Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 3:37 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Własnego zdjęcia nie mam ale mam zgodę na udostępnienie zdjęcia innego usera z innego forum.
Dla mnie ten ptak to porażka i tyle mam do powiedzenia w tym temacie, bo jak widzę to zdjęcie to aż wypieków ze złości i żenady dostaję.
http://rasowegolebie.pl/forum/files/thu ... 63_100.jpg

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Cóż powiedzieć. Jeden z czołowych autorytetów twierdzi, że podstawowymi elementami odróżniającymi koroniarza od przodków - ogoniaków ( dryjerów, sztołsów) jest brak żabotu i czerwona brew. Krakowski hodowca i niewątpliwy znawca tamtejszych ras,śp. Antoni Teneta twierdził, a potwierdza to też wzorzec, że żabot u koroniarza nie jest dużym błędem i dopóki nie zostaną utrwalone tak istotne elementy jak budowa głowy, dziób i brew, nie powinniśmy się żabotem przejmować. Niestety pan Teneta już nie żyje, a hodowcy zamiast jego radami i wykładnią wzorca, kierują się innymi względami, co widać na załączonym obrazku. Ptak co prawda żabotu nie ma a i brew można by uznać za czerwoną, choć strukturę ma marną, niemniej dla mnie to za mało, by tego ptaka uznać za zgodnego z wzorcem koroniarza. Justysia, wzorzec - zakładam że znasz. Porównaj swoje ptaki z wzorcem , później tego osobnika i oceń sama przed sobą, tak szczerze. Będę szczery i krytyczny. Twoje koroniarze, te pokazane ostatnio, moim zdaniem wymagają jeszcze sporo trudu. Gdybym miał oceniać, dałbym im 92, góra 93, może któremuś 94 pkt. Jak ocenić w porównaniu z nimi tego gołąbka? Czy za głowę , będąc surowym , zabrać 6 pkt. i było by " po ptokach"?

Awatar użytkownika

Sadze , ze 90pkt to jest max jaki moze dostać najlepszy. Nie ta postawa, nie te skrzydła a i glowa potrzebuje jeszcze co najmniej 3 lat pracy i to ostrej. Więcej one jeszcze maja z mewki niz lotnego ale sadze, nie jest zle.
Krzysiu a wiesz co jest największy zaskoczeniem? Ten samiec z mojego avatara z woliery, co pisałeś o nim, ze to mewek jaki tam ( z czym miałeś racje) z samica z 2012 daje kapitalne mlode takie jak ten czerwony, fakt, ze co drugi leg ale są najlepsze w stadzie. 3 szt wymialczal kolega zapaleniec ale tego samca mu nie dalam :)
Ta sama samica z samcem potężniejszym na czerwonej brwi ale z zyla daje taki szit, ze ino do rosoly wrzucić. W tym sezonie to będzie moja para Premium :)

Co się dziwisz. Trzyma gołębie wielu, ale HODUJE nie każdy. Gdyby to było takie proste, każdy miałby same championy. Tym bardziej w tak rzadkiej i słabo utrwalonej rasie jak KB. Z tego co widać po Twojej hodowli, jesteś na dobrej drodze. Tak trzymaj.

Awatar użytkownika

Panowie, na zabój ale to dosłownie potrzebuję samicy koroniarza barwnoogoniastego!!! Proszę o kontakt na PW!!

Awatar użytkownika

Witam kolegów hodowców i koleżanki.Co taka cisza w temacie?jak po sezonie lęgowym?planuje ktoś wystawić koroniarze w Kielcach na krajówce 2017? Pozdrawiam

Jeśli ten Pan co wystawial w tamtym roku jeszcze bardziej je poprawił to w tym roku będą piękne okazy!

Witam, dobrze że ktoś poruszył ten wątek w tym momencie bo mam własnie takiego gołąbka na sprzedanie dla zainteresowanych zrobię jakieś fotki, jest to samczyk ale więcej o nim nie wiem ponieważ gołąbek przyleciał do mnie w tamtym tygodniu.

To prosimy o foto.

witam, fotek nie będzie bo samczyk już został sprzedany ;)

Ja mam zdjęcia z wystawy krajowej z tamtego roku:) także wrzucę jak mi się uda zmienić rozmiar ;)

Takie oto 3 zdjęcia z tamtego roku mi się udało znaleźć:)
Pamietam ze rozmawiałem z właścicielem gołębi:)
Dawno takich barwnoogoniastych nie było:)
Szczególnie ten czarny

Załączniki:
barw.jpg
barw.jpg [ 77.34 KiB | Przeglądany 3960 razy ]
barw 2.jpg
barw 2.jpg [ 94.1 KiB | Przeglądany 3960 razy ]
barw 3.jpg
barw 3.jpg [ 92.58 KiB | Przeglądany 3960 razy ]

Istotnie, poziom koroniarzy na wystawach z roku na rok wzrasta, szczególnie postęp widoczny jest u barwnoogoniastych. Miejmy nadzieję, że tendencja ta się utrzyma.

Masz rację, ale gdybym się sprawą nie zajął i pozostał stary wzorzec, to gołąbki byłyby z żabocikami. :D

krzysiek pisze:
Istotnie, poziom koroniarzy na wystawach z roku na rok wzrasta, szczególnie postęp widoczny jest u barwnoogoniastych. Miejmy nadzieję, że tendencja ta się utrzyma.

Krzysiek to też nie do końca jest tak ze poziom wzrasta u wszystkich tych ras w ostatnim czasie .
Rzeczywiście odnośnie do samego koroniarza barwnoogoniastego poziom wzrósł bo ktoś w końcu sie zaczął na poważnie zajmować tą rasą aczkolwiek była ona tak podupadła że tutaj wzrost poziomu prezentowanych gołębi jest bardzo efektowy :)

Co do koroniarza końcatego i sercatego poziom prezentowanego materiału hodowlanego na ostatniej wystawie krajowej był widocznie wyższy z dwóch powodów:
1) Kilku hodowców z Krakowa czyli kolebki tej rasy i to czołowych hodowców zaprezentowało swoje gołębie czego do tej pory nie robili na wystawie Krajowej
2) Nastąpił w ostatnim czasie (co mnie bardzo cieszy) wzrost zainteresowania koroniarzami sercatymi jak i końcatymi w innych rejonach Polski niż tylko południe jak było to do tej pory. Ci hodowcy z poza małopolski którzy do tej pory tylko oglądali te gołebie na naszej krajówce tym razem sami je równiez zaprezentowali.
Skutkowało to pojawieniem się na wystawie krajowej zaskakująco dużej ilości zarówno koroniarzy końcatych , ale i właśnie sercatych które pojawiały się tam raczej sporadycznie i to w bardzo kiepskiej jakości.

Osobną kwestie stanowi pewna zaborczość czy też jakby zamknięcie się na resztę Polski hodowców krakowskich czym sami przyczyniają się do braku popularyzacji koroniarzy w Polsce, odnosze wrażenie iż zamknęli się oni jedynie w swoim regionie tworząc coś w rodzaju "rezerwatu " koroniarzy na tle całej Polski. Wystawiają gołebie jedynie na wystawach krakowskich nie próbując nawet popularyzować tych ras w innych częściach naszego kraju.

Smuci jedynie fakt złego sędziowania. Rozumiem, że sędziować powinien sędzia , nie związany z żadnym z hodowców bo wtedy jest bezsprzecznie obiektywny, ale musi to być ktoś kto zna się na danej rasie.. Sam ją hodować albo przynajmniej doskonale ją znać. Inaczej mamy do czynienia ze smutną sytuacją , w której oceniający , nie mówię że specjalnie bo dobrej woli nie kwestionuje ale jednak źle ocenia te gołebie, zabierając np w sercatych punkty za "postawe". . . To zraża hodowców do prezentowania gołebi w kolejnych latach... Ogólnie mam wrażenie że gołebie że tak to nazwę "z podgrupy koroniarze" na wystawie krajowej są traktowane bardzo po macoszemu co może z jednej strony nie dziwić skoro do tej pory były prezentowane w niewielkich ilościach. Mam jednak nadzieje , że w najbliższych latach w zwiazku własnie z większym zainteresowaniem koroniarzami co przekłada się na ich większej liczebności na wystawie krajowej rasy te staną się "poważniej traktowane"

Ale się rozpisałem:D
Ale to takie moje przemyślenia z ostatnich lat.
W żadnym wypadku nikogo nie chciałem urazić:)

Istotnie końcate i sercate przestały być rasą lokalną - krakowską, coraz więcej hodowli tych gołębi spotkać można na Pomorzu, w Wielkopolsce i Łódzkim. To co napisałeś o zamykaniu się krakowskich hodowców we własnym gronie to też niestety prawda. Jest to niebezpieczny, a nawet szkodliwy trend, przerabialiśmy to na przykładzie stawaków polskich w moich stronach. nigdzie nie było stawaków tej klasy, co w okolicach Kalisza, niestety zamknięcie się lokalnych hodowców w "zaklętym, hermetycznym kręgu" i ich niechęć do obcych, przejawiająca się tym, że najlepszy nawet gołąb trafiał w skrajnych przypadkach do gara, byle tylko nie dostał się w 'obce ręce", przyniosła taki skutek, że nie znalazłszy następców wymarli starzy hodowcy, a wraz z nimi ich stawaki. Oby taki smutny los nie spotkał krakowskich koroniarzy.

Ja tam się ciesze właśnie tym wzrostem zainteresowania tymi rasami, myśle że idzie to w dobrą stronę mimo wszystko:)
Byleby tylko Ci hodowcy z poza Krakowa i okolic nauczyli się jak ten gołąb ma wyglądać bo potem jak widze jakie gołebie sa wystawiane na wystawach lokalnych to aż mi słabo.

Jest kilku hodowców, których ptaki zapowiadają się obiecująco, np. nasz forumowy kolega Chińczyk.

Awatar użytkownika

Witam kolegów dawno nie widziałem żółtego koroniarza...kolego Warcraft nie wiesz może kogo to ptaki były wystawiane z tych właśnie zdjeć co wrzuciłeś?jestem bardzo ciekaw co to za hodowca.Miło wiedzieć że zainteresowanie rasą rośnie i hodowcy odbiegają od trzymania "ogonków" tylko pod tzw mamki.Pozdrawiam

Niestety nie pamiętam nazwiska;)
Jeśli masz dostęp do Katalogu z Krajowej w Kielcach ostatniej na pewno znajdziesz nazwisko:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz.