Pozdro.

ODPOWIEDZ